Какво знаета за правителствена болница?

  • 16 275
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 121
Тази тема много ме интересуваше и благодаря, че я поставихте. Но от тези мнения разбрах само, че е много чисто и всички са много учтиви. Добри ли са лекарите, които израждат? Правителствена болница звучи като връзкарско място, включително за лекари, или поне едно време имаше такава слава. Което означава да не се очаква добро ниво на лекарите. Но може нещата да са се променили...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 845
Терминът ми е края на октомври.Ходя на нещо като консултация и последни изследвания, ама честно казано съм малко смутена или възмутена-и двете.
Назначават ми секцио май само заради херпес, който се е появил 5-6 месец и оттогава -цъ.В смисъл без да се направи преглед или изследване на кръвтабдаже май не съм съвсем сигурна, че са чували за него. При тях май винаги крцат по тая причина.
Последния път на консултацията платих таксата, но единственото,което направиха срещу тези пари, е да ме изпратят на други стандартни изследвания по техен списък.Не ми мериха кръвното, не ме гледаха на ултразвук, абе нищо.
Наистина, раждането било безплатно,но като се замислиш, предварително си плащаш голяма част от нещата. Например преди постъпването искат да ти направят консултация с анестезиолог-тест за упойки , и пълна кръвна.Това струва около 170 лв.Според мен това е крайно несправидливо-нали тъй или иначе постъпваш в болница с талон-направление-значи тези изследвания са зъдължителни, още повече, че в моя случай аз ще постъпя за планова операция.Абе странна работа.


Иначе за Папазов чувам, че щели да го пенсионират, някой шеф не искал да му продължи договора. А за Христова мненията са противоречиви, но на мен лично ми се стори страшно мила и симпатична

Аз лично мисля, че принципно няма "лоши" лекари-просто всеки пациент си пречупва нещата през собствената камбанария.Например една майка сподели, че белегът от секциото и бил много голям, защото скалпелът бил тъп, лекарят некадърен,та затова порязали и детенце. Ами аз се питам как точно е разбрала това за скалпела. И не е ли мъзможно малкият човек да е мръднал точно в последния момент и затова да се е случило това нещастие.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Здравей!
Аз родих юли месец там и горещо препоръчвам тази болница.Цялата бременност ходих на консултации в мед.център "Лора"и в деветия месец гинеколожката отиде на море Shocked остави ме да избирам да раждам в нейна клиника при нейна позната,която ми искаше 1000лв.за раждането Shocked  Shocked  Shocked ОТ КЪДЕ Confused: или да ходя където ми видят очите???И мойте очи се насочиха към правителствена съвсем случайно.Приеха ме много добре,въпреки че не съм ходила на консултации там.обърнаха ми внимание точно толко колкото и на едно момиче което ходило там от самото начало.Платих само около 250 лв.за всички стандартни изследвания,раждането ми беше безплатно.Родих планово секцио.Доволна съм от ВСИЧКО.Д-р Христова и д-р Асенова са много добри.Леко раждане!!! Wink

# 18
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не съм ходила в тази болница и нямам лични наблюдения, но от четенето на мненията на други хора имам едно на ум.

Това не е специализирана акушеро-гинекологична болница. Дори да имат лекари, какви специалисти са те като имат по няколко раждания на месец? Вие бихте ли били спокойни за детето си при лекари без голям опит, само за да лежите при по-добри условия и да имате самостоятелна тоалетна 2-3 дни?

Колкото до това, че Рени и жената на М. Велчев са раждали там, отношението към хората с много парие по-различно.

Наистина и в другите болница има такива лекари, човешко е да се греши, но това са нашите деца.

Това е мое лично мнение и не го налагам на никой, но все пак се замислете повече и се консултирайте ако можете лично с жени лежали там.

# 19
  • Мнения: 189
Родих там през април тази година и мисля че там лекарите са професионалисти. Наистина ражда се средно по 1 дете на ден, но това не значи че лекарите не са опитни, пък и повечето от тях са били с години в другите големи родилни домове. Аз лично родих при Папазов със секцио. Плаща се ако не си служител на МС , но е много по-спокойно когато са ти направени всички необходими изследвания, пък и като се замисля колко много пари дават родителите по другите болници  и то невинаги става ясно за какво. Самото раждане е безплатно.
  За престоя в болницата също само добри думи мога да кажа, освен написаното за храната искам да добавя че акушерките постоянно са на линия и са много мили, не е нужно да ги викаш, а това е много важно за родилите секцио.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 121
Цитат на: irenka
Приеха ме много добре,въпреки че не съм ходила на консултации там.обърнаха ми внимание точно толко колкото и на едно момиче което ходило там от самото начало.Платих само около 250 лв.за всички стандартни изследвания,раждането ми беше безплатно.Родих планово секцио.Доволна съм от ВСИЧКО.Д-р Христова и д-р Асенова са много добри.Леко раждане!!! Wink

А за какво са били тези 250 лв.? Какви изследвания? Защото на мен не ми се виждат малко, особено направени в последния момент, доколкото разбирам.

# 21
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз се интересувах за раждане в тази болница.
Дори с обменна карта изискват те да си направят всички изследвания, зо които трябва да си платиш - видеозон 20 лв. и т.н. и всичко това излиза около 200-250 лв. Доколкото разбрах за видеозона се плаща директно на лекаря.
Иначе на лекари

# 22
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз на това му викам изнудване!

# 23
  • Мнения: 4 915
Извинявай, че се намесвам с мнение не точно по запитването ти, но дали не е по-добре да избираш между специализирани акушеро-гинекологични болници? Аз говорих с двама лекари относно този въпрос и двамата ми казаха, че най-добри в това отношение са Майчин Дом, Шейново и Света София.

За последната болница съм чувала и чела много положителни отзиви относно лекарите, персонала и обстановката - която, предполагам, не отстъпва много на Правителствена болница.

За мен бе особено важно и с какви ресурси   - като техника и квалифициран персонал, разполагат неонатологичните отделения.

# 24
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Преди време имаше един подобен форум и от него моето мнение е, че в Правителствена болница условията за майките и децата са най-добри, но в Шейново лекарите като специалисти са най-добри. Но пак казвам, това е мое мнение

# 25
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравей!
Аз родих април месец при д-р Папазов. Бременността ми се следеше до последно във ВМА, но там няма родилно...(за съжаление). Зна4и въпроса за финансите- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е последните изследвания да са ти направени в Правителствена и да ти е направен картон. Тоест поне към края на осмия месец трябва да отидеш на преглед. Цените от април са- преглед-20лв+ако решат допълнително (а по4ти винаги се налага)- тест за алергии- 70лв, вагинална проба-15лв, фекална проба-мисля беше 25лв, кръвни изследвания-около 60-70лв. Абе общо ще ти излезнат около 200лв. После като наближи термина искат 4есто да слушат тоновете на бебето-20лв. На мен последната седмица ми ги слушаха всеки ден. Без да имам каквито и да е било проблеми по време на бременността. От условията в родилното и изцяло от отношението съм доволна. Но..идва голямото НО!!! Педиатрите им за нищо не стават. Оплескаха ми детенцето и заради техни пропуски (елементарни) лежа 15 дни в педиатрията от раждането си. С линейка го закараха на 20-я 4ас....Имахме кръвно-групова несъвместимост (0+ и Б+), а никой и не се беше сетил да пита за кръвната група на таткото или да наблюдава бебето за ранна жълтеница....
Ина4е- ако те интересуват подробностите -мога да ти пусна линк към историята-пиши ми на ЛС.
Наистина оба4е е много по-4исто от другите болници и полу4аваш персонално отношение. (ама то като има 5 родилки на седмица е така). Ина4е лекари ти препоръ4вам Христова (нищо 4е понякога е по-серт), Папазов и Дамянов. На ръка ако ще даваш- знам 4е сумите се движат около 300-400лв. , но негласно. Ако не- на който попаднеш- взимаш си направление, но ще ти искат и картон- тоест да са наясно с изследванията и т.н.

# 26
# 27
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Ani111
Цитат на: irenka
Приеха ме много добре,въпреки че не съм ходила на консултации там.обърнаха ми внимание точно толко колкото и на едно момиче което ходило там от самото начало.Платих само около 250 лв.за всички стандартни изследвания,раждането ми беше безплатно.Родих планово секцио.Доволна съм от ВСИЧКО.Д-р Христова и д-р Асенова са много добри.Леко раждане!!! Wink

А за какво са били тези 250 лв.? Какви изследвания? Защото на мен не ми се виждат малко, особено направени в последния
момент, доколкото разбирам.


В последния момент,защото аз тогава отидох.Иначе за кръв,урина,алергичен тест,вагинален секрет и др.И наистина съм доволна.

# 28
  • Мнения: 1 289
Намесвам се малко късно, защото скоро се върнахме от провинцията. И аз като Еми имах проблеми при раждането в Правителствена, само дето не плащах. Родих в събота, единствена за уикенда, и ме претупаха по бързата процедура. На 5-тия ден вдигнах температура и се оказа, че са оставили парчета плацента. Христова се опита да ме изчисти на живо. Щях да умра от болка, но м обясниха че това било глезотия. Аз пък мисля че упойката е постижение на цивилизацията. Накрая Дамянов ме кюртира с пулна упойка, като при операция и от едно нормално раждане стояхме 7 дни в болницата. Слава богу, бебка беше О.К.
За условията - не са лоши, но кой ненормалник е решил че току що родила жена ще си взема ВАНА Confused:  Imp Бях сама в стаята, защото има 5 стаи, а бяхме 4 родилки. Ово е стандарт, както казват братята сърби.

# 29
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!
Следя форума от много време, но едва сега се регистрирах. Бих искала да споделя с вас своя опит и впечатления от правителствена болница. Аз родих там тази година на 25 април, т.е. преди четири месеца и две седмици. Раждането беше с цезарово сечение поради наличие на херпес симплекс. Дъщеря ми Андреа се роди без никакви проблеми и усложнения, е...вярно, че има лека драскотина по главата от скалпела, но това не е повод за оплакване. Случва се, все пак това е живо същество - нормално е да мърда и да не стои в една и съща поза...
Относно правителствена болница или болница "лозенец", както вече се нарича искам да ви кажа, че когато забременях не съм се колебала дори за миг къде ще раждам. Имам горчив личен опит с повечето болници на територията на София, познавам добре и повечето лекари - величия.
Болницата /като държавна такава/разполага може би с най-добрата база. Всяка стая има баня и тоалетна, телефон, телевизор и тераса - с прекрасна гледка. Обслужването е много добро, целия екип от санитарките до акушерките и лекарите/само с едно изклюение/ са много готини и мили. Относно притесненията на тези, на които предстои раждане, касаещи компетентността и опита на лекарите и акушерките - мога да ги успокоя. Всички те са работили в по-големите болници като Майчин дом, Шейново, Тина Киркова и т.н. За др. /проф. Папазов се смята, че е един от най-добрите специалисти в своята област, др. Асенова спаси една жена пред очите ми, а за др. Христова мога да кажа само много добри неща, като не забравяме, че е и д.м.н. по своята специалност. Незная какво ви кара да си мислите, че там ражданията са малко на брой!? Нас едвам ни сместиха в петте стаи, бебетата станаха 11 за три дни. Като се има предвид, че стаите са с по три легла, а те не настаняват повече от две жени заедно с единствената цел - на родилката да й е комфортно. По тази причина тогава настаниха някои в гинекологичното отделение. 
Самото раждане е безплатно и се поема от здравната каса. Наистина последните за бременността се заплащат и възлизат на около 200-300 лв. Смятам, че е разумна цена за да може болницата да поддържа едно определено ниво на контингента и пациентките си/дано не ме разберете погрешно/. Бих посъветвала тези от вас, на които им се струва скъпо и неразумно като цена да си помислят колко често в живота им се налага да раждат и не е ли честно в такъв момент човек да бъде в добри условия и на спокойствие. А там, повярвайте ми е много спокойно! И е хубаво! В другия случай, ако си мислите, че няма да ви поискат пари в другите болници за това, което по принцип е безплатно, много се лъжете! Ще ви поискат и то под масата и то много по-големи суми! Да не говорим уговорката с определен доктор за пари до какви трагични последици може да доведе. Дори имаше предавания по телевизията - няколко по темата!
И не е вярно, че там обръщат специално внимание само на хората с възможности. Напротив, тези хора по-скоро ги дразнят.
От четвъртия месец на бременността ме наблюдаваше др. Христова. Ходех в частния й кабинет. Наистина има противоречиви мнения за нея, но мисля, че всичко си зависи от човека. като цяло е голяма мъжкарана и това е поводът всички в отделението да й козируват, а не че е шефка.
Това горе-долу мога да кажа. Ако  някой има нужда от още информация, нека ми пише, с удоволствие ще помогна!
П.П. Моята братовчедка роди успешно в правителствена при др. Христова преди 2 месеца, сега по същата схема предстои раждане и на моя колежка.
Успех на всички! 

Общи условия

Активация на акаунт