С близнаци в леглото (родителското)

  • 3 457
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 278
Аз също предпочитам да спя сама, но ако го кажа на мъжа ми веднага ще заяви, че не го обичам вече. Просто ми е чудно защо учим децата си непременно от малки да спят сами, а след това да трябва да спят с някой друг. Някъде има разминаване.
Иначе и на нас ни беше тясно заедно, но не бих си причинила години недоспиване само и само за да накарам децата да спят отделно. на всяка цена.

# 16
  • Мнения: 283
Ние решихме проблема, като сложихме един детски разтегател диван в детската стая. През повечето нощи засега спят сами, но когато се будят, някой отива и лягаме там в детската стая на дивана. Така поне единия от родителите успява да се наспи  Peace

# 17
  • Мнения: 342
Ние сме подобно положение - взехме големи легла 90/200 и са допрени като спалня, защото те самите обичат да са близо един до друг. Приспивам си ги още ..трудно заспиват сами..дори и с лампа леко пусната .. а като ги приспя си отивам в спалнята. Ако някой се събуди за водичка или сънувал нещо, просто отивам..или той идва  Mr. Green
Сега е добре така, защото мога да легна до тях и те да са спокойни и да не ми стърчат краката.. преди като се събудеше единия и дойде при нас..после и другия и съм спала понякога буквално с глава на нощното шкафче  Laughing , а за ритниците в бъбреците от отеснялата спалня с 4 човека , да не говоря  hahaha На бебешките легла никога не съм пробвала да легна, имах чувството че ще се строши..пък и краката къде да си сложа в легло 70/140  Laughing
Насила не съм си и помисляла да ги отучвам, защото са мънички и още се плашат от тъмно .. от сънища.. изобщо искат да са при нас..така че в нашия случай се оказа това най-разумния вариант - големи легла за детската стая. Peace

# 18
  • Мнения: 232
Здравейте, момичета,
да се включа и аз по темата.
savina_33, опитвала ли си с животинче в стаята? Отвлича вниманието, действа успокоително... Животните имат невероятно въздействие върху децата при физиологични, психични, социални, всякакви проблеми. Мисля си, че ако имат животинче в стаята би могло да помогне.
Също смятам, че с времето всичко си идва на място, но трябва много търпение до момента в който дори и да искаме, те няма да искат да спят при нас.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 803
аз лично много се учудих, какво я притеснява тони. имат касетофон в стаята и стендбей лампата свети в червено. ей това я плашело. взима си някаква плюшена играчка и я слага пред лампата  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 342
аз лично много се учудих, какво я притеснява тони. имат касетофон в стаята и стендбей лампата свети в червено. ей това я плашело. взима си някаква плюшена играчка и я слага пред лампата  Mr. Green
Я виж.. милото.. ми то като се замисля тия светещите червени малки лампички з тях са неестествени и кой знае на какво им приличат в тъмното като се събуди стреснато оъ сън..
Това е добра идея да поогледам стаята за подобни ефекти.. Thinking
При нас ги е страх от сенките на дърветата и на минаващите коли.. затова пускам почти изцяло щорите..може би има и още нещо, което не ми е направило впечатление.. newsm78

# 21
  • Мнения: 7 803
неща които за нас са нормални и естествени, за тях са някакви чудовища. моите са вече големи и сами се справят с някои неща и аз съвсем случайно научавам за тях. няма как да знаем какво ги тревожи, ако те не ни дадат някаква насока

# 22
  • Мнения: 342
Така е .. колко питах само.. обяснявх за дърветата и игра направихме с ръчички и сенки, за да погледнат от веселата страна, но.. само като пусна щорите няма страх от това. И спрях.. все някога ще го израстнат.
Но то може и шумувете от вън да ги безпокоят..а тях няма как да изолирам . Затова гледам да не са сами когато неискат.

# 23
  • Мнения: 18
Здравейте, тъй като и аз имам проблем със синя на близначетата ми и тази тема ми се стори най-подходяща, за това пиша тук, а не пускам нова тема.Имам близнаци на 20 дни и ни започнаха коликите, не са много силни- през по-голямата част от времето е мрънкане и свиване, рядко стигат до рев. Но все пак имаме проблем с тях, защото заради тях започнахме да ги местим да спят при нас на леглото и сега- седмица по-късно спят само на вън в количката си и в нашето легло. Имам притеснения да не свикнат до толкова в него, че после да не можем да ги откажем. За това искам да ви попитам кога можем да ги отделим от нашето легло, тъй като приятели ми казаха, че те сами ще се откажат и някакви съвети за това, как да ги накараме да си спят в техните креватчета (спането в нашето да е само от време на време, а не постоянно)? Искам също да кажа, че когато са вътре и биберони, носене, пеене, гушкане и цялото ни бойно снаражение не помага.Благодаря ви предварително !

# 24
  • Мнения: 7 803
моите никога не са спали в нашето легло, точно по изтъкнатите от теб причини  Peace
имам приятелии, на едната голямото е на 6, на другата е на 8 и все още спят при тях  Tired
не знам при другите как, дано решиш проблема скоро

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Мънички са твоите, може и сами да се откажат може и не. Аз в леглото ни дете не бях пускала до преди 6-7 месеца да спи системно. Да ама почнаха сами да идват и да се настаняват посред нощите. Много е неудобно цялото това положение и никой не може да се наспи спокойно от тях ама ... идея си нямам как да го променя вече  Tired Забелязах че е на периоди има моменти в които със седмици си спят по цяла нощ в леглата (чуваме ги когато се събудят, но не идват) и после период в който отърване няма. На земята избутани падат(не нарочно а в съня като ти е легнала в краката наистина няма място на пристата за четирима) и после пак се качват на същото място и заспиват  ooooh! Моя племенник на 10 години се хвалеше, че половината нощ си спи в стаята, после отива при родителите си. Спяха така близо 12 години  Shocked нещо което аз категорично не искам да ми се случва  Naughty Говорене с много обяснения не помага, в момента са убедени заспиват и след 3-4 часа пак са при нас в леглата си имали  мечки и толкова  ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 865
1 година спяха сами. Сега от 5 месеца спят при мен, а ако бъдат пренесени спящи в леглата си, се будят и реват. Спя си с тях и не се занимавам. Даже ми е хубаво да ми се гушат.

Не вярвам в това, че ще се пристрастят да спят при мен и няма да мога да ги изгоня. Пък и не искам да ги гоня  Grinning

савина, мога да ти споделя комшиите как отучиха тяхното, но се притеснявам да не им викнете социалните Simple Smile Заключваха го 1 седмица в детската и слагаха тапи за уши. Твърдят, че само това е дало резултат.

# 27
  • Мнения: 7 803
савина, мога да ти споделя комшиите как отучиха тяхното, но се притеснявам да не им викнете социалните Simple Smile Заключваха го 1 седмица в детската и слагаха тапи за уши. Твърдят, че само това е дало резултат.

това е абсолютно безумие  Shocked не знам за социалните, но тук е подсъдно да си заключиш детето

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Е това вече е издевателство  Close Опитах да ги слагам сами да спят прилагайки метод, който гледах по телевизията и да ви кажа първата вече ни се получи след по-малко от час и си спаха в леглата цялата нощ  Grinning Но мъжо предаде фронта на втората вечер обявявайки "Вече не издържам ще си лягам", това преди малките да заспят в същата стая. Децата го приеха като предаване на фронта и върви ги убеждавай да си лягат сами отново ooooh! За това се искат нерви от страна на родителя: приказка, целувка, лека нощ и в леглото; стане ли детето без думи го връщаш колкото пъти е необходимо (предварително обясняваш това на детето). Този метод ми костваше много нерви, какво остава да оставя децата ми да пищят заключени  Shocked

# 29
  • Мнения: 283
Да ви кажа и аз в един момент бях решила да ги уча да заспиват сами в леглата си по подобен метод. Толкова бях изморена и недоспала, че вече не издържах. Но след като стигнах до частта, че ако детето започне да повръща от рев, тогава трябвало да го успокоиш незнам си как и се отказах. Приложих друг начин - оставям ги да тичат и да дивеят през деня колкото си искат, след закуска излизаме навън да тичат, ритаме топка, караме колела, след обяд също и така до вечерта са капнали от умора, малко топло мляко и са заспали много бързо. Лягаме в 9, стават Камен в 7:30, Вихрен в 8 сутринта, много рядко се будят, махнали сме решетките на леглата, вратите си ги отварят и идват при нас, ако нещо ги притеснява - това е обикновено да им се ходи до тоалетна. Камен преди няколко вечери реши, че иска да спи при нас, но ние в в спалнята нямаме нощна лампа и май се изплаши от тъмното и сам каза: "Икаш в тоето кеватце да пиш" Peace

Общи условия

Активация на акаунт