Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 6 част

  • 378 211
  • 3 655
  •   1
Отговори
# 3 630
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз раждах там, с избор на екип.Впечатлена останах от сестрите и от всички, които се грижат следоперативно там, хора с призвание и любов към пациента. Впечатлиха ме тези хора.

# 3 631
  • Мнения: 189
Благодаря за отговорите на моите въпроси! Имам още няколко въпроса, момичета.
Бебетата с майките ли са през ноща или ги взимат и взимат ли ги, ако майката помоли, примерно? Случвало ли се е на някоя от вас да поиска единична или ВИП стая и да я пратят в стая със съквартирантки? Отношението на персонала добро ли е? След секцио през всички дни ли дават обезболяващи? Въпросите ми може да ви се сторят странни, но правя сравнение с друга клиника и се опитвам да реша къде да се насоча.
Благодаря ви!

# 3 632
  • Мнения: 2 504
Благодаря за отговорите на моите въпроси! Имам още няколко въпроса, момичета.
Бебетата с майките ли са през ноща или ги взимат и взимат ли ги, ако майката помоли, примерно? Случвало ли се е на някоя от вас да поиска единична или ВИП стая и да я пратят в стая със съквартирантки? Отношението на персонала добро ли е? След секцио през всички дни ли дават обезболяващи? Въпросите ми може да ви се сторят странни, но правя сравнение с друга клиника и се опитвам да реша къде да се насоча.
Благодаря ви!

Бебетата по принцип са при майката през нощта, още повече ако е нормално раждането. Аз бях секцио втори път и помолих само за едната нощ да спи в детско отделение - не ми отказаха. Настаняването във ВИП стаите става по реда на раждането - ако към момента на преместването Ви от реанимация няма ВИП стая ще бъдете в обикновена. Относно обезболяването за мен всичко беше на 6. Моят доктор беше дал предписания какво да ми боцкат акушерките и не усетих никаква болка, даже първият път преди 11 години повече ме болеше. Сега съм на 43, второ секцио и бях повече от добре. Grinning

# 3 633
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Благодаря за отговорите на моите въпроси! Имам още няколко въпроса, момичета.
Бебетата с майките ли са през ноща или ги взимат и взимат ли ги, ако майката помоли, примерно? Случвало ли се е на някоя от вас да поиска единична или ВИП стая и да я пратят в стая със съквартирантки? Отношението на персонала добро ли е? След секцио през всички дни ли дават обезболяващи? Въпросите ми може да ви се сторят странни, но правя сравнение с друга клиника и се опитвам да реша къде да се насоча.
Благодаря ви!

Бебчето ако искаш може да го оставиш за през ноща. В реанимация обезболяват идеално. Ако обаче на другия ден имаш болки на вечерната визитация минава акушерка и предлага течен аналгин. Ако имаш болки и през деня пак може да поискаш обезболяващо. Отношението си зависи от човека на смяна има страхотни акушерки и доктори има и такива, които ти иде да убиеш. В детско също повечето не са много отзивчиви като разпитваш.

# 3 634
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте, на 06.03 се роди моето второ бебече. както и първото, това се случи в ТК и със същият екип избран от мен, така че за екипа няма да пиша пак. Разликата от първия път е, че този път избрах двоен ВИП, докато преди две години и половина бях на втория етаж. Много бях изненадане, че в двоен ВИП ме настаниха сама и бях така три нощи, само последната настаниха някого при мен. Питаха ме даже дали държа да съм с някого или да ме настанят сама, това ме изненада приятно т.к. си мислех, че ще си уплътняват местата, а явно хората щом имат възможност не правят проблем. Персонала се държа прекрасно там. Носят ти бебето и храна за него ако трябва и го взимат, а не ходиш ти както на втория. Честно казано във ВИП имаш по-малко време за себе се без бебето, освен ако не го оставиш вечер, аз не съм, само първата т.к. родих в 8 без 15 вечерта и ме качиха в 11 в стаята, не ми дадоха бебето и аз не настоях, че упойката още ми подкосяваше краката. На другата сутрин след визитацията на бебетата ми я донесоха и от тогава нон стоп беше с мен. Тоалетите са много бързи там и реално само сутришната визитация имаш малко повече време да се оправиш и то и твоята визитация трябва да мине. Просто бебетата не бяха много горе и ги оправят за нула време и ти ги връщат, докато на 2-ри етаж си е по часове, кога да го заведеш и кога да го вземеш и си знаеш, докато тук е малко неясно, кога ще го върнат и с колко време разполагаш. Моята си излезе ревличка и това малко ме изтощи т.к. не можах да я оставя...леглата са много по-удобни....това се сещам.....а да предлагат течен аналгин за обезболяване, но аз кърмех и само веднъж се пречупих да взема т.к. контракциите от свиване на матката ми бяха много силни и вече не издържах...

# 3 635
  • Мнения: 189
Благодаря за отговорите, момичета!
Само да кажа, сега видх на сайта на болницата, че имат анкета. Може да я попълните. Зададен е и въпросът дали са искани пари извън регламентираните по ценоразпис, което беше обсъждано някъде по-напред. Също дали имате съвети, доволни ли сте от отношението и материалната база и др. Струва ми се доста добре, че дават възможност човек да си каже мнението

# 3 636
  • София, България
  • Мнения: 5 598
И аз да си кажа за реанимацията - наистина са страхотни и обезболяващия коктейл, който ти бият след секциото е вълшебен. На втория час след операцията чувствах, че мога да стана и да си отида вкъщи.
После в отделението леглата бяха страхотни (за ВИП-а говоря) и аз бях в двоен ВИП през цялото време сама. Иначе самата стая - две легла и една маса и хладилник, стига толкова.  Laughing

# 3 637
  • София
  • Мнения: 420
И аз да си кажа за реанимацията - наистина са страхотни и обезболяващия коктейл, който ти бият след секциото е вълшебен. На втория час след операцията чувствах, че мога да стана и да си отида вкъщи.
После в отделението леглата бяха страхотни (за ВИП-а говоря) и аз бях в двоен ВИП през цялото време сама. Иначе самата стая - две легла и една маса и хладилник, стига толкова.  Laughing

Па има и ТВ, бе!  Mr. Green
И аз от реанимацията съм доволна, грижа, удобства, съвсем като на запад. Simple Smile вип стаите също не са зле Simple Smile

# 3 638
  • Мнения: 54
Момичета, препоръчаха ми доктор Киров за нормално раждане. Не съм сигурна дали ще е нормално все още, защото имам и проблем с очите и трябва да се изследвам първо, но ми казах за раждане да говоря с него. Някои от вас раждали ли са при него и какъв ви е опита с него?

# 3 639
  • София
  • Мнения: 2 348
 Ако искаш максимално близо до естественото раждане, с него би ти се получило най-добре. Знае какво искат жените и знае как да не им пречи. Нямам личен опит, разказвани са много истории на феновете на естествено раждане. Обаче ако си с очаквания за нещо различно, може да не останеш впечатлена. Чела съм в тази тема оплаквания, че акушерката е сложила бебето на корема на майката (което е сред важните изисквания на желаещите естествено раждане). Така че помисли какво точно искаш, за да не останеш разочарована.

# 3 640
  • Мнения: 1 109
Mrs.P, аз раждах при др Киров май месец 2016. Писала съм за раждането тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328569.msg33193353#msg33193353
В неговата тема можеш да прочетеш и още много мнения на родилки. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай Simple Smile

# 3 641
  • Мнения: 54
Много благодаря. Не знаех, че има тема за него - сега ще почета Simple Smile Обаче ми изникна и друг въпрос - да кажем, че се избере даден доктор и екип, а раждането започне през нощта и там са само дежурните и съответно избрания екип и съответният доктор не се появяват. Какво се прави в такива случаи? Пак ли се плаща за избора на екип при все, че не се е явил? Може ли да се проявят претенции спрямо този екип? При планирано секцио е ясно, но ако раждането започне от само себе си, то тогава какво...? newsm78

# 3 642
  • София
  • Мнения: 2 348
 При избран лекар, той си дава координатите и му звъните тогава, когато започне раждането. Те много добре знаят, че раждането може да е и нощем. Плаща се след раждането, след като е вече свършена работата. Ако не го извикате, нищо не плащате.
 Да, идеята на избора на екип е именно "проявяване на претенции", въпреки, че имате право на тях и БЕЗ избор на екип. Просто нямате никаква гаранция, че ще бъдат изпълнени, ако не говорите с някого предварително ,да го усетите дали е човека, на който ще се доверите, че ще си изпълни уговорките.

# 3 643
  • Мнения: 80
Здравейте,интересувам се дали тази болница е държавна и дали израждат безплатно там макар и неосигурени.Защото ми казаха че като си неосигурена са искали първо да си платят осигуровките и после да ги изпишат ,но нз за кои болници става точно на въпрос!!!


# 3 644
  • Мнения: 93
Много благодаря. Не знаех, че има тема за него - сега ще почета Simple Smile Обаче ми изникна и друг въпрос - да кажем, че се избере даден доктор и екип, а раждането започне през нощта и там са само дежурните и съответно избрания екип и съответният доктор не се появяват. Какво се прави в такива случаи? Пак ли се плаща за избора на екип при все, че не се е явил? Може ли да се проявят претенции спрямо този екип? При планирано секцио е ясно, но ако раждането започне от само себе си, то тогава какво...? newsm78

Др.Киров е ПИЧ!За мен е най-добрият! Преди 20 г в 3 родих .Звъннах му в 1:30 и дойде.Единствено обстановката не ми харесва в Тина Киркова и това ,че след като родиш те държат 2 часа в коридоа.В окръжна си оставаш на магарето където си родила,след около 2 часа те местят в стая.От окръжна болница съм много по доволна.Без лекар ,получих внимание все едно съм платила,всъщност не дадох и стотинка.

Общи условия

Активация на акаунт