Програма "Отново на работа"-1

  • 69 937
  • 208
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 140
di_p, това са две различни програми."В подкрепа на майчинството" е към АСП/с пари от бюджета, които ги няма от 2010г./, а "Отново на работа"- към БТ/с европари и такива от бюджета/.Разликата е, че по втората програма не могат да са детегледачи пенсионерите и се осигуряват и за безработица. Peace  
Ако двамата с таткото не сте безработни, може да кандидатствате по програмата.

# 61
  • Мнения: 872
Благодаря ,n_alex76  Simple Smile Работим и двамата.Да се надяваме,че ще продължат отново програмата .

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Здравейте, миналата седмица майка ми приключи курса на обучение, като се идвали от програмата да ги проверяват са им казали, че програмата най - вероятно ще продължи още една година, тъй като имало предвидени парични средства.  Grinning
Дано наистина да е така.  Praynig

# 63
  • Мнения: 433
Привет, записвам се да ви следя Simple Smile

Дъщеря ми става на 3 през октомври, според вас дали има смисъл майка ми да се опита да изара курса и да подаваме документи, или ще загубим много време в чакане?
аз работя, мъжът ми е самоосигуряващ се.

# 64
  • Мнения: 185
Диданка , няма никакъв смисъл , от подаването на документите до назначението минават 4 месеца горе долу

# 65
  • Мнения: 789
Диданка , няма никакъв смисъл , от подаването на документите до назначението минават 4 месеца горе долу

Ако детегледачката е вече регистрирана в БТ и изкарала курса, пак ли минава толкова време?

Аз вчера разбрах, че условието да не съм се върнала на работа, от тази година е отпаднало и искам да се опитам да си намеря жена, която да ми гледа детето, пък макар и за няколко месеца. А ако действително има пари да я продължат и след септември, още по-добре.

# 66
  • Мнения: 185
Определено ще стане по бързо , вие ще сте на ниво събиране на документи за назначаване и ще чакате само договора , идва за около месеци  половина

# 67
  • Мнения: 84
Здравейте, ни е сме подписли договор и детегледчката е на работа от 11.04, аз се върнах на работа, но по документи се водя в платен годишен отпуск - работодателя ми поиска да си изчистя документално натрупаната отпуска. Може ли някой да ми каже това противоречи ли на програмата и престоя на детегледачката ни у нас по това време?

# 68
  • Мнения: 185
Не , и аз съм така от два месеца чистя отпуска

# 69
  • Мнения: 84
Darina777, Благодаря ти!  bouquet

# 70
  • Варна
  • Мнения: 379
Някой знае ли дали мога от някъде да си изтегля и разпечатам отчетните документи ?

# 71
  • София
  • Мнения: 190
Някой знае ли дали мога от някъде да си изтегля и разпечатам отчетните документи ?
Ако става въпрос за тези, които се подават всеки месец, аз не ги намерих да ги изтегля. Отговорничката уж щеше да ми ги праща на файл, ама не; даде ми пак два листа, който като се копират излизат мноого светло. Ще се пробвам тия дни да ги сканирам и да ги кача някъде.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 379
Maria_Dr, за тях говоря. И аз ги търсих, но не ги намерих.

# 73
  • Мнения: 64
И моята детегледачка вече подписа договор от29.04. Много бързо стана бих казала,защото от около 15.03 задействахме всичко и за около месец и половина мина всичко.Но детегледачката която ще гледа малката ми дъщеря в случая майка ми също участва в Подкрепа на майчинството преди години за по- голямата ми дъщеря и затова кара сега  курс 1 ден а не 5 дни.Да се надяваме да я удължат програмата Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 190
Някой знае ли дали мога от някъде да си изтегля и разпечатам отчетните документи ?
....Ще се пробвам тия дни да ги сканирам и да ги кача някъде.
Качвам  ги в pdf формат:
https://www.dropbox.com/sh/2la00p6fsxjiutt/tNcdOU0u8d

Общи условия

Активация на акаунт