Crock Pot -мнения, рецепти

  • 388 391
  • 2 747
  •   1
Отговори
# 1 350
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз затова спрях да готвя чили в крока - не ми харесват доматите, когато се готвят толкова дълго. В боб и т.н. домати слагам само най-накрая, когато вече съм изключила крока. Иначе някои много доматени манджи стават да се готвят вътре, от сорта на доматена супа или доматен сос или нещо от сорта, но пак имат по-различен вкус в сравнение с конвенционалното готвене.

Зелето обаче ми се получава без проблем, хем си слагам доматите нормално - слагам около една чаша домати за готвене на 2 кг зеле, не знам дали пропорцията е важна в случая Thinking

# 1 351
  • Мнения: 9 123
аз правя вътре пиле по ловджийски, което си е с доматен сос и е много добро  Mr. Green и няма разлика от него и от гювеча във фурната . както и риба плакия с доматен сос.  Последната освен, че остава по-рядък соса, друга разлика няма.

# 1 352
  • Мнения: 10 912
Аз доготвям чили в крока, за да се смесят хубаво ароматите, оставям да си ври няколко часа на ниска степен и не ми е правило впечатление да има разлика във вкуса.

# 1 353
  • Мнения: 1 572
В къщи много обичат прясно печено зеле в крока.
Пека го по-дълго, иначе стои "живо". Моя 6.5л, пълен до 2 пръста под ръба го държа 6 часа на силно.
Слагам моркови и до 2 лъжици лютеница. Понякога малко изцеден лимон.
Напоследък добавям по 2 кафени чаши вода, защото зелките от пазара нищо не пускат. Някакъв измислен сорт.

Киселото зеле също е хубаво, подлагам свински гърди с кост, а вчера нестандартно - кюфтенца под зеле.

# 1 354
  • Мнения: 855
Мисля да пробвам свински карета завити в зелеви листа... Някакви съвети, ако някой е правил..
Мисля да ги овкуся с подправки, зехтин и да завия всяка в зелев лист, ще сложа положин кафена чашка зелев сок и половинка вода...Надявам се да е достатъчно, но от прочетеното виждам, че вода не се слага много..и сега незнам, да сложа ли фолио под капака и за времето на готввене нямам идея..  Rolling Eyes Така че започвам да овкусявам и се надявам някой да пише, ако не ще импровизирам  Crazy

# 1 355
  • Мнения: 9 123
вода не, само зелевия сок стига, защото и листата са ти мокри. Подправките е ок, зависи колко са ти пържолите , поне 4 часа на ІІ.

# 1 356
  • Мнения: 855
Заредени са, после ще покажа резултата  Hug

# 1 357
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
Заредени са, после ще покажа резултата  Hug

   Къде е, чакаме  Wink?

# 1 358
  • Мнения: 164
Аз имам 3,5 литра ,от миналогодишния черен петък и сега си купих 5,7 литра.Понеже онзи ни  е малък.Но го получих с едно петно одраскано вътре,дано ми го сменят .Ако не ще го върна на Емаг.Така се бях зарадвала....

# 1 359
  • Мнения: 855
Резултата стана ммм просто прекрасни..Сложих 3 с.л. олио, но мисля че са малко. Месцето е сухо без мазнина, а и зеленцето обича мазнинка..следващият път ще сложа повече. Предполагам, че няма да е зле ако се сложи наденица или луканка да се омешат ароматите, както като се прави в гювеч  Crazy
Снимка ще мога утре да сложа  Heart Eyes
Аз имам 3,5 литра ,от миналогодишния черен петък и сега си купих 5,7 литра.Понеже онзи ни  е малък.Но го получих с едно петно одраскано вътре,дано ми го сменят .Ако не ще го върна на Емаг.Така се бях зарадвала....
Моят капак беше спукан, също от черният петък поръчка от емаг.. Предполагам си взела като моя 5.7л с керамичният капак. Предложиха ми замяна с новият модел веднага или ако искам да изчакам нов капак.. Аз бях си харесала този модел, така че си дочаках капака. Дано сменят и твоят  newsm78

# 1 360
  • Мнения: 2 114
Ще слагам сега пълнени чушки и сарми с кайма.

За колко часа ?

# 1 361
  • Мнения: 240
Имам шансове и надежда крокчето ми да пристигне за бъдни вечер. Сърмите са ясни но искам да направя коледната пуйка в него. Много ще съм ви благодарна за съвети относно приготвянето и - рецепта, колко време да я готвя и т.н. А дали ще влезе 4 кг животно в 5 л кукър? А ще стигне ли за 6 възрастни /към нея ще има и гарнитури/? Извинявам се за въпросите, но до сега не съм готвила такова чудо, но съм твърдо решена да му видя сметката.   Grinning

Междувременно залята от емоцията на темата си поръчах и едно бебе крокче, на което случайно попаднах и във вторник трябва да е при мен. Ми то 15 лв къде не отишли, само гърнето не му се изплаща. Неизвестна за мен марка е, 1,8 литра, беличко и от вън и от вътре. Като дойде ще го снимам. Мисля, че ще ми върши чудна работа за децата - закусни, супички и т.н.  Wink

# 1 362
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
4 кг пуйка според мен е много малко вероятно да се побере в 5 л крок. Моят е 5,7 литра и в него много удобно влиза цяло пиле 2,5-2,7 кг и почти не остава място. Така че голяма пуйка не вярвам да се побере - или поне не цяла.

И аз имам бебе-крок, определено ми е удобен за разни неща, които само аз си ям и не ми трябват големи количества. Закуски в него почти не могат да се правят - освен такива с по един хляб, 10 яйца, кайма и прочее, които не са много типични за нашата кухня и вкус. Макаронени вътре не могат да се варят, стават на лепкава каша. Разни тестени за печене не стават като във фурна (някои и въобще не стават)... в общи линии това, което става добре, са само зърнени (напр. да сложиш просо или елда на зърна - или steel cut oats, каквито още няма у нас, аз си ги поръчвам от щатите). Друга закуска не се сещам да става вътре.

За супи и сосове обаче става чудесно Peace

# 1 363
  • Мнения: 240
hedra благодаря за мнението!
И аз си мислех, че това с пуйката няма да стане но реших, че след като в 3,5 л влиза цяло пиле с гарнитура то в 5 л може и да се натъпче пуйка до 4 кг. Най лесно ще го преценя, като пристигне уредчето. Ако не стане фурната ще се отчете.  Wink
За бебе крокчето - и аз го поръчах с идеята за супички главно и зърнени варива. Някъде бях чела, че варят и каши в него.

П.П.

Днес си взем бебето и съм доволна. Сега ще го заредя с нещо за проба.

Последна редакция: вт, 16 дек 2014, 14:50 от wafi

# 1 364
  • Мнения: 164

Аз имам 3,5 литра ,от миналогодишния черен петък и сега си купих 5,7 литра.Понеже онзи ни  е малък.Но го получих с едно петно одраскано вътре,дано ми го сменят .Ако не ще го върна на Емаг.Така се бях зарадвала....
Моят капак беше спукан, също от черният петък поръчка от емаг.. Предполагам си взела като моя 5.7л с керамичният капак. Предложиха ми замяна с новият модел веднага или ако искам да изчакам нов капак.. Аз бях си харесала този модел, така че си дочаках капака. Дано сменят и твоят  newsm78
[/quote]
Моят не е с керамичния капак.Той вече не се предлага.Аз си поръчах новият модел за 199 лева.Съгласиха се да ми го сменят.Много любезни и бързо ми отговориха.Сега си чакам съда..Най-вероятно утре. newsm44

Общи условия

Активация на акаунт