Канадска СвВалентинска тема 53

  • 41 154
  • 710
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 126
Ооо, няма проблеми!  Wink Благодаря все пак!  bouquet

# 61
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Оказа се, че и ние трябва да сменяме резидентските карти. Днес свалих от сайта на Сервиз Канада какво точно се иска и почваме сканиране и копиране. Надявам се до седмица да пратим писмото, защото разбрах, че и за това се чакало доста.

# 62
  • Монреал
  • Мнения: 84
Как разбирате "всички страници" от паспорта, само тези с печати или и празните? Simple Smile

Мисля да пратя копия на:
задгранични паспорти + намерих сканирани първите страници на старите ни паспорти и страниците с визата, печати няма, но е по-добре от нищо
record of landing на всички + шоф. книжки + карт малади за детето
tax assessments за нас + бюлетините за детето (for all school-aged children, written records verifying attendance within the past five (5) years)
акт за раждане на детето + превода
снимки
такса

Явно всички по едно време сме идвали Simple Smile А подмяната не е задължителна, ако не се налага излизане извън Канада. Поне така пише на сайта им.

# 63
  • Мнения: 5 713
Под всички - дори и празните. На нас поне това ни казаха, обаждахме се 3 пъти.

Само аз подавам за нова, защото ми трябва.

# 64
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
По принцип при нас само на мъжа ми му трябва, но покрай него ще сменя и аз, а на децата -не

# 65
  • Мнения: 126
Изпратиха ми от училището на детето списък с имената на съучениците му в случай че решим да правим картички за Св. Валентин.
Може ли да се каже, че тук на Св. Валентин празнуват не само влюбените, а всички хора, които се обичат, т. е и обичта м/у децата/ приятелите се включва в това число... Защото така излиза на практика... Ще надписваме картички за дечица... newsm78
Тогава и за учителката е редно да има. Wink

Благодаря ви! Hug

# 66
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
По принцип, ако няма да пътувате, не ви трябва да си подменяте картите - самият резидентски статус не изтича с изтичането на картата.

Кака Дора, има ли новини за теста при вас? Аз ще звъня пак в понеделник да ги тормозя - предният път ми казаха, че като се обадя следващият път ще могат да пратят reminder в местният офис, където ни била апликацията.

Лорелин, Вери, и вие ли чакате за теста?

Последна редакция: пн, 11 фев 2013, 01:16 от TariliMom

# 67
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
При нас няма нищо - чакаме си търпеливо и без това за никъде не бързам, само мъжът ми ще си ходи до бг тази година със Сами, но той си е ситизън.

# 68
  • Мнения: 5 713
Тарили, да, чакаме за теста. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 3 743
За Св. Валентин миналата година искаха от дет. градина /частна/ за всички деца да подготвяме торбички с шоколади и бонбони и картичка за всяко дете с името му. От/за учителката също имаше торбичка. Тази година от държавната градина искаха само да надпишем картичка от нас (родителите) за детето и на празника като се съберат след закуската ще четат всички картички Heart Eyes Дали ще им раздават там бонбони, както на Хелоуин, предстои да видим Wink

Колкото до символиката, и аз мисля, че се празнува като ден на любовта, обичта и приятелството Hug

# 70
  • Мнения: 5 713
Тази година от държавната градина искаха само да надпишем картичка от нас (родителите) за детето и на празника като се съберат след закуската ще четат всички картички Heart Eyes Дали ще им раздават там бонбони, както на Хелоуин, предстои да видим Wink
И в даскалото на дъщеря ми е така от самото начало.
За конкретно детенце и/или учителката тя си преценява и решава дали-или.
Бонбони и сладости не са им раздавали досега на този празник.

# 71
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Niya+Chris=Manuel , ето ти един полезен сайт: http://www.cbe.ab.ca/programs/prog-kinder.asp
Ако детето ти ще направи 5 през май, то ще изчакате за киндергартен догодина (To register, children must turn five years of age by March 1 during their kindergarten school year. )

Сега ще копна от предишните ми постове и лични съобщения информация за у-щата, а именно:

Децата по подразбиране попадат в кварталното у-ще (въпреки, че е възможно да се говори с друго у-ще и при свободно място детето да се премести там). При избирането на това къде да живеете ви съветвам освен у-щето, да гледате също да сте близо до градския транспорт (въпреки, че предпочитанията ви може да са да се движите повече с кола, при някаква непредвидена ситуация градският транспорт е голямо удобство),  да сте близо (по възможност) и до верига магазини.

Във всеки квартал има поне няколко жени гледащи деца в къщата си, обикновено те предлагат "преди и след училищна грижа", а в повечето квартали има и такава грижа към центровете за спортуване (и басейн, и програми за децата). Например нашето квартално у-ще си има уговорка с центъра на близо и децата от това у-ще ходят там. Разбира се това е при наличие на места (понякога има лист на чакащите и т.н.). Към големите детски градини (които са по възраст) също предлагат такива грижи за преди и след у-ще.

Хората или си дават децата в детска градина, за по-големите в у-ще и "преди и след училищна грижа" и си работят. Или пък единият родител си стой в къщи, или (по разпространеното според мен) работят на смени. Последното в повечето случаи предполага единият родител да работи почасово (понякога от вкъщи, понякога с късни вечерни часове), въпреки че познавам частни случай, в които хората просто работят на смени, до обяд и след обяд.

я, намерих пост, в който сме говорили за това с теб през октомври  Laughing :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683209.75 - 8-ми пост (цифрите за гледането на децата накрая на поста разбира се варират при различните центрове, ако намерите някоя жена да го гледа в домашната си детска градина сумата ще е по-малка)
мога да добавя само, да не се тревожиш излишно, ако не го запишете на детска градина, то имате вариант прискул, ходи се по три пъти в седмицата (за дете на възрастта на твоето) - понеделник, сряда и петък по 2 часа. Прискул има почти във всеки квартал, прави се за деца, които не са на детска градина, по този начин имат контакт с други деца и активитита в колектив.

english as a second language за толкова малки деца е във вид на допълнителни занимания в самото у-ще, когато тръгне на у-ще.

Bibita, правилно си разбрала, празника е за всички  Laughing

# 72
  • Мнения: 14


Ния, в предучилищна ще е, щом има 5 навършени, обикновено от 9 докъм 3:30 са им заниманията, някои училища предлагат "занималня" преди и след часовете, други нямат. Конкретно за училището ще трябва да намериш информация. Точно твоите въпроси задавах и аз наскоро за Калгари. Проучи си училищата още от БГ, ако можеш, защото това е един от важните критерии при търсене на квартира.


   


Laurelin благодаря за информацията , ние смятаме да се ориентираме за квартира край летището , защото мъжа ми ще работи там , но доколкото успях да проуча точно в този квартал (изцяло по думи на познати) имало доста пакистанци и индиици и изобщо .... било кофти, а камо ли за училищата.... та може би ще пробваме някъде из северозападната част на града или Ердри , та ако имате идея , бихте ли ми препоръчали някои училища предлагащи занималня , или просто предучилищна от която сте с добри впечатления ?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

# 73
  • Мнения: 14
Niya+Chris=Manuel , ето ти един полезен сайт: http://www.cbe.ab.ca/programs/prog-kinder.asp
Ако детето ти ще направи 5 през май, то ще изчакате за киндергартен догодина (To register, children must turn five years of age by March 1 during their kindergarten school year. )

Сега ще копна от предишните ми постове и лични съобщения информация за у-щата, а именно:

Децата по подразбиране попадат в кварталното у-ще (въпреки, че е възможно да се говори с друго у-ще и при свободно място детето да се премести там). При избирането на това къде да живеете ви съветвам освен у-щето, да гледате също да сте близо до градския транспорт (въпреки, че предпочитанията ви може да са да се движите повече с кола, при някаква непредвидена ситуация градският транспорт е голямо удобство),  да сте близо (по възможност) и до верига магазини.

Във всеки квартал има поне няколко жени гледащи деца в къщата си, обикновено те предлагат "преди и след училищна грижа", а в повечето квартали има и такава грижа към центровете за спортуване (и басейн, и програми за децата). Например нашето квартално у-ще си има уговорка с центъра на близо и децата от това у-ще ходят там. Разбира се това е при наличие на места (понякога има лист на чакащите и т.н.). Към големите детски градини (които са по възраст) също предлагат такива грижи за преди и след у-ще.

Хората или си дават децата в детска градина, за по-големите в у-ще и "преди и след училищна грижа" и си работят. Или пък единият родител си стой в къщи, или (по разпространеното според мен) работят на смени. Последното в повечето случаи предполага единият родител да работи почасово (понякога от вкъщи, понякога с късни вечерни часове), въпреки че познавам частни случай, в които хората просто работят на смени, до обяд и след обяд.

я, намерих пост, в който сме говорили за това с теб през октомври  Laughing :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683209.75 - 8-ми пост (цифрите за гледането на децата накрая на поста разбира се варират при различните центрове, ако намерите някоя жена да го гледа в домашната си детска градина сумата ще е по-малка)
мога да добавя само, да не се тревожиш излишно, ако не го запишете на детска градина, то имате вариант прискул, ходи се по три пъти в седмицата (за дете на възрастта на твоето) - понеделник, сряда и петък по 2 часа. Прискул има почти във всеки квартал, прави се за деца, които не са на детска градина, по този начин имат контакт с други деца и активитита в колектив.

english as a second language за толкова малки деца е във вид на допълнителни занимания в самото у-ще, когато тръгне на у-ще.



mamamia благодаря ти още веднъж за информацията , прочетох и това което сме си писали и преди и да наистина си права сега процедурите са доста по бързи явно , защото за 25 дена ни приеха документите и ни потвърдиха , че сме удобрени за визи и аз и детенце , та стискаме палци до края на лятото може и да сме вече в Калгари Simple Smile
а що се отнася до предучилищните и градините , аз много бих искала да намерим подходяща такава за сина ни за да се социализира по скоро , а и да мога аз да практикувам професията си , която до колкото знам е добре платена там в Канада (фризьорка съм) и се надявам детето да научи езика и да свикне и да е спокоен , така че ще очаквам вашите съвети и препоръки за това къде или в кое у-ще (предучилищна или градина и т.н.) е най добре да го запиша , и ако имате впечатления от това къде се обръща по сериозно внимание на дечица които не знаят езика и т.н. !
БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЗА ПОМОЩТА !

# 74
  • Мнения: 5
може ли някой да ми припомни кои бяха банките в които ако имам сметка мога да тегля пари от Български банкомат с моята си канадска дебитна карта когато съм в България? ще си ходя в бг и вместо да нося пари мисля да си взема само една сума а други като ми дотряват да си тегля от там с картата (дебитната). Благодаря предварително за инфото.

Общи условия

Активация на акаунт