противозачатъчни Джаз

  • 721
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте,
от 5 месеца пия противозачатъчни Джаз. Наясно съм, че е нормално в началото докато свикна първите месеци да има зацапване. Но нормално ли е при пета опаковка първите дни и последните дни от приема на активните таблетки да има кафеникаво зацапване. Пия ги редовно по едно и също време, не пропускам таблетки. Нямам други оплаквания и се чувствам добре. Притеснява ме само дали това е сигнал, че Джаз са слаби за мен и възможно ли е да се забременее в този случай.

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

При прием на противозачатъчни таблетки, като страничен ефект може да има леко зацапване.
Препоръчваме Ви консултация с акушер гинеколог за оценка на други причини на гениталното кървене и/или евентуална смяна на препарата.

Поздрави,
Д-р Татяна Арабаджи
Акушер Гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 3
Здравейте, виждам, че отдавна не е писано в тази тема, но все пак исках да пробвам, да попитам. Започнах Джаз по лекарско предписание. На листовката пише, че ако се пие правилно по схемата и се започне в 1ви ден от МС съм защитена от забременяване НЕЗАБАВНО. Аз го започнах както е описано в 1ви ден от МС и нямам пропуски или забравено хапче, пия го вече 10 дни и с партньора ми решихме, че е достатъчно време за да спрем да се пазим, но все пак изпитвам притеснения, защото нямам опит с противозачатъчни. Активирана ли е защитата след 10 дни, дали има някакъв шанс да не съм била предпазена?
Благодаря, предварително.

# 3
  • Мнения: 50
Здравей Morning Person, щом са го посочили изрично в листовката би трябвало да е сигурно. За твое спокойствие може да изчакаш първия месец и от следващия да не използвате предпазни средства.

# 4
  • Мнения: 3
ivelina_e_koleva, благодаря. И аз така мисля, но все пак малко се притесних, защото не съм пила преди и не знам до колко дни е прието да се пазим след започването. Предполагам, че инфото на листовката е най-надеждно и не би трябвало да има за какво да се притеснявам, но все пак исках да се допитам до хора, които имат някакъв опит с Джаз или противозачатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт