С ЯНУАРЧЕТА в ръце засмени, гордо крачим във "Родени" - 1

  • 33 175
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 117
AtenaotnA  моля  Simple Smile ,е до септември време бол Grinning , колко кг имаш да сваляш,Косьо само на кърма ли е,защото майката,която се похвали с резултатите мисля,че дава и АМ.  soel явно е до организъм...

# 721
  • Мнения: 2
Тони, и аз имам доста за сваляне. От бременността ми останаха само 4, но аз от преди това бях понатрупала...  Embarassed Чакам да се стопли времето и тръгваме на дъъълги разходки с бебо. А може и да си сформираме групичка на отслабващи и кърмещи мами. Simple Smile
Иначе и аз се притеснявам да не се отрази на кърмата, ако започна някакъв режим. Споделете повече опит, които майчета са отслабнали по време на кърменето?

# 722
  • Мнения: 74
И аз имах понатрупани отпреди забременяването , но след това качих 20 от които изчезнаха само 10 при раждането и край.Повече кантара не е мърдал. За да се почувствам добре ми трябват минимум 15 надолу. Само на кърма сме , Глори. Мисля си да почна малко Пауър плейт докато времето е гадно , за да  се  постегна малко и да махна целулита , а вече като стане топло ще вървя с дребен ..Но сега изпадам в ужас ,че ще трябва да сваля скоро якето....направо не знам зад какво ще се крия. #Crazy

# 723
  • Мнения: 19
Здравейте!

Доста мами  се оплакват от проблеми с оченцата затова ще споделя нашия опит.
Скрит текст:
При нас имаше много сериозни гурели и сълзене от раждането. Пробвахме с кърма в окото, почистване с преварена вода и лайка, но нищо не помогна. На около месец и половина отидохме на очен. Изписа ни комбинация от 4 вида капки, които прилагахме на етапи за 20 дена. Имахме и Офтакуйкс, който започнахме от 11тия ден на лечението и точно тогава се видя подобрение.
Забравих да кажа, че проблема беше възпалено слъзно каналче, без запушване. Очната ни каза да не правим масаж, защото има налично възпаление и може сериозно да травмираме тъканта. Така че без да сте се консултирали с очен в никакъв случай не правете масаж. Аз бях на косъм да започна, добре, че не съм.
На контролния преглед вече нямаше възпаление. Каза ни в продължение на 4 месеца да правим леко масажче по колкото пъти на ден се сетя. От средата на окото и леко надолу към носа. Всеки месец от 1 до 5ти да слагам 2 от капките профилактично и след 4 месеца пак на контролен.
Също така не трябва да има никакви гурелчета, дори миниатюрни. Каквито и да са, не са нормални. Предполагам, че ако някое бебе без проблем с окото ги има не е проблем. Но при нас каналчето е може би стеснено и ако се задържи секрет може да се възпали отново.
Ако питате мен без очен лекар оправия няма. Много неприятен проблем, пожелавам търпение на всички. Малката като видеше капкомера и започваше да върти глава. Какъв ли ужас й е било 3 вида капки по 5 пъти на ден...

Спокойна нощ на всички!

# 724
  • Мнения: 1 107
Цитат
Но сега изпадам в ужас ,че ще трябва да сваля скоро якето....направо не знам зад какво ще се крия.
Joy  Joy Joy
Тони голям сладур си, как ме разсмя само. И аз това си мислех, с какво да се крия после. Диети не мога да спазвам, не знам кои отслабват от кърменето, но аз не съм от тях. Даже съм качила 2 кила.
Надявам се на топлото време, разходките и сезонните зеленчуци.
А за сватбата няма какво да се притесняваш, толкова си лъчезарна и хубава, че няколкото килца отгоре никой няма да ги забележи Hug

# 725
  • Мнения: 74
Кости ,  Embarassed благодаря ти   bouquet
Най ме успокоява факта, че ще съм с голяма рокля .Така че в случая бюста може да се позадържи с тези размери , но ако е възможно ръчичките леко да позаслабнат и съм пушка.Отдолу под роклята никой няма да види ни дупе ,ни баджак  Party

# 726
  • Варна
  • Мнения: 21
Добро утро!
Тони, аз спазвам 90 дневната диета, но с допълнителните продукти за кърмачки. Т.е. ям повече плодове, в плодовия ден ям много ядки и плодове и до тук съм доволна, а след първите два дни, в които трябваше да се кърмим по-начесто, защото явно режима се отрази на кърмата, от третият ден нататък кърмата ми дори се увеличи. Особено вчера след плодовия ден - днес съм като млекоцентрала. Може би се дължи на многото течности, чайове и ядки които поемам в него. Но аз не ограничавам количествата, а само вида на храната. Ям стабилно количество зеленчуци, на обяд супичка или бульон към основното ястие и филия черен хляб, вечер не намалям количеството, а просто ям каквото се пада за деня. До тук съм много доволна. Аз също не исках да я почвам, но видях доста момичета които кърмят и я правят и всички бяха много доволни. А и то с нея дефакто просто не ядеш безразборно сладки и тестени неща - всичко друго си го хапваш. Сега сутрин към плодовете ще включа и овесени ядки или трици за да може бебчо да се изхожда по-често, че в деня с въглехидрати ядох само картофи, сърми, моркови и всичко това запича... Не видях Глори коя тема ти е дала, но в БГ мама има тема за 90 дневната диета за кърмачки. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=645715.0 При мен това с разходките предният път не свърши работа за сваляне на килограми, а сега откакто родих такъв апетит имам, че дори качих 5 кг. за два месеца и половина... нищо че цял ден не се спирам и не спя повече от 4-5 часа на денонощие. Днес съм на пържоли и салати... нека да ми е лошо...
За оченцето - ние капим Тобрин и съм доволна - още от второто капане се изчисти, обаче аз мисля че беше попаднал боклук, защото така и не ставаше като гурлички по очите, а като лепкава течност.
За захранването - във фейсбук доста се разисква темата, аз ще захраня след 5-6 месец по определена схема. Сокове и т.н. няма да дам до 1 година. Това е моето решение след всичко което съм изчела. Ако някой иска мога да му пратя схемата - мацката която е захранвала има 2 деца и чете всичко що излиза като литература и информация преди да си захрани децата. С първото дете се доверих на нея и сега пак ще го направя. Доверявала съм и се и за много други неща относно възпитанието и здравето на детето ми и никога не съм грешила!

# 727
  • Мнения: 311
Привет, момичета. Не съм писала отдавна, но ви чета. Дори сега бебето спи в слинга, все иска да е в мен. Да споделя и аз как е при нас.
Храни се през 2 часа, включително нощем, рядко прави 3 часа пауза, когато сме навън. Първият месец беше качил 1.300 кг, а вторият 1.500. Бузанчо си е. На 2м точно беше 5.500. Ще видим другата седмица колко ще е.
Приспиването вкъщи е голям проблем, става само на ръце. Доскоро се получаваше с клатене в шезлонга, но уви, вече не. Освен това вече спи и само при мен. Толкова е чувствителен, че веднага усеща, като го сложа в кошарата. Дори да е заспал преди 1-2 часа.
Покрай приспиването се зачетох вчера, пишат, че не е лошо нещо да е на ръце, защото има нужда детето да се гушка, обаче доста си натежава. Дано се получи скоро по друг начин, но кой знае.
За захранването аз също няма да бързам, но понякога детето само си показва.
Бебето на сестра ми, две-три седмици преди да навърши 5м почна да я следи постоянно като яде, да мляска, а тя се движи с килограмите доста добре, като нас, само на кърма. И тя започна да и дава да опитва по 1 лъжичка в края на 5м. Та и аз смятам да се водя и по детето.
За отслабването, аз от болницата се върнах същите кг, явно колкото малко бях свалила там, си го качих за тези 3 дни, доста си похапвах. Но след това без никакви усилия положени, ама грам, свалих 10 кг. Сега ми остават още 6 до изходното тегло, за които обаче ще трябва да се постарая  Laughing.
Та така, на мен сега ми тежи кърменето нощем на 2 часа и приспиването, но няма как, дано пък се промени нещо скоро. Каката беше съвсем друго бебе, дори на 4м спря да се буди нощем изцяло. Гого обаче ми разказва играта.

# 728
  • Мнения: 0
Здравейте майчета Simple Smile
Тони, за диетите-не спазвам никакви. Раждах секцио и съм кърмачка. За мен те не са добрият вариант-по скоро хранителен режим. Вечер ходя да бягам по половин час (не вски ден разбира се но се опитвам поне 4-5 пъти в седмицата); Освен това правя упражнения с бебето-хващам го, гушкам го и започвам с най-различни упражнения за крака и прасец-напади, клекове и др. За горната част на тялото не правя нищо, за да не се отрази на кърменето (по препоръка на лекар); За коремчето-остана малко. За него коремни преси и за страничните коремни мускули-сагам бебе в кошничка и започвам странично повдигане. Така хем той се кефи, че правим нещо заедно, хем мама си връща формата..Другото, което се сещам е че избягвм вечеря по-късно от 6 часа.
Не свалям драстично бързо-но и не очаквам да е така. Просто се чувствам във форма и здрава с физическите натоварвания, а не гладна Grinning
Хубав ден на всички!!!!

# 729
  • Мнения: 1 107
Цитат
Освен това вече спи и само при мен. Толкова е чувствителен, че веднага усеща, като го сложа в кошарата. Дори да е заспал преди 1-2 часа.
Алекс6 сякаш говориш за моята щерка. Постоянно иска да е в мен, да и обръщам внимание, едва намирам време за домакинска работа. И спи само в ръцете ми, вечер заспиваме гушнати на спалнята и само да съм посмяла да мръдна някъде - веднага надува гайдата ooooh!
Каката от 2-ия месец спеше по цяла нощ, но...

# 730
  • Мнения: 74
Момичета , благодаря ви за отговорите. Може би ще приложа 90- дневната , но искам да помоля Дани да синтезираме информацията , тъкмо ще е в помощ и на другите мами(затова реших да пиша тук ,а не на лични).


Закуската всеки ден е ОВЕСЕНИ ТРИЦИ + ПЛОДОВЕ ОТ ЕДИН ВИД
Обяд и вечерята са еднакви ,но вечерята е половината количество от изядената на обяд храна.

Първи ден - МЕСО, РИБА, ЯЙЦА, МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ-СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, ИЗВАРА, МЛЯКО, СОЯ И СОЕВИ ПРОДУКТИ (ВКЛЮЧИТЕЛНО СОЕВО МЛЯКО И СОЕВО СИРЕНЕ ТОФУ)
Те могат да се комбинират с всички зеленолистни и безскорбялни зеленчуци като:СПАНАК, РЯПА, ЗЕЛЕ, ДОМАТИ, ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,КАРФИОЛ, КРАСТАВИЦИ, ЧУШКИ, ТИКВИЧКИ, ПАТЛАДЖАН...
Белтъчините не се смесват ,а се ядат в отделни групи:
1. Млечни- сирене, кашкавал, прясно мляко, кисело мляко, извара
2. Яйца
3. Риба
4. Месо
Храненията са през 4 часа.

Втори ден - ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...
Хранене през 3 часа

Трети ден - ЗАХАР, БРАШНО, ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ, ПИЦА,МАКАРОНИ , СЛАДОЛЕД СЛАДКИШИ,СОЛЕНИ СЛАДКИШИ... (В ПИЦАТА И СПАГЕТИТЕ НЕ СЕ СЛАГА МЕСО ИЛИ ДРУГИ БЕЛТЪЧИНИ)
Хранене през часа 4 часа

Четвърти ден - ПЛОДОВЕ или  ЗЕЛЕНЧУЦИ, СУПИ , СУШЕНИ ПЛОДОВЕ , СУРОВИ ЯДКИ , СЕМЕНА , ПЕЧЕНИ ПЛОДОВЕ , КОМПОТИ ,ПЛОДОВИ ПЮРЕТА ....
Хранене през 2 часа

ВАЖНО!!! Кафе и чай се пият без захар. На ден задължително по 2-3 литра вода. Препоръчително е приготвянето на храната да е с растителни мазнини и с по-малко сол.



Запознатите да кажат ако има някакви неточности или нещо което трябва да се добави. Реших да изкарам най-важното защото ме заболя главата да чета 20 теми по въпроса .Така информацията е по-компактна и дано е в помощ на тези ,които също смятат да започват хранителен режим.

# 731
  • Мнения: X
Добро утро момичетата Hug
По темата за захранването,аз много се двоумях,защото имам едно дете на 15 год. и тогава захранвахме по друг начин.Сега се отхвърля това захранване,но аз проблеми не съм видяла и до ден днешен.А най-новите изследвания сочат,че захранване след 6 месеца е късно.Късното захранване отключвало повече алергии.До този извод се е стигнало,след наблюдение от няколко години на това захранване.Абе опитни зайчета се оказват бебетата.
Ето и тема по въпроса,особено поста на ticket.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=705972.15
Питах и педиатърката на бебка( тя се води една от най-добрите тук),каза че наистина това са най-новите изследвания.
Много ме притеснява,че май накрая ще излезе,че не са били прави и за водата.Да не стане така,че след години децата ни да имат проблеми с бъбреците и тогава да стигнат до извода,че вода трябва да се дава.Ама след дъжд качулка,за нашите деца. Tired
Особено на хранени с АМ бебета.За кърмата ок,тя съдържа 80 и кусур процента вода.Но за АМ много се замислям и май ще си предлагам водичка.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 21
Тони за кърмачки е олекотен вариант и от закуската до обяда ако огладнееш може да си хапнеш примерно към 10 плод и в 12 да обядваш. После към 16-17 също ако огладнееш може плод. На обяд без плодовия ден добавяш по 1 филийка хляб /желателно черен/ и 1 бульон според деня - в 1-месен булон, а във 2 и 3 - може само зеленчуков. Като във втория може да добавиш ориз и да стане като супичка, а в третия фиде. Пак казвам аз вечер ям малко по-малко от обяд, но не наполовина. Много е важно да не си гладен. Внимавай с втория ден, да не ядеш нещо предизвикващо колики. Аз набляган на ориз, картофи и вариантите с тях - пълнени пиперки, сърми... И много важна част са салатите да са в голямо количество. Аз пия и чай но без захар и мед, като гледам на ден да имам около 2,5 - 3 литра течности, защото по-скоро от тях зависи кърмата.

# 733
  • Мнения: 74
Дани ,благодаря ти за уточненията. Аз ям ужасно много зеленчуци и салатите със сигурност ще са в големи количества , но всеки ден и в комбинация със всичко ли са позволени?
Ще се напъна с течностите ,че те са ми проблемни. Иначе смятам да започна отново и с лактогенния чай на Хип  превантивно  Peace

# 734
  • Мнения: 1 786
Тони, мерси, че публикува диетата във форума, аз съм я правила, но я бях позабравила. Много е ефикасна наистина и не е тежка. И аз като тебе имам да свалям 10 кг., че даже 12...но не мога да спазвам никакви диети, защото мойто диване постоянно ми е в ръцете  Sad Ям каквото мога да докопам от хладилника с една ръка и това е. Първия месец спеше сама, от втория вече почти не ще, само гушнати заедно на спалнята и това е. Вчера спа половин час, аз лежах без да мърдам, нарая се измуших и тя ревна... ooooh!
За Ротарикс-а никой не каза да е слагал или че смята да слага? На мен също ми го предложи педиатърката и много го похвали. Каза, че е получил еквивалента на Нобелова награда в медицината. Слагал се през устата и се понасял много добре. Освен това ми каза, че ротавирусите са много опасни и ако не дай си боже детето се разболее, почти не успяват да ги овладеят в домаашни условия  Sad Но цената е малко височка - 145 лв. (не разбрах за първата доза или и за двете). Та така де, аз май клоня към слагането на тази ваксина...

Общи условия

Активация на акаунт