Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
Изпринтената картинка може поне 4-5 дни да седи незалепена според личния ми опит, но не виждам защо да не може и повече време, стига нещо да не я овлажни и да се размаже. Поръчвай си я вече.
Но за залепването не рискувай - залепи в 2-3 часа преди събитието.
Блонди, аз от доста време гледам крем-тортата, изглежда ми много съблазнително, сега се разколебавам обаче, особено щом захарта е много, аз не обичам прекалено сладки торти. На мен рецептите на Йоана са ми безумно сладки, но тя самата си е казвала, че обича сладко.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Ох, изтървах ви.  Embarassed
Благодарности за темата!   bouquet

# 62
  • Мнения: 51
Момичета , снощи ми донесоха жълтъци , някоя от вас да има рецепта за тях  newsm78

# 63
  • Мнения: 9 127
Янечек, веднъж решавах, че вината е в мен. Втория път леко се усъмних, а третия доказва, че ще има и следващ  hahaha Така че стига толкова експерименти.  Stop

Факт е, че с други торти от други места провали не съм имала, а 3 пъти от един блог доказва все пак нещо. Както и да е, може другите неща да са й ок, но на мен просто повече не ми се ескпериментира  Crazy А и друго хора се оплакват също доста  Rolling Eyes

Пеп-4о, пак за лучника - като втаса веднъж, наслагам плънката, втория път с толкова плънка отгоре ще втаса ли пак (ще я разделя на две между двете кори вътре)? Да го оставям ли?  newsm78

свършило е сигурно, но сега се прибрах.  Моята плънка е вътре, м/у двете кори. Втасва добре, не е теклаво.  Отгоре няма плънка обаче. Има само лук, който е накиснат във вода, за да омекне. Втората част на плънката е за другия  Peace

За тортите:
Първата - Ани - блата си е пандишпан. Там отделно белтъци, жълтъци, трябва да си е пухкав, но понякога зависи от яйцата и  самото брашно; внимателно се смесват, за да не спада пандишпана,  но на пандишпана слагам бакпулвер за помощ, защото пандишпана ми е сух, не пухкав блат.
Крема обаче - за да е гумен, явно желатина му е много. Там е 2 пак.  общо 20гр. 1 пак е за желиране на 500 гр. смес, но тук и маскарпонето и сметаната са гъсти, не течни съставки, а шоколада ще ги стегне, затова не бих сложила 20гр. - за мен е много.

А сладкото знаеш е въпрос на вкус.  Дулсе де лече у нас се отрече, въпреки, че обичат карамелено мляко.
Втората - за блата тази захар е много за човек, който не яде отровно сладко, защото Дулсе де лече е достатъчно сладко, то е 400 към 200 несладка сметана. Ти да не сложи сладка там?  Но пък в глазурата няма захар  newsm78 трябва да компенсира.  И това За крема разбъркайте карамелизираното мляко и го смесете добре с предварително разбитата много гъсто сметана и ванилията. При смесването не ползвайте миксер за да не се разводни крема. Опитайте  и ако е нужно добавете малко захар на вкус. - на ръка ли ги разбърка? Дулсе то е гъсто, ако сметаната е добре разбира не би трябвало да се разтичат.  И Дулсе-то да е съвсем студено, от хладилник  Peace А добавянето на захар е съвсем излишно, но пак е въпрос на вкус.  Та във втората само това би могло да се обърка  Peace

За тази, която сега правиш - блата видимо така е направен, че тестото е облепило част от стената на формата, в която е печено. Трябвало да се усетиш; да, не е написано.  Този борд държи карамеления крем с лешниците, както виждаш и лешниковия крем, виж снимката на разреза, понякога по-добре се разбира от снимките.
И в такива случаи ги смесвай с лъжица, колкото да се объркат, недей с миксер.  
А Династията много хора правиха, на някои потече, на други - не  newsm78

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 16:32 от пеп-4o

# 64
  • България
  • Мнения: 490
Янечек благодаря ти

# 65
  • Мнения: 27 524
Пеп-4о, благодаря ти   bouquet За дулсе-то за сефте чувам, че трябва от хладилник, аз си варя няколко консерви да си имам и ми стоят в шкафа.
Тук няма сладка сметана, всички са неутрални.
Не ползвах миксер, с шпатула пластмасова бъркам.
За крема на Ани, да, желатина е много.

За лучника - довечера ще го пека, да е топъл, сега само направих плънката. Няма да имам само лук отгоре, мислех да разделя сместа на две между вътрешната кора, мисля, че ще стане добре?  Thinking

# 66
  • Мнения: 9 127
ако няма да ти е мокра плънката - може. Отцеди я ако трябва повечко.
А това Дулсе дето купувах тук от Берьозка е почти с нож да режеш  Peace Може би такова ползва Йоли.

# 67
  • Мнения: 25
Не ми говори за ядки и торти  Crossing Arms Заклевам се, че повече в блога на Йоли няма да стъпя  Twisted Evil 3 торти и три ужасни недоразумения, а не е като да съм съвсем начинаеща  Crossing Arms Имам чувството, че съвсем нарочно и умишлено си спестява куп инфо или не знам, но просто съм бясна още от снощи  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil  #Cussing out

аз една правих от там - Династия,всичко спазих и нищо не стана.... е стана вкусно "нещо",което го ядохме с лъжица, а трябваше да е торта  ooooh!.....а уж и аз не съм съвсем начинаеща в тая област Rolling Eyes....блатовете ми се изпочупиха и кремовете ми не се получиха добре, а всички съставки,които ползвах са ми домашни и качествени

но все си мисля,че едва ли да има пропуск в рецептата, гледала съм Йоли и по кулинарния и после съм чела рецептата в сайта й и не съм видяла разминаване Peace


сега ще правя торта,но чакам тук за идеи за крем с варено кондензирано мляко


Ето още една идея http://yoli-www.blogspot.be/2010/06/3-1.html , но виж и разясненията на Пепчо на следващата страница. И пай Баньофи също е с кондензирано мляко.

# 68
  • Мнения: 11 607
Не ми говори за ядки и торти  Crossing Arms Заклевам се, че повече в блога на Йоли няма да стъпя  Twisted Evil 3 торти и три ужасни недоразумения, а не е като да съм съвсем начинаеща  Crossing Arms Имам чувството, че съвсем нарочно и умишлено си спестява куп инфо или не знам, но просто съм бясна още от снощи  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil  #Cussing out

аз една правих от там - Династия,всичко спазих и нищо не стана.... е стана вкусно "нещо",което го ядохме с лъжица, а трябваше да е торта  ooooh!.....а уж и аз не съм съвсем начинаеща в тая област Rolling Eyes....блатовете ми се изпочупиха и кремовете ми не се получиха добре, а всички съставки,които ползвах са ми домашни и качествени

но все си мисля,че едва ли да има пропуск в рецептата, гледала съм Йоли и по кулинарния и после съм чела рецептата в сайта й и не съм видяла разминаване Peace


сега ще правя торта,но чакам тук за идеи за крем с варено кондензирано мляко


Ето още една идея http://yoli-www.blogspot.be/2010/06/3-1.html , но виж и разясненията на Пепчо на следващата страница. И пай Баньофи също е с кондензирано мляко.

Това е любимата торта у нас на щерката....Правила съм я няколко пъти - винаги ми се получава и ми е една от любимите на вкус....

Който ми следи фейса знае, че често правя торти на Йоли от блога и - всичко ми се е получавало, последно правих палачинковата и торта за рожденния ден на Дребното.......

# 69
  • Мнения: 2 779
Тортата с дулсе де лече съм я правила 3-4 пъти. И при мен не се получава без желатин и студено дулсе съм слагала и от шкафа , как ли не съм бъркала, не става и не става без желатин, тя сместа си показва че се нуждае от 1 пакетче, инак ще се сърба с лъжичка   Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 11 607
Тортата с дулсе де лече съм я правила 3-4 пъти. И при мен не се получава без желатин и студено дулсе съм слагала и от шкафа , как ли не съм бъркала, не става и не става без желатин, тя сместа си показва че се нуждае от 1 пакетче, инак ще се сърба с лъжичка   Rolling Eyes

Който ме познава знае, че аз желатин не използвам. Правя всичко без желатин, вкл. и тортите на Йоли...

Това ми е Династията по Йоли - http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/388944_37888753686 … _1047259856_n.jpg

Тук в разрез е Дулсе де лече, в дясно - http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/574924_36805226998 … _1424662822_n.jpg

Това ми е за един 8.3. - http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/426278_2872133290650_56451628_n.jpg

Това е еклер тортата по Йоли - http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/378475_24793294708 … _2066370175_n.jpg

# 71
  • Мнения: 6 713
Как мога да направя сок от сушени сливи - пасирани по някакъв начин като нектар, и как да ги консервирам?
Или за колко дена би издържал такъв сок в хладилник?

# 72
  • Мнения: 2 779
С каква сметана я правиш, с подсладена или неподсладена  Thinking.
Аз си мисля, че ако я направя със сладка сметана, крема ще се държи добре, но така и не съм рискувала.
И с какво кондензирано, аз сгущенка не съм ползвала никога, да не би да варя малко дулсето? На външен вид е като много гъст карамелов сос....не е сос, по гъсто е, като се гребне с лъжица стои на купчинка, не се разтича, ако му направя връхче, може би ще стои. Явно аз бъркам някъде, но къде...крема ще е по вкусен без желатин.
Малко разяснения, как правиш крема,  може ли, че ни е една от любимите торти в къщи   bouquet

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 21 708
С каква сметана я правиш, с подсладена или неподсладена ...
Само отнсосно сметаната... аз например не ползвам сладка, винаги готварска взимам и си я подслаждам колкото искам, а ако ми остане, ползвам и за готвене и така не хвърлям. "Сладката" ни е много сладка, а има и захар в рецептата...  ooooh!

# 74
  • Мнения: 11 607
С каква сметана я правиш, с подсладена или неподсладена ...
Само отнсосно сметаната... аз например не ползвам сладка, винаги готварска взимам и си я подслаждам колкото искам, а ако ми остане, ползвам и за готвене и така не хвърлям. "Сладката" ни е много сладка, а има и захар в рецептата...  ooooh!

Морена smile3525.....точно по същите причини ползвам предимно готварска.....Все едно аз съм написала горното......Кутията варя около 4-4,5ч. - няма около мен готова, ползвам сметана каквато имам под ръка, предимно готварска, спазвам рецептата - това е.....

Общи условия

Активация на акаунт