Инхалация с Пулмикорт и Вентолин

  • 1 261
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте
Синът ми е на 2 г и 9м
От 1,5 месеца е с кашлица, която лекувахме с антибиотици, инжекции, сиропи, но въпреки всичко не мина. След това го заведохме на педиатър алерголог, защото личния лекар каза, че може да е на алергична основа. Нямаше алергия, Казаха ни да правим инхалации с пулмикорт и вентолин.
В началото синът ми беше само със суха кашлица, след инхалациите се появи хрема и кашлицата стана влажна. Имаше много секрети в носоглътката. Дърпах ги с аспиратор. В последствие започнах да давам капки Гентазон в носа след като попитах лекуващия лекар, но секретите станаха гъсти
Та въпроса ми е някой от вас ползвал ли е Гентазон по време на инхалации с пулмикорт и вентолин и имаше ли ефект ? Simple Smile Незнам дали да продължавам с Гентазона или да го спра

# 1
  • Мнения: 658
Носен секрет пуснахте ли? Даже бих пуснала и гърлен. Да те е някоя бактериална инфекция.
Като цяло не разбирам въпросът ви, гентазона няма връзка с инхалациите.

# 2
  • Мнения: 2
Алерголога каза, че е неизлекуван вирус или бактериална инфекция. Мен ме притеснява факта, че този Гентазон прави секрета гъст и немога да го дърпам с аспиратора и следователно го кара да кашля
Или ако го продължа ще изсуши секрета и ще се възстанови най-накрая ?

# 3
  • Мнения: 5 275
Гентазонът не прави секрета гъст. Това е естествения ход на хремата. Много пъти съм правила инхалации и паралелно съм слагала Гентазон, както и други капки в носа.
Кашлицата трябва да овлажнее и да намалее от инхалациите и след това обикновено детето се оправя. Нормално е от инхалациите секретът да се втечни, дори да се качи към носа. Трябва да се отделя, за да се излекува детето.

# 4
  • Мнения: 1 144
Ако пускате секрет, направете го на няколко места. Ние сме давали в две лаборатории в рамките на няколко минути и изолираха съвсем различни бактерии, така че вече и на тези тестове не се доверявам за съжаление.

# 5
  • Мнения: 4 572
Дайте проба гърлен и носен секрет, по тях може да се определи има ли бактерия, която трябва да се лекува с точно определен антибиотик.

Пробвайте да не дърпате постоянно секретите, а да му пръскате по няколко пъти на ден бебешките спрейове с морска вода. Първо спрей за промиване, ако може сам да духа нослето, след това капки. Спреят изчиства, овлажнява и помага капките да се приемат по-добре.

Като има секрет, значи постепенно се излекува и от течен става гъст, и при възрастен ако забелжите е така. Освен за лечение, инхалацията действа и за облекчение, така че втечнява секрета, така може по-лесно да излезе. Дори и най-елементарната инхалация - над гореща вода, втечнява хремата.

# 6
  • Мнения: 658
Значи без изследване няма как да има ефективно лечение. Трябва да се направи антибиограма, за да се види кой антибиотик ще бъде най-ефективен.
Гентазонът го изписват масово, но не всеки път е ефективен, поне от моя опит.
При гъст секрет помогат изключително много промивките с физиологичен разтвор.

# 7
  • Мнения: 388
Вечер когато се случи нашия да похърква, на следващия ден от 2 инхалации Кависепт и секрета вече е в носа и поне излиза от някъде. Така че, ролята на инхалациите е точно тази, втечнява секрета. Или детето ще го преглътне, или издуха.
Аз бих пуснала освен секрет и кръвна картина, защото излиза много по-бързо, и поне от някои показатели може да се съди какво е заболяването. Вирусно или бактериално.
Успех и бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт