КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 136 418
  • 786
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 125
Изненадата ми бе голяма, когато лекарят ми каза, че детето е със слаба съединителна тъкан и никога не трябва да се опитва да става спортист. Препоръчаха му само леки спортове-плуване, фехтовка...А с началото на пубертета нещата щели да станат по-рискови.
И моят син е със слаба съединителна тъкан и халтави стави
Ходеше на айкидо и футбол
Айкидото го спряхме и започнахме плуване
Кардиоложката ни препоръча да не ходи и на футбол, но той е толкова запален
Тренировките са рядко -веднъж в седмицата и то от април до септември, затова реших да ходи
Дано не съжалявам

# 661
  • Sofiq
  • Мнения: 719
От това, което споделиха други родители, от споделено от тхените лекари, идеята е не да не спортува някой спорт изобщо, а интензивността му-т.е. примерно не всеки ден и не повече от 2 ч на ден. Има хора, които живеят със сърдечни дефекти цял живот, без да знаят за тях и научават чак след време, и то само ако се претоварят физически.
Все пак, ако лекарят каже през пубертета да не играе детето такива спортове, склонна съм да го прехвърля на плуване и/или тенис на маса за известен период. Ските-ако е само спускане по писти, също не мисля, че ще  е проблем.

# 662
  • София
  • Мнения: 38 401
Стискайте ни палци да пуснат дъщерята в игра. И да спечелят нещичко на волейболния турнир утре.

# 663
  • Мнения: 4 125
От това, което споделиха други родители, от споделено от тхените лекари, идеята е не да не спортува някой спорт изобщо, а интензивността му-т.е. примерно не всеки ден и не повече от 2 ч на ден. Има хора, които живеят със сърдечни дефекти цял живот, без да знаят за тях и научават чак след време, и то само ако се претоварят физически.
Все пак, ако лекарят каже през пубертета да не играе детето такива спортове, склонна съм да го прехвърля на плуване и/или тенис на маса за известен период. Ските-ако е само спускане по писти, също не мисля, че ще  е проблем.
но наистина е наследствено
аз съм с пролапс на сърцето, най-вероятно от слаба съединителна тъкан
не мога да кажа дали ми  е вроден или придобит
надявам се при него да не стигне до това
и на нас ни казаха, че плуването е най-щадящо за ставите
при нас има и плоскостъпие и риск от прегърбване
обясниха че има връзка със слабата съединителна тъкан-не разбрах точно каква

# 664
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Доколкото знам, съединителната тъкан е като тухличките, които изграждат нашия организъм. Слабата тъкан води до некачествен 'строеж', образно казано. Мои роднини също имат проблеми с това, съчетано с халтави (подвижни) стави, ставни проблеми през пубертета, плоскостъпие, прегърбване-привсички случаи е наследствено.
В общия случай, да се лиши детето от спорт също би било грешка, но има йога, плуване, леки спортове, колкото да не застоява. Рискът от прегърбване е голям, но сега пък предлагат изправителна гимнастика-също лек вариант за спорт, както и ски/кънки за стойката. Колелото-за плоскостъпието и стойката също помага.
Единственото тъжно нещо е,че вероятно народните танци не влизат в списъка с препоръчителните спортове.

Free Agent,Желая успех на волейболистите;)


# 665
  • Мнения: 4 125
Колелото-за плоскостъпието и стойката също помага.
Единственото тъжно нещо е,че вероятно народните танци не влизат в списъка с препоръчителните спортове.
elica1051 благодаря ти за подробната информация
това за колелото не го знаех
той кара доста, обаче плоскостъпието си му е същото-правим и ортопедични обувки, но само един чифт няма как да носим постоянно
това с ортопедичните обувки е по-скоро източване на касата, отколокот някаква помощ
мисля да му направя силиконови стелки , правят ги по отливка и могат да се слагат във всяка обувка
мислихме да започнем и народни танци, но засега ще се въздържа  Peace
мисля да взема мнението на още един кардиолог
не сме от софия и свястните лекари са кът

# 666
  • Сф
  • Мнения: 10 630
Дъщеря ми е в парАлелка с нар.танци.Още в първи клас при подбора, беше и мед.сестра на училището.Ако има някой с плоско стъпало -не го взимат! Не е добра идея с нар.танци, потвърждавам.  Peace
В неделя сме на първо състезание по лека атлетика! Стискайте палци! И да не вали!

# 667
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,
Детето ми искам да го запиша на художествена гимнастика и се чудя и мая между клуба на Илиана Раева и на Нешка Робева. Не мога да реша къде би получила по добра основа и възможност за изява и да ми се дава адекватна обратна връзка.
Скрит текст:
Ходихме на пробно занимание.
В едната школа учителката беше млада и каза, че е доста по назад и ще има много да учи.

В другата учителката ми каза, че детето бързо е влезнало в ритъма на другите и се е справила с упражненията.
И сега честно съм раздвоена....

# 668
  • Мнения: X
Имам един въпрос. Доста е актуален, затова го задавам.
 Пред да запишете детето си на спорт, заведохме ли го на кардиолог и правена ли му е кардиография (ехография на сърце)?
Питам , защото заради зачестилите смъртни случаи на деца през последните години, аз се притесних и заведох големия на такова изследване. Изненадата ми бе голяма, когато лекарят ми каза, че детето е със слаба съединителна тъкан и никога не трябва да се опитва да става спортист. Препоръчаха му само леки спортове-плуване, фехтовка...А с началото на пубертета нещата щели да станат по-рискови.
..
Много се зачудих. В крайна сметка засега ще запазим темпа му с едно наум, но стане ли на 8-9 ще трябва освен ежегодния преглед на кардиолог да помислим и за алтернативни занимания.
Хм, дори не съм се замисляла за подобен преглед.
Нито някога някой го е предлагал или правил на децата си. Замислихте ме.

# 669
  • Мнения: 6 522
Здравейте,
Детето ми искам да го запиша на художествена гимнастика и се чудя и мая между клуба на Илиана Раева и на Нешка Робева. Не мога да реша къде би получила по добра основа и възможност за изява и да ми се дава адекватна обратна връзка.
Скрит текст:
Ходихме на пробно занимание.
В едната школа учителката беше млада и каза, че е доста по назад и ще има много да учи.

В другата учителката ми каза, че детето бързо е влезнало в ритъма на другите и се е справила с упражненията.
И сега честно съм раздвоена....
Аз бих записала детето в школата, в която смятат, че ще има много да учи. Лесните пътища не водят до добри резултати в спорта и ако целта е по-сериозна, не бих искала детето ми да получава само похвали и летвата да е поставена ниско. Ако тренировките са за удоволствие, бих я записала в другата школа.

# 670
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,
Детето ми искам да го запиша на художествена гимнастика и се чудя и мая между клуба на Илиана Раева и на Нешка Робева. Не мога да реша къде би получила по добра основа и възможност за изява и да ми се дава адекватна обратна връзка.
Скрит текст:
Ходихме на пробно занимание.
В едната школа учителката беше млада и каза, че е доста по назад и ще има много да учи.

В другата учителката ми каза, че детето бързо е влезнало в ритъма на другите и се е справила с упражненията.
И сега честно съм раздвоена....
Аз бих записала детето в школата, в която смятат, че ще има много да учи. Лесните пътища не водят до добри резултати в спорта и ако целта е по-сериозна, не бих искала детето ми да получава само похвали и летвата да е поставена ниско. Ако тренировките са за удоволствие, бих я записала в другата школа.

Ами по скоро бих искала да научи и евентуално след това да има възможност да изява, а не само да ходи за удоволствие.

# 671
  • София
  • Мнения: 30 107
Гледайте само там, където ума да учи много, да не я демотивират тотално и на финала ефектът да е обратен. Детето (според написаното) още не е ориентирано, дали иска да се занимава професионално със спорта, затова аз бих избрала по-спокойната среда, за да се адаптира без стрес и да прецени, дали този спорт е за нея. Ако треньорите са свестни, ще видят потенциал у нея (при наличие на такъв, разбира се) и ще навакса.

Понякога прекаленото пренавиване, амбицията на родителите и натискът в/у детето дават обратен резултат.

Успех!

# 672
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Забелязвам, че родителите са по-амбициозни от децата .Колко годишна е дъщеря ви? При нас във Варна положението е трагично. Гледат само да вземат таксите и до там. Не правят подбор, което според мен е нужно примерно да се прави всяка година. Мога да споделя при нас как мина две годишно ходене на тренировки три пъти седмично ако желаете. И накрая се принудиха да я отпиша чрез здрава агитация, детето иска да ходи, но аз не виждам смисъл да влагам средства, след като няма подбор и изяви. Интересно ми е да разбера как е във София, ако някой има желание да сподели.

# 673
  • Мнения: X
Какъв тип изследвания правихте на децата преди започване на спорт?
Кой ги назначава и как вземате направления за кардиолог без оплаквания?

# 674
  • София
  • Мнения: 4 122
Гледайте само там, където ума да учи много, да не я демотивират тотално и на финала ефектът да е обратен. Детето (според написаното) още не е ориентирано, дали иска да се занимава професионално със спорта, затова аз бих избрала по-спокойната среда, за да се адаптира без стрес и да прецени, дали този спорт е за нея. Ако треньорите са свестни, ще видят потенциал у нея (при наличие на такъв, разбира се) и ще навакса.

Понякога прекаленото пренавиване, амбицията на родителите и натискът в/у детето дават обратен резултат.

Успех!

На 4.1 г. е.

Общи условия

Активация на акаунт