Рожденият ден

  • 12 265
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 036
Заведи ги на кънки. Ако не са карали, че са супер изтощени и няма да им се яде и пие, а шоуто е супер. Направете си и филм и че си го гледате после.

# 31
  • Мнения: 2 156
Хубаво е,че имаш желание да празнуваш ,
но ледена пързалка ,боулинг  е за една друга възраст.
Скромния бюджет не ти дава много възможности и затова помисли
за отпразнуване в тесен кръг, а отлагане за лятото - губи смисъл.
Празнува се на датата.Останалото е обикновено гости.

# 32
  • Мнения: 22 480
Какво му има на боулинга за хора на 30г?. ))))

Аз още веднъж ти предлагам, огледай офертите за групово пазаруване, за София има страшно много за хапване. С ваучерите ще си спестиш едно 50% от парите, ако решиш да ги заведеш някъде на заведение. Пицария, или пък сладкарница.

# 33
  • Мнения: 4 841
Ледената пързалка, боулингът, картингът, пейнтболът, маскените балове и прочие забавления не са ограничени откъм възраст, а откъм дух на участниците в компанията  Peace
Така, както има двадесетгодишни, за които "забавлението" е да се седи около претрупана с ядене и пиене маса, така има и петдесетгодишни, които умеят да се забавляват по различни начини. Прекрасно е, че авторката се опитва да разнообрази празника си и да излезе от клишето на стандартните гостувания.
Надявам се да е достатъчно смела да експериментира, и да изкара един прекрасен и незабравим рожден ден  Peace


# 34
  • Мнения: 654
Винаги има възможност за едно готино изкарване на вечерта независимо от месеца.
Отидете на кино,на театър....после прибиране по тъмно пеш и хапване в някое кафене.
Като ученическите години.

# 35
  • Мнения: 11 972
Не зная къде живее авторката, но ако е от София, би могла в почивен ден, близък до датата на рождения ден да заведе гостите в някоя хижа на Витоша през деня.Не съм сигурна дали още съществуват такива семпли места, но от студентските си години си спомням- имаше общо помещение, сервира се обикновено чай, а всеки вади от раницата провизии.Ако е възможно на такова място да си внесеш храна, а после може да се разходите, особено ако има сняг ще е приятно.

Друга идея- подобна на организиране на детски рожден ден, но пак не съм сигурна дали има такива места наблизо- във Варна напр. има пицарии, които организират детски рождени дни- така може да се получи и за възрастен- надпис "честит рожден ден", много балони, а за забавление клоун / обикновено за 1 час струва около 60лв/,който забавлява с игри- лимборок, скачане около въже при различни команди- много от майките с деца познават тези игри и са се включвали, защо да не е весело и за 30 годишни-Менюто може да е-пържени картофки, пица и бира- няма да излезе много скъпо.

Трета идея- клуб за билярд, с по едно питие и в един момент да се внесе торта със свещички

# 36
  • BG
  • Мнения: 2 458

Отидете на кино,на театър....


Абе това за киното и аз го написах като продължение след сладкарницата, но го изтрих, защото се сетих, че и билетите не са без пари и за 20 човека, средно по 10 лв. ако сложим, ето ти ги 200.  ooooh!

# 37
  • Мнения: 11 972
А театър- и от 20 лв. нагоре са билетите.
Но може би предложението е да отидат на кино или театър само празнуващата и съпругът и.Но доколкото разбирам, нейната идея е да има купон, с повече хора .

# 38
  • Мнения: X
И аз никак не смятам датата, на която съм родена, удачна за купонясване. Рожденият ми ден е на 3 януари след Коледи, Нови Години и преди един куп именни дни. Заведенията работят на тази дата колкото да не е без хич и дори и на прясно и разнообразно меню не мога да се надявам.
Затова и аз предпочитам да оставя празнуването за април-май, когато ми е именният ден.

Иначе според мен сама трябва да решиш какво забавление ти е по сърце. Аз например много бих се зарадвала да отидем с приятели на караоке, защото обичам да пея. Но не знам пък на тях дали няма да им е тъпо, защото не всеки е толкова музикално ориентиран.
Идеята да се отиде някъде с приятелите, като им се каже вместо подаръци да си поемат нощувките, съм  чувала, че се котира доста успешно. Там обаче има възможност и основателно да ти откажат, защото все пак ангажиментът е по-сериозен, не на всеки може да му се пътува итн.
Наистина, най-добре е да имаш духовити и инициативни приятели, които да се погрижат за забавната част вместо теб, но тъй като в България я няма традицията приятелите да плащат за масрафа, при 20 човека гости, ще е добре да си подготвена финансово с повечеко средства за всеки случай.

В нашата компания доста често се процедира по следния начин: рожденикът избира някое не особено претенциозно и скъпо заведение и  резервира маса. Ние сме мисля, че даже над 20 души народ. Той поема разходите за алкохол и храна, като храната включва салати и хапки и мезета.
Приятелите вместо подарък събират по да речем 20 лв. на човек и мисля, че сумата, която се заформя накрая най-вероятно покрива разходите за храна и алкохол. Ако някой се чувства по-специален и изгладнял, си поръчва и основно, което мисля, че пак рожденикът го плаща, но като цяло идеята на рожденика е по-скоро да си почерпи приятелите, отколкото да излезе на плюс след празника.

# 39
  • Мнения: 2 156
Който иска купон ,трябва да има и наличните средства.
Когато те канят - би трябвало всички "екстри"по празнуването да са уточнени.
И в крайна сметка  - какво толкова ,че имаш РД ? Всеки има и празнува според възможностите
и разбиранията си.

# 40
  • Мнения: 654
Въф,въф....много скъпи билети...брей.
За групи дават отстъпка.
Преди 6 години за 33 билета ми ги даваха по 3.00 лв.

# 41
  • BG
  • Мнения: 2 458
Въф,въф....много скъпи билети...брей.

Това иронично, или изненадано?  Thinking

# 42
  • Мнения: X
Какъв е смисълът да води 20 човека на кино или театър, след като това е едно по-скоро самотно занимание?
Дали ще гледам филма сама или с още 19 приятелки, все едно. Освен ако след това не си организираме коментарна вечер на чаша вино примерно.
Отделно, че малко трудно се избира филм, който като сюжет да е интересен за толкова много хора. Все някой ще се отегчи или заспи.

# 43
  • Мнения: 22 480
В тази връзка, може да си направят домашно кино. )))))
Събират се пред ТВто, взимат няколко фирма, пуканки, безалкохолни, алкохол....и готова работата. )  Laughing

# 44
  • Мнения: 334
На мен ми се е налагало да черпя повече хора ( не за рождени дни, по други поводи). Понеже обичам сладко и искам и аз да се забавлявам и да е по мой вкус - почерпката ранния следобяд в някоя сладкарница - петифури, сладки, кафе, чай, кока кола, а за който пожелае и чаша шампанско. Става приятно, дава настроение.
Избери си някоя сладкарница или някой малък бар - кафето, чаят и чашата шампанско ще го осигурят, сладките може ити да ги занесеш - подходяща декорация и готово.

Общи условия

Активация на акаунт