Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 16-та тема

  • 194 158
  • 762
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 123
Страхотни са, браво!  bouquet

# 601
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Здравейте момичета,
Първо да се извиня, че нахлувам в темата ви. Възхищавам ви се на красотите, които правите. Страхотни са. Аз много обичам тестени работи и много често правя (добре че не ми се отразява на фигурата  Laughing ). Основно правя питки, тутманици, козунаци, кифлички, баници. Сега обаче съм решила, че повече няма да купувам хляб от магазина а ще правя. Само че се оказа, че имам някой проблеми, основно при печенето и оформянето. Тестото, което използвам е от 1/4 куб. мая, 2ч.л. захар, 1 ч.ч. сол, 230мл вода и около 400 гр. брашно. Това тесто го използвам за пици и мекици от доста отдавна и никога не съм имала издънки. Понякога го меся в хлебопекарната, понякога на ръка, винаги се получава. Първият път, когато го пробвах на хляб го изпекох във форма за козунак пекох го около 40 мин на 180градуса (винаги така пека питки) обаче, стана с доста дебела и жилава кора. На следващия път го пекох в тавата на фурната и при второто втасване след оформянето в тавата тестото доста се разля, въпреки че сложих повече брашно отколкото по принцип слагам.
Как да го оформя така че да не се разлива (искам да го пека в тавата на фурната а не във форма) и на колко градуса да го пека?

# 602
  • Мнения: 6 022
отдавна нищо не съм показвала , това видях в ФБ , реших да опитам.Рецептата не спазих използвах на Лабрекс универсалното тесто .

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
много интересно оформление   bouquet

# 604
  • Асеновград
  • Мнения: 45
sunny_shine, аз правя хляб всеки ден. Меся в хлебопекарната и пека във фурната. Моята рецепта е 250 мл вода, 500 гр. брашно, 1ч.л. сол, 1 с.л. захар и 1-2 с.л. олио, ползвам суха мая.За да не се разлива, трябва тестото да е по-твърдо, когато втаса добре си става пухкав хляб. И пека на 200 градуса с купичка вода на дъното на фурната, така коричката става тънка.

# 605
  • Мнения: 3 274
Днешната пита.
Скрит текст:

# 606
  • Мнения: 3 274
Питка
Скрит текст:

# 607
  • Мнения: 294
Мими, уникални красоти си показала, убедена съм че и на вкус са такива  chef  bouquet

И аз да покажа какво извадих преди малко от фурната....не е самото съвършенство на вид,като вашите,но ухае прекрасно:)

http://www.snimka.bg/?album;aid=826222

# 608
  • Мнения: 378
Не става, иска парла...не е окрит албума.

# 609
  • Мнения: 208
Здравейте момичета извинявам се, че нахълтвам така в темичката ви. Наскоро гледах едно клипче и ме интересува от къде мога да си купя инструмента с който се изрязва тази мрежа на средата



Благодаря предварително   bouquet

# 610
  • Мнения: 22 867
Здравейте момичета извинявам се, че нахълтвам така в темичката ви. Наскоро гледах едно клипче и ме интересува от къде мога да си купя инструмента с който се изрязва тази мрежа на средата

asefa, моята я купих от Метро за 10 лева преди години. Търси в интернет магазини, в домашни потреби, Метро. В гугъл напиши резачка за тесто или ролков декоратор, ще ти излезат. Моята е като на снимката от линка. Peace

# 611
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Виждала съм в Метро. Иначе смятам да си поръчам от китайския buyincoins.

# 612
  • Мнения: 208
Много ви благодаря за бързите отговори  Hug

# 613
# 614
  • Мнения: 1 265
Виждала съм в Метро. Иначе смятам да си поръчам от китайския buyincoins.

А МОЖЕ ЛИ ЛИНК ....НА МАГАЗИНА?? БЛАГОДАРЯ

Общи условия

Активация на акаунт