Августовски мами в истерия са те: каша ли дават или пък пюре?

  • 21 186
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39
Много ми е неприятно да прочета за тази мини среща дето сте си спретнали, Дбс и Айрони  Hug
Диони, и аз всеки път бягам от онези с лизингите, ама те пущините ме преследват да дупка  Laughing Не обичам да дължа нещо на някого, но и досега не ми се е налагало да купувам нещо наложително, за което нямам пари. Когато искам нещо по-скъпо събирам левчета, събирам си ги и ей така да имам някой лев, за когато потрябват.
Абе аз не съм останала с впечатление да си много едра  newsm78 при все че съм те виждала само с корем.

Уф на мен пък как ми се ходи на театъъъър, може и на кино. Кръчми клубове и тем подобни не ми липсват, то аз и преди не ходех де.

Бюти,   bouquet за темата

# 16
  • София
  • Мнения: 29
Бюти, Блонди, мерси за темата и заглавието  bouquet
Дбс, надявам се при вас всичко да е наред и вече Мишкотевеца да се е оправил Hug
Би-би, не, Милката е от блога на Джинджър Flutter
Диони, ще чакаме да пишеш от вас Hug И на мен не ми се вярва да е от портокала Rolling Eyes Отидете при Масларска за твое успокоение Hug
Голям сняг, голямо чудо, тъкмо се зарадвах на по-хубавото време и пак, не че тук снегът се беше стопил де, но все пак.. Crossing Arms
И аз не съм фен на лизингите Blush

# 17
  • Мнения: 6 666
Аз съм  Tired щото се предадох и намазах Ивайла със синьото мастило, пъпките и не минават, даже се разпространяват Tired
И сега миличката като я видя ми става зле направо Crazy

# 18
  • Мнения: 216
Предполагам и Ати може да се включи как стоят нещата при тях newsm78

Гунди, Марги, не, не се полагат само 9 кутии. Значи мен ме питат колко лъжички давам на едно ядене. Когато бяхме на два месеца и половина, казах, че давам 5 лъжички. Така си осигурих Фризопепа да ми стигне до дупка, дори ми остана една кутия, при положение, че Виктор е само и изключително на Фризопеп. Ако бях казала, че давам по- малко, което беше истина, щеше да се наложи да купувам кутии. Изчисляват ми брой хранения по въпросният грамаж и излиза дневна дажба, която умножават по 90, демек 90 дни и получават общият ми необходим грамаж за 90 дни или иначе казано- три месеца. След това тази дажба я делят на 400 (това е грамажа на една кутия) и получават точно колко кутии са ми нужни за 3 месеца. От 2 месеца и половина до 5 месеца и половина получих 29 кутии, като първите два ми изписваха по 10, а последният 9. Сега, на 14- ти в понеделник бях за нов протокол. Казах, че давам по 7 лъжички вече- тея ме изгледаха ей така  Shocked ама трябва да се лъже, за да ми стигнат. Изписаха ми 34 кутии, като обаче ми изчислиха 5 яденета, не можело повече на почти 6 месеца,  Tired  Mr. Green ама аз ги ударих с две лъжици, така, че трябва да ми стига.

Разбира се, че ще се включа. Значи преди всичко, да кажа, че е голяма разправия, докато получиш протокол, но си заслужава, макар и аз още да се чудя, дали аджиба имаше нужда от това или бях прекалено шашната и зелена и се доверих прекалено бързо.

Значи, първо разбираш къде правят протоколи. Има определени медицински центрове, където издават. Моето джипи ме прати в Пълмед. Там имах консултация с педиатър, който ми издаде направление за алерголог, става също и детски гастро, но този педиатър при нас, беше освен всичко и детски гастро. Алерголожката, при която ни пратиха издава документ, че детето е алергично и има нужда от безлактозно мляко. Върнах се във въпросният център- Пълмед. Там, на базата на решението на алерголога и по тяхна преценка ми изкараха протокол. От там, си купих книжка (рецептурна) и бегом при личната лекарка, за да я напише и т.н. После в ЗК, да ми я заверят и обратно при личната, за да ми изпише храната. След това, при мен се получи проблем, че обикалх всички аптеки и не намирах аптека, която работи със ЗК, но с храни, а не с лекарства. В сайта на ЗК пише в кой град, кои аптеки работят с храни. Отидох поръчах ги и вечерта с книжката си ги взех. На вторият месец, само при личната. Тя ми изписа месечната доза и пак към аптеката. Третият месец, същата процедура. И така, стана време за нов протокол и пак към Пълмед, но поне този път вече имаш решение на алерголог и няма да се налага да се посещава. Бегом към Пълмед, нов протокол с нова нужна дажба, (пропускам личната, защото книжката ми е полпълнена).  Mr. Green След това, към ЗК, да я заверят и тогава при личната, за да ми изпише пътрвата дажба от новият тримесечен протокол. След това до аптеката и така. Процедурата при вторият протокол е доста по- опростена. Дано си ме разбрала и да съм била полезна. Ако не съм била достатъчно ясна за нещо, питай, ще отговоря, ако искаш на лични, за да не занимаваме хората тука.   bouquet Hug Въоръжи се с нерви- луда работа е, но си заслужава, пести около 250 лева на месец.

Диони, Айрони, ДБС стиснати палчета от нас с Вики и да се оправите по- бързичко.  Hug  bouquet

Ако има други болни бебчета, бързичко да се оправят. Силно ви съчувствам.

На лизинг нищо не сме взимали.  Naughty Дано и не ми се налага.

P.S. Оле, като не писах няколко дни редовно и сега ми е едно криво. Ама всичко съм изчела до тука де.

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 11:42 от babyAty

# 19
  • Мнения: 7
Хоп-троп и аз в новата темичка  Flutter   Бюти,Блонди   bouquet

Диони,Айръни,Дбс  да се оправят бързо малчовците  Praynig  Hug
Ати  радвам се,че твоя юнак вече е добре  Hug

Оххх да се оправя това време,че не се издържа вече Tired Тук почти всеки ден има мъгла и много,много не излизаме ,евентуално малко на терасата и това е  Tired
За лизингите - удобно е ,защото не всеки има кеш парички да си купи каквото му трябва  Peace
По дискотеки и клубове не ми се ходи,но театъра,оххх театъра наистина ми липсва и сега докато съм при наще определено ще  ползвам намалението и ще отида  Party

Оххх,еми  толкоз запомних   Embarassed
До скорооо  Hug

# 20
  • Мнения: 4 070
Ати, благодаря за разясненията Hug Сега се сетих, че ни питаха колко й даваме , а ние тогава давахме по 30 мл и тя смънка нещо, че нямало как по- малко количество. И се сетих за някакви сложни сметки, те в аптеката ми предложиха да съм вземала по- малко кутии, но аз предпочитам да надрасне проблема и да останат от колкото да мина скоро пак по тоя тромав път. А иначе тук в София има определени лекари, дето ги дават протоколите- аз й казах кой е добре- препоръчан от Биби и Анитка.  Hug Hug

# 21
  • Мнения: 216
Аз не само предпочитам да надрасне проблема, а и мисля, че не е имало такъв вече. Дори този път като бях за протокол, ми казаха, да пробвам след месец, защото тялото помнило алергии 5 месеца, друг е въпроса, че аз като цяло се съмнявам, че имахме.

И тука, определени лекари изписват.

Само не разбрах, как така, ще ти изпишат нов протокол, като ти свършат, та те може да свършат за по- бързо ?!?  Hug  bouquet

Забравих да коментирам обеците- бих сложила и още как, даже още на около годинка.

# 22
  • Мнения: 4 070
Ати, ами понеже Ния яде между 4-5 кутии месечно, а имаме запас и затова чак като свършат ще минавам повторно по тая схема, няма да имам нужда да е сега, когато ми изтече тримесечния протокол. Wink Ами да ти кажа възможно е да я нямал такъв проблем- аз на много места питах, четох и разпитвах Ния и досега си отговаря на много критерии за лактозата, оделно др. алергии. ooooh!

# 23
  • Мнения: 216
4- 5 кутии на месец, фююююююююю.

Като гледам как на 30 % от форума акото е същото, каквото беше нашето, просто ме е яд, че спрях да кърмя, но вече няма смисъл да въвеждам отново кърмата на 6 месеца. Хората за отбиване говорят, аз да въвеждам, макар, че имам още и съм сигурна, че мога да си върна една добра лактация.

# 24
  • Мнения: 27 524
По какво съдиш, че имаш?   Thinking

Гунди, ясно, разбрах сега  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 697
Скромен запис от мен Heart Eyes Отиваме на рожден ден на една роднина - за Алексей това ще е първият рожден ден, на който присъства Wink Дано тоя път не реве кански, че предният път, когато бяхме на гости на тези хора тъкмо го похвалихме колко е спокоен и той ревна лъвски Laughing

# 26
  • Мнения: 664
Бреййййй, моето животинче днес пак ме ухапа ...  #Crazy Абе, мина ми списъка с "най-" отпред и съвсем нахално ми се иска да се самопредложа за най-рано излезли зъбки ...  Mr. Green
Айрънче и Дбс, дано бързо ви оздравяват съкровищата и не се повтарят тези притеснения. И пак да кажа, че стискам палци и на Диончето!  Hug
Тук пък цяла нощ валя дъжд, а вън дори е топло!
Аз пък ще кажа - добре, че са лизингите, иначе сигурно с ММ щяхме да стоим в празна къща. Почти всички уреди вкъщи са купени така. А съвсем скоро на дневен ред ще дойде и една гарнитура за хола!  Peace
Софи, Роси, честити ви месечинки!  Wink

# 27
  • Мнения: 27 524
Аз пък ще кажа - добре, че са лизингите

И аз  Peace Това е чудесно уреден начин да имаш възможност да си купиш някои неща. Не виждам без кредит как да си купим нова къща например, а същите пари щяхме да ги хвърляме за наем. Тъпо е  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10 817


иглуб изобщо не съм съгласна, че можеш този робот да го замениш с парочистачка  Peace едното е за едно нещо , другото за друго  - не са взаимозаменяеми  Peace Относно парите - нямад а правиш такава покупка всеки месец или 2 пъти в годината, така че човек мисли преценява и решава. Ако става въпрос за нещо, което не се ползва месец, два... пет, а години, то в повечето случаи по-скъпата вещ си оправдава парите и повече си заслужава  Peace
Не съм сравнявала двете неща. Казах, че ако аз избера да дам толкова пари, ще ги дам за парочистачка, а не за прахосмукачка робот.

Дани ви изпишат или по-добре дано вече са ви изписали Simple Smile

Ати, ако ти е приятно кърменето защо да не го върнеш, до годинка млякото си е основна храна.
И аз съм виждала и виждам слуз в акото, но реших, че няма да обръщам внимание, при всичките лиги, които текат...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Уф, с тая слуз, днес пак има, понякога ми се ще и аз да не четях толкова ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт