Подготовката при нас кипи, че скоро МАРТ ще долети! Тема №10

  • 28 775
  • 766
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 290
Добро утро! Аз също съм избрала АГ за секцио и аз на 7я етаж. Така че подкрепям идеята за доверие в доктора и спокойствието който може да осигури той на майката. Но ако нямаш някоя конкретен доктор, акушер и т.н.... мисля че няма да те оставят без внимание и да се мъчиш сама.
Vava аз съм избрала доц. Ковачев за секциото и д-р Аврамова за анестизиолог. не зная дали има смисъл да си избирам акушерка или да се доверя на избора който ще направи Ковачев. Сподели за Окръжна после.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 307
Добро утро,

Галето, ти май още в началото беше казала, че при доц. Ковачев смяташ да раждаш. Относно избора на екип, смятам че доктора сам трябва да си избере екипа, той най-добре може да си прецени с кой иска да работи  Crazy

Ще пиша, като се върна после от Окръжна и се надявам най-накрая да реша дали да раждам в АГ при Георгиев или в Окръжна при Славчев  Crazy

Хубав ден на всички  Hug

# 707
  • Мнения: 22 471
Добро утро и от мен. )

Хмм,това за плащането на консумативи и др. подобни при положение, че плащаш за избор на лекар и екип вече ми се струва прекалено.
Нали уж в цената за екип трябва да се включва всичко и да не ти искат и стотинка повече.
А и за тези консумативи, касова бележка дават ли?

Предния път секцио ми прави моята лекарка. Обадих и се още през нощта, когато започнаха да ми изтичат водите, тръгнах към болницата и тя в 6ч. беше пристигнала и си сформира екип.
Беше преди 5г. и половина, тогава нямаше такива избори и официално плащане (нямаше и частна клиника в града ни все още).
Оперира с 1лекар, 1анестезиолог и 2сестри. Отделно от неонатологията лекар и акушерка.
Абе операционната си беше пълна, много народ, много нещо. ))))
Сега отново ще раждам в държавната болница, пак при нея.
Иначе тя работи и в частна клиника, която си направи преди 2г. родилно отделение, но по нейно мнение, няма смисъл да давам 1000лв. за там. Аз също съм съгласна, а и първа грижа ми е бебето. Ако тръгне по-рано, само в държавната болница има неонатологично отделение.

# 708
  • Мнения: 2 843
Добро утро Simple Smile
Много ви благодаря за пожеланията, нека ви се връща стократно и на вас  Hug
Прочетох около 6 страници на куп  Mr. Green Това, което запомних- има много нови придобивки- нека са ви честити  Simple Smile
Има стегнати багажи, моят още не е стегнат  Mr. Green
След като разбрах и се надявам нищо да не ми попречи, че ще раждам нормално, няма да плащам за избор на екип. Но може би ако док не е на смяна ще плащам само за викането й  newsm78
Живи и здрави нека при всички ни да мине леко и с пухкав вързоп, наистина малко ни остана  Heart Eyes
Хубав ден на всички  Hug

# 709
  • Мнения: X
gugi4ka, защо не ти го написа гинеколога,който те следи?

И аз не можах да разбера точно. Всъщност ходя на ЖК срещу заплащане в болницата, плаща се за цялата бременност и те правят всичко – изследвания, прегледи, издаване на болнични. Не е задължително да ходиш само при един лекар, може и при друг, който е на смяна в поликлиниката, когато ти се наложи. Всичко това е супер, през цялото време бях много доволна и точно накрая те не издавали направление за раждане, след като са ми следили бременността и след като ще раждам при тях. Та затова мисля утре да поразпитам, дано да приключи това, защото не ми се плаща и за раждане, още повече, че ще е секцио и сумата едва ли ще е малка.
Сподели моля /ако искаш на лични/ коя е болницата, имам подозрения някакви...
Росидт75, когато дойде време за хранене на бебето и другата майка ще си храни бебето, бъди спокойна, няма да има други хора там. Защо в болницата се влиза с обувки, калцуни няма ли на входа? А твоите близки няма ли да са с обувки и те, като влизат вътре, мислиш да се събуват или как точно ще го решите проблема?
Мирама, аз доколкото разбрах, консумативите си ги носят те... тъпо е май, явно аз не съм доразбрала от поста.

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 10:15 от Анонимен

# 710
  • Мнения: 105
Добро утро и от мен. )

Хмм,това за плащането на консумативи и др. подобни при положение, че плащаш за избор на лекар и екип вече ми се струва прекалено.
Нали уж в цената за екип трябва да се включва всичко и да не ти искат и стотинка повече.
А и за тези консумативи, касова бележка дават ли?

Предния път секцио ми прави моята лекарка. Обадих и се още през нощта, когато започнаха да ми изтичат водите, тръгнах към болницата и тя в 6ч. беше пристигнала и си сформира екип.
Беше преди 5г. и половина, тогава нямаше такива избори и официално плащане (нямаше и частна клиника в града ни все още).
Във варна в АГ ако раждаш само с избор на екип ти дават еднис списък и сам си купуваш консумативите и им ги носят твоите блики или ти при влизан еза раждане. Ако раждаш в АГ на ВИП етажа отиваш само с агажа за теб идетето. Консумативи не носиш. Реално ти не им даваш пари, а самите консумативи закупени от теб. Начинът да ме "реже" избраният от мен доктор е да си платя за избор на екип. Сама си решавам ВИП ли ще е или не. Но от цената за екип бягане няма
Оперира с 1лекар, 1анестезиолог и 2сестри. Отделно от неонатологията лекар и акушерка.
Абе операционната си беше пълна, много народ, много нещо. ))))
Сега отново ще раждам в държавната болница, пак при нея.
Иначе тя работи и в частна клиника, която си направи преди 2г. родилно отделение, но по нейно мнение, няма смисъл да давам 1000лв. за там. Аз също съм съгласна, а и първа грижа ми е бебето. Ако тръгне по-рано, само в държавната болница има неонатологично отделение.

Консумативите си ги носиш сам. Връчват ти един списък и ти после купуваш и носиш. Имаш касова ама от аптеката. За ВИП не искат да си носиш консумативи.
А за избор на екип трябва да си платя ако искам да ми е този лекаря. Няма мърдане. Поне в АГ е така

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 10:13 от rosidt75

# 711
  • Мнения: 58
Rosaura благодаря за отговора, ще приложа твоите съвети  Hug

# 712
  • Мнения: 0
Да е живо и здраво първото бебе!!!!

Що се отнася до избора на екип: аз избрах да родя в частна болница,където в цената си влиза и това моят наблюдаващ лекар да ме изражда. Тъй като той е наблюдавал цялата ми бременност, лично аз ще се чувствам много по-спокойна, а и му имам доверие. От опита, който имам с държавните болници до момента, съм меко казано потресена, но истории и преживявания всякакви.... Всеки избира сам за себе си. Важното е всичко да приключи със здраво бебе и щастлива мама!

Напълно съм съгласна с теб,ти къде мислиш да раждаш?

# 713
  • Мнения: 43
eleonora21, в АГ"Селена".

# 714
  • Мнения: 16
Добро утро,как сте днес?Аз днес ще ходя на преглед,в клиниката ,където ще раждам,да разпитам това онова,че и изследвания трябва да се правят,че не остана,после ще дам отчет Simple Smile
Mimossa,пъпчето ми екато копче вече,боли ме когато бебето нещо се изпъне там,мисля,че е нормално  Hug и моят младеж е разположен ниско,тези дни се чудя за това,не ме рита в ребрата,но снощи нещо се задушавах  ooooh!
gugi4ka,да пишеш после за направлението,аз разбрах,че си се следила в частна клиника,нали?Мисля,че сега джипито просто трябва да ти даде направление за избор на лекар по ЗК и от него направлението за хоспитализация.
За раждането и плащането,какво да ви кажа,така ме е яд,че са такива обстоятелствата,не за друго ми и ма хора,които нямат възможност да си платят и търпят отношение,което в този момент,просто е недопустимо,далеч съм от мисълта,че някои доктор ще остави родилката да се мъчи само,но има разлика повярвайте ми!Изпитах го и лично го видях-При първата си бременност се бях разбрала с доктор,за наше успокоение,но точно като дойде моментът той беше на семинар извън града,и ми каза отивай в болницата,отидох  като в небрано лозе на който екип се падна,настаниха ме в предродилна и така,напред назад минаваха акушерки сестри и нищо не ти казват,по едно време изведнъж до мен се скупчиха две сетри и лекарят,погалиха ме по косата и ме питаха как съм,имам ли нужда от нещо и ако имам да кажа,до главата ми седна сестрата и не мръдна-защо според вас,но не е това въпросът...Защо трябва да е така....а там на какво се нагледах няма да пиша...

# 715
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета! Искам да питам мамите от Варна има ли такива, които ще раждат в Майчин дом?
И ако да на вас вече казаха ли ви какво ще ви е необходимо да си носите? Grinning

# 716
  • Мнения: 16
Докато го напиша и 7 отговора  Laughing и аз ще раждам  в АГ Селена
Искам само да кажа,че там има неонатология,което е много важно  Naughty

# 717
  • Мнения: 0
Добро утро!

След като малко се разчистих вкъщи, след малко тръгвам за преглед при лекарката, при която ще раждам, винаги съм нетърпелива, защото ме гледа подробно, не като на ЖК-то. Надявам се всичко да е наред, че бебето рита и мърда навсякъде и вече незнам накъде е разположено.

Сутринта ми се обадиха, че съм одобрена от програмата "Аз мога повече" за испански и фотография. Как ще го съчетая с бебешора обаче нямам никаква идея   ooooh!

От няколко дни имам неприятен сърбеж около ануса  Blush Спазвам идеална хигиена, и нямам идея от какво е, но мажа с една мостра за бебето и облекчава  Laughing

Хайде до после, ще се отчета следобяда!

# 718
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте мамчета:)
Аз току-що се връщам от преглед-момчето е около 3200гр,добре е ,феталният кръвоток му е добре,на 11 влизам в болницата и на 12.02 ще ми направят секциото,вече няма какво да отлагам -трябва да си стегна багажа:)
Нощна птица и gugi4ka,утре ще ходя до личната ми за направление за хоспитализация,тъй като и в болницата където ще раждам(бившата правителствена-някоя от вас да не е също там:),не могат да ми издадат,та утре като се прибера ще пиша как стоят нещата.

# 719
  • Мнения: 96
Ехааа, mimosaria, браво, голям мъж! Лелеее, то 11.2. е след 10 дни ... Как лети времето, направо свят ми се завива.

Общи условия

Активация на акаунт