Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 641
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Моя син лаеща кашлица е имал веднъж и с инхалация с физ. разтвор се оправи. До колкото знам тя е признак за ларингит, а не за бронхо спазъм, но може би при вас е комбинирано.

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Момичета сина ми е обилна безцветна лекпава хрема , мъжа ми днес купи инхалатор. Утре ще водя сина ми на лекар, а по телефона днес тя ми каза да правя инхалация с 10мл физ. разтвор, бромхексин 1 табл. разтворена и 1ч.л. сода бикарбонат. Одеве имаше температура. Някой правил ли е такава инхалация? Няма др симптоми. И да питам инхалациите само с физ. разтвор с 2мл. ли ги правите и извинявам се за тъпия въпрос, но инахалция горе долу колко време протича?
Последния път на боледуването на моя син преди 2 седм. започна с такива сополки само същите и на 5тия ден беше с бронхит, втория за 1 месец.Надвам се сега да стопирам нещата  Praynig

# 677
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Аз в такива случай правя инхалации само с физ. разтвор. Слагам количество на око и се инхалираме 7-10 мин.

# 678
  • Мнения: 13
искам да попитам майките от варна да ми препоръчат доктор унг  аз отивам при един доктор но нещо не може да ни оправи хремата последно ни изписа антибиотик и бактробан защото имаме  бактерия в носа и гърлото беше и минала хремата но 2 - 3 дена пак е с хрема моля за отговор   

# 679
  • Мнения: 650
Ако инхалацията е само с физиологичен разтвор, то слагам 2 или 2.5 мл.

Друго, освен физиологичен за инхалация не бих давала, ако не ми е изписано от пулмолог/пневмолог.

# 680
  • sf
  • Мнения: 10 156
Снощи моя се прибира от градина с баща си и кашля като в тенекия  ooooh! питам го откога кашля така, а той- ми тичах по площадката,ама тате ми даде  ooooh! ей,мъжка му работа,хем все пиля,че при влага и студ не трябва да тича, ама кой да чуе  Rolling Eyes  поне като изпи два чая и се успокои  Praynig

# 681
  • Мнения: 5 531
И моят дребен е със запушен нос, сутринта беше кисел и подкашляше. Ще го следя и аз накъде отиват нещата.

# 682
  • София
  • Мнения: 102
Момичета,

стискам палци на всички дечица бързо да оздравяват!
Ние също сме си вкъщи, защото беше цели 3 дни на градина и резултатът засега е висока Т и съмнения, че ни повтаря грипа. Не се оплаквам, особено на фона на нещата, които прочетох, че са преживели и още преживяват някои от вас. Ние вече сме си направо цвете - боледува често, но е някак като всяко друго дете и поне спряхме с екстрите, за което съм безкрайно благодарна!

От все сърце ви желая дечицата да се стабилизират и всички ние да намалим писането тук за настоящи спазми! Hug

# 683
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Благодаря ви за съветите  bouquet

Сякаш след антибиотика нещата взеха да се подобряват. То какво беше това чудо, всеки ден добавя нова екстра -хрема, уши, кашлица, температура. Още дрънчи здраво, но не е постоянно. За съжаление номер две от днес е с температура ooooh!

Аз не мога да разбера кога има спазъм, слагам си ухото на гърдичките, ама то такова хриптене, свирене и какво ли не чувам с болния си мозък.

 ashime, аз сега водя моите при д-р Щерева в Санита, не мога да кажа колко добър специалист е, харесва ми, че не е крайна в мнението си за третата сливица. При прословутия д-р Папуров ги водех преди, всеки път изписва черни капки и иска да ги оперира  на следващата седмица

# 684
  • Мнения: 13
wiwi благодаря за отговора ние нямаме трета сливица така ми каза доктора при които  отиваме а за доктор шиваров унг  имате ли някакво мнение аз сам чувала че е добър специалист

# 685
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Момичета сина ми е обилна безцветна лекпава хрема , мъжа ми днес купи инхалатор. Утре ще водя сина ми на лекар, а по телефона днес тя ми каза да правя инхалация с 10мл физ. разтвор, бромхексин 1 табл. разтворена и 1ч.л. сода бикарбонат. Одеве имаше температура. Някой правил ли е такава инхалация?
Аз не бих слагала нищо освен физ.разтвор, ако правиш със сода, нека е без инхалатора, на кипната лайка 1ч.л. Сода, сваляш от огъня и диша изпаренията. Тази инхалация засушаване.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Благодаря за отговорите   bouquet ,
и на мен ми се стори странно такива комбинации и послушах сърцето си та правим само с физ. разтвор и по добре, че на др ден като го заведох доки каза, че не е за тази комбинация с хапчета.(изчетох доста из нета) Та установи се всичко като отидохме , сега е  с гнойна ангина , пуснахме секрет и чакам резултата. То ако не е бронхит е агнина   Cry .
Дано всички деца бъдат по-здрави  Praynig

# 687
  • Мнения: 184
здравейте,искам да попитам каква е процедурата за явяване на телк,какви документи трябва да си приготвя -и двете ми деца са с диагноза астма?

# 688
  • София
  • Мнения: 934
здравейте,искам да попитам каква е процедурата за явяване на телк,какви документи трябва да си приготвя -и двете ми деца са с диагноза астма?

прочети първа страница  Peace

# 689
  • Мнения: 732
Кажете мами,нормално ли е това?Лежахме в болница със пневмония според лекарите,правиха антибиотик и урбазон,вентолин инхалации.През това време свиренето не изчезна от гърдите на сина ми и на 4 пъти в добавка беше и със силно затруднено дишане.Според лекарите това било асматичен статус,но ... в епикризата няма и буквичка за това състояние на детето,пише само за пневмонията.Обясниха ми ,че в пътеката за пневмония нямало как да пишат за астмата.Вярно ли е,как не може като е факт ,че детето е с пристъпи,епикризата не е ли за да представи състоянието на детето по време на лекуването?

Общи условия

Активация на акаунт