Детето често боледува-какво да правя?

  • 7 296
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,мамита.Декември месец правим 3 г,много често се разболяваме,пием лекарства,понякога много дълго време сме на лекарства,когато бяхме на ясла бяхме развили стрептопкокова бактерия в гърлото,бяхме 1 месец плътно на лекарства,2 пъти лечение с антибиотик,едно след друго,сега пак се болни,на крачка сме от бронхит,пак пием един билюк лекарства,еднаседмица пихме вече,сега още дин антибиотик добавихме,направо ми писна вече,четох за бабините рецепти,това с ряпата съм го правила,незнам дали то ни помогна или лекарствата(това беше преди),мисля да пробвам и други бабини рецепти,само че чай,не иска да пие,преди пиеше,сега не иска,така е и с меда,ама ако трябва насила ще му давам,както правим и с лекарствата,тази вечер мога да го намажа с мед и сода и да сложа вестник за 2-3 часа,чувала съм за някакви кремове за разтриване,незнам имат ли ефект,аз до сега съм го разтривала със ракия или със свинска мас.Другото което ме интересува чувала съм че къпането с минерална вода помагало за често боледуване,дали е вярно,кое е по добре да го къпя с минерална вода или да го заведа наминерална баня.Всъщност къде има такава баня?Да знаете и някакви други методи за често боледуване,някаде да се заведе,чист въздух,нещо подобно.Моят мъж е от с.Голям Манастир,Ямболско,когато си ходим там въздухат е съвсем различен чист и там няма и следа от сополи кашлица и т.н.Тази година го водихме на мореза първи път уж с мисълта да не се разболява толкова често,нали морската вода и въздух помагали,но то пак се разболяваме,направо вече незнам,моля ви споделете някакви неща които сте чули че помагат,нямам впредвид бабини рцепти и компреси,а някакви места които помагат.Благодаря ви много предварително!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
всичките ли се разболявате, че говориш в множествено число?  newsm78

разстривки с ракия не бих правила на дете - алкохолът прониква през кожата и попада в кръвта и детето се опива.
вестник също не бих слагала, защото мастилото, с което се печата е пълно с химия, слагай амбалажна хартия.
аз с крем не разтривам против болести, мажа при кожен проблем. Wink

често на чист въздух да си играе, повече пресни плодове и зеленчуци, повече пълнозърнести продукти и по-малко фабрични храни.
можеш да пробваш и разни сиропи за засилване на имунитета - от черен бъз, например.
след като детето няма сополи и кашлица на друго място, то помислете за алергия или евентуално мухъл в жилището. мухълът предизвиква алергични реакции.

# 2
  • Мнения: 269
Здравей, прочети тук http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=716
аз на моя син давам клеева тинктура,сироп от бъзак Правя му мед и лимон,мед и лук при кашлица.
Мога да кажа че досега е изкарал една шарка само, а е на детска от 1 г. и 9месеца

# 3
  • Мнения: 32
Благодаря ви за отговорите,очаквам още мнения.А д ави попитам какво мислите за къпането с минерална вода?Също така и за Сибирско здарве и сребърен прополис някакви мнения,някой да е пробвал,да има опити с тези продукти,ето линк за по подробна информация за тях https://www.facebook.com/sibirskozdravevarna и https://www.facebook.com/photo.php?fbid=648989241787433&set= … ype=3&theater

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
незнам какво имаш предвид с къпане с мин. вода?
2 седмици да сте в курорт и мин. извори и да правите процедури или да къпеш детето с мин. вода от бутилка. от 2рото не виждам смисъл. първото има смисъл при определени заболявания, сополите не са от тях.

аз съм на мнение, че за да е толкова често болно детето, то нещо в ежедневието не е наред и е редно да се погледно първо това, а после да се търсят "чудодейни" илачи. Wink
колкото и лекарства да даваш, ако липсва разбиране, топлина, сигурност - нищо не помага.
не казвам, че това му липсва на детето, но се замисли какво може да е.
успех.

# 5
  • Мнения: 32
ами аз четох по форуми и сайтове че минералната вода била хем полезна хем вредна,но доколкото разбрах от всичко,ако се къпе с бутилки минерална вода няма да има проблем защото самото къпане трае не повече от 10 минути,за зимата говоря,лятото когато е топло разбира се се застояваме,играем си,но ако се къпе във минерална баня да кисне 2 часапримерно,било вредно,незнам и аз затова питам замнения,а иначе вкъщи си имаме влагоабсорбатор,преди да направим санирането отвън имахме повече влага,сега е доста по малко,сега за няколко месеца се събира до половината,иначе проветрявам редовно,излизаме често да въздух,новсе пак в стара загора е много мръсен въздуха аз така си обяснявам това че на село няма нищо,а тук като дойдем и се почва 2 седмици здрав,2 седмици болен,направо незнам вече

# 6
  • Мнения: 269
Попитай в тази тема , може някой да ти отговори http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744585.msg26469680#msg26469680

# 7
  • София
  • Мнения: 3 752
На сина ми му изписаха Инфлуцид 3Х1.Аз продължих с Ехинацея на д-р Тайс.След това мисля да продължа с клеева тинктура.

# 8
  • Мнения: 67
Здравей, като чета темата ти си се представям себе си преди 1 година.Всичко което си описала съм го преживяла едно към едно, кой каквото не ми е казвал това не съм пробвала , от хомеопатия , до бабини рецепти.Детето яде много плодове, всяка събота и неделя си ходим на село в планината , по цял ден е на вън, но до 3-4 години постоянно беше болен.И на хомеопат ходихме , на алерголог , на имунолог , всеки вдигаше рамене и казваше че просто детето е склонно към често боледуване.На море го водим от 1 г. и половина за по десет дена, не сме го спирали ни от вода , ни от това по цял ден да ходи гол Laughing.Нищо не помагаше, като си е вкъщи здрав, почнеше ли градина повече от три, четери дена не е изкарвал.
И изведнъж като с магическа пръчка , детето спря да боледува (говоря от няколко месеца), изкарва по месец градина , като най-много да се разсополиви за ден два, но с инхалатора всичко минава .Няма вече антибиотици , няма урбазони , поизчисти се и детето от тези гадости.
И аз не вярвах като ми казваха познати , че един ден ще ги израсне болестите , ама ей ме на, повярвах. Hug.
Така че горе главата , знам че е тежко да гледаш детето си болно, но има светлина в тунела.Само бих ти препоръчала да си вземете инхалатор , щом е с честа хрема.Поне за мен това бяха на -добре похарчените пари, а и инхалацийите с физиологичен разтвор с нищо , не биха му навредили , напротив .Да не говорим и колко по евтино идва от разните там капки и пръскалки.
Успех. Hug

# 9
  • Мнения: 32
Благодаря ти много за отговора тонита 6 и аз съм си мислила за инхалатор и мисля да му взема,също някъде четох че преди да го изкъпя в банята,да направя банята цялата в пара и да го вкарам да подиша парата,действало като инхалация,мисля да го пробвам.Също което е аз имам вкъщи едни капки на кармолис,вземала съм ги за мене,но ми казаха че стават и за деца,които се вари вода или чай и се слагат по 20 капки мисля че беше и се вдишва парата малко време и после се пие това нещо,но той няма как да го накарам да го диша това,иначе много помагат,аз съм ги ползвала и знам но няма как да стане за него,ще пробвам с парата в банята и ще купя инхалатор.Свекърва ми пък ми вика да не би да има 3 сливица и затова да се разболява често,ще питам докторката утре за това.Мислех си да го отпиша от градината и догодина септември да го запиша пак някъде където има място,че и без това тази градина ни е много далече,но предполагам че ако го отпиша и запиша догодина пак,зимата пак ще се разболяваме така едвали за дна година ще го израсте,направо незнам какво да правя вече,2 седмици бяхме болни,оздравя,една седмица беше здрав,отидохме си на село и ейго на пак се разболя,направо незнам вече,преди си мислех че на село като идем там чист въздух природа и не се разболява,обаче сега пак какво стана защо се разболя,вече и на село да не можем да си идем,да ме страх да излезнем навън,за да не се разболее

# 10
  • Мнения: 67
Можеш да пробваш и с това да запариш банята , но това с обикновени инхалаций върху тенджера и с кърпа на главата не знам как става.Поне при нас беше голямо дърпане и реване, колкото и да не е са малки още и не могат да разберат че трябва да стоят мирни и кротки.Колкото до инхалатора моят съвет е , че от всичко изброено по горе ще има по-голям успех , а и по можеш да го залъжиш да държи маската пред устата .
А ако имаш възможност да го спреш от градина и да има кой да го гледа още по добре.Аз моят син така го спрях като разбрах че съм бременна, е ходеше по ден два в месеца , колкото да си запазим мястото или се разбирах в градината да му пишат по 1 ден , за да не се налагат изследвания след това.Миналата година пак го пуснах есента и след като направи пневмония го спрях цялата зима , пуснах го чак март- април.
А иначе като място са ми казвали че Сандански е много подходящ за болнави деца.Въздуха , а и минералните бани (нали за това питаше) действали добре.Ние тъкмо бяхме решили да го водим там и нещата взеха че се закрепиха . Wink

# 11
  • Мнения: 32
Днес бяхме на доктор,дишането било чисто,попитах я за трета сливица да не би да има че затова да се разболява така често,каза ми че това изследване ли не знам какво е се правело когато детето е болно,ако има трета сливица ако е голяма се маха но чак след навършване на 3 г и половина,иначе изписа едно лекарство за свиване,стягане на сливиците,можело да се приема дори и да няма трета сливица,пусна ни изследване носно-гърлен секрет,да видим да не би пак да има стрептококова бактерия(защото преди имахме) или някаква друга,утре сутрин ще ходим да ни го правят.Изписа ни един антибиотик за мазане за носа,но каза да почна да го мажа едва чак след като направим изследването.За инхалатор,каза че няма смисал,той не бил чак толкова болен,да не можа да диша,да има астма,питах за пробиотик,каза че мога да давам.По късно един познат ми каза за нещо което негови познати давали на детето си от доста време и били много доволни,но са го спрели защото било много скъпо и не могат да си го позволят сега,откактоса го спрели пак се започнало с често боледуване,а иначе когато са го приемали боледувал рядко,става въпрос за някакви водорастли,извлек от водорастли,за първи път чувам за такова нещо,и моят познат не знае какво точно е,аз се поразрових из нета и намерих информация за тези водорасли афа ли нещо такова,зелена енергия,пробиотици и т.н.Дори говорих с човека,който го продава,обясни ми за какво става въпрос,проблемът  че наистина са  много скъпи и се чудя,някой случайно да е чувал за тези неща,да има опит?Ето линк към тези продукти:

http://estestveni.com/applications/2-malki-deca-podsilvane-imuni … vane-lipsa-apetit

# 12
  • Мнения: 348
Здравей, Бамби 89,
аз ще ти предложа по-кардинално решение.
Нарича се Лечение с прана и е основано ( най-общо казано) на китайската медицина.
Най-доброто му е, че може да се изучи и да се прилага в домашни условия. Аз го ползвам от 7 години за семейството си и съм много доволна. От тогава не пием лекарства.  Единствено съжалявам, че не съм знаела за него, когато децата ми бяха по-малки и съм прекарвала безсънни нощи в тревога и притеснения.
По някакво съвпадение другия уикенд - 29.11. - 1. 12. точно в Стара Загора ще има информативна беседа и семинар първо ниво на преподавател от Пловдив, когото много уважавам и лично съм се убедила в добрата му работа. Ако искаш повече информация, пиши ми на лични. Знам колко трудно  е  за жена с малко дете да пътува до друг град, възползвай се от случая.

# 13
  • Мнения: 67
Абе тя и нашата педиатърка все повтаряше , че нямаме нужда от инхалатор и аз все я слушах ooooh!.Благодарение на това мое послушание детето изпи сигурно цялата менделеева таблица.Не знам аз съм много доволна от инхалатора , ще се повторя пак , но това наистина е са най-добрите ни похарчени пари.Факт е й че малкото ни момченце вече е на 1.8 месеца и досега не е пило нито сироп за кашлица , да не говорим за антибиотик , а вече ходи и на ясла.Почнат ли сополите , веднага започвам с инхалацийте и за ден два всичко се оправя.Но това си е мое мнение , не задължавам никого с него, ако искаш пробвай с тези китайски методи, дано наистина да имат ефект при Вас Peace

# 14
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Абе тя и нашата педиатърка все повтаряше , че нямаме нужда от инхалатор и аз все я слушах ooooh!.Благодарение на това мое послушание детето изпи сигурно цялата менделеева таблица.Не знам аз съм много доволна от инхалатора , ще се повторя пак , но това наистина е са най-добрите ни похарчени пари.Факт е й че малкото ни момченце вече е на 1.8 месеца и досега не е пило нито сироп за кашлица , да не говорим за антибиотик , а вече ходи и на ясла.Почнат ли сополите , веднага започвам с инхалацийте и за ден два всичко се оправя.Но това си е мое мнение , не задължавам никого с него, ако искаш пробвай с тези китайски методи, дано наистина да имат ефект при Вас Peace
А,какъв инхалатор имате?Инхалатора замества лекарствата така ли?

Общи условия

Активация на акаунт