Вече усещаме леки ритничета от нашите ЮЛСКИ мъничета! - тема 11

  • 20 077
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Момичета с планове още от март или април за излизате в болнични - не е ли малко рано, ако се чувстваме добре и работата ни позволява да останем до по-късно?!
Нали първият официален болничен преди раждане е 45 дни преди термина, т.е. тези които сме за средата на юли, вероятно в началото на юни трябва да излезем в този болничен... Защото тези предварителни болнични ще се отразят на дохода ни, от който НОИ ще изчисляват после обезщетението за бременност, раждане и за майчинство, т.е. би било добре такива по-ранни болнични да си ги спестим, освен ако не се налага, разбира се.

# 721
  • Мнения: 11
Jalina, аз не съм раждала, но знам от сестра ми и от майка ми, че самото "изгонване на бебето" (май така се наричаше) е доста бърза работа. Сестра ми, от влизането в родилното, подготовки, клизми и др. процедури до появата на бебето - всичко това й отне 45-50 мин. така че същинското раждане според мен не е дълго. Дълго траят контракциите за разкритие преди това.
Мен не ме е страх от раждането, напротив. Даже го чакам с нетърпение, тоест не точно него, ами бебочето. Раждането не е страшно, ако всичко е нормално, разбира се  newsm78

# 722
  • Мнения: 681
Цитат
тези предварителни болнични ще се отразят на дохода ни, от който НОИ ще изчисляват после обезщетението за бременност, раждане и за майчинство, т.е. би било добре такива по-ранни болнични да си ги спестим, освен ако не се налага, разбира се.

Моля ви, кажете за последно, майчинските на база осигурителния доход ли се изчисляват (както ми казаха много мои познати) или както е писало храстчето - на база реално получения доход (т.е. при обезщетение по болест 80% от осигурителния доход)???

# 723
  • Мнения: 5
Жалина спокойно,първо може и клише да е ,но това е най-сладката болката на света за наистина най голямото съкровище на света...заслужава си пред каквото и да е друго нещо...Самото раждане  е много кратко,по трудно е да се стигне до него,при мен поне беше така,тъй като 5 часа бях с контракции и болко до стигането на 4ри см за да ми поставят епидуралната упойка и до там...после е удоволствие раждането,имам предвид че не усещах болки и въпреки всичко след тези 4 см разкритие и вече с епидурална  ми трябваха още два часа и златото излезе....След час може би вече не помниш, че те е боляло нещо,при мен само ченето ме болеше от стискане зада не вия Laughing Не мисли нищо за сега,само чакай най хубавия момент  и изпълнявай наставленията...
океан ,да от Пловдив съм и не искам и да си мисля ,че ще стигна до амнио,Сандалка ме успокои,че за моя лош резултат може да се види и на Фм дали има проблем ,та ще видя в понеделник док какво ще каже.Инак си нямам и на идея  какво ще правя,опитва се да не го мисля още.
Гери ,аз пак нещо не случих на линийката,ще опитвам ,се ще изкочи от някъде. Wink

# 724
  • Мнения: 24
 jalina ами то като цяло, раждането е цялото ( с контракции и всички "екстри"). Аз като раждах самото излизане на бебето беше точно за няколко секунди.... И между другото, точно това е единственото нещо, което не се усеща като болка  Wink . Може би при някои мами е няколко минутки, но определено няма как да излиза часове  Laughing

# 725
  • Мнения: 5
Моля ви, кажете за последно, майчинските на база осигурителния доход ли се изчисляват (както ми казаха много мои познати) или както е писало храстчето - на база реално получения доход (т.е. при обезщетение по болест 80% от осигурителния доход)???
Да ,така е,аз за това и не мисля да излизам по рано ако всичко е на ред ,че после хептен жълти стотинки ще взимам живот и здраве де...

# 726
  • Мнения: 11
И на мен са ми казали, че самото излизане на бебето не боли или по скоро не се усеща, но при контракциите и за по бързо разкритие е хубаво да не стоиш легнала. Така съм чувала пак. В изправено положение както вече казах бебето по бързо се намества и слиза в малкия таз.

# 727
  • Мнения: 4
 Хей, мамчета, изписали сте и тази тема. Бързам да се включа и аз накрая.
Оушънче, аз ти писах във фейсбук, ама и тук да ти кажа едно честито за сините гащи!  Hug
 Исках да споделя относно присъствието на таткото по време на раждането. Аз съм за и сме се разбрали с моя човек да е до мен. Той ми го обеща още преди изобщо да забременея. Вярвам, че присъствието му ще ми даде сили да преодолея болката и страха от случващото се. Понеже го познавам, затова съм сигурна, че ще стане така. Ако беше някакъв нервак, който да ме дразни или пък да е със слаби нерви и сърце, нямаше да го допусна там. Понеже стана въпрос за зодиите аз съм овен, а той - близнаци. В нашето семейство той е баланса. Той е спокоен, здравомислещ и позитивен. Аз се характеризирам с нетърпение, огън и жупел, паника и ярост, които пък отшумяват бързо. Разчитам на него, че ще ми осигури добро отношение от персонала и няма да позволи да ми направят или кажат нещо неприятно.
Знам с подробности историята за това как съм се родила самата аз. Колко грубо и колко непрофесионално са се държали с милата ми майчица и как от натискане, за да роди по-бързо са ми счупили ключица. За щастие съм нормален човек, но можеше да съм осакатена за цял живот.
Затова искам той да е там с мен и да ме закриля, а после да посрещнем малкото си съкровище заедно.
 Искам и дула, но нямам представа колко струва.  newsm12

# 728
  • Мнения: 4 841
Ако 24 месеца назад преди самото излизане болничен осигурителния доход е бил един и същ, то това няма да повлияе на майчинството по - късно.

Аз и предната и тази бременност излязох от трети месец болничен и честно казано имаше месеци, в които вземах и малко повече от това, което ми превеждаха по карта докато работех.

Майчинството се изчислява на база 24 месеца назад, а ако има непрекъснат болничен до тези 45 дни, то той не оказва влияние върху майчинството, а дори понякога е и по благодатен. Примерно ако са си осигуряван на голяма заплата две години, а след това ти смъкнат заплатата да речем на половина, то в този случай е най - добре да се излезе болничен. Хем болничният ще е по - платен, хем и майчинството ще е на голямата заплата.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 499
При мен раждането протече така:
-18ч.- изтекоха ми водите , отидох в болница и цяла нощ стоях там- без болки, с контракции на 6-7 минути, тихо и спокойно;
-6.30 сутринта- сложиха ми системи с окситоцин за да предизвикат контракции, тъй като много време се задържа бебето без околоплодни води, което би могло да бъде проблем. Лека полека започнаха силни, чести и много болезнени контракции;
-8ч. - отидох в родилна зала, вече със сериозни напъни;
-8.20ч.- роди се синът ми.

С две думи контракциите ми бяха около 2 часа или по-малко, раждането - 20 минути. Ми боли си, не е приятно, за мен хич не беше сладка болка, но пък за 2 часа се издържа на всичко. П.С. Аз нямах упойка, тоест си усещах всичко на 100%. Сега пак мисля да раждам така, ако всичко е наред, не е страшно.


За майчинството- не съм съвсем сигурна, но почти, че болничните се отразяват на майчинството единствено, ако има прекъсване. Но ако хванеш 180- те нон-стоп, тогава не се отразява. И второ- майчинството се изчислява върху брутната работа, не върху нетна, която реално взимаш.

Агнесана- така е, защото ти изплащат едно константно среднодневно обезщетение по броя на работните дни в месеца, за който ти изплащат. Оттам се получават разликите.

# 730
  • Мнения: 0
Ако 24 месеца назад преди самото излизане болничен осигурителния доход е бил един и същ, то това няма да повлияе на майчинството по - късно.

Аз и предната и тази бременност излязох от трети месец болничен и честно казано имаше месеци, в които вземах и малко повече от това, което ми превеждаха по карта докато работех.

Майчинството се изчислява на база 24 месеца назад, а ако има непрекъснат болничен до тези 45 дни, то той не оказва влияние върху майчинството, а дори понякога е и по благодатен. Примерно ако са си осигуряван на голяма заплата две години, а след това ти смъкнат заплатата да речем на половина, то в този случай е най - добре да се излезе болничен. Хем болничният ще е по - платен, хем и майчинството ще е на голямата заплата.

Да, така е, ако излезем по-рано в болничен, би било добре да не се връщаме повече на работа, за да се вземат предишните 24 месеца назад и да не се отрази прекъсването.

# 731
  • Мнения: 4 841

Агнесана- така е, защото ти изплащат едно константно среднодневно обезщетение по броя на работните дни в месеца, за който ти изплащат. Оттам се получават разликите.


Точно така  Peace Мен ме осигуряваха на нереална заплата от 380лв и по карта ми превеждаха 300лв без някакви стотинки. За майчинство се взема някакъв осреднен дневен доход и така според броя работни дни се плаща. Има месеци с по 18 работни дни, но има такива и с по 22 дни и тогава съм получавала към 340лв


А майчинството е на база бруто заплата, а не нето.

# 732
  • Мнения: 643

Сладка пеперудка по този въпрос нали се оплаках преди седмица от същите симптоми, оказа се че е нормално, много мами потвърдиха, че и при тях е така.


Ами явно съм пропуснала  Wink

Рени точно така и аз ги смятам  Hug

Сандалка  Страхотна булка си  Hug

Момичета да ви попитам аз си знам точния ден на О. когато бебчо е станал. Мога ли по този ден да изчисля с по- голяма точност термина ми  newsm78

И някоя от вас боли ли я кръста?  Rolling Eyes Тази сутрин се събудих с адски болки.. Мислех да се намажа с Волтарен, но се оказа, че е противопоказно по време на бременност  Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 4
Ох, докато напиша и забравям половината дето съм искала да го кажа.
Сандалке, евала ти на екстравагантността! Браво!
Ev@ и на теб ти се радвам много. Прочетох това дето си писала за халките, не помня вчера ли беше. Знам го това чувство. Еееееееееех, много е хубаво.

# 734
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт