Отговори
# 30
  • Мнения: 3

Сребрина, бяхме пооправили акането за 4-5 дена(без Лактулоза) и после пак имаше дълга пауза от повече от 24ч. Дадох Лактулоза и след 7 часа имаше ефект. Вчера и днес е добре. Не знам дали не сгреших като дадох Лактулоза, но доки каза, че е добре да ака на 24ч. поне, аз изчаквам да минат тези часове и малко повече и давам сиропчето. Хем не искам да свиква така, хем пък се страхувам да не изпитва дискомфорт детето. А ти защо прекъсна захранването? Извинявай ако си писала, но съм пропуснала.  Hug

Fortuna,да, бях писала, че като му давах пюрето, после взе да отказва кърмата от шишето.Не знам може и да се дължеше на това,че беше запечен.Ама тия дни ще го започвам пак,мисля да е с картоф този път.Като почна ще дам отзиви пак.Относно акането и аз знам така, че е хубаво на 24 ч. поне веднъж да е свършена тази работа.

# 31
  • Мнения: 1 203
Хоп и аз да се разпиша.
Благодарности за темата   bouquet

Студ не студ, преди малко се прибрахме. Малката мечка спа 3 часа навън.
За забавленията - използвам всяка свободна минута да си играем, пеем, гушкаме. Той си и иска внимание де. Чак днес обърна внимание на активната гимнастика и се заигра с един лъв. Пеещата светеща маймуна обаче все още го докарва до рев. Да видим инцидентно ли е уцелил за какво служат ръцете или и пак ще се заиграва  Laughing Откакто се превърта вече не мога и в кошарата да го оставям, че автоматично е по корем и ако е ял скоро се сещате как се омазва и оповръща  ooooh! В момента, в който му доскучае и палеца е в устата  Crazy

Иначе аз си спомням преди една година днес видях двете чертички на двата теста, щото на един не повярвах  Laughing Съответно правя и една година "без цигарен дим".

Хайде толкова засега, че дребоса поръчва храна крещейки по мен  Grinning
 


# 32
  • Мнения: 1 359
милинка , мисля че ти търсеше патета. Може пък и да греша. Ето все пак пример, може да ги има при вас.  http://www.bebelandia.bg/product/1630/playgro-semeystvo-pateta-za-banya-6-m.html и http://www.bebelandia.bg/product/1628/playgro-pate-za-banya-6-m.html

# 33
  • Мнения: 6 749
Сребрина, вярно, че беше писала, аз съм забравила.  ooooh! Дано по-лесно да поеме картофа и ще чакам отзиви.  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 268
еййй Thorn birds, и аз така с цигарите, ама на 14 февруари ги спрях след теста Simple Smile Казах на всички, че съм решила от рождения ми ден да не пуша Simple Smile На секундата изхвърлих почти пълна кутия за да не се изкушавам и това беше Simple Smile

И ние направихме около 2 часа разходка с тати. Не беше толкова студено. Добре, че излязохме защото аз се каних цял ден, чаках една приятелка и тя ме върза и много се ядосах  #Cussing out

# 35
  • Мнения: 87
Първо да се запиша и се връщам да ви чета. Щастлива жена благодаря за страхотно оформената тема. Колажите са станали страхотни.

# 36
  • Мнения: 78
И аз да благодаря на Щастлива жена за прекрасната тема!
За тези, които са фенове на sportsdirect - има в момента големи намаления. За дечковците гледах много намалени дрешки и маратонки на adidas.
Например:
http://www.sportsdirect.com/adidas-olympics-team-gb-baby-set-387255 - Това с доставката през една варненска фирма излиза 16 лева.
http://www.sportsdirect.com/adidas-lk-infants-trainers-022009 - А тези 27.50 лева
Отделно си плащам доставката от Варна до нас по Еконт или Тип-топ... (към 5 лева за цялата поръчка)

Аз точно приключих с една поръчка за фамилията и реших да споделя. Доста от вас бяха писали, че ползват чужди сайтове, та затова реших да драсна за прИмоциите Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 1 966
Щастлива жена, благодаря за прекрасната темичка   bouquet

Аз пея песнички, говорим си, правим си физиономии, разнасяме се, правим упражнения, играем си с играчки, но когато трябва да свърша нещо я оставям в шезлонга, в люлката или в кошарата.

Хайде и аз да не остана по-назад, ето го и нашето Танче  Simple Smile
Скрит текст:

# 38
  • Мнения: 75
 tsveti_do много хубава любимката. Ако не се лъжа от снимките е моята любима порода - лабрадор.
  Вчера бяхме на консултация. Резултат - 6,800/+0,600 и 62см/3. Ваксината отложихме, защото от неделя вечерта се появиха едни петънца. Първо си мислих, че се е разчесала докато си смуче палеца. На другия ден обаче пак се появих и на други места. После изчезнаха. Изглеждат като нажилено от коприва и след 15-20 минути ги няма или се появяват на различни места. Както прочетох - копривна треска или уртикария. Най-вероятно от някаква храна, която съм яла. Имам съмнение за сладко от праскови, нали са мъхести, ама пък нали са преработени  newsm78, едно сирене или един шоколад, а може и комбинация от трите...Факт, че сега сме малко на диета и три пъти на ден капки Фенистил. Иначе ваксините...и аз бих ги отказала, но...много главоболия след това с градини и училища ще има до колкото знам.
  Проходилка съм ползвала с баткото, но едва след като започна да се изправя сам в кошарата като стана на седем и за по малко. Беше най-обикновена, по спомени стабилна.
  Ние също днес бяхме на разходка, както все път когата е над нулата, не вали, няма мъгла и не духа силен вятър. Само дето разходките са ни кратки из квартала, защото баткото върви пеша до нас и хем да не с измаря много, хем да не ми избяга, че понякога се изживява като голям и взима самостоятелни решения Simple Smile
  За хранене с АМ или с кърма - всяко си има и предимства и недостатъци. С баткото бях на АМ - по-дълги паузи, по-стабилен режим, повече свобода за майката, ама миеш изваряваш, правиш мляко, да не говорим и за средствата, които ходят за него. Сега се кърмим, няма шишета, няма бъркане, навсякъде храната е с теб, но пък, ако не се цедиш и не складираш кърма си по-вързан, по-кратки са паузите, по-несигурен си колко е яло детето. Но определено предпочитам кърменето аз.

# 39
  • Мнения: 747
ДУбрУ утрУ   bouquet Да драсна и аз няколко редлета  Laughing
За забавленията - пооостоянно внимание  иска малчо, ѝграе си сам за около половин час най-много. В този ред на мисли, бихте ли обяснили за тази игра на боц как се играе, че я нямам в арсенала си
Нощна пауза, е, нямаме такава, като новородено е. През деня суче и през по-малко от час. На принципа сме "по малко, но начесто"
Прави неистови опити да се обърне по корем, но в същото време е разперил ръчички на страни. Не обича въобще да стои по корем.

# 40
  • Мнения: 6 749
Добро утро!  Hug
stefi_sv, казваш на детето: " дай боц" и с твоя показалец, който е изпънат, а другите пръсти са свити, докосваш показалеца на бебето, който също е изпънат, а другите пръсти са прибрани. В началото, докато свикне детето му помагаш като отделяш показалеца, а другите пръсти свиваш. Дано стана ясно.  Grinning

милинка, казваш, че при вас скоро ще е светло още в 3часа през нощта. Може да пробваш с по-дебело перде и щора да затъмняваш стаята.  Peace Извинявай за непоискания съвет.  Peace

Вчера забравих да пиша, че Катрин обича да и` пея, но към приказките не проявява интерес, с изключение на тези, които са в рими ("Работна Мецана" и "Дядовата ръкавичка"). Може би е още малка. Снощи и` пускахме стари шлагери на компютъра  и тя се радваше.  Grinning

# 41
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Здравейте, момичета! И аз имам октомврийче като всички вас и досега само четях в темата, но ми дойде музата да се включа и аз към пишещите. Дано съм и по-редовна, защото при мен е в сила, че чукча читатель, не писатель. Simple Smile Накратко за нас - имам девойка Магдалена, роди се на 27.10 нормално, за момента основно се кърмим, макар че едно или две хранения вечер я дохранвам, но дори така да продължи, ще съм доволна. С всяка лъжичка АМ сякаш живо месо ми късат, толкова ме е яд да й го давам и в същото време ме е яд на мен си, че не мога да й осигуря най-нормалното нещо за едно кърмаче, но... Баткото го кърмих до третия месец, така че и това го имам за успех.
Реших да се включа също и защото открих много общи неща с още две мами тук - Миленита и Късметче - и нашия батко е на 14 години, което означава, че и аз не съм първа младост. Simple Smile След месец ставам на 40, така че май заемам второто място след Фортуна. Simple Smile Това обаче ме прави само малко по-уверена от една първескиня, защото толкова време е минало от предишното раждане и възгледите сега са по-различни, така че в началото пак си беше стрес и неувереност за мен.
Опитвам се да я извеждам всеки ден, дори да е студено, защото навън може и 3 часа да спи, а в къщи много често само по 10 минути и то след като сме се приспивали 20 Simple Smile
Днес най-сетне намерих време да отида да се боядисам - бях се изоставила точно от деня преди да родя! За първи път ще я оставя на баба й за малко, но знам, че ще се оправят двечките. А за мен ще е такова блаженство, да се погрижа за себе си, да си побъбря с фризьорката.
Аз мога да пиша дълго и досадно, но като начало мисля, е достатъчно, пък и мишлето се събуди и ска манджа. Обещавам да се включвам по-често по злободневните въпроси. А като разбера как мога да слагам снимки, ще ви представя и моята хубавица. Спокоен ден на майките и малчовците!
 

# 42
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен!
Първо аз да се извиня, че благодарих за темата на Рали ,а е трябвало на Веси  newsm51, ама аз и без това съм си малко разсеяна.Надявам се да ме извините  Embarassed
Вчера биха на Калоян втория прием на Пентаксим-а и лекарката ме предупреди, че по-трудно се понася от бебоците.Беше по-болезнена, поне според мен, и Калоян плака малко.Вечерта му премерих температурата и показа 37,5 и си викам дръж се, Сребринке!И в 03.00ч. малчо се събуди и като го пипнах, той горещ милия.Хайде,измерих температурата и 38,4.Сложих му свещичка до сутринта нямаше проблем, вече.Само дето трудно заспиваше и се наложи около час и половина да се люлеем, гушкаме и всички там процедури и аз съм с конска доза кафе и ще се пробвам да поспя след обяд.
Милинка, за въпросните "бели нощи" ММ искренно ти съчувства.Той също ги е преживял като малък(нали е с фамилия "Давиденко"-тя е украинска, де), но пази ясни спомени за морящото го безсъние.
Хайде, спирам че малкия се събуди!

# 43
  • Мнения: 116
Здравейте да ви покажа и аз моя сладур. досега само във фейсбук съм го качвала. Приятен ден на всички.
 http://prikachi.com/images.php?images/429/5808429s.jpg

# 44
  • София
  • Мнения: 1 752
Marie Curie, добре дошла и нали съм си мерудия (на всяка манджа  Mr. Green) да добавя още една прилика - и аз се броя от Пловдив, че там си изкарах детството и макар да съм номад и да съм живяла и във Варна, и в Плевен, а десета година вече съм в София, си се имам за чистокръвна "майна"   Party

Ние стабилно вместо нощно хранене имаме нощно акане, което с приспиването след миене и преобуване трае по 40 мин  Tired и обикновено е в часовия диапазон 2-4ч, после след 7 - пак, а яде към 5 и после 9:30-10...  някой някъде да е чел чалъм за справяне? а имаше едни 2-3 седмици, в които изобщо не се налагаше да я преобувам от 22 до 9:30....

Общи условия

Активация на акаунт