Сметки за ток

  • 13 178
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Знам, че тук не е най-подходящото място за коментиране на тази тема, но вече не знам къде и кой да питам. От известно време ми се струва, че плащаме доста ток, но този месец вече наистина ми дойде в повече. От 8 декември до 11 януари ни дойде сметка за ток 100лв при положние, че се отопляваме на дърва и готвя на газ. На ток са ми хладилник, бойлер, пералня от големите уреди и другото е микровулнова много рядко я използвам и когато готвя нещо на фурна също ми е на ток, котлона ми е на газ, крушки, телевизор и компютър, за тези уреди обикновено плащам 70-75лв понякога до 80лв., без значение дали е зима или лято, а се предполага, че лятото бойлера би трябвало да харчи по-малко понеже водата е по топла. Този месец като видях 100лв сметка за ток вече ми причерня, питах много познати, комшии, някой плащат по 50-60лв и за къща на 2 етажа за 5-членно семейство, а ние сме 2 възрастни и едно дете в гарсониера , други които се отопляват на ток сметките са им 90-120лв (на различни семейства, в тези граница са им сметките, ние не се отопляваме на ток и пак имаме 100лв.). Все още разпитвам само тук и там, проучвам нещата преди да започна разправиите с ЧЕЗ, че ако ги почна знам, че пътя за изясняване на това е много дълъг и сложен. Ако има някой с мнение по въпроса моля да пиша, или кой колко плаща и за какви уреди.

# 1
  • Мнения: 0
Здравей! По отношение на проблема ти с "енергото" мисля, че мога да ти помогна. За целата ще помоля да ми сканираш последните си 2 сметки за ток към ЧЕЗ и да ми ги изпратиш на имейл - mitko.post@gmail.com
Принципно имам доста опит в тази насока, но за да мога да помогна ми трябва инфото от теб.
По отношение на следващия ти пост - Ще гоним ли и ние ЧЕЗ, мнението ми е, че трябва да го направим. ЧЕЗ е пенсионен фонд. Те са на тотална загуба за поредна година и у нас и си търсят купувач. Но проблемът е, че липсва визия, липсват инвестиции, а има само една голяма и безсмислена уста. Върхът на простотията беше обяснението, че само 13% от сметката за ток отива при тях. Дори и така да е пропускат да кажат, че имат гарантирана печалба от страна на държавата в размер на 16%.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оха, регистрира се и веднага искаш бележки, които съдържат и лични данни.

# 3
  • София
  • Мнения: 971
Да! Сметките за ток за завишени бавно, неусетно почти внезапно с 50-100% Да видим дали ще са им яки нервите да издържат на народния линч...  Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
Прави си по редовно справка м/у данните от фактурите и електромера и няма да има изненади! Peace

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте отново! Нямам нужда от лични данни на непознати хора (по повод нападките от Лиляна). Идеята ми беше с опита ми да помогна на човека. Предпочитам да съм в активна позиция от колкото да стоя и да се възмущавам тихо! Прочитайки внимателно общите Ви условия и познавайки нормативната база съм убеден, че могат да се изкарат много пари от монополистите. А в последствие и даже да ги фалираме и така да се освободим  Peace

# 6
  • Мнения: 1 110
Тъкмо щях да пускам тема.
Нашата сметка у дома е двойна. Чакам да дойде за офиса.
Клиенти сме на Енергопро.
Предлагам да напиша текст на стандартна жалба. Ако има интерес директно ще я постна тук.
Всеки, който желае може да си напише САМ личните данни и да си я подаде пред доставчика.

Приема се - да или не?

# 7
  • Мнения: 493
Нашата сметка миналия месец беше 90 лв, сега е 280лв. Отопляваме се на дърва,готвим на газ. Всеки ден сме вкъщи с децата. Вечер работят 2 радиатора от октомври /не би могло да е причина за повишаването на сметката/.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре де, вие само сметките си ли гледате? Не знаете ли какво представлява електромерът?
Сверете числата от сметката с числата от уреда и ако има разминаване, значи има основание за възражение.
Отчетеният период е по-дълъг и затова има малко отгоре. Вътре влизат вероятно и Коледа и Нова година.
Ние нямаме драстична разлика, ЕВН.

# 9
  • видин
  • Мнения: 358
Не искам да ме разбирате погрешно, но точно този период е малко по дълъг и включва традиционно енергоемките коледни и новогодишни празници. Аз много добре си спомням, че фурната ми е работила на макс. Е кой да ми плати този ток? Аз съм си го похарчила. Ето и в момента в коридора и в хола светят лампите , а няма никой. При положение ,че се старая да гася постоянно оставените без зрители телевизори и компютри. Много от нас не си дават сметка колко електроенергия се харчи напразно. При съседите ми лампите не се гасят изобщо дори в помещения, в които по цял ден се влиза само  три пъти за три минути. Преди време, когато бяхме на тримесечните отчитания проверявах показанията на електромера - ама нито веднъж не ги хванах в крачка - винаги цифрите отговаряха. Цената на тока не мога да я коментирам. Не съм компетентна.  Но не мога да кажа,че фактурите са неясни. Просто са много подробни и хората се дразнят. За мен тази разбивка на производство, пренос и разпределение е непонятна. Предпочитам да има една цена , те да си я делят както намерят за добре.

# 10
  • Мнения: 1 110
Ние ще се жалим точно за периода на отчитане.
При нас няма от къде да идва разликата, периода е възможен вариант, но много малко вероятен.
Сметка за декември - 150 лв. За януари - 300 лв.
Отопляваме се на ток, климатиците се пускат у дома в началото на октомври и се спират в края на април.
Нищо извънредно в разхода. Няма причина за увеличението.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
климатиците харчат повечко ток, когато навън е много под нулата...
Да се има предвид.

# 12
  • Мнения: 1 110
Да, не ни е за първа година да се топлим с климатици, ако последното се отнася за моя пост. Зная точно колко харчат и когато навън е под минус 20 градуса, а такива низини не е имало от миналия февруари при нас. А и сметката зависити от това какви климатици се ползват.
Никога не съм плащала такава сметка за ток.

# 13
  • Мнения: 2 622
Нашата сметка миналия месец беше 90 лв, сега е 280лв. Отопляваме се на дърва,готвим на газ. Всеки ден сме вкъщи с децата. Вечер работят 2 радиатора от октомври /не би могло да е причина за повишаването на сметката/.
Бебешондел,ако не греша сме градски,затова ще изкоментирам,че и при нас положението е същото -мин.месец 124лв,а този ....287 ShockedПотреблението ни е едно и също от средата на ноември,няма как да сме изконсумирали повече киловати.Най-вероятно нещо са изравнявали.

# 14
  • Мнения: 2 759
                         Декемврийската ни сметка е почти двойна на предишната (отопляваме се с ТЕЦ, готвим на газ). Забавното е, че половината декември не си бяхме вкъщи, и честно казано очаквахме по-ниска сметка.

Общи условия

Активация на акаунт