Ревматоиден артрит - 4та тема

  • 284 138
  • 1 274
  •   3
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 12
Благодаря ти за отговора. Пуснах и тест за хламидия като резултатите са следните:
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgM   0.78   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG   1.32   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgA   0.40   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Предполагам, че отклоненията в изследванията за РФ се дължат именно на нея. Моля се усложненията да не са необратими....
Има ли някой друг, който се е сблъсквал с подобен проблем?

# 1 171
  • Мнения: 27
В интерес на истината аз изгубих няколко години в обикаляне на невролози и ортопеди, като никой не се сети за РА. Сама си назначавах изследвания, като първо подкарах тези за хламидии, спин, хепатити, после посетих и ендокринолог и накрая в една лаборатория се сетиха да ми изследват ц-протеин и Ревма фактора и те ме насочиха към ревматолог преди две години. вече бях правила операция два пъти на дискова херния, които рецидивират и се появиха и нови, артроскопия на коляно, ама и другото трябваше и т.н. Моето лутане датира от преди близо 10 години, докато стигна до диагноза. Всеки ме лекуваше на парче. Един колената, друг кръста, трети не намира причина да ме болят ставите на ръцете. Перикардитите през няколко месеца и белодробните проблеми също никой не отчете, като възможност за нещо друго.

# 1 172
  • Мнения: 12
dedektiv_p, явно и аз минавам по същия път. Преди две години ми казаха, че имам дискова херния и изкривяване на гръбнака...гинеколозите пък все ми казваха, че съм си супер...Просто нямам думи. Та и аз пусках какво ли не, включително и спин, хормони... И сега вече разбирам до някъде от къде идва проблемът.

# 1 173
  • Мнения: 27
Важното е да разберем. Знаем ли, все ще му намерим начина да се преборим и справим!
Желая ти здраве и вярвай, че всичко ще се оправи някой ден!

# 1 174
  • Мнения: 3 597
Здравейте момичета ! Съпругът ми от много години има проблеми с гърба , кръста и краката . Беше диагностициран с Бехтерев , но сега смениха диагнозата на Артрит . Искам да попитам някоя от вас правила ли е вливки и има ли ефект от тях ? На този етап ни предлагат биологично лечение , но не искаме да го започва заради страничните ефекти . Та , за това се интересувам от вливките .

# 1 175
  • Мнения: 4
някой има ли впечатления от HONDROCREAM  ?

# 1 176
  • Мнения: 612
Оооо,имало специална темичка !
Честито Рождество !
От близо 2 години съм с болки в лява тазобедрена става. Започнаха спонтанно или по-точно незабелязано от мен ,при изкачване на стълби примерно ,усещах придърпване ,остра болка... която беше с тенденция към увеличаване . Тогава ,една близка сподели ,че Диклака е добро средство при такива болки и аз започнах приемът му и така няколко месеца ,навлякла вече гнева на моя приятел (знаем за вредата му Wink ) осъзнах,че не желая да продължавам повече с тази отрова . Исках направление от ЛЛ ,тя се поколеба за невролог или ортопед всъщност съм ,аз настоях и получих за ортопед! Simple Smile
И така ,прегледа ме човекът и без никакви допълнителни изследвания (рентген поне) ,постави ми някаква диагноза (не помня вече каква) , назначи ми Дексофен,АБ и гелче. Ефект-докато ги пиех ,лек обезболяващ ,даже не помня дали не вземах Диклак допълнително. Така и не отидох на вторичен. През това време, изгубих бебчето си , била съм бременна ,а изгълтах толкова лекарства ! Sad Последва година и повече ,нямах сили да ходя по доктори . Продължавах с обезболяващите ,до това лято .
Този път отидох при по-уважаван доктор,в друг град. Назначи ми веднага рентген и изрази съмнения за асептична некроза (синдром на Чандлър) ,трябваше да правя ЯРМ ,за да се потвърди или отхвърли ,което в последствие направих преди дни. През това време ,каза да "пии си диклака ,щом 150 мг.те устройват ,не е страшно ,300 е дозата за 24 часа" Shocked
След тези думи, се усъмних в компетентността на въпросния лекар. Нераждала с мисед и други екстри от обезболяващите ,да го продължавам!  Shocked
Не направих ЯМР,по съвет на ЛЛ ,посетих невролог . Страшно некомпетентна беше ,взе наготово ,непотвърдената диагноза на ортопеда,предписа хапчета ,които не лекуват ,а само притъпяват болката и каза "не си за мен ,за ортопед си " .
Продължих да си пия диклака ,до момента в който реших,че искам бебе ,правихме ,а аз си обещавах,че когато стане ,ще го прекъсна ,с цената на болката ,която щях да понеса ! Гинеколожката ме посъветва да реша проблема със ставата ,т.к болките ще се увеличават с бременността ,няма да може да приемам медикаменти и т.н.
И така се озовах при ортопед номер 3. Изрази съмнение за асептична некроза и не се поколебах ,направих ЯМР. Резултатът,не знам,категоричен отговор не съм получила ! Като възможни причини на разчета на ЯМР ,бяха посочени -преходна остеопороза и ревматоиден артрит. Доктора се изненада ,попита колко съм годишна и възкликна "Какви болести са ти намерили бе момиче?"  Издаде ми направление за ревматолог. С оговорката,че ще продължа да го посещавам ,съвмесно ще ме лекуват може би. Посетих и ревматолога,прегледа ме ,гледа ми ръцете ,нищо им няма...,задава ми въпроси ,имам ли псориазис ...ох и още някакви заболявания ,които не съм ги чувала и очевидно не боледувам от тях. Попита дали съм бременна ,след това дали съм сигурна ! Чак ми е странно защо ,след като не ми изписа нищо ново. Shocked Назначи ми някакви изследвания и като са готови съм на вторичен и да си пия Диклака  Confused. Не знам ! Писна ми от кабинет на кабинет ,всеки вдига ръце ,пия си диклака...никой не казва какво ми има. А аз продължавам да се тровя .
Много дълго стана,но исках да съм максимално обективна !
Весели празници!

Последна редакция: нд, 25 дек 2016, 22:08 от tanya27

# 1 177
  • Мнения: 132
Важното е да разберем. Знаем ли, все ще му намерим начина да се преборим и справим!
Желая ти здраве и вярвай, че всичко ще се оправи някой ден!

Дано да нямаш букет автоимунни, обърни внимание на стомаха, вероятностите са лактозна непоносимост, цьоликария, синдром на раздразнените черва, крон, а защо не нито едно от тях  Heart Eyes пожелавам от сърце.
Може и банален хеликобактер да е.
Всичко това се поддържа с подходяща диета, която може да подобри и артрита.

Лекарството, което ти предлага професорката е от рода на антималаричните, от сорта на Резохин, но мисля, че метотрексата с фолиева килселина ще ти е достатъчен, само дето по моят край го изписват първо в по-големи дози от по 20-25 мг на седмица и после започват да го намаляват, а ако няма ефект или има странични такива го спират след 3-ти месец прием.

# 1 178
  • Мнения: 12 792
Здравейте момичета,
Имам 6,6 -годишна дъщеричка, поднормена на тегло при среден ръст, често боледуваща - бронхити, пневмонии и хиперактивна. Преди около месец забелязах, че ставите на ръцете й са подути и зачервени. Разрових се и прочетох, че може да е симптом на РА. Използвах едно изследване и пуснах и ревматоиден фактор. Резултат - 61 при референтна стойност <20. Утре ще ходим при личната да даде едно направление за ревматолог. Някой сблъсквал ли се е с проблема при дете, какво да очаквам? (Далеч сме от София).
Весела Коледа и здраве и късмет през новата година на всички.

# 1 179
  • Мнения: 132
Здравейте момичета,
Имам 6,6 -годишна дъщеричка, поднормена на тегло при среден ръст, често боледуваща - бронхити, пневмонии и хиперактивна. Преди около месец забелязах, че ставите на ръцете й са подути и зачервени. Разрових се и прочетох, че може да е симптом на РА. Използвах едно изследване и пуснах и ревматоиден фактор. Резултат - 61 при референтна стойност <20. Утре ще ходим при личната да даде едно направление за ревматолог. Някой сблъсквал ли се е с проблема при дете, какво да очаквам? (Далеч сме от София).
Весела Коледа и здраве и късмет през новата година на всички.

Ох, милото Cry
Не може да се предвиди какво да очаквате, ще се молите най-вече за ремисия и да няма бързи усложнения.
Това е една кратка сбита информация, поне какво да очаквате като лечение и процент на ремисиите http://www.znam.bg/com/action/showBook?bookID=895&elementID= … 2&sectionID=5
Ако искаш по-подробни медицински статии напиши в гугъл ювенилен ревматоиден артрит.
Намерих една стара тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141848

# 1 180
  • Мнения: 48 252
Очаквай същото като при възрастните
Многобройни прегледи, наблюдение, умуване и проба-грешка
Наистина има шанс да е временно и да го израстне, но е добре да се лекува навреме, ако лекар прецени 

# 1 181
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
И една торба пари, дадени без кой знае каква полза... Tired виж, почнало ли е, няма да спре само. Доведи малката в София да я види специалист и после си слушай здравият разум. Не всичко, което кажат е разумно да се направи,има и много бизнес тук,  но поне трябва да се стопира, преди да набере скорост. Последния път като бях в клиниката, беше пълно с деца, като имаше и съвсем малки, почти бебета... Tired

# 1 182
  • Мнения: 12 792
Благодаря много момичета,
Вчера показах изследването на личната и тя ме прати на детски ревмокардиолог. Каза, че в града има две. Днес ще отидем при едната, която наблюдава малката за сърцето (с шум на сърцето е). Ще видя първо тя какво ще каже. За съжаление скоро едва ли ще има възможност да дойдем до София ( ваканцията свършва и ме е страх да не загубя работа след три месеца, когато малкия навърши три, а съм самотен родител). Лятото, обаче ще трябва да се организираме и на дойдем на консулт.
Весели празници и много здраве и късмет през Новата 2017 Година!

# 1 183
  • Мнения: 1
 здр,от 6г.майками има рев.артрид пие медрол 2таб.дневно и вед.седмично метотрексат 6таб.за тези 6г.няма никакво подобрение,можели да ми дадете съвет, болките в глезените продължават както отоците и скованоста:-(моля помогнте

# 1 184
  • Мнения: 132
здр,от 6г.майками има рев.артрид пие медрол 2таб.дневно и вед.седмично метотрексат 6таб.за тези 6г.няма никакво подобрение,можели да ми дадете съвет, болките в глезените продължават както отоците и скованоста:-(моля помогнте

Не казваш от кога е диагностицирана и от кога е на лечение, но стероидите трябва да я облекчават, действат почти веднага, метотрексата е с натрупване, трябват му поне 3 месеца, за да се усети осезаемо ефекта.
Да не би да е остеоартрит и да я тровят без причина? Правиха ли ЯМР?

Общи условия

Активация на акаунт