Сексът или отношенията/битът са по-важни за съхраняването на семейството?

  • 27 075
  • 637
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Защо да й е ограничена средата?
И около мен повечето мъже са моногамни и верни.

............ При нас се появиха търкания по така наречените морални цености. Докато бяхме млади и влюбени, не ни е хрумвало да се дърляме на подобни теми, но сега откриваме, че нямааме нищо общо като светоусещане, ценности, и пр.............
Извинявай, че любопитствам, но кое е това толкова важно нещо, което не е било пречка за добър брак години наред, а сега изведнъж става проблем?
Може да не даваш личен пример, а просто област, за която се отнася.
А и може да не отговаряш, ако не ти е приятен въпроса.
Питам, защото важните неща обикновено се изясняват в процеса на общ живот  в рамките на първите 2-4-5 години....
Просто ми стана любопитно кои толкова важни морални ценности не са били проблем 10-на години например,  а после изведнъж стават толкова важни, че дори стават причина за краха на един брак...

# 61
  • Мнения: 871
хехе, Катарин Х., според твърдението ти всички мъже са нон-стоп влюбени в съпругите си и без никакъв избор  Joy Joy Малко обобщенията ти се базират наистина на околните ти екземпляри от мъжки произход  Peace

И хората ако не са се запекли някъде около печката, квартала и любимия си верен мъж, претърпяват в течение на годините промени. Тези промени влияят върху мирогледа им, ценносттите, новите предизвикателства в живота (начина на живот), които не се случват в семейния апартамент от преди 25 години. В много случаи, пътищата на партньорите се разминават и ако не съществува тази силна физическа връзка, която вие много обичате да обобщавате с понятието "секс" или "оргазъм" (а тя е много повече от това), няма никаква сила да те задържи, особено ако си финансово независим. Явно не става дума за начина на живот в България, камо ли за традиционното обяснение защо разни семейства не се разделят, докато смърта не ги раздели.

# 62
  • Мнения: 22 036
Средата ни хич не е ограничена, просто ние сме такива и той и аз.
при мен е по-скоро съобразяване с него, защото за него е важно да сме моногамни. Аз нямам против страничните връзки, но понеже той има, аз се съобразявам.
Мъжът ми пътува доста, преди две години аз пътувах, не ни се е случило да се облекчим с първия/първата срещнати. Няма и да ни се случи, докато не си изясним позициите.
На моят мъж сум му казвала стотици пъти, че ако прави секс с някоя девойка ще го преживея, стига да спазва хигиена. Той не желае, докато е с мен да е и с друга.
Аз съм по-либерална, но понеже той не би приел добре моя връзка се съобразявам, не ми пречи, за сега.

# 63
  • Мнения: 22 527
greendream, защо трябва един мъж да е нон стоп влюбен и без избор, за да не изневерява?
Това нещо не го схващам...)

Katarin X., ако да речем става въпрос за отглеждането на деца, а първите 10г. въпросната двойка не е мислела, или искала такива...нормално след появата им да се окаже, че имат различно мислене, схващания за отглеждането,възпитанието на същите.
Ако нямаш деца примерно няма да тръгнеш да коментираш как ще ги гледаш, нито ще те вълнува особено.
Ето ти нещо, което може да не се появи в първите 2-3-5г. от съвместния живот.

# 64
  • Мнения: 871
питай познатите си мъже, аз съм пас  Peace

# 65
  • Мнения: 22 527
питай познатите си мъже, аз съм пас  Peace

Няма какво да ги питам, знам мнението им.
Както и на собствения си съпруг.
Нямам илюзиите, че 20г. ще сме влюбени, нито държа на това.
Нито изобщо съм държала да сме влюбени, когато сме сключвали брак.
И сега, какво правим? Според теб е трябвало още от началото на съвместния ни живот да си изневеряваме?. )

# 66
  • Мнения: 22 036
Извинявай, че любопитствам, но кое е това толкова важно нещо, което не е било пречка за добър брак години наред, а сега изведнъж става проблем?


Съпругът ми е расист, докато живеехме в България не съм го забелязала.
Не приема хора с disabilities, натрупват се различия и аз не мога да се преборя с тях. Всеки разговор се превръща в спор.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, като се заммисля, съм съгласна с написаното от гриндрийм за секса и физическата връзка. То е и двете. Как се прави секс, ако партньорът не иска да те докосне или потреперва, ако ти го докоснеш и усещаш, че по-скоро не се дърпа, отколкото да му е приятно! Може би затовва често тук говорим за "сескс", а всъщност не е просто едното ч...не.

Според мен различията избуяват с времето и възрастта, защото разни събития дават благодатна почва или дърпат спусъка, образно казано. Ако на една двойка не й се роди дете, едва ли ще имат възможност да установят различията в разбиранията и действията си точно по този въпрос. Или докато не се случи някакво критично събитие, в което да се види доколко може да се разчита на партньора.

# 68
  • Мнения: X
хехе, Катарин Х.,..............Малко обобщенията ти се базират наистина на околните ти екземпляри от мъжки произход  Peace
Нима ти познаваш всички мъже на земята?     Laughing
И твоето мнение и заключенията ти за мъжете се базират на тези, които познаваш и си виждала през живота си .
И аз не обобщавам за всички мъже, за разлика от теб, а казвам какви са мъжете , които  Аз познавам.
Ти познаваш друга порода, о.к.

Пп:влюбеността трае от 6 месеца до три години максимум.
После или се трансформира в любов и се задълбочава, или двойката се разпада.


Down Under , благодаря .

# 69
  • Мнения: 871
Down Under, не е биг дил един расизъм. И аз не знаех, че съм в България, пък напоследък станах  Laughing И какво по-точно значи "расизъм" - мисли, че арийската раса е по-висша и по-интелигентна от туземците ? Ми прав е, не е ли така ? И защо трябва да си разваляш хубавият секс заради хора, които не са пряко свързани с вашето семейство ? Да се обичат хората за мен не означава да са на едно мнение по всякакви въпроси. Или искаш да кажеш, че ти не можеш да обичаш човек който има предразсъдъци по отношение на други раси ...  newsm78 И може би ти си влюбена в туземците и инвалидите или страдаш от чувство на необоснована толерантност, защото ти не си била ощетена от природата  newsm78

# 70
  • Мнения: 871
хехе, Катарин Х.,..............Малко обобщенията ти се базират наистина на околните ти екземпляри от мъжки произход  Peace
Нима ти познаваш всички мъже на земята?     Laughing
И твоето мнение и заключенията ти за мъжете се базират на тези, които познаваш и си виждала през живота си .
И аз не обобщавам за всички мъже, за разлика от теб, а казвам какви са мъжете , които  Аз познавам.
Ти познаваш друга порода, о.к.

как съм пропуснала да се запозная с твоя домашен любимец  ooooh!

# 71
  • Мнения: 22 036
Уф, не ми се спори с радио. Аз имам моите си ценности, ти твоите. За теб африканците, индийците, хората с увреждания не са важни, за мен са. Достатъчно споря със съпругът си.

# 72
  • Мнения: 4 569
Даун Ъндър, защо спорите за такива неща? Заради хора около вас ли?
Ако различията са за външни хора, защо тогава влияят на вашите лични отношения?  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо изобщо някой от вас повдига въпроса за расизма? Да не би работата на някого от вас да е свързана с тази тема? Ако не - покрий въъпроса и си говорете заа по-приятни неща. Пък и, със сигурност има много по сериозни и жизненоважни за семейството ви въпроси, по които с чиста съвест да се драчите (например, свекърва, тъща, деца... Wink)!

# 74
  • Мнения: 871
това е то нареченият "културен интегризъм"  Joy Joy Joy Ще страня и ще избягвам физическа контакт с мъжа си, защото не обича китайците или африканците, да не говорим за евреите  Joy

Нали го знаете вица дето попитали радио "Ереван":
 - Защо у вас в магазините няма нищо?
 След тридневна пауза, радиото отговорило:
 - А вие защо биете негрите?

Явно проблемът не е в расизмът на мъжа, а в това, че няма нищо в магазина  Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт