Минахме средата вече и през МАЙ ще гушнем мъничко човече

  • 25 335
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 76
Добро утро момичета.
Шани честити розови гащи. Hug
Дидолиния дано да си по-добре.Пази се повече. Hug
И ние като Анни2002 ще се наложи да сме заедно четиримата в спалнята.Баткото още спи в кошара от тези от плат дето са,мисля да вземем още една и за бебко.Иначе си имаме обзаведена детска стая,но си мисля от другата пролет да отделим баткото,тази зима ще си я изкараме заедно в спалнята.
Козметика мисля да взема на Бюбхен,с баткото ползвах такава и съм много доволна. Peace
Покупки никакви не съм правила,ама абсолютно никакви.Не ме питайте как се сдържам.Мисля си началото на април да поразровя какво имам от баткото и да си направя списък какво ще се купува и до към края на април да съм готова-т.е.като вляза в 9 месец всичко да е готово.
На мен ми казаха че малкия е главично,но аз го усещам много ниско долу,може и да се върти. Thinking

# 661
  • Мнения: 5
Здравейте мами,от няколко дни ме боли и аз не мога да определя кръста ли е или десния бъбрек,защото болката ми е само от дясната страна.Аз си мисля ,че ако е кръста ще ме боли целия кръст.Не знам какво е точно ,но ако продължава ще трябва да ходя на лекар,а интересното е ,че като легна болката ми минава,а ако е бъбрек той ще си ме боли постоянно.Ще изчакам и днес да видя как съм и утре ако още ме боли ще посетя доки.

# 662
  • Мнения: 62
Здравейте,момичета!
Мон, за тези изследвания и аз не съм наясно.
За покупките и стаята мисля че почти сме готови. Бебето и аз ще сме в отделна стая, за да не пречим на съня на останалите членове на семейството. Ще се възползваме от всички дрешки на баткото от бебешкият му период,а ако се наложи още да се купят и това ще стане.
Спалнята е боядисана с латекс и е свежа, леглото вече ви го показах "Дибо" и е доста здраво.
Количката ни е за смяна ,но това ще стане чак догодина като стане време за летният модел.
Иначе баткото ме зарази и мен с кашлицата си. Уж пих всички хапове и т.н. вируса си е упорит и успя да ме прихване. Може би и другата седмица ще си го оставя вкъщи на топло да не го повтори нещо,че ...вече се хващам за главата.

# 663
  • София
  • Мнения: 4 884
Мон,за съжаление не мога да ти помогна по твоя въпрос.За пръв път чувам,че резултата от излседване за анемия/таласемия може да се изкриви заради бременност newsm78Може и да е така,нямам идея,лошото е,че човек като не знае може да се тъпче с желязо,което е доста противопоказно при таласемия ThinkingАз съм го правила излседването преди 4 години в Токуда,при началника на хематологията им,изключително свестен и благ човек.

Аз съм ок иначе,надявам се и вие,мацки.Покупки сме направили вскякави вече,с малки изключение,днес си чакаме матрачето и завивиките за легълцето CrazyХодя на преглед всяка седмица вече,иначе няма да ми спокойно Rolling EyesЩе спирам Диаспорала след 4 седмици,за да не забавям излишно някои процеси и така Mr. Green

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Buena esperanza, aз затова като видях желязото в съвсем горната граница последния път, си спрях сама желязосъдържащите препарати, като не ми вдигат хемоглобина, поне да не ме тровят и да не ми утежняват положението. Знам, че по принцип, през последните месеци на бременността се увеличава доста нуждата от желязо, затова другата седмица пак ще го пусна и ако трябва ще попия малко, но дали трябва изсл. ще покажат /ако питам лекарите тук, трябва да пия желязо до откат и да си свиркам  ooooh!/.
При момичетата с таласемия обикновено се наблюдава и доста по-нисък от моя хемоглобин, така че може и просто от самата бременност да съм така, аз и със сина ми бях с нисък хемоглобин, и не знам как стана, влязох да раждам със 107, а след 3 дни, на изписването, вече бях със 125. Нещата се оправиха сами, дори не съм приемала витамини или лекарства през този период.
Просто този път много неща ми се струпаха, доста ми е отпаднало и затова исках ако мога да си облекча малко положението...
Ще видим хематологът какво ще се произнесе.

Ти от 34г.с. смяташ да спираш магнезия, така ли?
Аз се чудя до кога да го пия... засега съм по-добре откъм контракции, в сравнение с първата бременност, но не е и съвсем без хич... и с магнезий си имам стягания всеки ден, а ако спра не знам, имам чувството, че много бързо ще тръгне родов процес заради силните контракции... ама може и да не е така, не знам.

# 665
  • Мнения: 173
Мон Hug Hug Hug, не ги разбирам много много тия изледвания, ама се надявам всичко да е наред Hug Hug Hug Praynig
За магнезия- доки каза ,ако имам стягания да увелича дозата и аз чат пат пия по 4 на ден, не по 3 както до сега.Днес след каот поеръщах пийнах пак и едно но шпа, че си усещам коремът напрегнат от напъните
Борил, надявам се да ти се размине само с малко кашлица, много гадно с тия вируси ooooh!

# 666
  • Мнения: 0
Последни 10 минутки на спокойствие ми остават преди учителя по ски да ми върне малкия разбойник и да хуквам да го гоня по пистите Joy И таткото и детето са супер доволни от почивката само мен нещо ме тресе нервата и се чудя защо. Най-вероятно е защото откакто влязох в 7-мия месец се чувствам като кашалот - качих 2 кила за 1 седмица и за съжаление не само  на корем пораснах, а и бедрата и д-то яко се напомпаха. Тромава съм като мечка и хем се дразня на себе си, хем само налитам на шоколад, кекс и всякакви сладости. Днес мислех докато малкият го няма да отида да поплувам 1 час в басейна ( с риск да го изплискам половината), но после се размислих, че заради 1 час плуване не си заслужава треперенето дали няма да лепна някои гъбички и се отказах.
Иначе имам чувството, че ще съм цял живот бременна и има достатъчно време да приготвям детски стаи, дрешки и т.н.т, а то почти не остана. Имаме детска стая, но тя е пълна само с играчки и няма никакви мебели, на всичкото отгоре съседите отгоре ни наводниха преди 2 месеца и сега трябва да правим ремонт на тавана. Яко се шашкам колко се замотахме с мъжлето и още идея нямаме какво точно обзавеждане искаме.

# 667
  • София
  • Мнения: 4 884
Мон,аз ще го спирам магнезия към 34г.с,да PeaceПо принцип нямам болки аз,само един път получих контракции и даже ходихме до спешното,но беше изолиран случай,да чукна на дърво Rolling EyesТе тогава ме предупредиха всъщност,че сега мога да го пия,но към 34-35 да го спирам,защото има натрупване при него и обикновено забавя изкуствено родовия процес,совен прави и бебето по-лениво PeaceТа така и ще направя,последно ще се консултирам на 11 март с лекаря,дето ще ме оперира.

# 668
  • Мнения: 173
Момичета, може ли да ви питам кръвно 70 на 110 или 120 как е ? Не е високо нали?

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Идеално си е, не е високо. Hug

# 670
  • Мнения: 173
Мерси , Мон Simple Smile Защото обикновено ми е 90 на 60 или 80 на 60 и затова.Вие ми се малко свят и ми някакво много отвеяно и ми се гади днес, пийнах една кола и ще полежа дано мине, радвам се, че не е високо Simple Smile

# 671
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На мен в последно време ми е 110/70 /след едно еспресо/, според АГ е идеално, според мен не чак толкова, защото пак ми е зле, но при мен може да не се дължи на кръвното.

Даже не само не е високо, ами минава в графата "ниско", може затова да не ти е добре, ако по принцип не си с ниско кръвно... защото аз преди да забременея бях още по-зле и до 90/50 съм стигала...

На теб преди бременността ниско ли ти беше или само откакто си бременна е ниско?

Ето малко инфо: http://www.9m-bg.com/index.php?p=cat_inner&sub=1&id=1508

# 672
  • Мнения: 173
Ами,ниско си ми е от преди бременността Simple Smile Винаги ми е било такова, според доки си е ок , малко нисичко, но няма за какво да се притеснявам.За сега в целия ми живот 5-6 пъти ми е ставало оспуснато заради кръвното, така че си мисля, че си е ок Simple Smile,днес 120 на 70-даже е по-височко малко от обичайното за мен- 90 на 60

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На мен при стойност 120/80, което се счита за перфектно, понякога също ми е лошо... просто организмът ми е свикнал на доста по-ниски стойности. Ако рядко ти се вдига до 110/70, може би затова се чувстваш така.
Така или иначе, не е проблем, дишай спокойно  Simple Smile Hug

# 674
  • Мнения: 173
Благодаря, Мон Simple Smile Знам аз, че мога да разчитам на теб и че ще помогнеш Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт