Какво знаета за правителствена болница?

  • 16 279
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 596
ако стане фал наистина карат бебетата в МД!
Само да поясня, не го считайте за заяждане!
Ако стане фал не е точната дума. Момичето, с което раждах в един ден, в последния момент се наложи спешно секцио, но когато извадили бебето било нагълтало околоплодни води - (не обяснявам точно и с медицински термини, извинете ме). Та, наложиха се специални крижи за него и го откараха веднага в Педиатрията - то там седя около 30 дни. Грижите за родилката бяха невероятни. Ако знаете как й обясниха случилото се... с такт, с внимание - невероятни са. Е, това ми беше пояснението. Ако не дай си боже нещо се случи се реагира моменталически с нужния професионализъм.

# 46
  • Мнения: 46 520
В която и да е болница бебето, пак ще го закарат в МД, даже в МД да е пак трябва да го занесат до неонатологията. Но поне знам, че преди това не сме били- аз и бебето, в ръцете на "специалистите". Не вярвамнякога да ми се изтрие спомена от тази "болница" ......

# 47
  • Мнения: 195
 НА МЕН Д-Р ХРИСТОВА И Д-Р ПАПАЗОВ МИ НАПРАВИХА СЕКЦИО НА 02/09 ТАЗИ ГОДИНА.КАКВОТО И КОЛКОТО ДА КАЖА ЗА УСЛОВИЯТА И ОТНОШЕНИЕТО НА ВСИЧКИ ЩЕ БЪДЕ МАЛКО.МНОГО СА ДОБРИ.ХОДЯ ПРИ ДОКТОР ХРИСТОВА ОТ НАЧАЛОТО НА 5 МЕСЕЦ.ВСИЧКО ПРЕДИ РАЖДАНЕТО СЕ ПЛАЩА/ИЗЛЕДВАНИЯ,КОНСУЛТАЦИЙ,УЛТРАЗВУК/,НО САМОТО РАЖДАНЕ Е БЕЗПЛАТНО.НАИСТИНА СИ ЗАСЛУЖАВА.

# 48
  • Мнения: 523
здравейте момичета:) странно, тази тема пак се е отворила, след почти година прекъсване, Бях абонирана за нея мин. г. преди да родя, когато събирах инфо, но сега пак е активна, това означава, че явно има майки, които търсят инфо за "Лозенес", бившата правителствена. За това ще си позволя и аз да напиша т.е копирам:) едно мое писмо, до друга мама с изчерпателна информация за болницата, дано съм полезна.
само да поясня, родих там на 15.02 - сина ми днес става на 7 м. хехе:) така че инфото ми все още е сравнително прясно. (дам и пиша с прекалено подробности, за което се извинявам, предварително:)


Изключително съм довлна от правителствена, пардон Лозенец, насочих се там след доста мислене, но нямах никаква друга алтернатива за болница (освен Св. София, но там пък искаха много пари), защото аз твърдо държах на добри условия и най-вече на добро (и лично) отношение към мен самата. Плашише ме мисълта, точно когато съм най-уязвима, след раждане, да се отнасят с мен като с животно.
Слава богу, очакванията ми бяха оправдани.
да започна с болницата:  условията са добри, това предполагам го знаеш и от другите постинги. Е не чак толкова лъскави като във ВИП стаите на Св. София или Шейново, но стаята е със собствена баня.  Даваха ни напрекъснато чисто бельо и стирилизиран лигнин),  бяхме по 2 в стая, има телевизор (със стотинки, ако ходиш там задължително си вземи левчета на монети!) и най-важното телефон до главата ти, на който могат да те търсят (ти не можеш да набираш) Беше много чисто и храната беше вкусна, да ти кажа, след като родих бях гладна като вълк хехе.
Лекарите - това със "специалистите на са на ниво, защото болницата е многопрофилна , а не АГ." е пълна глупост, макар че и на мен ми ги говориха. Какво значи нямат опит, е да раждат се по 1, 2 бебета на ден, а не по 10 и какво от това? като се натрупа стаж от еди колко си години, по едно бебе да е на смяна на лекар, мисля че за 1 година става добра бройка, а да не говорим за няколко години:) А и аз предпочитах да раждам сама, от колкото да съм една от многото жени, като на конвейр!
Изключително съм доволна от д-р Асенова, смятам че е добър специалист и свестен човек! тя ми проведе раждането (раждах нормално), знаеше какво кога да прави, помогна ми с някаъв трик да ми се увеличи разкритието, дребни неща от типа, че когато майка е звъннала към 6 да види дали съм родила, тя и е казала да звъне към 8 - аз 8 родих, ми говорят, че си знае работата:) Направи ми няколко шева, генеколога ми каза, че съм зашита много добре... не знам какво друго мога да търса за  "професионализъм". Вярно е и че имах нормално, безпроблемно раждане. Друго, не по-малко важно е че не е корумпирана! Въреки, че аз я питах няколко пъти за пари (преди раждането, после веднага непосредствено след като родих)- тя нито веднъж не ми поиска нито стотинка. Уточнявам, че отидох при нея с уговорката, че искам тя да ме изражда (тази услуга ж Св. С е 500 лв, легално, иначе толкова струва и нелегално, горе долу) Когато тръгнах да раждам, 10 дена преди термина, тя не беше на смяна, нещо повече - беше почивка и в провинцията, дойде в болницата специално заради мен! И пак не ми посика пари!
Доволна съм и от другите лекари:  д-р Стаматов, който беше на смяна и ме прие, когато отдидох, наблюдаваше ме докато не дойде Асенова, (момиченцето, което беше с мен в стая, обаче раждаше при него, пак с уговрка, тя роди секцио, беше довлна от него, той я следеше от близо, като негова пациентка.
Акушерките , срам, не им помня имената бяха свестни и по време на раждането и след това, като ни наблюдаваха.
Много важно, което осъзнах, чак като родих, беше важността на педиатрите. Доволна съм и от 2-та педиатри, които следят бебетата. Обясняваха ми всичко което, става с Дани, какво му праят и защо - той се роди много дребен (2, 420 гр.) и изкара тежка жълтеница, а и да не говорим, че направих пълната глупост да отида в болницата доста след като ми бяха изтекли водите - груба грешка, детето беше нагълтало околоплодни води, та и аз и сина ми изкарахме 6 дневно лечение с антибиотик:( Получих разрешение от тях да ходя при сина си, когато пожелая, когато беше в кувиоз (заради жълтеницата) и не ми го носеха, като другите бебета. Бебетата са в отделна стая, до нас и ни ги носиха, когато трябва да ги храним. Мисля че така, беше по-добрия вариянт, от колкото да са при нас, защото все пак това беше момента,  да се наспим и съберем сили, за да се възтановим по бързо.   
Друго за персонала  не се сещам, е имаше и изключително сладък санитар Mr. Green който ме разнообразяваше, но уви вече не е в родилното хаха
А да, отдих при д-р Асенова, защото преди 2 години моята зълва ражда при нея и остана доволна. (Междудругото, зълва ми работи като сестра от няколко години в самата болница!)  Понеже аз нямах други връзки или познати, я помолих  да ме заведе при нея и така. Обадих и се, ходих при нея няколко пъти преди да родя, отидох за първи път на 10 януари, родих на 15.02. ...

Парите -  легалния начин на болницата да си вземат парите от теб, (защотото самото раждане е с клинична пътека и е безпалтно) е чрез изследванията. Държат всичко да е направено при тях. Та значи изследванията: пълна кръвна картина, на изпражненията:), вагинален секрет, ух не се сещам за другите, за упойка не са ми правили, ги правих в тяхната лаборатория. (стандарните-  Васерман, хепатит и т.н. им ги занесох) Включая и таксите за прегледи (20 лв) или за слушане на тонове на бебето (пак 20 лв.) а в 9 м. се прави всяка седмица, та всичко ми излезе към 280-300 лв. Горе долу, колкто и на другите майки, зашото пак казвам, всичко се прави легално през болницата, плаща се на касата и ти се издава  касова бележка. Процедурата е, като отдеш там, първо минаваш през регистратурата (на 1 ет.) оставаш лична карта и 50 лв. депозит, те ти издават един лист с който ходиш при лекаря, вписват ти в него какво е правено - преглед, изследвания и т.н. и с този лист после като се върнеш плащаш (т.е доплащаш, ако е над 50 лв. или ти връщат разликата)

така и понеже до сега само хваля, за да съм обективна, трябва да кажа и кои бяха за мен отрицателните страни Flutter Първо - няма практика да се ражда нормално с епидурална упойка! Не питай защо, много причини и бюрократични и лично решение на докторите) Аз бях ужасно разстроена като научих това, защото бях решила да раждам с епидурална...  е сега не съжалявам, че родих без упойка... ми болеше си;: но се преживя, не е чак толкова страшно, макар и едва ли ще ми повярваш точно сега хаха. Няколко часа след раждането си бях супер добре, дори доста жизнена, та чак ми се скараха, че съм много шумна хаха.
2-ро, влезеш ли в родилното, няма излизане от там до изписването - става като строго охраняем затвор:) ти не можеш да излизаш със сигурност, никакви "до кафето или до долу". Издава се пропуск за 3-ма близки, които могат да те посетят всеки ден, другите, в дните за свиждане, но те седят в начлото на коридора, без да влзизат на вътре по статите. Мъжът ми, го пуснаха да ме види веднага след като родих, обаче, после обявиха грипна епидемия, затовриха болницата  и той видя малкия, чак на изписванто, но иначе по принцип, пускат татковците да си видят децата.
3-то - ми не се сещам Smile
е това е, леле изписах се хаха, надявам се да съм ти помогнала и да не си се изморила от многото четене хаха
Успех и леко и безпроблемно раждане!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Бети, това инфо ми беше страшно полезно. Благодаря ти!

# 50
  • sofia
  • Мнения: 562
ако стане фал наистина карат бебетата в МД!
Само да поясня, не го считайте за заяждане!
Ако стане фал не е точната дума. Момичето, с което раждах в един ден, в последния момент се наложи спешно секцио, но когато извадили бебето било нагълтало околоплодни води - (не обяснявам точно и с медицински термини, извинете ме). Та, наложиха се специални крижи за него и го откараха веднага в Педиатрията - то там седя около 30 дни. Грижите за родилката бяха невероятни. Ако знаете как й обясниха случилото се... с такт, с внимание - невероятни са. Е, това ми беше пояснението. Ако не дай си боже нещо се случи се реагира моменталически с нужния професионализъм.
ами може би наистина не е точната дума, но не исках да изпадам в подробности!защото то де факто не е фал, всяко раждане може да започне нормално и в някой момент да се объркат работите, тогава трябва да има не просто неонатолог а мноооооооооого добър неонатолог плюс апаратура, за може да се реагира на време!
но нека да оставим този спор!
никой не може да ме убеди че заради прекрасната обстановка, ще рискувам при евентуален инцидент не дай боже, живота на детето си !

# 51
  • Мнения: 46 520
Да ви кажа няколко седмици преди мен роди племенницата на д-р Христова и роди в Правителствена. Мисля си, че ако неонатолозите бяха толкова некадърни, тя нямаше да допусне това, а щеше да я прати при неин колега в друга болница.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 562
Да ви кажа няколко седмици преди мен роди племенницата на д-р Христова и роди в Правителствена. Мисля си, че ако неонатолозите бяха толкова некадърни, тя нямаше да допусне това, а щеше да я прати при неин колега в друга болница.
отказвам се!
всеки има право на мнение, аз казвам информация от първа ръка, всеки да си решава как да постъпи!

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз пък не с еотказвам. Правителствена!!

# 54
  • Мнения: 523
Simple Smile leko rajdane:)

# 55
  • Мнения: 2 332
Аз бях разбрала, че новото правителство е забранило простолюдието да има достъп до Правителствена болница (Лозенец)... Явно не е така?!?

# 56
  • Мнения: 10 758
аз пък не с еотказвам. Правителствена!!
newsm10 newsm10 newsm10
И 100 пъти да забременея, пак там ще раждам!
Леко раждане ти желая!  bouquet

# 57
  • Мнения: 10 758
Аз бях разбрала, че новото правителство е забранило простолюдието да има достъп до Правителствена болница (Лозенец)... Явно не е така?!?
Изобщо не е така.Аз даже ходя там на процедури за отслабване.

# 58
  • Мнения: 5 370
Аз бях разбрала, че новото правителство е забранило простолюдието да има достъп до Правителствена болница (Лозенец)... Явно не е така?!?
Ами то не е забранено,но е направено така,че да не могат много хора  да си го позволят-чрез т.нар."платен прием".Нооооо....си струва плащането,гарантирам!  самото раждане е по пътека.  bouquet

Последна редакция: пт, 16 сеп 2005, 14:54 от СърДечко

# 59
  • sofia
  • Мнения: 562
аз пък не с еотказвам. Правителствена!!
значи темата е поставена "какво знаете за правителствена болница?"
аз казвам какво знам от първа ръка!нито агитирам някой да ражда там нито да не ражда!
отказвам се от спора защото зациклихме!говориме за едни и същи неща:чудесна обстановка, добро отношение, добр лекари ГИНЕКОЛОЗИ!не го отричам!
липса на неонатолози и микропедиатри, които се грижат за бебетата в родилна зала и в най-първите часове след раждането им!другите са педиатри, които не се наемам да коментирам поради липсата на информация!
за липсата на кувьози, може и да греша, като се замисля ми казаха недостатъчно кувьози, но ......може и да греша!
за микропедиатрите и неонатолозите съм сто процента сигурна!
смятам че всяка майка трябва да е информирана къде отива и какво да очаква!

Общи условия

Активация на акаунт