Crock Pot -мнения, рецепти

  • 388 431
  • 2 747
  •   1
Отговори
# 2 700
  • Мнения: 28 919
Точно така е момичета, доматите не са ок, а наистина вкусът е шрековски, много се смях, блатен!
Добре сатват освен месата и варивата, утре ще готвя телешко, там вече уредът е незаменим, въпреки че имам ИП! Hug

# 2 701
  • гр. София
  • Мнения: 4 794
Момичета, някоя правила ли е пилешка супа в Крока и ако да, как?

# 2 702
  • Мнения: 9 132
варила съм месото вътре, за супата. После го изваждам, прецеждам си бульона и на котлона за 20 мин. супата е готова.

# 2 703
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
За утре съм планирала да пека прясно зеле- в крока. На каква програма да бъде?  Thinking

# 2 704
  • Мнения: 4 775
Момичета, някоя правила ли е пилешка супа в Крока и ако да, как?
Еми ,че как  newsm78 става велика супа ,всички я обожават !

Нарязваш лук,морков,целина картоф,слагаш ги в крока с пилето,сол,черен пипер,дафинов лист,забряваш за 8часа на лоу или 5-6- на хай,слагаш магданоз или застройка и всички си облизват пръстите  Peace

# 2 705
  • Мнения: 226
В неделя правих пилешка супа в крока. 1 морков и 2 картофа на кубчета, 1 гл. лук нарязан на много ситно, една шепа нарязани чушки (от фризера) и настъргах едно парче джинджифил, сол, олио...и едно пилешко  бутче с плешката. 3 часа на слабо. после..месото, с ножчето на парчета и пак в тенджерата (без кожата)..направих малко домашно фиде ..и около една шепа да поври още половин час. За първи път правим супа без застройка, че и с джинджифил Laughing ... хареса ми.
днес боб с джоланче

# 2 706
  • гр. София
  • Мнения: 4 794
Момичета, някоя правила ли е пилешка супа в Крока и ако да, как?
Еми ,че как  newsm78 става велика супа ,всички я обожават !

Нарязваш лук,морков,целина картоф,слагаш ги в крока с пилето,сол,черен пипер,дафинов лист,забряваш за 8часа на лоу или 5-6- на хай,слагаш магданоз или застройка и всички си облизват пръстите  Peace

Е това питах - ако бухнеш всичко вътре наведнъж става ли хубава супата? Явно да. Благодаря, No_frame bitch.  bouquet

# 2 707
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Чета,чета и почти съм се навила да купувам това чудо на техниката Simple Smile Само не мога да разбера какво се случва с яденето в жегите,след като се готви 6 часа и още 4 се поддържа топло  newsm78

# 2 708
  • Мнения: 9 132
готви се. А докато се готви няма вероятност да се развали

# 2 709
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Мерси ! А керамичния съд на Крок пот-а директно ли се слага на котлона,ако искам да си запечатам месото преди това?

# 2 710
  • Мнения: 9 132
да, но тъй като бавно загрява, ползвам тигана ипрехвърлям в грънеца тогава

# 2 711
  • Пловдив
  • Мнения: 585
 Peace Peace Peace

# 2 712
  • Мнения: 1 737
Моят върви с една метална решетка и пише да се полЗва тя на котлон. Но и аз ползвам друг съд.

# 2 713
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Честит празник, дами! Бъдете щастливи и обичани!

Напоследък започнах да използвам повече крок пота и много ме улеснява. Сега къкри едно пилешко филе с кокосово мляко, гарам масала, къри, куркума и др.чудесии. Направих към него и басмати ориз. Утре ще споделя как се е получило.

Искам да направя пълнени чушки с ориз. Споделяте, че слагате плънката сурова. Т.е. смесвате ориз, лук, домати, подправки, може би малко вода и пълните чушките. Наполовина ли ги пълните? С капачето ли запечатвате? Легнали или прави ги слагате, за да не изтича плънката? Ориз вода доколкото помня 1 към 2? И последен въпрос- колко часа на коя степен?

Да споделя, че вече два пъти правих пържолките, върху лук, залети с майонеза, споделени от приятелка. Страхотни са и много лесни!
Два пъти правя и пилето с картофи по рецепта на Ир. Благодаря много и на нея, нарязани на половина картофите запазват вкуса си. Правих и твоята сьомга, също много вкусна.

# 2 714
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748

Два пъти правя и пилето с картофи по рецепта на Ир. Благодаря много и на нея, нарязани на половина картофите запазват вкуса си. Правих и твоята сьомга, също много вкусна.



                  Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт