Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 638
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 732
Да тествани сме с кръвен тест към онзи момент,когато бяхме на около 3 годинки.Оказа се ,че сме с алергия към акари на дом. прах и плесени.,неща от които няма оттърване за съжаление.После сме правили и кожни тестове 3-4 пъти през годините и все сме си алергични и то силно,само дето при всеки нов тест излиза и по още някоя алергия.Сега сме към полени, мед , котки ,дом. прах и плесени.Ужас направо.

# 646
  • Мнения: 5 531
EEE, аз се похвалих , че Михаил е добре и днес ми се обадиха от яслата че е с разтройство и да ходя да си го взема Sad. Направо да полудее човек.
Иначе на всички въпроси по нагоре ще се опитам да отговоря според това което аз правя.
Първо - и Михаил се задръства по този начин, намалява рязко кашлянето, а свирка. Той също повръща много когато е със спазъм, аз го карам да кашля и задължително си правя дренажите за които вече съм писала доста -  т.е тупам си го по гърба и отпред по гърдите. Уточнявам, че в Александровска болница още преди години това беше едно от първите неща на които учиха майките. Определено не му харесва, но е ефикасно. Избягвам да капя каквито и да е илачи в носа, освен ако не е наложително. Аз лично предпочитам да дам Цинабсин.
За плуването - Михаил е на 2г 9м. Плува с индивидуален треньор. Аз лично за себе си съм убедена в ползите на този спорт. Изпуснахме до тук един урок миналата седмица при наличието на тежък спазъм, но се сетих вчера за думите на д-р Филчев, че в Чехия е виждал как децата с наличен спазъм са в басейните. Но и как самите басейни се обработват не с химикали, а с някакви по спомен инфрачервени лъчи. Както и да е това е тема на друг разговор.
При наличието на чести бронхоспазми е нормално да има и изменения в рентгеновата снимка. И двете ми големи деца имаха такива промени.
В заключение, лечението на всяко дете следва да е индивидуално, и да се следи от лекар, не може да се обобщи за всички общо кое дете какво да пие.

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 17:28 от marychery

# 647
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
eli_vulkova, ние миналата зима лежахме в болница с диагноза начална пневмония, кръвните му резултати по-перфектни не са били никога, казаха че е вирусна пневмонията, но пък лечението беше антибиотик.

Гого го заведох за 1 час в градината за едни снимки и резултатът вирусна инфекция, засега температура, хрема и кашля от секрети, ще видим как е се развият нещата

За инхалации аз ползвам банка физиологичен разтвор

# 648
  • Мнения: 1 351
Аз пробвах не от банка ами ампули физиологичен разтвор Маример , защото преди мойто диване се плашеше от инхалатора , но днес го понесе добре . Само дето маската не прилепва плътно , а е малко голяма . Също така много силно бръмчи , направо аз едвам го изтраях.
 Да питам в аптеката искате банка физиологичен разтвор 9 процента - инжекционен ли или нещо друго  newsm78
Ще се опитам да го намеря какъв е точно инхалатора и ще дам линк. Купуван е преди десет години , тогава беше най- скъпият. Марката е Медел.

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 22:53 от klem4e

# 649
  • Мнения: 953
Здравейте,аз да се включа,че отдавна не съм.
От вчера вече сме на СЕРЕТИД и при нужда нофилин.
Кажете ми ,тези ,които го ползват,по-доволни ли сте от него.
Бяхме на Флексотид и Сингулер.Но спазмите даже са по-чести и сега ни включиха Само СЕРЕТИД.
Още му е трудно с този диск да вдишва,но ....ще се справим.
Кажете ми как се казваше апарата за измерване на дишането и от къде се купува.
Благодаря ,хубав ден

# 650
  • Мнения: 47 993
ЛОСТ към кой фонд сте осигурени, който да работи с Токуда. Ние години наред имахме осигуровки, фонда ни не работеше с Токуда, но покриваха всчико. Преди една година го купи друг фонд и условията се промениха много. Сключих договор със Закрила, но съм адски недоволна и търся нов фонд да осигуря децата, който да работи с Токуда.
Чак сега погледнах питането, понеже сме здрави- пу,пу, не следя основно темата
Мъжът ми е служител на болницата и имаме осифуровка цялото семейство към здравния фонд на Токуда
Отделно в работата ми сме към Евро инс- също имат договор с болницата, но аз там ползвам само за себе си, тъй като за децата абсолютно всичко се покрива от допълнителната здравна в ЗОФ Токуда
За съжаление мисля че ЗОФ Токуда работи само на корпоративно ниво- тоест може само работодател да сключи договор с тях, но Евро инс май не са така, май имат доста гъвкави планове
Ето списък на фондовете, с които работи Токуда:
http://tokudabolnica.bg/bg/page/212/%D0%94%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0% … D0%BE%D0%B2%D0%B5
Това е сайта на ЗОФ Токуда:
http://tokudazof.bg/page7.html
И на Евроинс:
http://www.euroins-zo.bg/center.php
Криси Петрова не води диспансер, но е много свястна и ни увери че при нужда няма да върне  детенце, което има нужда от преглед. От Димитрова също съм много доволна, Лисички и т.н., вие си ги знаете. Даже в момента не се водим на диспансер, но не се притеснявам изобщо от това...наистина диспансерните прегледи са вид профилактични, но на регистратура са ни пускали диспансерен преглед когато сме били зле, да се извърши прегледа без да плащаме...та е имало полза  и от тях Simple Smile
И да се похваля, от 1 седмица и моят син ходи на плуване и е супер ентусиазиран. Около басейна си мирише на хлор, ама пак не е чак толкова зле като на други места де...това ми е основното опасение, но засега пу пу е добре. Щерката години наред ходеше, но тя си е здрава и все пак само ползи съм видяла от плуването. Дано и с малчо потръгне

# 651
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Ние бяхме вчера на лекар и казаха, че има лек спазъм, като лекарката не беше сигурна дали е спазъм или лек бронхит... Даде Вентолин и още след 1вата инхалация е много по добре. Чух се с педиатъра ни в БГ и той каза, че може би е добре да ни изпише Сингулер да пробваме какъв ще е ефекта... На плуване ще гледам да го запиша като се преместим в Германия, въпреки, че хлора много ме притеснява. Имам подозрения, че последните 2 пъти на морето направи спазъм от хлора в басейните в комбинация с вирус. Ще пробваме и ще видим как ще му се отрази.
Хубав ден и здрави дечица! Simple Smile

# 652
  • Мнения: 732
Деси,ние сме на Серетид и Сингулар.Преди бяхме на Флексотид и Сингулар,но правехме постоянно спазми.От как сме на Серетид като цяло сме по добре,въпреки ,че в последно време пак сме със много спазми.Серетида освен кортикостероида от Флексотид съдържа също и бавнодействащ бронходилататор(нещо като Вентолин),затова го изписват при случаите,когато Флексотид не стига.Дано ви пасне,хубав е.

# 653
  • София,
  • Мнения: 4 267
Лост браво за плуването, а къде ходите.
Аз също намерих тук около нас наблизо - днес една позната ще си води детето за първи път и ми обеща да провери как е и какво е, дали има много хлорни изпарения и най вече да пита дали ще ни вземат - защото си е истинско плуване с треньорка, не е детска игра, само ме притеснява че ги взимат децата от 6г, а ние още нямаме толкова, а и като сме по дребни и слаби. Ще го разуча и мисля да почвам и аз да я водя, май ще е най добре да я спра от заниманията в ДГ, на които и без това почти неходи, да я пращам само до обед на ДГ и да я водя на плуване и балет допълнително!
Меричери как е Мишето, мина ли му разстройството? Немога да разбера, уж е още студено времето какви се тея вируси, какво е това, чудо, насред зима ентеровирус. Да не е нещо отхрана от яслата? Ти пак си ми писала на скайпа, но аз тези дни съм в постоянно движение, включвам компа и все нещо правя в къщи, та не го бях видяла. Ако има нещо спешно знаеш звънкай на тела!

Клемче аз се сещаш за кой инхалатор ми говориш, и нашия първия беше точно такъв на Медел, един голям, и вече се е разтракал страшно! Аз слагам отдолу под него голяма хавлиена кърпа, сгъната на няколко пъти и така се отнема шума. А маската детската не би трябвало да Ви е голяма, да не би да правите с маска за възрастен инхалациите. В комплекта трябва да имате една мъничкъ маска, която си е точно за личицата на децата? Физиологичния разтвор задължително трябва да е от тези големите банки, внимавайте с тези малките ампули, трябва да пише вна него инфузионен или инжекционен разтвор, защото има и едни малки такива в пластмасови тубички, които са само за накапване в носа, за бебетата дето се ползват. Аз взимам банка от 500 или от 250 мл. Ние тази зима сигурно три четири банки сме използвали, но много го ползвахме наистина, аз и промивки правя с него, с една голяма десеткубикова спринцовка изтеглям от банката и и пръскам в носа по няколко пъти и тя бързо свършва банката така!

# 654
  • Мнения: 732
Деси и още да добавя,че също имаме нофилин при нужда.От него също съм доволна.Но аз го давам по схема,заедно с вентолин инхалации,когато само те не помагат.Изписан ни е 3.1/2 -1т. първия ден,2.1/2-1т. втория ден и 1/2-1 т. веднъж третия ден.

# 655
  • Мнения: 2 382
Хайде и ние в отбора Sad. За да не останем по-назад , този път сме с бактерии в урината за пореден път. Направо се замислям да я грабвам и да я водя в Токуда.

# 656
  • Мнения: 47 993
http://pluvane.com/schedule.php
Балгарско школо – Овергаз - (квартал Младост 2)
Ето тук ходим, в клуб Олимп, при треньор Емил Милков
Това са снимки на басейна http://bgshkolo.com/%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F/? … m=2&gallery=5
Има си хлорец, леко се усеща миризмата, но басейна е чисто нов, чисто е и много приятно, дъщеря ми ходи при същия треньор, тя е вече при по-напредналите и преди ходеше в басейн Лайт, но той вече не работи
Ходила е и в Академик, и там е доста гадничко, студена вода, смрад...
На 23 започна групата за начинаещи, моят син е на 7, но мисля че и по-малки има
Ето тук пише от 5 годинки http://pluvane.com/information.php
Може да звъннеш на момчето, много е мил и любезен

# 657
  • Мнения: 5 531
Благодаря ЛОСТ. Сега ще разгледам линковете и ще ги прозвъня.

# 658
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
МОНИ-при нас всичко започна на морето и по-специално във Варна от където съм родом.Цяла година не сме ходили от страх но пък тази зима задълбочихме спазми и проблеми.Всичко е до климат и дете-на всеки организъм различно повлияване-това са болни дробчета които реагират различно.А за Сингулера-от както го приема синът ми,вече 3 месеца си мисля че се е повлиял добре.
По повод тези средства придобити със задна дата от ТЕЛК се чудя как така са им ги отпуснали(и как така нахалстват)след като прочетох този чл.8д?То за ТЯХ май други закони действат.

# 659
  • Мнения: 1 351
Ейфел, да същият куфар е - довечера ще пробвам със хавлията. Водих Тошко на пулмолог днес - няма спазъм , добре е .......и ще намаляме Вентолина , но ми направи впечатление че слен инхалиране със Вентолин се разкашля влажно и то ако го карам аз . Това означава ли че има лек спазъм newsm78
Всички дечица да се оправят че пролет иде - след снега Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт