Програма "Отново на работа"-1

  • 69 923
  • 208
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 140
Носите на работодателя копие от заповедта за прекратяване на трудовия договор на детегледачката  и казвате, че трябва да се попълни декларация 12 за промяна на обстоятелствата.Срокът е 3 работни дни от датата на прекратяване.

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Здравейте, някой знае ли дали сега детегледачките могат пак да получават помощи като безработни, мисля, че някъде бях чела, че сега ако се регистрират ще получават 4 месеца минималните помощи 7,20лв. на ден.
Ако някой е наясно моля да пише!

# 182
  • Мнения: 2 140
Да отиде и да се регистрира като безработна.Моята детегледачка получаваше една година обезщетение. Зависи кога последно е вземано такова обезщетение и колко стаж има Peace

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Последно е взимала до м.февруари 2013г. и после от м.май сключихме договора по програмата, за това мисля,че няма да може да взима в зависимост от стажа, но имам спомен, че четох, че може да получава минимума за период от 4 месеца.

# 184
  • Мнения: 2 140
КОДЕКС ЗА СОЦИАЛНО ОСИГУРЯВАНЕ
Цитат
Чл. 54а. (Нов - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 115 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 9 месеца през последните 15 месеца преди прекратяване на осигуряването и които:
1. (изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) имат регистрация като безработни в Агенцията по заетостта;
Чл. 54б.(4) Безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Значи правилно съм разбрала, сега ще може да взима 4 месеца минимален размер на обезщетение, пък дано през тези 4 месеца излезе някаква друга програма !  Praynig
Благодаря n_alex76 !   bouquet

# 186
  • Мнения: 102
Здравейте,
Майка ми работеше по тази програма,но прекратиха договора й на
31.09 тази година.В последния брой на сп.”Моето бебе” пише,че програмата ще продължи и през 2014 г,досега категорично отричаха тази възможност.Ако някой има нова информация,моля да я сподели…..Благодаря предварително!

# 187
  • Мнения: 6 441
И при нас договора е прекратен вече - от 30.09 . Никой не е споменавал за удължаване.

# 188
  • Мнения: 86
Здравейте,
Майка ми работеше по тази програма,но прекратиха договора й на
31.09 тази година.В последния брой на сп.”Моето бебе” пише,че програмата ще продължи и през 2014 г,досега категорично отричаха тази възможност.Ако някой има нова информация,моля да я сподели…..Благодаря предварително!

Няма одобрена такава или аналогична програма към момента. Честно казано, съмнявам се да се случи преди есента на 2014  Crossing Arms

# 189
  • Варна
  • Мнения: 35
От бюрото по труда ми казаха, че най-вероятно ще има. Да следя сайта на АЗ. Писах мейл на Агенцията, но още нямам отговор. Някой информация има ли?

# 190
  • Мнения: 185
Аз имам - евентуално лятото може ида стартира нещо подобно, което не означава продължение на тази програма тъй като може и да няма нищо общо като условия

# 191
Аз имам - евентуално лятото може ида стартира нещо подобно, което не означава продължение на тази програма тъй като може и да няма нищо общо като условия

Към Darina
Сигурна ли е информацията ти?

# 192
  • Мнения: 185
Да, от Бюрото по труда ми е инфото . Но думите .... евентуално .....може и .... трябва сами по себе си да говорят достатъчно. Моето дете тръгва на градина , но  ще наминавам да ви виждам.
Трудна година изкарахме ,мили момичета като започвате нещо по тези програми имайте в предвид , че могат да ви прецакат във всеки един момент , нямате ли резервен план не се хващайте изобщо. Аз поне и невъзможното направих , и отговор не получих , защо се спира финансирането , дори от уважаемия министър , който получи писмото ми , но отговор не върна. Защото такъв няма , поне не който да бъде даден в писмен вид.
Идеята ми е , имайте едно на ум.

# 193
Да, от Бюрото по труда ми е инфото . Но думите .... евентуално .....може и .... трябва сами по себе си да говорят достатъчно. Моето дете тръгва на градина , но  ще наминавам да ви виждам.
Трудна година изкарахме ,мили момичета като започвате нещо по тези програми имайте в предвид , че могат да ви прецакат във всеки един момент , нямате ли резервен план не се хващайте изобщо. Аз поне и невъзможното направих , и отговор не получих , защо се спира финансирането , дори от уважаемия министър , който получи писмото ми , но отговор не върна. Защото такъв няма , поне не който да бъде даден в писмен вид.
Идеята ми е , имайте едно на ум.
Благодаря за съвета.Само да питам ако детето тръгне на ясла и евентуално програма се пусне, то може ли да спре да ходи на ясла и да се включи в програмата?Ако някой знае....

# 194
  • София
  • Мнения: 6 260
Да, от Бюрото по труда ми е инфото . Но думите .... евентуално .....може и .... трябва сами по себе си да говорят достатъчно. Моето дете тръгва на градина , но  ще наминавам да ви виждам.
Трудна година изкарахме ,мили момичета като започвате нещо по тези програми имайте в предвид , че могат да ви прецакат във всеки един момент , нямате ли резервен план не се хващайте изобщо. Аз поне и невъзможното направих , и отговор не получих , защо се спира финансирането , дори от уважаемия министър , който получи писмото ми , но отговор не върна. Защото такъв няма , поне не който да бъде даден в писмен вид.
Идеята ми е , имайте едно на ум.
Благодаря за съвета.Само да питам ако детето тръгне на ясла и евентуално програма се пусне, то може ли да спре да ходи на ясла и да се включи в програмата?Ако някой знае....


За можене - сигурно може, не виждам как да не, само че ще трябва да се отпише от яслата и тогава да кандидатства (при подаване на документите детето не следва да посещава общинско ДЗ, даже в "Подкрепа на майчинството" в началото имаше и изискване родителят да е вече в неплатен отпуск за гледане на дете)  Peace Не вярвам точно това да е било променено в "Отново на работа", но понеже с нея не бях толкова добре запозната, ме поправете, ако греша...

Общи условия

Активация на акаунт