От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни - 9

  • 48 873
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 007
Момичета, моля препоръчайте ми посредник с офис в София, който прави общи поръчки от спортсдирект. По някаква причина вече не ми искат картата, а детето ми вади душата за едни маратонки със Спортакус  Confused

# 31
  • Мнения: 2 298
...ina.gg , не е ли същото като при пазаруване от китайците? Имам спомен, че някъде из темите съм чела за САЩ същото - ДДС за над 30лв и мито над 150 /ама лв. или $ забравих/

Това е вярно за митническо облагане в БГ. ЗА Ук параметрите са други.  Peace

# 32
  • Мнения: 498
Е добре, аз откъде да разбера от САЩ в Англия какво е ДДС-то? От фирмата явно не искат да ми кажат. Искам да знам за 50 долара какво отгоре трябва да платя, за да знам дали ми е изгодно изобщо да ползвам фирма-посредник.

# 33
  • Мнения: 8 242
Е добре, аз откъде да разбера от САЩ в Англия какво е ДДС-то? От фирмата явно не искат да ми кажат. Искам да знам за 50 долара какво отгоре трябва да платя, за да знам дали ми е изгодно изобщо да ползвам фирма-посредник.
От САЩ до Англия никой няма да ти се занимава да освобождава патки от митница. Още повече, че трябва да се прави от получателя (т.е. ти няма да си там).
Ако е до БГ си го оправяш сам, който и да ти го е поръчал.
Но в Англия трудно някой да се наеме с такова нещо. То трябва да си го купи той, на негово име, да се занимава с митници и декларации и после да ти го изпрати на теб. Сложно много..

# 34
  • Мнения: 498
duhi_puhi , мерси за инфорамцията. Те не ми отказаха, ще се занимаят, но не ми казаха колко ще е като стойност. На нашата митница е ясно ДДС-то, но там какво е, това ми беше питането, ако някой знае. newsm78

# 35
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi , мерси за инфорамцията. Те не ми отказаха, ще се занимаят, но не ми казаха колко ще е като стойност. На нашата митница е ясно ДДС-то, но там какво е, това ми беше питането, ако някой знае. newsm78
The standard rate of VAT increased from 17.5 per cent to 20 per cent on 4 January 2011.

Но те имат различни ставки за различните категории продукти.

# 36
  • В реалността
  • Мнения: 214
Да. Не съобразих, че темата е От Англия...  Blush

# 37
  • Мнения: 498
Ясно, благодаря момичета  Hug

# 38
  • Мнения: 2 298
ina.gg ако не греша, преди време някой беше писал при каква сума е само ДДС и кога мито в УК.
Дано се включи. Иначе трябва да се търси инфо в ук-ските законодателни сайтове.
И тъй като това са европейски директиви, бих предположила, че сумите са еквивалентни на тези в БГ, но в лири.
  Peace

# 39
  • Мнения: 498
shrekie Hug много благодаря и за твоето включване. Явно, че няма да ми е изгодно да плащам ДДС, то все едно на нашата митница да отиде, че и в паундове, дявол на магаре)))  Crazy

# 40
  • Мнения: 1 405
Може да погледнеш с търсачката из КМ - Парфюмната тема. Там има няколко момичета, които са поръчвали от сайтове от Щатите до UK до адреса на Габиели. Аз също съм от тях. Поръчката ми беше на стойност 75 долара и пристигна безпроблемно в офиса на превозвача, а оттам и при мен и то относително бързо. Дали е въпрос на късмет или на по-висок праг - идея нямам, но не съм плащала нито мито, нито ДДС.  Peace

# 41
  • В реалността
  • Мнения: 214
Момичета, влизам да се похваля, че EVA ми е приела поръчката. Благодаря на всички за съдействието  Hug

# 42
  • Мнения: 1
Дошъл е курса на Габко! Сега започва дъългата им обработка! Дано до събота си получа нещата!

Цели 2 дни ОБРАБОТКА И :

Раздаване на Габко за Курс 161 UK/Курс 5 DE

ЗАЯВИЛИТЕ ПОЛУЧАВАНЕ НА ПРАТКА ОТ СКЛАД СОФИЯ - ЦЕНТРАЛЕН:
30.01.2013г. от 11.00ч. до 20.00ч., 31.01.2013 г. от 10.00ч. до 17.00 ч.

ЗАЯВИЛИТЕ ПОЛУЧАВАНЕ НА ПРАТКА ОТ СКЛАД/ДЕПО СОФИЯ - ИВАН ВАЗОВ:
30.01.2013г. от 12.00ч. до 20.00ч., 31.01.2013 г. от 10.00ч. до 17.00 ч.

ЗАЯВИЛИТЕ ДОСТАВКА С "ЕКОНТ" и "СПИДИ":
Пратката ще бъде препратена на 30.01.2013г. по посоченият във Вашият профил начин. Доставките ще се извършат на 31.01.2013г.  Peace

Последна редакция: вт, 29 яну 2013, 18:03 от mariana popova 75

# 43
  • Мнения: 452
Бърза обработка вярно само 2 дни ,но  само ще кажа ,че 
 наистина тотално ми писна от габко
винаги тотална дезинформация и до последно нямаш идея коя пратка ще благоволят да ти дадат

Последна редакция: вт, 29 яну 2013, 18:25 от not responding

# 44
  • София
  • Мнения: 3 581
Бърза обработка вярно само 2 дни ,но  само ще кажа ,че 
 наистина тотално ми писна от габко
винаги тотална дезинформация и до последно нямаш идея коя пратка ще благоволят да ти дадат
Аз не ползвам за момента Габко, ама вече и на мен ми прави впечатление вашата анти-кампания. Стойте си при "любезните" в УК, аз нямам проблем с това Stop

Общи условия

Активация на акаунт