Канадска СвВалентинска тема 53

  • 41 156
  • 710
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 63
Lady_Cherie въпроса ти не е абсурден. Миналата година вадих червен паспорт на синът ми. Той нямаше и годинка тогава. За първи паспорт се чака месец, няма бърза поръчка, искат и снимка на детето. А дали идва кварталния да проверява - по принцип трябва да дойде и да разпита съседите, не идва при вас. Аз лично незнам дали е питал при нас, защото беше в отпуска, но моя позната ми разправя за нейния син, че кварталния питал една баба която живеела под тях. ХАХАХА и бабата казала че такъв младеж не познава  #Crazy , а в същото време мъжът и и синът и се прибират и ги виждат ????? Е накрая са се разбрали де , ама............ ако попадне на такава съседка лошооооо

# 661
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Аз да продължа въпроса: като се чака месец, може ли с пълномощно някои друг да вземе паспорта (или да го пратят по пощата) или трябва да е един от родителите?
Не, че съм се затърчала да вадя, но да знам. А в посолството в Канада не вадят ли първи паспорти за децата?

# 662
  • Мнения: 753
Аз съм пословична с късата си памет за незначителни детайли, но мисля, че като вадихме бг-паспорта на малката стана доста по-бързо от един месец, сигурна съм, даже...колкото до полицейската проверка - и това съм сигурна, че не са правили, за което и да е от двете ми деца. Но може пък просто да сме случили на не спазващи задълженията си служители Simple Smile

Лейди Чери, досега два сладоледа съм правила - първият следвах дословно рецептата от книжката, която си върви с машината и стана прекалено сладък за моя вкус, днес правих шоколадов, като модифицирах рецепта пак от там и вместо мляко сложих кокосово мляко и вместо захар сложих мед. И двата пъти консистенцията става досущ като купешки сладолед, нямам никакви забележки, сега само е въпрос на нагласяне на вкусовете. Занапред мисля да не ползвам изобщо захар, само мед, кокосово мляко вместо краве, но още не знам с какво да заменя сметаната, за да не пострада богатият вкус и текстурата. Като го измисля, ще споделя Simple Smile иначе рецепти има колкото искаш в нета. С кисело мляко още не съм пробвала, но предстои, както и сорбет.

А на теб защо толкова ти удължава срока този въпросник, какво толкова има да проверяват? Това е ужасно много време...

Така и така съм се разписала, да ви питам - днес се записахме в една клиника, която ни е на 5 мин от нас при семеен лекар, който по принцип ми допада, но вече сме записани и на друго място. Дали може да се появи някакъв проблем, според вас, от какво естество?другото място е при българският лекар Вармиян, който ми е ужасно далеч, но все пак не искам да се отписваме все още...

Laurelin, мерси за включването по въпроса за застраховката. А да знаеш какво се има предвид под стара и нова кола?

# 663
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
mamamia подаването на документите е от двамата родители едновременно там на място. Взимането ако е от родител май може и само единия да присъства а може и да се оторизира някой друг с пълномощно. В посолството не вадят щото нямаш адресна регистрация на детето - постоянен адрес в бг. Такъв се вади в общината като за да регистрираш детето на адреса трябва да отиде собственика на жилището с оригиналния нотариален акт да подаде заявлението (това е ново от миналата година).

Кварталния минава да пита съседите дали такова дете живее на този адрес. Ако попадне на някой "ръб" може да ти скъса нервите. Най-добре да мине човек и да предупреди съседите че такъв човек може да пита и че става въпрос за това и това дете. Срока е 1 месец но на нас ни казаха да проверим след 20 дни.

Лейди Чери аз съм правила замразено кисело мляко с плодове в него - става много приятно и без машина Simple Smile

Камбанка от лятото миналата година са въвели някаква нова регистрационна система за личните лекари и може би ще ви анулират регистрацията при предния доктор като оформят новата.

# 664
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Шемет, ами ако собственика отиде и ги регистрира пак ли не може да се извади в тукашното посолство?

# 665
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Паспорта ( първи) на дъщеря ми стана за 3 дни. Аз подавах сама документите в Бг, мъжа ми беше ме опълномощил(пълномощното го направи в Отава). Никакви проверки от полицаи не сме имали  Simple Smile

# 666
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
E&M кога го вади паспорта? За моите и двамата идва кварталния да пита съседи преди да издадат паспорта (съседите ни казаха де - у нас не е идвал). Иначе миналата година някои паспортни са приемали документи от единия родител с пълномощно от другия но пак беше ако случиш на служител и паспортно  Mr. Green

mamamia вероятно ще можеш да извадиш документите тук ама за адресната регистрация освен с връзки не съм сигурна как ще стане в бг - покрай разни фиктивни адреси и продажби на имоти и фирми са се ошашавили. Всичко е временно и към съответния момент това е било - промени има нон-стоп.

# 667
  • Монреал
  • Мнения: 84
Явно има промяна при ваденето на първи паспорт, преди ставаше лесно, единствената спънка беше, че и 2-та родители трябваше да присъстват (или един с пълномощно). Мислех да вадя на малката си дъщеря мин. година, но самите служители от Паспортното ме разубедиха  newsm78 нямало смисъл, щом има канадски.

kambanka 2304, конкретно за тези случаи - едната кола е от 98, а другата е от 2004-5. Не сме се интересували подробно как образуват естимацията, защото не бяха наши колите, а на познати. От разпечатките видяхме какви източници са ползвали - няколко сайта и оказиони за старата, дилършип Форд за тази от 2005. Май не можах да ти помогна  Embarassed

# 668
  • Мнения: 26
Аз вадих първи паспорт на дъщеря ми 2011г.Искаха при подаването и двамата да присъстваме с ММ,а при получаването след 1 месец (но ни казаха,че може и за 3 дни) можеше да го вземе само единия.Никакви полицаи не са идвали нито при нас нито да разпитват съседите ни за нещо Simple Smile .

# 669
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
E&M кога го вади паспорта?


2010та


Мислех да вадя на малката си дъщеря мин. година, но самите служители от Паспортното ме разубедиха  newsm78 нямало смисъл, щом има канадски.



ако няма дъщеря ти ЕГН до сега , то не и вади бг паспорт. Ако има ЕГН задължително й извади паспорт, че рано или късно проблем ще ти направят Simple Smile

# 670
  • Монреал
  • Мнения: 84
E&M, има българско ЕГН, но няма бг паспорт. Мерси за мнението, а какви проблеми може да ми направят? На границата ли имаш предвид?
Остават ни няколко дена още и изчезваме на ваканция към България. Ще видим какво е положението...

# 671
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
E&M, има българско ЕГН, но няма бг паспорт. Мерси за мнението, а какви проблеми може да ми направят? На границата ли имаш предвид?
Остават ни няколко дена още и изчезваме на ваканция към България. Ще видим какво е положението...

Да, това имам предвид, ЕГН,но без паспорт. Проблеми на границата,да Twisted Evilна излизане от БГ, изпитано. Но вие може и да нямате проблеми, зависи от късмета ви  Laughing

Ако излизаш с детето от БГ без бащата, то не рискувай а си проготви декларация за излизане от БГ, подписана от бащата и заверена в посолството в Отава. Проблем се оказва имането на ЕГН без бг паспорт.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 19:36 от E&M

# 672
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз щях да напиша че всичко е до късмет и като си знам моя не бих рискувала без паспорт  Mr. Green

# 673
  • Монреал
  • Мнения: 84
Мерси за подсещането, ние си пътуваме всяка година и имаме декларация.
Миналата година нищо не казаха за ЕГН и паспорта, излязохме си спокойно.
Какви точно проблеми, спират ви да излезете от БГ и си изпускате самолета ли? Еми, каквото стане.

# 674
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
.
Какви точно проблеми, спират ви да излезете от БГ и си изпускате самолета ли?

 Twisted Evil даа

Общи условия

Активация на акаунт