Отговори
# 75
  • Мнения: 468
Здравейте! Търся лесна и непретенциозна идея за едно изостанало маскарпоне.

Мамо Ц., а с какво заместваш желатина от рецептите? Как, не се ли разтичат кремовете?

# 76
  • Мнения: 11 607
Мамо Ц., а с какво заместваш желатина от рецептите? Как, не се ли разтичат кремовете?

С нищо..Бях пробвала преди време с агар-агар, но нещо не ми се получи...Не са ми се разтичали до сега кремовете...Принципно слагам по-малко течност - напр. ако трябва 1л. - слагам 900мл., то винаги може да се разреди, но не може да се махне течност.....

# 77
  • Мнения: 7 424
Здравейте! Търся лесна и непретенциозна идея за едно изостанало маскарпоне.
..........
      http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg22800908#msg22800908  Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 8 131
Търся рецепта за сарми със стафиди. Бях намерила някаква рецепта, беше нещо като индийска, доста пикантна. Някой може ли да се включи?

# 79
  • София
  • Мнения: 11 061
Привет момичета, искам да направя една торта днес Red Velvet Cake, малко съм скарана с кухнята по принцип, рецептата ще е от нета със сигурност, но ако е от бг-мамма някакси по ми вдъхва доверие, дали някой е правил такава торта тук и под какво име да я търся в библиотеката с тортите  Praynig
`

Мисля, че е торта Червено кадифе Wink
Peace  аз съм я правила,страхотна е,спазвай стриктно рецептата, аз я правих по тази рецепта
http://www.kulinarno-joana.com/2011/05/red-velvet-cake/
до сега два пъти съм я правила,като втория път работих малко "на око" и не ми се получиха блатовете

купих си "сгуященка" - варено кондензирано мляко и сега не мога да намеря нито една рецепта за торта с него,по-точно за крем за торта...моля за съдействие за изпробвана рецепта Peace

Този сладкиш е с кондензирано мляко: http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%8F%D0%BA%D0%BE Става стахотен!
 
Вивианнн, в него има и жълтъци.

Последна редакция: нд, 20 яну 2013, 01:47 от Vanja77

# 80
  • Мнения: 468
Селма, мерси! Изпуснала бях допълнението в Любимите ти  Wink
Само че нямам черен шоколад за таз' идейка. Освен какао да добавя?  Rolling Eyes

Karina-klara, виж на Селма Карамелеона, ако търсиш нещо по-лесничко
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg20263600;topicseen#msg20263600.

# 81
  • Мнения: 27 524
Цоцоланке, 4-4.5 часа според мен е ненужно много. Аз си ги варя около 2.5 часа и вътре са като с нож да го режеш. Мисля, че и 2 часа са достатъчни  Simple Smile

Пеп-, лучникът стана супер, само дето не се изпече средната кора, не трябваше да я слагам, остана сурова.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 825
Цоцоланке, 4-4.5 часа според мен е ненужно много. Аз си ги варя около 2.5 часа и вътре са като с нож да го режеш. Мисля, че и 2 часа са достатъчни  Simple Smile


И аз така Peace


И да питам: какво да направя с едно пакетче мисо? Купих го за мисо маскарпоне, обаче там използвах 2 с.л., и сега ми изостанаха едни 300 грама Rolling Eyes
Не държа на сладкиш, даже като че ли предпочитам нещо соленичко

# 83
  • под тепетата
  • Мнения: 9 499
Голяяяямо благодаря на девойката, която преди време попита за едни питки - поача и ми насочи вниманието към тях   bouquet Страхотни са!
 Сгущенка забелязах преди няколко дни в Метро, но цената не ми хареса - над 7лв беше  Confused
 По въпроса за Династията - не съм имала никакви проблеми, че и на сестра ми отзивите са отлични!

# 84
  • Мнения: 7 424
  Мама Цоцоланка , и на мен 4-4,5 часа ми се виждат много .
  Тя и сгущенката от толкова варене става прекалено тъмна ....
  2 часа след завирането на водата са напълно достатъчни .
  Аз варя по няколко кутии наведнъж и си ги съхранявам в хладилника до използването .  Peace

Селма, мерси! Изпуснала бях допълнението в Любимите ти  Wink
Само че нямам черен шоколад за таз' идейка. Освен какао да добавя?  Rolling Eyes

     С какаво не съм пробвала .... Но със сигурност резултата ще е по-различен .  Peace

Последна редакция: нд, 20 яну 2013, 09:38 от Селма

# 85
  • Мнения: 11 607
Да, да, преди време пак ми се скараха в темата, че ненужно дълго ги варя консервите.......Скоро не съм варила, защото няма в магазина подсладено кондензирано, но като си взема ще ви послушам!

# 86
  • Мнения: 1 252
Да, да, преди време пак ми се скараха в темата, че ненужно дълго ги варя консервите.......Скоро не съм варила, защото няма в магазина подсладено кондензирано, но като си взема ще ви послушам!
А в хладилник ли го съхраняваш докато го свариш?

# 87
  • Мнения: 11 607
Да, да, преди време пак ми се скараха в темата, че ненужно дълго ги варя консервите.......Скоро не съм варила, защото няма в магазина подсладено кондензирано, но като си взема ще ви послушам!
А в хладилник ли го съхраняваш докато го свариш?

Там, там....

# 88
  • Мнения: 1 252
Да, да, преди време пак ми се скараха в темата, че ненужно дълго ги варя консервите.......Скоро не съм варила, защото няма в магазина подсладено кондензирано, но като си взема ще ви послушам!
А в хладилник ли го съхраняваш докато го свариш?

Там, там....

Мерси, Маме! Защото аз ги слагам ММ ги вади - било консерва и нямало нужда. Simple Smile А само бонафи ли правите със сгущенката?

# 89
  • Мнения: 27 524
Защото аз ги слагам ММ ги вади - било консерва и нямало нужда. Simple Smile

Съвсем прав е  Peace Няма никаква нужда да стоят в хладилник  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт