Празниците продължават, ЯНУАРЧЕТАТА на 2 годинки стават! (46)

  • 28 950
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 411
Честит рожден ден на Никол и Искрен!   bigdance2

Еления, браво на Вики!  Hug

И на нас се появи петно на крака от АД. Появи се преди месец, мина, сега пак, но по - голямо. Явно нещо го  мори, но какво ли?  Thinking Имам подозрение, но вече е премахнат дразнителя, а петното наново се появи. Ооох!

# 46
  • Мнения: 1 687
калифорния, а откъде знаеш, че е АД?

гали и преси, браво за спорта и аз от вчера се качих на велоергометъра, че и моята равносметка от празниците е бая килца отгоре. а нещо този път бая ме мързи Sad

# 47
  • Мнения: 411
Елч, знам, той го получи скоро след раждането, после изчезна и сега се обостря от време на време на едно и също място на крака. Сега се замислих дали не е от шоколад? Прояде около Коледа.

# 48
  • София
  • Мнения: 175
Привет!

На нас ни излезе стерилната урина и се оказва, че Ади е с много упорита бактерия и ще пием антибиотик 10 - 12 дни минимум  Sad. След това пак ще пускаме урина, ехограф и т.н. Междувременно задължително трябва да махнем памперса, а тя ми дава страшен отпор. Направо в чудо съм се видяла с нея.

Бобо както всички може би знаете е с астма, която се отключва след вирус зимния период. Тест за алергии не съм правила. С профилактика със Сингюлер през зимата нещата са до голяма степен овладяни.

# 49
  • Мнения: 251
Ох, зън, бързо оздравяване ви пожелавам  Hug

днес имам един ден...на обяд имайла ми вдигна висока Т, не знам колко точно беше, защото на 39.8, хвърлих термометъра, който продължаваше да се покачва...заведох я до лл, вирус, то и аз така предполагах, но се притесних, защото тя от неделя вечерта не е добре, тамън се успокоих и преди малко 40.6, очите ми щяха да изскочат...

Да са живи и здрави днешните рожденици!   bouquet

# 50
  • Мнения: 119
Браво на Жоржи за колажа и на Буби за темата.
Ама те вярно големи станали децата - гледам, пуля се, половината не мога да ги разпозная  Embarassed
Фея, Адис. Люба - дано да се оправят по-бързо дечицата. На мен в такива моменти ми се къса сърцето.
Честито на днешните рожденици - големи, здрави и силни да растат.

Ние сме непрекъснато в движение. Радвам се вече дори само единият от двамата като спи. По два часа се оправяме да излезем на парка, който е на 5 мин. С целият керван колички и колелета и кофички се придвижваме още половин час и стоим там 2 часа. Прибираме се каталясали. Поне Бобси е кротак и ние с Рая вилнеем подобаващо, докато баба го наглежда. Вечер заспивам преди двамата в 8.  Wink И половината нощ спим седнали, кърмейки се. Добре, че през деня Райчето ме раздвижва, че съвсем ще се схвана.

Последна редакция: ср, 23 яну 2013, 19:04 от pepink@

# 51
  • Мнения: 496
Адис, предполагам направо хексалгин си дала. Баня с хладка вода... Ех, значи, дано се оправи по-бързо!  Praynig

Зън, как разбра за тази бактерия? Изобщо как се хваща такова нещо?

Пепинка, дано успяваш да поспиш и да заредиш батерията. За заспиването - и аз изпреварвам Зорница, като я приспивам...  Mr. Green

Момичета, все се каня да питам и все забравям. Моя близка приятелка е бременна в 6ти месец и ще ражда в Сф, обаче нещо не може да се ориентира къде и при кого. Приема препоръки всякакви, кажете от кого сте доволни? Иска да ражда нормално, ако всичко е наред, разбира се. И по възможност на място, където дават бебетата на майките, а не да си ги държат в детската стая.  newsm78

# 52
  • Мнения: 192
 wavey

Пак много болнички Sad Изпращам много положителна енергия за всички Hug Бързо да оздравяват!!!
Адис - аз над 40 давам хексалгин и слагам чорапи с оцет и вода! Бабини,не бабини методи,ама действат чорапите! Дано да не вдига пак толкова висока температура Praynig Peace

Зая,Буби,Пепинка -  приключение си е при вас с тези породени деца, то аз с мойте понякога се виждам в чудо,пък представям си какво ви е на вас Crazy Но пък ще ги отгледате наведнъж Wink Whistling Здрави нерви трябват Blush

Алергиите - и на мен ми се виждат страшничко нещо,но повечето дечица ги израстват Peace С каката ми се е налагало понякога да включвам и противоалергичен сироп при дълга и продължителна кашлица, но мисля че при доказани алергии се изписват кортикостероиди....

Честит 2-ри Рожден ден на Никол и Искрен! Да растът здрави и винаги усмихнати!!! newsm59  ura nbirthday

За мамите

# 53
  • Сливен
  • Мнения: 145
Добра вечер, момичета Hug
Честито на всички рожденици!Да са здрави,щастливи и много послушни!
Аз съм много натоварена с работата и изобщо не ми остава време да ви честитя рождениците всеки ден,макар,че ви следя,колкото мога. Считайте се всички поздравени  от нас с Емилия. Hug

# 54
  • Мнения: 183
Зън бързо да оздравявате.  Hug   Praynig Наскоро и ние пихме 10 дена АБ по същата причина.

Адис
 и вие  Praynig  Hug и аз съм за чорапите с оцет и вода + сиропчето за Т или хексалгин-а .

Пепинка  Hug ти си герой - то и аз в 21ч съм първа в леглото и даже първа заспивам  Blush

Буби ,
Скрит текст:
не мога да съдействам - за секцио знам от 2 девойки за д-р Гагова в шейново.

# 55
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз водих Лия на пулмолог, който я прегледа обстойни, измери количеството кислород и абсолютно отрече алергия.
Казва, че е нещо пост вирусно. Било раздразнение на трахеята и това я кара да кашля.Не е болна.
Продължавам Зиртек и сиропче, но каза, че не иска да я тъпче с други лекарства.

Буби, д-р Григорова от Св. София, изключително доволна съм.

# 56
  • Мнения: 1 687
ех, пак повече оплаквания, отколкото хвалби днес!
стрелецът в мен иска да ви каже нещо оптимистично, ама и аз съм се вкиснала малко. и все пак - горе главата!  Laughing Laughing Laughing

пепинка, на теб не ти е весело, ама аз много се забавлявам като си ви представя.
шегата настрана, хич не омаловажавам периодът ви с буби и зайка, но знаете, че ще мине, така че дерзайте!

буби, моето мнение го знаеш - токуда - герганова и илиев (макар че илиев ми е много мазен, ама мацките си го харесват)

адис, да кажеш как сте! аз днес няма да спя, така че ще прецъквам.

мм тази сутрин се събуди с температура и бе евакуиран при майка си. сега той е доволен, че е обгрижван и оставен на мира да си бачка, а аз умирам от страх. изобщо нямам намерение да си лягам, светнала съм навсякъде и ако притежавах пистолет щях да си го сложа до мен Grinning голяма съм бъзла, да знаете!

на всичкото отгоре изпуснах дара и заспа в 19,30 ч. интересно ми е кога ли ще се събуди Simple Smile

# 57
  • Мнения: 748
Честит рожден ден на Искрен! Нощни да ви е жив и здрав и много да ви радва   bouquet

Да оздравяват всички болни дечица и много здрави нерви на майките!

Елч, аз пък "дремнах" следобед с детето три часа, та може да си правим компания заедно. Свалила съм си две любовни романчета и мисля да ги прочета преди лягане. След като Дария заспи де, а то се очаква да е малко преди полунощ (както всяка вечер).

# 58
  • Мнения: 1 687
ооо, дейзи, ти поне книжка имаш. аз си бях поръчала една за днес, ама се обадиха, че ще дойде другата седмица, а имам само една на фокнър, която чак не ми се започва, аз хич не го харесвам по принцип...

# 59
  • Мнения: 539
Ох, чета ви понякога, понякога пиша...
Ама все не успявам и да поздравя рожденичетата, и да пиша нещо по темите. Винаги едното ми се получава, за другото - време не остава.
Така че, прощавайте дечица, празнували в дните, в които не съм влизала (и Снежи ми беше болничка) или в които съм се разбъбрала по други теми. Както и тези, които занапред може да пропусна.  Embarassed Изберете си тортичка, може и повече от една - на всичките странички има сладурски предложения.
Пожеланията ми към всички ви е да сте много здрави и да растете безгрижни и обичливи!

Ще се изкажа по темата за кашлицата - у нас баткото много кашляше, докато ходеше в детската градина (и по-рано май е правил пристъпи, като се замисля). Но ми направи впечатление, че кашля само след детска градина, като си остане у дома по-дълго, всичко му е наред. Накрая една позната ми подсказа, че може да е от хлор - препаратите, с които чистят в детските заведения често имат високо съдържание на хлор. Специално ходих да гледам с какъв препарат чистят - оказа се "Санифорт" - със съдържание на хлор, означено като "опасно", доколкото помня. (По-късно, след ремонт във физкултурния салон на училището бяха чистили със същата гадост и отново имахме проблеми)
И винаги, когато имаше вирусна инфекция, започваше и тази суха, мъчителна кашлица. Между другото , инхалациите помагат, обикновено. Лошото е, че изтървем ли положението,  директно ни предписваха Вентолин, стигали сме до едно цяло шише! (при един пристъп, за около 4-5 дни) А това е кофти лекарство, не е шега работа.
Нещата се оправиха почти магически, като сменихме градината (явно и препарата за чистене).
Е, тя и възрастта напредна, вече беше навършил 6 г.
Сега много рядко се разкашля, помага ни винаги хомеопатичното "Бронхалис - Хил" - има дозировка и за спешни състояния.
А за изследването - ММ се тества, по тъпия начин, чрез кожна проба. Трябва да ви кажа, че имаше доста последващи реакции - според мен отключи някакви нови неща. Бяха ни предупредили за такова нещо, ама не ми се вярваше. А, и доколкото си спомням, се твърдеше, че преди 5-ата година няма голяма полза.
Не знам какво разбрахте от цялата тирада, но аз, лично, не бих тествала.
Елч, знаеш ли какъв е най-добрият лек за нощен страх? Wink - чашка-две от любимото питие и възможно по-бързо хоризонтиране.  Peace
В твоя случай (щом чакаш Дарка да се събуди някъде в малките часове), ще е много полезно - поне частично ще си се наспала  Mr. Green
Еления, радвам се, че Вико се подобрява и дори ще заличите белезите!  Hug
Гледай на пътуванията от към хубавата им страна - вярно, че малките хали трудно се удържат, ама ще  се поразсеете, ще повидите свят...
gali&presi, направи ми впечатление оплакването ти от влага, имате ли вътрешна топлоизолация?
 Леле, какъв ферман излезеееее Crazy
Бързо оправяне на всичките ни болничета!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт