Рожденият ден

  • 12 266
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 006
Да дам една идея и аз. В заведение уговори да внесеш алкохола, ядки и торта. Другото от заведението. В тази криза много ресторантьори се навиват. Предупреди приятелите си, че не желаеш подаръци, а по добре да съберат пари. Ще видиш, че с много прилична сума от теб ще прекарате празника. Нашата компания от години правим така.
Е от заведението само масите и столовете ли?
Щото то само тортата,алкохола и ядките за 20 човека си излизат към 150 лв.Освен ако не ги пои с вода от пералнята.. newsm78

# 61
  • Мнения: 22 495
Хората на тези години си обичат да седнат, да хапнат и да пийнат.
Не да се влачат по уъркшопове, да правят картички и т.н. щуротии.
И да обичат подобни неща, то от тези 20човека да има 3-4ма с такива интереси.
И ако искаш хората да си прекарат добре, осигури им ядене и пиене и това е....Ако нямаш достатъчно за празнуване на вън, щеш не щеш...ще празнувате у вас. Ако толкова държиш да ги събереш всички.
Доста пъти дадох идеята с ваучери, има достатъчно заведения, които предлагат и храна за в къщи, плата с какво ли не, които могат да ти излязат на половин цена.

# 62
  • Мнения: 14 654
И мен ме втресе от идеята за уъркшоп - това да не са момиченца в първи клас, че да правят картички и да нижат мъниста? Ако ме поканят на подобно мероприятие, директно ще откажа без угризения. Между другото и на рожден ден в планината, където трябва да се затътря с рейсове, пък да нося и топка, и федербал, и шалте, съм отказвала да отида. То хубаво да не е обичайното, ама човек трябва да помисли и за комфорта на гостите си, нали така Simple Smile

# 63
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
И аз бях много скептично настроена към тези уъркшопи, но съм била на няколко и беше много весело (хора на по 30+). Но пак казвам, че ако не си падаш по яденето и пиенето е вариант.
Уъркшопа с таци на Картинка може да е супер преживяване.

# 64
  • Мнения: 631
Аз много си обичам рожденният ден и определено имам натрупан опит с организация на подобни евтини партита. Предлагам 2-3 варианта до 250лв.

1. Стрелба с лък - по 5 лв. на човек като на мишената закичваш листчета с менюто, което си приготвила (например чипс, друго листче - парче пица, ядки, all inclusive, пропускаш ред, студена вода и т.н.т.) и кой каквото си отстреля си е за него. За около 100 лв купуваш алкохол, безалкохолно, ядки, хапки и т.н.т., поръчваш 2-3 пици, а наема на клуба е от по 5 лв на човек.

2. Караоке - ползвам едно малко барче в центъра (в нета има и меню т.е. можеш да си направиш сметката добре)- няма храни, само ядки и пиене. Пак измисляш някакви правила на играта като например всеки си тегле предварително написани от теб песни, като този, който си изпее песента печели някакво питие. Друг вариант е някаква бутилка от промоциите с безалкохолно.

3. Наемаш зала, пазаруваш за тематично парти (например бирено, винено, ракиено, уиски парти и т.н.т.) всяко такова парти е пак с подусловия и игри. Опита ми показва, че най - евтино излиза "коняк" парти - 3- 8 бутилки коняк, много кока кола и коняка върви единствено и само с шоколад. Всъщност тематиката на партито ограничава гостите, а когато към партито има игри или закачки с гостите и то на тема "коняк" да речем нещата се получават.
(в къщи съм събирала по 35 човека на бирено парти и всеки трябваше да играе beer-pong, нямаше нищо друго за пиене освен бира - резултата беше изпити 60 литра бира с някакви мезета)


Успех каквото и да решиш ти си човека, който ще направи купона просто трябва да се постараеш - направи им покани, опиши тематиката на партито, дай им дрескод и правила пък каквото и да пиете алкохола в един момент си казва думата....

# 65
  • Мнения: 3 371
И аз бях много скептично настроена към тези уъркшопи, но съм била на няколко и беше много весело (хора на по 30+). Но пак казвам, че ако не си падаш по яденето и пиенето е вариант.
Уъркшопа с таци на Картинка може да е супер преживяване.

ако имаш влечение към такива неща, да Wink.

мен ако ме поканят да нижа мъниста, да бъркам тесто или да изрязвам картички, никога няма да отида. но нямам и такива познати, които да се интересуват от такива дейности. затова казах, че става, но ако са всички от един клуб по интереси/в противен случай рискува да има отегчени от скука/.


изобщо такива покани за празнуване край планини, паланки, села, езера, гьолове - отпадат според мен.

доколкото разбирам жената търси помещение с достатъчно пространство без съседи на които да пречат, няколко коктейлни маси, по възможност на комуникативно място и лесен достъп/с кола и градски транспорт/, музика, плата с хапки, бонбони, дребни сладки, кафе, кола, коняк и вино/примерно/, торта , ако реши да има.
20 човека, които се познават от години, ще си направят и сами веселото в такива условия, без да трябва да имат клоун на разположение или да трябва да кълцат краставици за забава.

на shammi предложението за тематично парти е чудесно - примерно , винено Peace

проблемът е, че не знам дали ще може да се събере в споменатия по-горе бюджет. newsm78

# 66
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

Тематичните празнувания с алкохол стават

ако имаш влечение към такива неща, да Wink.


Аз не пия грам алкохол и не ставам за такива, та ходя на други.  Laughing

# 67
  • Мнения: 3 371
така де Wink

то със сумата от 200 лева, 20 човека ще препият Twisted Evil и ще се натъпчат като прасета, та чак сигурно ще лазят под масите или няма да могат да излязат през вратата Stop

уъркшопите са занимателни за свободно време, по желание и като хоби. не си представям как всички седят и рисуват розички върху керамични чинии и намират това за забавно за рожден ден.

# 68
  • Мнения: 2 156

Тематичните празнувания с алкохол стават

ако имаш влечение към такива неща, да Wink.


Аз не пия грам алкохол и не ставам за такива, та ходя на други.  Laughing
Никой не се интересува от личните предпочитания ,
както и не те задължава да пиеш или да ядеш . Там си за специален човек ,
да споделиш неговия празник. Претенциите у дома.

# 69
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
красива белла, нещо да не си станала накриво???

# 70
  • Мнения: 2 156
Не ! Изумявам от подобни изказвания - не пия,не пуша ,не ям свинско ....
Ще правим картички !

# 71
  • Мнения: X
Предупреди приятелите си, че не желаеш подаръци, а по добре да съберат пари. Ще видиш, че с много прилична сума от теб ще прекарате празника. Нашата компания от години правим така.

Това е ужасно. За сватбите се научих да не изказвам гласно мнението си относно простотията със събирането на пари, но за рожден ден?  Shocked Просто си представям как казвам на приятелите си "Заповядайте да се почерпим, не искам подаръци, приемам само пликове с пари."  Joy

Калинке, това с уъркшопа не е за големи хора и то българи.

Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 22:39 от Анонимен

# 72
  • Мнения: 14 654
Защо се изумяваш пък ти? Не се изумяваш, а чисто и просто се заяждаш. Приеми, че за някои правенето на картички е голям купон.
Най-добри си остават предложенията за пързалка или боулинг. Това е и максимунът, който ще приема като гост, една идея по-нестандартно и си оставам в нас.

# 73
  • Мнения: 211
Момичета, моля ви, не се карайте Hug
Благодаря на всички за идеите и за отделеното време!
Да, за уъркшоп.. ако ще ходя само аз, бих си направила едно лично самостоятелно парти, защото обичам такива неща. Но от въпросните хора май само аз ги обичам Laughing
Тематичното алкохолено парти е доста добра идея, но ако ще го правя, ще си го спретна вкъщи, за това имам терен поне. Верно, че някои от тях не пият (май са не повече от 2-ма, 3-ма), но пък дето викате, аз съм техният "специален човек" и ще направят жертва за мен! Flutter
Честно казано, започвам да навлизам в не-настроение за парти (че тая черна дупка е измислена и банална вече според мен) и ще видим какво ще сътворя. Всяка година така става и се отказвам в последния момент. (Сигурна съм, че ако беше лятото, това нямаше да е така!) Laughing

# 74
  • Мнения: 631
Момичета, моля ви, не се карайте Hug
Благодаря на всички за идеите и за отделеното време!
Да, за уъркшоп.. ако ще ходя само аз, бих си направила едно лично самостоятелно парти, защото обичам такива неща. Но от въпросните хора май само аз ги обичам Laughing
Тематичното алкохолено парти е доста добра идея, но ако ще го правя, ще си го спретна вкъщи, за това имам терен поне. Верно, че някои от тях не пият (май са не повече от 2-ма, 3-ма), но пък дето викате, аз съм техният "специален човек" и ще направят жертва за мен! Flutter
Честно казано, започвам да навлизам в не-настроение за парти (че тая черна дупка е измислена и банална вече според мен) и ще видим какво ще сътворя. Всяка година така става и се отказвам в последния момент. (Сигурна съм, че ако беше лятото, това нямаше да е така!) Laughing


Ами нали е твоят рожден ден  Peace Интересното в тематичното парти е, че дори и да не пият могат да участват в играта, която ще им предложиш спрямо темата...На моят бирен рожден ден от всичките 35 човека имаше само 10тина изявени пиячи на бира, но като няма друго......всички пийнаха биричка, че и поиграха на масата, а там правилата са такива, че пиеш на екс)))) За това зимно време ти предлагам отново "коняк" парти хем ще ти излезе най - евтино, а както казваш, че имаш терен дори няма да е необходимо предварително кой знае какви манджи да готвиш. Коняка е изтънчено питие и ако се постараеш да им направиш всичките салтанати на гостите ще им е изключително интересно.

П.П. Конякът е елексира, който си подхожда и се допуска употребата му само и единствено  с трите "С" - шоколад (chocolat), кафе (cafe) и цигара (cigare)
Най-елегантния начин да се употребява коняк изглежда така: пчелен  мед поднесен заедно с различни видове сирена и ядки. След една чаша хубав коняк , сиренето или ядките се топят в меда и се ядат.

Последна редакция: пн, 28 яну 2013, 12:45 от shammi

Общи условия

Активация на акаунт