Графики на БТ - коментар

  • 29 079
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
nevena - линкът, който си публикувала не води към графиката ти. За да публикуваш графиката си, трябва да направиш следните 2 неща:
1) от "моят профил" да разрешиш на други потребители да виждат графиката ти;
2) да отидеш в "графики на потребители", да напишеш собственото си потребителско име и така да дадеш линк. Той ще съдържа твоето потребителско име накрая.
Опитах да потърся графики на потребител nevena в Зачатие , но не са споделени. Ако потребителското ти име в Зачатие и тук съвпадат и не можеш да се ориентираш кой линк да споделиш, направи само графиките си видими от други потребители или опитай да си направиш и лентичка, която да сложиш в подписа си.

# 16
  • София
  • Мнения: 300
Извинявай за недоразумението и благодаря за отговора. Този линк работи ли ?
http://calendar.zachatie.org/work/DisplayOtherUserGraphics?userL … D0%B8%D1%82%D0%B5

# 17
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Извинявай за недоразумението и благодаря за отговора. Този линк работи ли ?
http://calendar.zachatie.org/work/DisplayOtherUserGraphics?userL … D0%B8%D1%82%D0%B5

Да, графиките се отварят.
Според мен до момента няма О, но както и ти сама си забелязала, трябва да мериш по едно и също време.
Правени ли са ти някакви изследвания след последните 2 цикъла? До преди това цикъла ти е относително редовен, според мен.
Нека Денис коментира повече, не искам да те подведа.

# 18
  • София
  • Мнения: 300
Пънче- мънче, мислиш, че откакто водя графики не е имало О. или само последния месец ? През годините са ми правени доста изследвания, но от година - година половина не съм си правила. Ходих на лекар по време на първия голям интервал без цикъл и каза, че по първични белези всичко е наред.
Много ще съм благодарна на Денис ако коментира и тя.

# 19
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Не мога да коментирам графиките, в които няма нанесена БТ. От това, което виждам си мерила БТ в последния цикъл (от 28,12,2012)  и този преди него (26,10,2012), който е бил 63 дни.
За настоящия цикъл - според мен за момента няма О, защото няма изразена двуфазност в графиката, но това не значи че няма да има овулация.
За предишния цикъл - може да е имало задържан фоликул, защото се вижда лек опит за покачване около 19-21 ден, после графиката е относително равна (като изключим повишението от по-късното мерене) и след това има повторно по-осезаемо покачване на 47-50 ден, когато е възможно фоликулът да се е спукал и около 2 седмици по-късно е настъпила менструация.
Според мен, ако и този цикъл е такъв трябва да се консултираш с лекар и да се проследи с фоликулометрия и изследвания на какво се дължи.
Ако можеш - сподели какви изследвания са ти правени.
Нека все пак и Денис коментира, тя има повече опит в разчитането на графиките

# 20
  • София
  • Мнения: 300
 Изследванията са ми правени края на 2009 г. Хормонални са TSH- 0.008(0.27- 4.2) ; FT4- 37.75 ( 12-22); TSH -R-Ab- 11.27; estradiol- 441.67, testosteron- 2.21 ( 0.49- 2.64); LH 10.43;
В момента TSH I FT4 са в норма, понеже прилагах лечение за щитовидна жлеза. Не пия лекарства вече и последно си правих преди месец изследвания и бяха в норма. Цикълът ми винаги е бил нередовен. Дори миналата година беше учудващо, че беше сравнително всеки месец.
По принцип съм с наднормено тегло и винаги когато не съм на диета ми спира и цикъла и обратно, щом спазвам хранителен режим е долу- горе Ок.
За лекар, май няма да мине без Sad. Исках да проверя дали няма да стане без намеса, но явно няма големи шансове . От Май 2012г. не се пазим, но бебче няма засега.

# 21
  • София
  • Мнения: 36 122
nevena 
МЦ 26/10/2012 не е имало О.
МЦ 28/12/2012 - графиката ти дотук, не показва да е имало О.

Имаш СПКЯ - трябва да се лекуваш

Направи :
ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
Тестостерон, Андростендион
Пролактин
ДХЕА и на 3 ден от МЦ - 17ОН Прогестерон
ТАТ и МАТ - ако не си пускала

Тест за ИР - Орален глюкозотолерантен тест (ОГТТ)


И с тях отиди на АГ и Ендокринолог

Ще чакам да пишеш къде е проблема
СПКЯ не е заболяване - така че трябва да се търси конкретната причина и да се лекуваш
Не отлагай, защото нещата няма да се оправят от самосебе си.
Не е страшно, не се притеснявай - дори да има проблем, лесно се коригира с медикаменти / и диета, предполагам Simple Smile/

# 22
  • Мнения: 392
Здравей, мила Денис! От този месец и аз меря БТ - сутрин в 5:45, ректално с дигитален термометър. Мисля, че меря правилно, но Т е много различна. Моля те за коментар на графиката ми. Благодаря!

Графиката ти, според мен, показва проблем - може би повече от един фоликул / в такива случаи може да няма О./
Добре е да те видят на УЗ

Ще чакам да споделеш какъв е проблема, ако посетиш АГ


Денис, здравей! Би ли ми обяснила какво означава повече от един фоликул и дали и как този проблем се лекува. Благодаря.

# 23
  • София
  • Мнения: 36 122
Здравей, мила Денис! От този месец и аз меря БТ - сутрин в 5:45, ректално с дигитален термометър. Мисля, че меря правилно, но Т е много различна. Моля те за коментар на графиката ми. Благодаря!

Графиката ти, според мен, показва проблем - може би повече от един фоликул / в такива случаи може да няма О./
Добре е да те видят на УЗ

Ще чакам да споделеш какъв е проблема, ако посетиш АГ


Денис, здравей! Би ли ми обяснила какво означава повече от един фоликул и дали и как този проблем се лекува. Благодаря.


В повечето случаи - ПКЯ  / свързано е с СПКЯ - причините са различни и лечението е различно/

Нормално е да се образува само по 1 доминантен фоликул, ако са повече не е нормално и може да показва проблем

За да не стресирам момичетата, защото може да не е точно така или да е нещо инцидентно - го наричам - повече от 1 фоликул Simple Smile / което пак е същото, но се предполага състояние/симптом, а не се прави предположение за диагноза/

# 24
  • Мнения: 38
Момичета здравейте искам да попитам,според календара тук евентуалния ден на зачеване би трябвало да е на 8 януари според др.календар в друг сайт на 18.Знам,че календарите не са най-точните но да попитам дойде ми на 25.12.2012,предишната М.беше на 11.11.2012.Много ми  е нередовен цикала миналия месец ми закасня с 10 дена и продължи много за мен 9 дни.Дали има проблем според вас?Само да кажа,че до сега кърмех и нямах цикъл дойде ми за първи път след разждането на 7.10.2012г.Съвалявам,че съм толкова многословна но не мога да разбера кога съм в О.като ми е толкова нередовен цикала.От този месец си меря и температурата в деня с най-ниска температура до колкото разбрах е деня на О.бяха 12 и 13.01 с милото правихме бебе на 13 от следващия ден рязко се вдигна т.на 37 а в последните дни се покачва все повече и повече като днес стигна до 37,4.Дали е възможно да сме целнали момента?За тест е твърде рано да разбера не залагам на симптомите които имам,защото може да са подвеждащи,но да си попитам и вас.
Ето и линк към графиката ми
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … oginName=alaxeeva

# 25
  • София
  • Мнения: 36 122
Момичета здравейте искам да попитам,според календара тук евентуалния ден на зачеване би трябвало да е на 8 януари според др.календар в друг сайт на 18.Знам,че календарите не са най-точните но да попитам дойде ми на 25.12.2012,предишната М.беше на 11.11.2012.Много ми  е нередовен цикала миналия месец ми закасня с 10 дена и продължи много за мен 9 дни.Дали има проблем според вас?Само да кажа,че до сега кърмех и нямах цикъл дойде ми за първи път след разждането на 7.10.2012г.Съвалявам,че съм толкова многословна но не мога да разбера кога съм в О.като ми е толкова нередовен цикала.От този месец си меря и температурата в деня с най-ниска температура до колкото разбрах е деня на О.бяха 12 и 13.01 с милото правихме бебе на 13 от следващия ден рязко се вдигна т.на 37 а в последните дни се покачва все повече и повече като днес стигна до 37,4.Дали е възможно да сме целнали момента?За тест е твърде рано да разбера не залагам на симптомите които имам,защото може да са подвеждащи,но да си попитам и вас.
Ето и линк към графиката ми
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … oginName=alaxeeva

 Графиката ти не е пълна - трябва да се мери от М до М - липсват стойности от ФФ  и няма база за сравнение.
Може  и да е имало О. на 19-21 ден от МЦ, но не е сигурно

# 26
  • Мнения: 38
Благодаря Денис,а ако сега ми дойде на кой ден да си направя тест за О.Всеки ден нямам възможност да давам пари за тестове докато оцеля момента?

# 27
  • София
  • Мнения: 36 122
Благодаря Денис,а ако сега ми дойде на кой ден да си направя тест за О.Всеки ден нямам възможност да давам пари за тестове докато оцеля момента?

Не зная, кога може да настъпи О.  Simple Smile - това няма как да се предвиди, особено когато МЦ е с различна продължителност, а и според мен все още имаш хормонален дисбаланс / което е нормално - трябва  да мине време, докато се нормализират хормоните/
Ако искаш мери БТ от М до М - ако има О. ще я засечем само с БТ, без тестове за О.
Когато се нормализира МЦ ще ползваш и тестове за О.

След 12 ден до 26 ден, напр. от МЦ - секс през 1-2 дни и дано да улучите момента.

# 28
  • Мнения: 3 758
Денис, моята БТ и днес е висока. http://www.babyplan.ru/user/127375-waterr/ Досега не ми се е случвало без да използвам прогестеронови препарати да имам толкова дълга ЛФ. /Цикъл 15, 16 и 17 бях на Утрогестан/. Днес си пуснах кръвен тест и резултатът е 0.10  Cry Гърдите все още ме болят /а миналият месец бях на мамолог и нямам проблеми/. Възможно ли е вит. Е, който приемам от този цикъл да повлияе на  дължината на ЛФ и достатъчен ли е той за подобряване на функцията на ЖТ или да включа и нещо друго предвид ниския ми прогестерон?

Последна редакция: ср, 23 яну 2013, 09:19 от white duck

# 29
  • Мнения: 38
Още едно благодаря Денис ще следвам инструкциите ти и да видим дано скоро се похваля и аз със  EFP Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт