Програма "Отново на работа"-1

  • 69 884
  • 208
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 140
Darina777, помощите от втората статия са от Държавния бюджет.
Направо съм бясна на злоупотребите от ромите.
Цитат
8. Месечна добавка за дете с увреждания (70% от брутната МРЗ), по 189 лв. месечно (според годишния доклад на Държавния департамент на САЩ, 47% от циганските деца в България са болни от астма или диабет);
Като майка на дете с аутизъм според статистиката официално всяко 1 на 50 е с аутизъм и това е най-бързо нарастващото заболяване в света.
http://www.ej2hosting.com/gilmarcomuniones.es/autism-spectrum-di … der-graph-i16.jpg
http://experimentalvaccines.org/wp-content/uploads/2013/03/autis … in-50-276x300.jpg
Представете си за какви злоупотреби става дума , за да стигнат тези 47%.
Надявам се с изграждането на регистър на хората с увреждания тези злоупотреби да намалеят, защото наистина е скъпо да отглеждаш дете с увреждане и да му осигуряваш обучителни играчки и терапии.
600 000 души са вкарани в първия регистър на хора с увреждания у нас
Цитат
Никой не знае точния брой на хората с увреждания в у нас. Различните институции дават различни цифри от 250 000 до 1 милион, обясни директорът на агенцията Минчо Коралски.

Последна редакция: пн, 26 авг 2013, 11:59 от n_alex76

# 166
  • София
  • Мнения: 6 259
О, освен отн. "ромчетата с увреждания" в БГ може да ти се извие свят и от броя на "децата с хронични заболявания", ког. става дума за прием в ДЗ  Whistling

# 167
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А защо програмата е до края на 2013, а договорите на детегледачките до септември? Губят се 3 месеца.. ?!?

# 168
  • Мнения: 185
Защото след още 3 месеца повечето детегледачки ще имат право на борса , не видяхте ли какво направиха масово ги назначиха април - май така щото да не могат да се класират за борса после. Всичко е сметнато и ако се разровя в документите на програмата имам ги изпечатани , ще ви покажа  че одобрението на програмата е с краен срок 2014 - та ,  това е програмния период след който трябва да има нова.
Да са живи и здрави циглетата да влачат ...м..а им  Embarassed

# 169
  • Мнения: 102
Днес са връчили на майка ми документ,за прекратяване на ТД от Октомври по тази програма.....
Това е безотговорно отношение на кадрите от Агенцията по Заетостта,не може да се инвестират пари в обучение и подбор на кадри за гледане на малки деца и след няколко месеца край!Тъкмо хората са се върнали на работа и децата са свикнали с детегледачките и някои решават ,че няма да си мръднат пръста за удължаване на програмата,макар и само за тези,които за заварено положение........Ако бяха включени и ромските деца,със сигурност нямаше да се спира програмата,но нали важи само за работещи родители,които си плащат данъците #Cussing out

# 170
  • Мнения: 185
Думи нямам да опиша възмущението си от безхаберието и наглостта стигнала до краен предел ,  нищо не можем да направим , но аз за себе си взех решение , от тук нататък в мое лице ще имат изключително нередовен платец във всяко едно отношение, компромис с нищо в името на тази държава няма да направя, щом в такъв момент ми се обръща гръб , от тук нататък ще се наложи да гледат и моя. Не можеш да очакваш да получиш нещо след като нищо не даваш  Peace

# 171
  • Мнения: 6
От бюрото по труда ми казаха,че са получили писмо, че програмата приключва на 30.09.2013г. значи шанс  за нас няма.Разбира се не сме роми, а останалите в България хора  надяващи се нещо добро да се случи за нас и децата ни ,но уви.Както и с детските .Държавата според дохода на семейството дава по 35 лв на дете . подигравка заради метода на изчисляване.Нима моето дете не е дете на България и няма права на тези 35 лв. /дохода ми надхвърля 350 лв./ нали точно такива като мен с по високи доходи могат да си позволят да купуват повече неща на децата си и нали така парите отиват  в държавата.Ромката ли да   купи хубави памперси или мляко .Нали тичат по т.нар.мол-чета за по 1 лв и от там купуват памперси .А после  дохода им бил от значение. Срам ме е че съм българка

# 172
  • Мнения: 64
Много,ама много съжалявам че изобщо се включих в тази програма за няколко месеца.Сега съм в чуденка какво ще правя(то не съм само аз де).Искрено се надявах да я удължат но уви Cry

# 173
  • Мнения: 102
Само за информация,пратих въпрос "Каква е истината за тази програма?"като обратна връзка на сайта на Агенцията по заетостта и линк към нашата тема.Разбира се ,на отговор не се надявам,въпреки ,че оставих всичките си координати.

# 174
# 175
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Пак Измислици- премислици на синдикатите  Twisted Evil че родителите над 29 г.  не са ли родители? Или техните деца са по-различни? Или пък плащат по-малко данъци, осигуровки и т.н.
Ей, не се спряха да говорят глупости! И да имитират дейност  Twisted Evil

# 176
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Нещо ново? Все тая надежда, че дори да прекратят тази програма, ще пуснат нова, ама...  Confused

# 177
  • Мнения: 10
И аз се надявам, пък да видим. Peace

# 178
  • Мнения: 70
Здравейте,
Знаете ли какви документи и в какъв срок се попълват след като се прекрати договора с бавачката, за да може да получаваш отново паричното обезщетение до навършване на 2 години на детето.
Благодаря!

# 179
  • Мнения: 872
Здравейте,
Знаете ли какви документи и в какъв срок се попълват след като се прекрати договора с бавачката, за да може да получаваш отново паричното обезщетение до навършване на 2 години на детето.
Благодаря!

И аз това се чудя.Другата седмица се ходя да питам в личен състав на работа.Според мен,щом септември приключва програмата,с октомврийската заплата вече трябва да дадат половината майчинство.
 

Общи условия

Активация на акаунт