Момиче или момче, АВГУСТинче в корема на мама расте! - 5

  • 24 811
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 14
хихиих, още едно пишленце в нашата компания...Силвити е права мъжете надделяват в тази тема Simple Smile


Aз предлагам - накрая да се преброим Grinning

Не съм писала доста време, че бях малко в болница заради възпален мъдрец, но като си дойдох ви изчетох...
Съгласна съм да се преброим Simple Smile Аз от вчера знам, че ще имаме момиченце  Heart Eyes

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
*Таничка*  много грубо изказване.. Това най-много го обичам. "Чувала съм, че...на леля ми на шурея кръстницата, че братовчедка и е ходила там ... и.. "
Като изкараш поне една бременност при д-р Калчева или изобщо отидеш на преглед при нея, тогава можеш да даваш такива категорични мнения!
Тук сме се събрали много майки от Бургас и половината сме при нея, как някой не се изказа така!

Съжалявам, ама хормоните се разбунтуваха  smile3511

да, личи си че са ти се разбунтували хормоните  Joy
Не го казва просто от типа ЕЖК, казвам го от наблюдение...една приятелка беше при нея и тя я уверяваше че всичко е наред понеже не виждаше проблем като я гледаше на апарата, но се оказа че има голям проблем и добре че ходи и един път в Сф на ФМ за да го забележат....така че колкото хора има тук толкова и мнения....не бих си позволила да приказвам празни приказки и да всявам смут...който ме познава, знае.
Не мисля че изказването ми е чак толкова грубо, като се има предвид твоето...и все пак аз не съм от тези хора които обичат да се дразнят и заяждат...така че нямам намерение да стартирам скандали, щом не ти харесва мнението ми просто го подмини, с нищо не си ми длъжна  Grinning

От къде реши че не съм ходила на преглед при нея?  Wink

# 722
  • Мнения: 0
Добро утро !
Много интересен ми стана разразяващият се спор по повод на лекарката от Бургас.Аз не съм от там ,но няма значение ,това може да се отнася за всеки един  лекар  в страната .
Та да споделя моя опит.С първата ми бременност ходих при една много прехвалена докторка (на частно) .Бях чувала само добри отзиви за нея,беше внимателна и любезна и ако някой посмееше да ми каже нещо негативно веднага бях готова да го оборя и много се дразнех.В последствие тя ми води и раждането,при което беше цяло чудо че аз и бебето оцеляхме (Божа работа).Няма да говоря с подробности за случая,за да не травмирам някого.Та чак след като родих чух за още много подобни случаи ,някои от които за жалост завършили фатално.
В този ред на мисли - защо някои  се впрягат като са казали нещо негативно за АГ-то им ?! По скоро би трябвало да си отварят ушите и да си направят изводи за себе си .Мисля също,че е по-важно да чуеш мнения на препатили,а не такива хвалби "от лекар за лекар".

# 723
  • Мнения: 3
Честит Свети Валентин на всички неуморни мами  bouquet за 2 дни сте свършили темата едвам ви изчетох ooooh! разисквали сте доста интересни теми аз ще коменирам само тези които са ме жегнали така да се каже Mr. Green  Честито на всички мами с добри резултати и на тези узнали пола също  Hug
Някой беше писал че в Англия (доста стар пост съжалявам за което) има само 1 скан е това не е вярно 3 са  Joy т.е това са 3те ФМ. Но това не означава че ако има проблем кървене не усещаш бебо или си рискова бременност няма да ти правят по често. И сравнения с българската ЗК и тази в другите страни са напълно излишни освен ако нямате личен опит защото в България наистина трябва даси платиш и за отношение и за да си сигурен че няма да объркат нещо е в чужбина не е така не казвам че тук не стават грешки но можеш да имаш доверие както на държавните така и на частните лекари. Относно безопасен ли е УЗ да доказоно е че е безопасен но прекалено честото сканиране не се препоръчва ако всичко върви наред защо ли ? Ето една от многото подобни статии. http://drbenkim.com/articles-ultrasound-pregnancy.html. Но всеки знае кое е най добре за него и за детето му така че мнения различни  Joy
За количките е много индивидуално. Аз съм се спряла на тази http://philandteds.com/uk/Products/Push/navigator#Adaptability. Става и за 2 деца живот и здраве след време има и кош за новородено. Моя приятелка отгледа 3момчета ( а тук децата ги возят до 4-5 години в колички пълно безумие)с такава и още е здрава. Практична количка и за моите условия е супер.
Весел празник на всички  bouquet

# 724
  • Мнения: 18
 *Таничка* ако бях в обичайното си спокойно състояние бих се изказала като Gossip girl
Не може да всяваш смут сред бременни , които ходят точно при тази лекарка. Всяка бременна има различни проблеми и повярвай ми, ако си запозната малко с тях ще знаеш, че последното което искат да чуят е лошо мнение за лекаря им! Не знам при юлките ли си или при нас, но влизаш и се намесваш ей така от нищото.
tonypd , оценявам примера ти, но едва ли момичетата тук не са наясно с негативните мнения и ей така на сляпо са се доверили. А за въпросната лекарка от Бургас - тя дори не изражда. За всеки лекар тук и на всякъде в страната има поне по едно негативно мнение, нормално е. Става въпрос за човешки животи...

Сега аз като ви чета, значи трябва да хукна към София или Варна, защото недей си Боже може да не са ми видяли бебето добре на ФМ.... Тъкмо се бях успокоила ..  smile3511

# 725
  • Мнения: 0
Хмммм не ми харесва това отношение !
Не познавам  *Таничка* , но не разбирам защо така трябва да я нападате ?!?!?!
Тя просто изказва мнение ,както всички други тук ,което едва ли е направила с лоша умисъл !
Никой не иска да разклати вътрешния мир на някоя от бременните тук ,нали всички сме на едно дередже ?!?!? Въобще не ви разбирам ! Thinking

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
*Таничка* ако бях в обичйното си спокойно състояние бих се изказала като Gossip girl
Не може да всяваш смут сред бременни , които ходят точно при тази лекарка. Всяка бременна има различни проблеми и повярвай ми, ако си запозната малко с тях ще знаеш, че последното което искат да чуят е лошо мнение за лекаря им! Не знам при юлките ли си или при нас, но влизаш и се намесваш ей така от нищото.
Повярвай ми и аз съм бременна и аз си имам моите проблеми, каквото имах да кажа относно лекарката си го казах в горния пост така че нямам намерение да ти се обяснявам, всеки си има неговите наблюдения, щом си харесваш лекаря ходи си при него, какво ти пука кой какво е казал...то си е за теб да решиш при кой искаш да ходиш Simple Smile
Много добре го е казала Тони, просто нямаше как аз да го кажа по-добре.
В този ред на мисли - защо някои  се впрягат като са казали нещо негативно за АГ-то им ?! По скоро би трябвало да си отварят ушите и да си направят изводи за себе си .Мисля също,че е по-важно да чуеш мнения на препатили,а не такива хвалби "от лекар за лекар".

А колкото до присъствието ми в темата, нещо усещам че се държиш като ощипана госпожица...честно казано това е свободно пространство и всеки има правото да пише където си реши...и въпреки това аз още в началото съм попитала най-учтиво дали мога да пиша в тази тема и ми беше разрешено. Ако и другите имат проблем с моето писане тук най-лесната работа е да не пиша, все пак кой би се бутал там където е нежелан!

# 727
  • Мнения: 0
Ех , разразилия се спор е наистина забавен.  Joy

Според мен по-добре тук да не се дават мнения за доктори, понеже за абсолютно всеки доктор има кофти истории на някой препатил.  Naughty Все пак и докторите са хора, не роботи. Има си специални теми , където се обсъждат лекарите и там всеки си споделя , понякога и ужасяващи истории.  #Shocked Не мисля , че тук трябва да се плашим , защото бременната жена наистина е лесно плашлива и не е полезно нито за нея , нито за бебето. От тази гледна точка може би беше най-добре въобще да не се споменават имена.

В потвърждение на казаното ще споделя , че имам личен опит с др. Стаменов, който е огромно светило - всеки знае. Няма сега да изпадам в подробности , но доктора ми казваше едно, а накрая излезе друго. Но аз не тръгвам сега да го плюя , нито пък го обвинявам за моя случай . Както написах - докторите са хора , а не роботи и не може да очакваме безгрешност 24 часа .  Peace

# 728
  • Мнения: 4
Kleine Честити розови гащи  Hug   bouquet Надявам се сега си по-добре и дано не се налагат повече болници  Praynig

# 729
  • Мнения: 4
siska_s ,недей,миличка да се ядосваш и притесняваш.Тъкмо се успокои след вчера. Hug
Ако бяхте следили темата и публикациите на siska_s ,вярвам,че нямаше така да реагирате и да коментирате.Изобщо не са лесни за нея тези дни.Намесвам се единствено,защото вчерашната и пубкация беше адресирана именно към мен.Съгласна съм напълно със sonia_dr .
Ето и линк към актуална тема за бургаски АГ :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=678210.0
Milena_90 ,дали искам момченце или момиченце?Нямам претенции,да е живо и здраво.Единствено мъъъничко повече се надявам на момченце,за да не е таткото сам мъж вкъщи.Около нас са майка ми и баба ми и даже кучето ни е женско,а той е от друг град и е сред 3 жени в момента и една кучка хахаха Simple SmileМисля,че с момче ще му е по-комфортно някак Simple Smile

# 730
  • Мнения: 0
Както направи една мама вчера във фейсбук темата за брака , където също стана напечено - наистина предлагам и силно се надявам да приключим темата с АГ-тата и да си насочим енергията и хормоните към нещо позитивно и градивно.  Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 1 365
наистина предлагам и силно се надявам да приключим темата с АГ-тата и да си насочим енергията и хормоните към нещо позитивно и градивно.  Hug

Като например да измислим заглавие на новата тема!?
Много бързо ги изстрелвате коментарите, исках да попитам мамите, които не хранят децата си с "боклуци" какво им давате между основните хранения? Примерно излезли сте на разходка и детето от съседната пейка нагъва кроасан или чипс - предполагам вие ще извадите плодове, или може би сами си печете разни соленки? Винаги съм си мечтала някой ден да науча детето си да не се лакоми за вредни храни, но не знам с какво да ги заместя. На тези, които са успели, искрено се възхищавам!   bouquet

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 472
sonia_dr на бюро съм по цял ден, но съм толкова разсеяна, че със сигурност ще изплаша колегите с откопчани дънки, и без това не веднъж съм ги плашила с откопчан цип  Laughing.

# 733
  • Мнения: 0
Да - заглавието на новата тема е страхотна идея !  smile3521

И аз се надявам да науча детето си на принципите на здравословното хранене - пък като порасне само да избира как да се храни, но поне да е информирано .   Naughty Но ако се нагърбим с тази задача , както беше казала една мама - трябва и пример да даваме. Така че трябва да се крием по кюшетата , за да хапнем  чипс или шоколад  Joy

# 734
  • Мнения: 1
Момичета аз си мисля че каквото вижда детето от ранен период това яде и то-ако ние се тъпчем с боклуци няма как то да прави нещо различно  и обратното естествено.Имам приятелка тя е луда на тема здравословен живот-нейния мъник не е кусал нито чипс,нито шоколад,даже и пуканки не му дават.Ама и те не ги ядат тези неща.
За темата-мисля че май тази,която беше с ритничетата е на преден план-че като гледам май вече почти всички си знаят пола сега остава да чакат бебо да рита Joy

Общи условия

Активация на акаунт