Crock Pot -мнения, рецепти

  • 388 547
  • 2 747
  •   2
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 855
Само искам да ви кажа, че се свързаха отново с брат ми и му предложиха ако искаме да ни заменят уреда с по новия модел - http://slowcooker.bg/product/46/novo-pokolenie-ured-za-gotvene-5-7l.html
Или да изчакаме още малко и да ни пратят керамичен капак. Намерили са нов, но ще стане малко по-бавно  Crazy Страшно любезна и отзивчива жена, чак не мога да повярвам  Grinning
На същата цена ли ти предлагат замяната?

Да, на същата цена  Peace Без да доплащаме. Но аз реших да изчакам капака.. Казаха, че капака ще го пратят, но след 3-4 дена. А ако не ни се чака ще ни пратят новият уред. Но, аз си харесах първоначално този с керамичният капак..какво като не е е най-новият модел Simple Smile Така че благодарихме за отзивчивостта и си чакаме капака  Crazy

# 1 336
  • Мнения: 5 228
Моят крок пот пристигна, сега заредих нещо като капама и чакам да видя какво ще стане, на силна степен за 6 часа го пуснах. Не ми е ясно колко вода трябва да се слага - както при готвене в гювеч ли?

# 1 337
  • Мнения: 10 954
Моят крок пот пристигна, сега заредих нещо като капама и чакам да видя какво ще стане, на силна степен за 6 часа го пуснах. Не ми е ясно колко вода трябва да се слага - както при готвене в гювеч ли?
Аз спрях да слагам вода изобщо. Намали водата, която слагаш в гювеча наполовина, според мен, поне.
Аз не обичам водни ястия, а в крока всичко пуска по много вода, която обаче не се изпарява. Дори понякога пускам на силно и махам капака, когато има много зеленчуци.

# 1 338
  • Мнения: 5 228
Благодаря за бързия отговор, Ули. Май сложих малко повече вода, отколкото трябва, ще взема да отсипя, преди да е завряло.

# 1 339
  • Мнения: 672
Моля за съвет. Ще правя телешко със зелен фасул. Фасулът е от Лидл, френски, замразен. Отзивите за него са, че бил много крехък. Заедно с месото ли да го сложа, или на по-късен етап? Изобщо как се държи зеленият фасул в крока?
Месото е малко, мисля да го пусна на бавно.
Благодаря.

# 1 340
  • Мнения: 9 145
да, крехък е. Трябват му 7-8 мин най много готвене. Сложи го, когато месото ти е омекнало  Peace

# 1 341
  • Мнения: 672
Пеп-чо,   bouquet

# 1 342
  • Мнения: 9 145
АУУУ НЕ, ИЗВИНЯВАЙ ПОДВЕДОХ ТЕ, ОБЪРКАХ ТЕМИТЕ.  ooooh!хич не видях че пиша в крок потската тема
пАК В КРАЯ на готвенето го сложи, но нека да се готви с месото около 30 до 45 мин.

# 1 343
  • Мнения: 672
Е, нали сме в охлювната тема Simple Smile, не е фатално.   bouquet

# 1 344
  • Мнения: 9 145
Е, нали сме в охлювната тема Simple Smile

 Joy Joy Joy вярно

# 1 345
  • Мнения: 7 995
Аз още не се разбирам с моя крок пот. Пробвах да направя прясно зеле с малко домати. Ами аз в тенжера готвено много го обичам, ама това няма нищо общо. При вас получава ли се?
Трябва май вече да пробвам нещо с месо.

# 1 346
  • София
  • Мнения: 1 678
Аз съм правила прясно постно зеле няколко пъти и става екстра, на теб кое не ти харесва - вкуса, не се е сварило добре или?

# 1 347
  • Мнения: 29 053
Аз още не се разбирам с моя крок пот. Пробвах да направя прясно зеле с малко домати. Ами аз в тенжера готвено много го обичам, ама това няма нищо общо. При вас получава ли се?
Трябва май вече да пробвам нещо с месо.
Не го готвя с домати на крока, просто слагам червен пипер иначе собива някакъв гаден вкус и дъщеря ми не го хареса!

# 1 348
  • Мнения: 7 995
Да, вкуса не ми хареса. А може и да съм го държала повече. Аз сложих съвсем малко домати, но може и от тях да е. И накрая нямаше вода вътре.

# 1 349
  • Мнения: 5 228
Аз готвих боб, който миришеше и изглеждаше чудесно до момента, в който сложих домати и стана гаден -може би действително крок потът не се обича с доматите.

Общи условия

Активация на акаунт