Програма "Отново на работа"-1

  • 69 887
  • 208
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6
Здравейте на всички. Мен също ме интересува много тази програма. Ще следя отговорите, защото второто ми дете е на две и ми се налага да започна работа, а не ми се иска да я пусна на ясла. Благодаря на всички коментирали темата   bouquet

# 196
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Момичета, дали има новини за стартирането на програмата?

# 197
  • Мнения: 15
И аз се интересувам??

# 198
  • Мнения: 10
Моля ви ако някой има информация да пише  Praynig

# 199
  • София
  • Мнения: 4 262
Аз разбрах, че програмата е спряна.

# 200
  • Мнения: 80
Здравейте , някой да е чувал за новата  ваучерна система за наемане на гледачки за малки деца и възрастни хора...от кога стартира , какви са изискванията ,изобщо някакви подробности...Ако някой знае нещо да сподели .Поздрави на всички

# 201
  • Мнения: 2 140
Ваучер от държавата за гледане на дете и възрастни хора
Цитат
Ваучерите ще са за почасово заплащане. Човек, който има нужда от такава услуга, ще си ги купува от държавата. След това ще се обажда в агенция, която праща човек да свърши работата. С ваучерите наемането на домашни помощници ще излиза по-евтино, тъй като заплащането ще се прави както от потребителя на съответната услуга, така и от държавата.
Бравос! Безплатен обяд няма! #2gunfire

Ивайло Калфин: Пенсията от НОИ би трябвало да расте по-бързо от тази на фондовете

Цитат
През следващата година имам намерение да въведем ваучерна система с почасово заплащане за гледане на деца и възрастни. Тя дава повече гъвкавост.
- Как ще работи ваучерната система?
- Ще е за всякакви домашни услуги - гледане на деца и възрастни, почистване, малки електро- и ВиК ремонти. Човек си заявява услугата, купува си ваучер и с него плаща. От агенция изпращат човек, той си върши работата и получава смесено заплащане между държавата и поръчалия услугата.

Ужасно ми звучи! "Изпращат човек, той си върши работата..."
Много безотговорно! Тук става въпрос за деца! #2gunfire

Последна редакция: пн, 29 дек 2014, 13:30 от n_alex76

# 202
  • Мнения: 80
Както всичко в тази държава ,така и това....смешници ,после се чудели как да стимулират раждаемост ....Мислех че ще е нещо подобно на старата програма , но уви...Е хайде със здраве да си ги ползват ваучерите..

# 203
  • София
  • Мнения: 4 262
Защо не?  Така ще има осигуровки, което е основният проблем за детегледачките. А пък така и амите родители ще дават по-малко пари реално

# 204
  • Мнения: 2 140
Светулчица, то е ясно че ще се доплаща, така беше и със старата програма, защото никоя детегледачка не иска да работи на мин. РЗ. Но сега освен това, което доплащаш, ще плащащ и това за ваучерите. Sad
Май ще ми е по-евтино да си оставя пенсионерката, която е съгласна на мин. РЗ.Да е жива и здрава само! Praynig
Детето ми е с увреждане и трябва да има личен асистент, но от Общината ме отрязоха.

# 205
  • Мнения: 2 140
Търсят работа на 126 000 кандидат-пенсионери
Цитат
Очаква се схемата да стартира в началото на октомври.
По същото време ще започне и друга програма, която ще осигури почасови детегледачки на работещите майки. За да могат да съвместяват личния и професионалния живот, жените ще получават безплатни ваучери, с които да наемат бавачките.

# 206
  • София
  • Мнения: 18
Има ли инфо за тази програма вече, която ще е за хора над 50 години без работа или е било само приказки

# 207
  • Мнения: 185
 и аз се интересувам  newsm78

# 208
  • Мнения: 2 140
Държавата осигурява 20 млн. лв. за детегледачи
Цитат
От септември месец стартира най-новата програма на социалното министерство за осигуряване на детегледачи за семействата, които не са успели да запишат децата си в детски градини.

Общи условия

Активация на акаунт