Черна коса

  • 805
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 182
Попринцип съм с руса коса, но от години се боядисвам черна.Напоследък забелязвам, че  след като се боядисам,още след второто измиване, черния цвят започва на места да пада.Черното започва да изсветлява,избледнява и изглежда така сякаш съм се боядисвала последно преди 1 година. Пробвах най-различни бои за коса-едно и също всеки път.
Имам и упорити руси корени, които някои бои не ги ловят, най-много им предават кофти ливаеещ или синкав отенък.
Какво да я правя вече тая  коса и каква боя да си взема?
 Всеки път си опитвам да ползвам нещо по-щадящо, защото третирам косата си много и всеки път резултата е един и същ..
Замислям се и да махна черното, но тъкмо ми порасна много косата, не смея, като знам какво ме чака..

# 1
  • Мнения: 0
Здравей, мисля че точно заради това има едно неписано правило - не боядисвай косата си в два тона по - светла или по - тъмна от естествената ти. Винаги съм се чудила защо, но може и заради това да е. Пробвай с черна къна. Аз се боядисвам с такава. Просто не бях доволна от боите и се радвам, че ги замених. Поне за мен това беше решение, макар, че моят естествен цвят е кестеняв.
Да не би оттенъка да идва от това, че си избрала боя за коса с такъв оттенък?
Аз те съветвам с къната, наистина, помисли си. Не зная какъв друг съвет да ти дам. А може би да не се боядисваш изобщо? Поне ще изпада бързо и ще забравиш. Успех!

# 2
  • Мнения: 2 182
Страх ме е, че после няма да мога да махна къната , ако евентуално реша.
А ако не се боядисвам..получава се доста кофи. Светло руса съм и корените контрастират страшно много с косата.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
По мое мнение къната е нож с две остриета,по добре не я слагай Peace
Може би повтаряш някаква грешка всеки път.. Има коси който при боядисването не трябва да се
 измива боята с шампоан? Ти как се боядисваш?

# 4
  • Мнения: 2 182
Не измивам боята с шампоан, слагам само балсама, който е към боята.

Общи условия

Активация на акаунт