Отговори
# 720
  • Мнения: 13
И на мен хич не ми се идва на работа, но все още не са открили по какъв начин да наемат човек на моята позиция, защото се водя в една фирма пък работя фактически в друга, с две думи сложна работа. Та аз съм болничен от януари, но се разбрахме с шефа да идвам до началото на март, така и за мен добре, че хем заплата, хем болничен.
За стоенето вкъщи направо се чудя как ще изкарам, мисля че ще се побъркам от бездействие докато се появи малката newsm78

# 721
  • Мнения: 4
dandeto, как сестра ще ти взема вагинален секрет и ще изписва лекарства???
И от къде пък тази забрана за секс, поради какви индикации?
еми доктора не съм го виждала от 5 месец като цяло, акушерката върши абсолютно всичко, като и казах за силните болки в матката (сиг. са контракции) и падането ме пита дали са ми изписвали досега магнезии, а те не са, каза, че не може да ми навреди, а само да помогне магнерота. Забрана за секс пълна няма, но трябва да е много плавен и щадящ, а на нас не ни се получава не се усещаме кога се развихряме  Embarassed и затова по-добре не. то ако не беше акушерката нямаше да ми бъде обърнато никакво внимание, та и се радвам на женицата всичко си ми обяснява като я питам. Забравих да напиша в предния пост, че съм и с ниско кръвно все още 90/60 и ме водят вече 8 месец

# 722
  • Мнения: 22 502
dandeto, аз отдавна да си бях сменила лекаря при това положение.
Най-малкото, че акушерката няма право да извършва такива манипулации, нито да предписва медикаменти.
Интересно тогава, значи бие печата на лекаря и се подписва вместо него на рецептата?

# 723
  • Мнения: 13
dandeto, аз също бих те посъветвала да смениш лекаря, все пак имаш право по здравна каса на една смяна (поне аз като сменях моя така ми каза личния ми лекар, от който взех направление за смяна). Поне по мое мнение не смятам, че една акушерка е достатъчно компетентна да извършва подобни манипулации и най-вече да преписва лекарства, то ако беше така работата на лекарите се обезсмисля.

# 724
  • Мнения: 4
dandeto, аз отдавна да си бях сменила лекаря при това положение.
Най-малкото, че акушерката няма право да извършва такива манипулации, нито да предписва медикаменти.
Интересно тогава, значи бие печата на лекаря и се подписва вместо него на рецептата?

специално днес да, дадоха и разрешение, че нали лекаря го няма, ама и там да е той май не знае къде се намира, та все тая само подписва и бие печат без да знае за какво иде реч. единственото нещо, което той прави е да ме гледа на ехо от време на време и то без да промълви и една дума. мислех да го сменям по едно време, но вече съм и тромава станала и нямам никакъв удобен транспорт за друго място, а всички са на работа и няма кой да ме кара, затова и се отказах

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
KayRenn, дечицата са ти страхотни Heart Eyes да са живи и здрави  Hug
И аз дребния почти от самото начало си го обличах като "човек" Mr. Green Е, само за разходките де, вкъщи си стоеше с бебешки дрешки, а ако спи - задължително повит Peace
Сега за момата гледам нещо за изписването - ами комплектите, които предлагат ми са грозни Crazy
Набелязох някои неща от вън, да видим и таткото какво ще каже hahaha

Относно помощта след изписването - миналия път майка ми беше вкъщи около седмица - вършеше цялата домакинска работа и определено си ми беше много от полза Heart Eyes за сега не сме говорили още, което ми напомня, че вече е време да я попитам, ще може ли да дойде пак Simple Smile
В деня на изписването пред болницата ме чакаха майка ми, свекитата и семейството на брат му Rolling Eyes Е, определено можеше и да пропуснат и да дойдат само ММ и майка ми, но се преглъща... Понащракахме се пред болницата и след това вкъщи. Мъжът ми се беше подготвил, та общо взето той се оправяше, аз си стоях при дребчо Mr. Green И сега най-вероятно ще е така, още повече, че и бъдещия батко е налице Heart Eyes

Утре ще пускам пак изслдвания, надявам се да се е пооправил хемоглобина Praynig И на док ще ходя, да я видя беба, че от преди Коледа не сме се виждали hahaha

На мен главата ми е бръмнала от четене, а време не остана и трябва да продължавам...

# 726
  • Мнения: 1 146
Е, все пак и акушерките са учили. Не мисля, че има някаква сложност толкова във взимането на секрет, в Тина Киркова, примерно, винаги акушерката ми е взимала секрет, такаав е практиката и не виждам защо не. Пък и магнезият не е точно лекарство.
Ако не си доволна от лекарката като цяло вече е друг въпрос и може да се смени наистина.

# 727
  • Мнения: 22 502
Alexiana, ами то не е въпроса в това какво може да върши акушерката....а дали е редно и правилно да го прави точно тя.
В крайна сметка отиваш на лекар, не при акушер.
Но всеки си преценява, аз лично държа да получавам качествена услуга за това, което плащам. Акушерката е помощен персонал и функциите и далеч не са тези, които се описват тук.

# 728
  • Мнения: 3 181
И моята АГ по ЗК се оказа, че е болничен, оперирали са я от бучка на гърдата и не се знае кога ще се върне. Дано нещата са ок. Може да се наложи да се местя при друг лекар, при тази жена съм от 10г. и като се знам каква съм претенция, не ми се сменя, но ако се наложи...Сестрата ми измери кръвно и тонове. Вдругиден съм в частната болница, там ме гледат всеки път на 3Д.
Денис 78, тези холандки са опасни. Приятелят на мъжът ми нали си дойде в Бг за 5 дни да остави старата си кола на родителите си, и приятелката холандка с него. Ей, тази жена не го изпуска от поглед. След, като се е прежалила и 2000 км да пътува с колата до Бг. От почти 2г. са заедно. Мъжът ми се ядосва, защото са приятели от деца и искаше да се видят двамата, по мъжки, но не става Mr. Green Winkотделно искаше да говори с него, т.е. да му предложи да стане кръстник на бебето. Лятото на морето същата работа, хем комплекса беше голям, имаше и достатъчно забавления, тя неотлъчно до него, няма лошо, но как да кажа, понякога е досадно........

# 729
  • Мнения: 4
пъпчето вече ми е доста изпъкнало Laughing смешно и мекичко LaughingМажа се сутрин и вечер,че сриички имам по дупето и вече по крачетата.На гърдите също,но какво да се прави.Само пупата е незасегната,дано си остане така Praynig

И аз съм така-имам стрии по гърдите още от 3-4 месец, по бедрата имам,дано коремчето ми остане чисто  Confused

# 730
  • Мнения: 4
досега нищо не ме е притеснило иначе щях да го сменя естествено, карам си доста лека бременност засега. единствено се дразнех, че не ме гледа всеки път на ехограф ама то нямаше и какво да кажа като не ми се полага по здравна каса, ако нещо ме притеснява не ми пречи да отида на частно или ако има нещо проблем

# 731
  • Мнения: 693
здравейте коремчета Hugние си починахме много хубаво.на Цигов чарк беше много снежно и красиво.бяхме с компанийка,хижичката беше с каминка,направо страхотно. Hug

# 732
  • Мнения: 923
Ани тая ще е от ревнивите явно. Аз не харесвам холандките и моят мъж и той не ги харесва, нищо,че е холандец. Каза,че е имал връзки с холандки и всичките са били с едни големи усти,даже не може да й каже,че би му харесало тя като ходи на фризьор да не си реже косата много,защото така много му харесва, да е по-дълга. Смятай първо един огромен скандал от типа ТИ ЛИ ЩЕ МИ КАЖЕШ и след това отива и я реже късо.  Laughing И вкъщи винаги искат да са големия шеф и си строяват мъжете. Отделно с другите хора и да не я питаш смята за задължително да си каже мнението и няма премълчаване. Абе решили са,че са за феминизма (нищо лошо),но са се превърнали в мъже и са станали кучки! Подредих ги!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 733
  • Мнения: 0
след 50 та страница заповядайте в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=700413.new#new

# 734
  • Мнения: 3
Момичета да ви попитам:
Вас кога ви пратиха за мерене на тонове?Моя АГ като ходих сега на 25 нищо не каза,само ми прочете какво ми препоръчват от ФМ дето ходих(като чели аз не съм го видяла Thinking) И другото е ,кога зачестяват прегледите?Следващата ми консултация е чак на 25.02 newsm78
Аз мисля сега като ходя  в сряда,за болничен  изследването ПКК,после да си запиша час при моя док,на часно,че одавна не съм го виждала.Тъкмо да го питам за израждане и къде и колко.
Иначе ако не съм при него,май съм се насочила към 2 градска болница.Чакам да видя кога има отворени врати през февруари,че да ида Wink

Общи условия

Активация на акаунт