Нашето ДЕКЕМВРИЙЧЕ вече пакости прави,а мама се чуди как да оправи!

  • 31 366
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 620
зелено човече, реших да отбивам, понеже кърмата ми почти спря сама вече и някой път изобщо не слиза кърма (не само като усещане - малкия не преглъща). Вече кърменето ми е по-скоро неприятно и болезнено и ми се струва че това е за нас естествения ход на нещата. Освен това се боря с един тиреоидит, който се надявам да е следродилен и да премине и искам да видя какво ще стане и с антителата като се нормализират хормоните. Тази вечер ще ми е втора без да кърмя, малкия не търси изобщо. Мен ме понаболяват каналите, но гърдите така и не ми се напълниха. Надявам се утре да съм по-добре.

Изглежда нещата вече се случват - явно и двамата с Никола сте готови за отбиването. Виждам, че си обръщаш внимание, следиш ситуацията и вероятно няма да се стигне до препълване. Надявам се всичко да мине леко и безпроблемно. Дано и нещата с хормоните се изяснят  Hug

# 106
  • Мнения: 5 045
Люби, честити придобивки.
Ватци, браво и на Дани. За свое успокоение го заведи на прегледа.  Hug

Аз се предавам и оставям свекървата да прави всичко свързано с детето. Днес омесила питка за прощъпулника и щяла да се приготвя, защото ще бягала да раздава питка. Попита какви предмети съм приготвила??? Че да ми беше казала. че питка ще меси. От къде да диря сега това, което тези дни бях решила да търся  Crossing Arms ММ не ме подкрепи, каза ми, защото съм се обаждала. Ей, Богу от това ми стана най- мъчно и тежко.

# 107
  • Мнения: 473
Здравейте момичета!  bouquet Как сте? Мисля отсега нататък да наминавам по-често и да ви чета или пиша.  Hug  от нас

# 108
  • Мнения: 445
Добро утро!  Hug
Милинка, мъжете понякога са адски нетактични. Аз съм се убедила, че далеч не влагат толкова емоция и размисъл, колкото ни се иска. Моят мъж примерно, съвсем добронамерено ми каза, че  в момента не мога от към професионални способности да стъпя и на малкия пръст на колежката му. Това безспорно е така. Момичето е току що завършило, още твърде амбицирано, без деца и разни семейни задължения, аз си вися с децата вкъщи... Но все пак е адски нетактично да ми го каже. Много  ме заболя, но той си е такъв. Та мисълта ми е , че мъжете не се задълбочават толкова в нещата Wink Може би и твоят  отдава далеч по-малко значение на цялата ситуация...
Нашата кака е доста по-добре, ама малката подкара пак яко сополи. Сега ще си ги гледам двете вкъщи тази седмица да се позакрепят и тогава ще изстрелвам пак Ния на градина.
Спокоен ден от мен!  Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 104
Привет от мен!
От известно време се каня да се отърва от някои бебешки неща и съм си наумила да ги пусна в продавалника.Ще ги наснимам днес и ще ги кача.Хич не съм се занимавала с такива работи,но наистина ми пречат вкъщи нещата и е крайно време да ги махна.Нямам на кого да ги дам.Прлиятелките ми се мотат Wink и няма бебета около мен.

# 110
  • Мнения: 473
Момичета, вчера Лаура много ме зарадва. Като и казах "къде ти е кончето?" (една свиреща играчка), тя отиде и го донесе. Досега не беше правила нещо подобно.  Simple Smile
Друго вече ми се кара, издава някакви звуци като тазманийския дявол (едно към едно)  Mr. Green, замахва заплашително с ръка. Не ми се мисли какво ще е по-нататък, но аз съм си виновна. Като не успявам да си владея нервите и тя взима пример от мен.  ooooh!

# 111
  • Мнения: 445
Лара, децата ни копират на 100 % Ние сме техните живи примери и с времето става все по очевидно! Аз чувам от устата на каката своите изрази и на моменти се шашкам!

# 112
  • София
  • Мнения: 104
С нашите камъни в нашата градина Wink.

# 113
  • Мнения: 473
Май е добре вече да започна да внимавам какво казвам и как го казвам. Помня едно детенце, баща и много се нервеше, когато тя не искаше да яде. Та това дтенце на 2г. и половина изпадаше в някакви нервни кризи, когато не искаше да яде и баща и не беше в този момент там. В началото ми беше много странно, но после като видях държанието на бащата ми стана ясно.

# 114
  • София
  • Мнения: 12
Лара, добре дошла отново Hug
И аз осъзнах, че нашите мъничета вече разбират по-голямата част от това което им се казва, затова наистина оттук нататък трябва да се внимава какво се говори и прави в тяхно присъствие, че не знае човек откъде ще му дойде Naughty

Момичета, аз отдавна се каня да ви питам, понеже още не съм давала кисело мляко на Преси, каква марка е подходяща и колко процента и под каква форма го давате /натурално, с бисквити..../, а и кога през деня /за закуска, за следобедна закуска/ newsm78 Ще ви бъда благодарна да споделите някоя и друга идея Hug

# 115
  • София
  • Мнения: 12
Ааа, забравих, че и още нещо щях да питам. Преди лягане давам АМ, Преси не е особено голям фен, но все успявах поне 180 мл да давам Simple Smile Напоследък обаче едвам успявам да му дам 90-100мл Rolling Eyes И се чудя какво да правя - да сменям марката ли /сега е на Аптамил/, или нещо друго да давам newsm78 Някой ако се е сблъсквал със същия проблем, ако може да сподели Wink

# 116
  • Мнения: 445
Пипи, давам кисело мляко Домлян. Основно на закуска към филийката или следобед също с филийки. Хапваме ли ориз, също добавям кисело мляко- така го харесваме вкъщи просто. Като цяло-където мога, добавям кисело мляко. За вечеря не мога да ти дам съвет, че ние отдавна сме преминали към общата храна...

# 117
  • Мнения: 1 172
Пипи, аз давам на Ники КМ ЕлБи 3.6% по БДС
Обикновено го папа с бисквитки, количеството е около 200гр. с до 8 бисквитки Плазмон. Вариант е и с плод, с овесени ядки... По кое време - най-често ми се случва да е за следобедна закуска, но ако Преси се съгласи да пие айран - може да даваш през деня вместо водичка по някое време.
По проблема с АМ - Ники пие Нутрилон, но чух, че ще спират вноса и ще минем на Аптамил (продавачките казаха, че състава им е един и същ). Възможно е Преси да е намалил количеството, ако късно вечеряте (предполагам яде супичка, ако изобщо имате вечеря - Ники на този етап няма такава) и да няма място в стомахчето за цялото количество, което искаш да изпие. Аз съм на мнение, че детето е хубаво да пие мляко колкото се може повече (поне до към 3 годинки), но не задължително - някои деца отказват вечерното мляко сами. Опитай да оставиш по-голям интервал от време между вечерята и млякото. Ако не помогне - опитай с друга марка. Ако и така не стане, освен като му дадеш КМ, ако му хареса - може да се пробваш айран да пие за лека нощ... Малко още да пораснат, пък ще даваме директно прясно мляко. Разбира се, винаги можеш да спреш да даваш преди заспиване - тогава просто трябва да го включиш на други места през деня. Идеята е да поема повечко млечни, пък под каква форма - ще намериш правилната за вас. Simple Smile

# 118
  • Мнения: 503
Здравейте мами! Изпуснах няколко темички, но се надявам вече да успявам да ви следя редовно  Simple Smile

# 119
  • Мнения: 135
Добро утро мамита  Hug
Ако знаете колко съм загубена  #2gunfire #Cussing out.От няколко дена се чудя защо никои не пише в темичката,а то се оказа,че не съм я сложила в известия-и как да видя че пишете,ужас  ooooh! #2gunfire.
Ние сме добре.Ази все още не е проходил,и май като гледам няма и намерение.Много е нестабилен все още.Започвам да се притеснявам.Друго което все още ме притеснява е ,че не иска от нашата храна нищо.На 01.03 ще си идваме до България за седмица,та се чудя дали да не го заведа на доктор да се консултирам за прохождането.Не знам вече,вие какво мислите?
Относно бременността,горе-долу всичко е наред.На 27.02 съм отново на скан,и ако шийката на матката се е скъсила още,ще ме зашият или ще ми сложат силиконов пръстен,това ще се реши в последствие.Като се прибера в Бг имам час за 4Д при д-р Тодоров в Ст.Загора,с нетърпение го чакам.
Та това от мен за сега.Лек ден ви желая. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт