Crock Pot -мнения, рецепти

  • 388 419
  • 2 747
  •   1
Отговори
# 2 715
  • Злокучене
  • Мнения: 456

Искам да направя пълнени чушки с ориз. Споделяте, че слагате плънката сурова. Т.е. смесвате ориз, лук, домати, подправки, може би малко вода и пълните чушките. Наполовина ли ги пълните? С капачето ли запечатвате? Легнали или прави ги слагате, за да не изтича плънката? Ориз вода доколкото помня 1 към 2? И последен въпрос- колко часа на коя степен?


Да всичко смесвам сурово(моркови, лук, олио, сол, подправки). Пълня чушките като не ги тъпча и натискам. Както и чушките не ги натискам едно в друго.(бях правила по същия начин сърми, но ги бях сгъчкала и на места беше суров ориза заради набутването) Слагам ги легнали в крока и заливам с вода. Моя ориз е черен и го слагам 1 чаша ориз-1чаша и половина вода. Крока включвам на 2 за 4 часа поне.

# 2 716
  • Пловдив
  • Мнения: 786
a_alex, благодаря за отговора за чушките. Да видим днес ще рискувам ли в крока с тях,ч е ако не станат нямам друго за вечеря за домочадието.

# 2 717
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
a_alex, благодаря за отговора за чушките. Да видим днес ще рискувам ли в крока с тях,ч е ако не станат нямам друго за вечеря за домочадието.

Рискувай!
Ние много ги харесваме в крока!  Peace

# 2 718
  • Пловдив
  • Мнения: 786
a_alex, благодаря за отговора за чушките. Да видим днес ще рискувам ли в крока с тях,ч е ако не станат нямам друго за вечеря за домочадието.

Рискувай!
Ние много ги харесваме в крока!  Peace

супер, ще пробвам. На два реда мога ли да ги наредя?

# 2 719
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
a_alex, благодаря за отговора за чушките. Да видим днес ще рискувам ли в крока с тях,ч е ако не станат нямам друго за вечеря за домочадието.

Рискувай!
Ние много ги харесваме в крока!  Peace

супер, ще пробвам. На два реда мога ли да ги наредя?
Да, аз винаги ги редя на 2 реда.

# 2 720
  • Злокучене
  • Мнения: 456
a_alex, благодаря за отговора за чушките. Да видим днес ще рискувам ли в крока с тях,ч е ако не станат нямам друго за вечеря за домочадието.

Рискувай!
Ние много ги харесваме в крока!  Peace

супер, ще пробвам. На два реда мога ли да ги наредя?
Да, аз винаги ги редя на 2 реда.

Аз на 1 ги реда че горните не ми ги покрива вода, но то си зависи Simple Smile

# 2 721
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
........
Да, аз винаги ги редя на 2 реда.

Аз на 1 ги реда че горните не ми ги покрива вода, но то си зависи Simple Smile

И моите не ми ги покрива водата, но пак си се сваряват равномерно.

# 2 722
  • София
  • Мнения: 12 267
Чушки в слоу-кукъра не съм правила, но лозовите сърмички ми се получават добре. Слагам обаче алуминиево фолио под капака, за да съм сигурна, че ще се сварят и задушат хубаво и горните редове.

Някой правил ли е свински ребърца в слоу-кукъра? Мариновала  съм едни явно няма да са на скара в този студ навън и се колебая дали да са във фурната или да пробвам в слоу-кукъра и след това само да ги запека във фурната?

# 2 723
  • Мнения: 10 915
Сложи ги без никаква вода в кукера. Ако искаш да ги запечеш след това намали времето за печене вътре, защото обикновено месото пада от кокала и трудно ще им докараш формата в тавата Simple Smile
Но според мен няма нужда от запичам след това.

# 2 724
  • Мнения: 1
Как ви завиждам, че си ги ползвате. Моите домашни не харесват сготвеното в крока и вече 2 години си седи, ползван само 5-6 пъти. Ако някой има интерес - от този модел е http://slowcooker.bg/product/54/rezerven-sad-crock-pot-5-7-l-sote.html

Какъв модел е Крок Пота и каква е цената, от доста време ги гледам и искам да си купя, страницата, която си посочила излиза някакъв резервен съд.

# 2 725
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте,
да дам отчет за чушките с ориз- горния ред не се изпече добре, въпреки,че сложих алум.фолио. Долния ред бяха добре изпечени. ММ хареса и чушките и ориза, аз не толкова, защото обичам чушките да хванат коричка и да си пуснат от сока надолу към ориза. Но все пак отново бих ги направила шри липса на време, но на един ред.

Пепчо, твоя най-вкусен заек със замазката правила ли си го в крок пота? Обмислям там да го направя, имам цял заек...

Давайте още идеи какво готвите в уредчето. Много ме отменя напоследък, но се чудя какво още мога да пробвам.

# 2 726
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Аз го ползвам най-вече за меса - цяло пиле, джолан, пържоли.
Вече добавките към мръвките са различни. Grinning
Боб също правя, сърми, чушки. Най-много ми харесва как става киселото зеле в крока.

# 2 727
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Боб, леща, картофена супа.
на чушките слагам долу ориз и те си пускат върху него много е вкусен Simple Smile

# 2 728
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Боб, леща, зеле и аз ги готвя. Месо също. Риба във фолио също. Пиле с картофи. Още идеи?

Сега рових назад и открих рецепта за чили кон карне на хедра. Мисля нея да пробвам в скоро време.

# 2 729
  • Мнения: 9 130
Не се събира цял заек. На големи порции, но предварително запечатани на.  Тиган

Общи условия

Активация на акаунт