Момиче или момче, АВГУСТинче в корема на мама расте! - 5

  • 24 799
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 29
Много бързо ги изстрелвате коментарите, исках да попитам мамите, които не хранят децата си с "боклуци" какво им давате между основните хранения? Примерно излезли сте на разходка и детето от съседната пейка нагъва кроасан или чипс - предполагам вие ще извадите плодове, или може би сами си печете разни соленки? Винаги съм си мечтала някой ден да науча детето си да не се лакоми за вредни храни, но не знам с какво да ги заместя. На тези, които са успели, искрено се възхищавам!   bouquet
Давам плодове. Каквото има през сезона. Е, по това време не купувам грейфурт примерно. Сега купуваме обикновено банани и мандарини. Ябълки само ако съм ги обелила в къщи. В тоя студ не ми се белят ябълки в парка. А соленки и сладки - научих се и правя. От както почнах да захранвам Ева яде само бисквитки и сладки работи, които аз съм направила. Не й купувам от магазина. Но ако види от друг, не мога да я спра. Особено чипс много обича. Иначе си знае - близалки не се ядат, защото после болят зъбките от тях, сладки работи се ядат малко, защото после болят зъбките от тях.
Алекс, голям яд ме хвана, че заминахме за Разград. И аз съм от лудите останали 5 майки, които се разхождат Морската, защото навън прокапва и всички останали майки са се скрили по къщите. При минус 10 пак си излизахме, добре облечени естествено. Изкарвах Ева всеки ден до 2 годишната й възраст /когато тръгна на ясла/, освен ако на вън не вали силно. Ще ти пиша на лични за понеделник  Peace
Кръвното - аз съм с много ниско кръвно и не се чувствам никак добре, особено сутрин. Но и с предната бременност съм така. Днес вече втори ден пия по 1 рядко кафенце сутринта. С идея да спра сладкото, заради захарта. Успокоявам се, че по-добре по-ниско кръвно, отколкото високо  Mr. Green
Николова - за количките за близнаци. Вуйчо ми бяха с Пег Перего, тази която е като влакче. Бяха много доволни.
За момченцета и момиченцата - слагаме синьо и розово щъркелче на 1вата страница. Ама вие сте много активни и не успяваме за отразим всичко. Пишете на лични, моля ви. Някой друг иска ли да помага за администрирането на темите?

# 736
  • София
  • Мнения: 1 361
Има една приказка, не мога да я кажа дословно, но беше нещо от сорта, че е по-лесно да възпиташ малко дете от нулата, отколкото да превъзпиташ възрастен. Та, решила съм да се откажа от вреднте храни в името на детето и знам, че то ще последва моя пример, но какво да правя с таткото, който редовно пълни един шкаф с какви ли не глупости и за нищо на света не би се отказал от тях!  #Cussing out

И аз мисля, че следващата тема трябва да е за ритничетата.  Peace

# 737
  • Мнения: 0
Борбата срещу вредните храни е наистина трудна ,на моменти ми се струва дори непосилна.Когато дъщеря ми беше на 2-3 год. и аз се опитвах да не й давам от "лошите" храни ,но тъй като беше злояда , бабите и дядовците все и подаваха по някоя вафла или кроасан ,като не искало да яде друго детето - поне това,да не вземе да умре от глад.Научиха я да яде такива боклуци и сега продължава с тези вафли...голяма мъка ми е.Аз и предлагам сурови ядки,тя иска - бонбони или пуканки или всякакви други гадости.Чак ми е болно на моменти как може аз да ям качествени храни,а детето ми да се тъпче с вредни.Сега с второто ще се опитам да не допусна същите грешки и да не оставя бабите да влияят !  Simple Smile  Успех и на вас в това начинание!

# 738
  • Мнения: 299
За яфенето на буклуци- аз не се заричам!(никога,за нищо)Просто има много случаи около мен и съм сигурност правилното хранене на родителите не гарантира,че детето няма да обича такива неща.Имам и позната чието дете до 4 не беше опитвало шоколад.Да,обаче когато опита сещате ли се какво стана?Та,както казах-не съм за крайностите.Шоколад,чипс,сладки и т.н. на детето си не купувам.Но покрай приятелчета и братовчеди е опитвал различни неща.Аз нося плодове,купувам солети и обикновени бисквити и с тях го залъгвам,ако види някой нещо да яде.Ама вече и това не минава,много добре разбират какво яде другия.

Аз пък има проблем на съвсем различна тематика....Едните ни наематели имат проблем с дървеници Whistling Моля ви,ако някой е използвал услугите на фирма за подобен проблем и е доволен да сподели!Може и на лични!Че фирми много,ама не знам на коя мога да се доверя.

# 739
  • София
  • Мнения: 3 255
*Таничка*, това че някой се е докачил на чест от твоето мнение, не означава че трябва да ни лишиш от компанията си. Simple Smile
Аз лично не бих си позволила да пиша негативни неща за който и да е професионалист, в която и да е сфера. Поради една единствена причина - и аз греша, и много съжалявам, когато се случи... Но с удоволствие бих споделила, че аз съм при д-р Богданова от Тина Киркова, и съм доволна от нея. Деен човек, отнася се негативно и много трезво към всякакви страхове, което винаги ме светва колко абсурдни са те, и в същото време е много изчерпателна в обясненията и прегледите си. Толкова. А и за нея (както и за повечето лекари) съм чела негативни неща.
Ох, и аз искам да разбера пола на бебо вече....  Hug не знам как ще изкарам до 28-ми февруари Simple Smile и то тогава съм на 2Д, иначе на 15 март съм на следващата 3Д ФМ...

# 740
  • Мнения: 4 021
Tanichka, не го приемай лично, никой не те гони от темата. Напротив, добре дошла си. Хайде момичета, стига с нападките, някои имаха мнение и го изразиха, нали за това е форума все пак. Дай като сме бременни и да сме като коне с капаци, и само да доказваме мнението че изглупяваме покрай хормоните. Я по ведра обстановка Hug
Относно новата темичка, аз още незнам пола и доки каза другия път, което е след месец. Така че ми остава да чакам ритниче:)

# 741
# 742
  • Мнения: 5
хей, лУбовчийки, честит празник на всички ви. Да сте живи и здрави и децата да са ни здрави, другото само се нарежда. Много да се обичате с мъжОвете си- не само на този ден  txtloves  Сладурки , един ден не съм сядала и сте писали, писалииии  Hug  Аз си харесах тази количка, ма ми е скъпичка  Sad    http://www.bebe-best.com/neonato-synchro-diamond-2012-993-bebesh … -3v1-p-33394.html     По повод кръвното- съм отличник, слава бого ,няма проблеми. ПО повод страничното хапване....ми гледам да ограничавам малкия от така наречените боклуци, но то пък си е дете и си иска, особено като види някой друго детенце да хапва зрънчо например newsm53     Искам да ви се похваля за проблема с малкия с подутото лимфно възелче по мишничката- всичко е наред, кръвната му картина е идеална и вчера направо си отдъхнах, че не бях на себе си тия дни. Изписани хомеопатични капчици за свиване на лимфичките и така  Rolling Eyes     Ииии, милички искам да ви почерпя по една виртуална тортичка за здравето на моето момченце, днес навърши 3 годинки   party023  Целувам ви всичките  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт