КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 136 487
  • 786
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 535
Алекс, детенцето ти е малко още, аз мислех, че е на около 6 години (заради изказванията за пропуските реших, че става въпрос за по-голямо детенце).
Дъщеря ми я заведохме в залата на ненавършени 3 г. в Левски-Триадица, много искаше да ходи. Бяхме помолили да погледа само, но тя се включи още в първото занимание и ни казаха да я водим. Ходеше с голямо желание, докато не се смени треньорката, ей, не щеше да стъпи при новата, защо не я хареса, не знам. После пробвахме в Славия.
Та при по-малките треньорът е много важен, ако детето не си го харесва, това може да скапе всичко. Може би трябва да избереш треньор, който ще пасне на детето, пък като поотрасне може да се преместите в друга школа, ако избраната не ви допада.

# 676
  • Sofia
  • Мнения: 291
Детенцето е малко, но ако то иска да опита, а вие бихте я оставили да се занимава професионално, ако се стигне до това ново, ви препоръчвам да си изберете добра/професионална школа от сега. Наистина треньора е важен, но от опит ще ви кажа че като почне едно малко детето при един треньор после ако искаш да го местиш при по сериозен/добър треньор стават много драми. Не само детето може да не иска, но и "първия" треньор се сърди и е много неприятно.

# 677
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Какъв тип изследвания правихте на децата преди започване на спорт?
Кой ги назначава и как вземате направления за кардиолог без оплаквания?
За големия оплакванията бяха вялост и умора, личната се съгласи да даде за кардиолог. Взех го, но при специалистите в 3 градска с направление може да те запишат чак, след като направлението е изтекло. Премислих, спомних си двата пресни случая на трагедии и реших, че колкото и да струва прегледа, ще го платя. Направиха електрокардиография, което е различно от кардиограма.И се оказа, че дадените пари си струваха.
Смятам, че със и без спорт, този тип изследване трябва да е задължително за вход в 1 клас. Без да се знае статусът на детето, за вътрешните му органи, е неразумно да се пуска в интензивна среда, според мен.

# 678
  • Мнения: X
Какъв тип изследвания правихте на децата преди започване на спорт?
Кой ги назначава и как вземате направления за кардиолог без оплаквания?
За големия оплакванията бяха вялост и умора, личната се съгласи да даде за кардиолог. Взех го, но при специалистите в 3 градска с направление може да те запишат чак, след като направлението е изтекло. Премислих, спомних си двата пресни случая на трагедии и реших, че колкото и да струва прегледа, ще го платя. Направиха електрокардиография, което е различно от кардиограма.И се оказа, че дадените пари си струваха.
Смятам, че със и без спорт, този тип изследване трябва да е задължително за вход в 1 клас. Без да се знае статусът на детето, за вътрешните му органи, е неразумно да се пуска в интензивна среда, според мен.
Благодаря за подробният отговор! bouquet



Алекс, на такава възраст въобще не бих се притеснявала за спорт, а камо ли за постижения.
Повечето спортисти (в проф. у-ща) ги вземат след 4-5 клас чак и преди 6 години детето е необходимо да играе, скача, катери и бяга по 1-2 часа на ден, отколкото да е в зала. Мое лично мнение. Peace



# 679
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
Гледайте само там, където ума да учи много, да не я демотивират тотално и на финала ефектът да е обратен. Детето (според написаното) още не е ориентирано, дали иска да се занимава професионално със спорта, затова аз бих избрала по-спокойната среда, за да се адаптира без стрес и да прецени, дали този спорт е за нея. Ако треньорите са свестни, ще видят потенциал у нея (при наличие на такъв, разбира се) и ще навакса.

Понякога прекаленото пренавиване, амбицията на родителите и натискът в/у детето дават обратен резултат.

Успех!

На 4.1 г. е.
Ooo, тя тепърва ще "опитва" от спорта и ще избира. Избери треньор, който ще ѝ хареса. Peace С времето детето само ще си покаже, дали има потенциал за големия спорт или просто ще тренира за здраве. Peace

# 680
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Трябва да изберете правилния треньор, щом детето има желание да ходи на худ. гимнастика за да не се окаже в последствие, че си е губила времето.

# 681
  • Мнения: 19 290
Елица, кардиологът ли диагностицира слабата съед.тъкан? Не се ли прави от невропедиатър?
Де факто сърцето може да е здраво в дадения момент и по-нататък да се появят усложнения, а да си има слабост в съединителната тъкан.

# 682
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Елица, кардиологът ли диагностицира слабата съед.тъкан? Не се ли прави от невропедиатър?
Де факто сърцето може да е здраво в дадения момент и по-нататък да се появят усложнения, а да си има слабост в съединителната тъкан.
Да, избрах най-добрият детски кариолог в трета градска, който ми препоръчаха и той постави диагнозата. Тогава, към момента, нямаше проблем видим на сърцето, но лекарят каза,че може да се появи в пубертетна възраст и да се отрази и ни каза абсолютно задължително да идем пак на преглед след 2 г., когато детето почва активно да се товари. Каза ни,че проблемът при деца в такава възраст идва не от самата ССТ, а от ССТ+бърз растеж+повече натоварване.

Аз друго не разбирам-защо учителят по физическо (нали той следи физическото състояние на децата,измерва нормативи и т.н.) -първи не реагира, когато забележи че дете без физ.недъзи и болести не покрива нормативите за възрастта и физическите си данни. Никога не съм чула някой учител по физическо в училище да го направил. А такива деца има.


# 683
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте момиче,

Много Ви благодаря за конкренти мнения, препоръки, насоки. Определено ми бяхате полезни.
За сега се спряхме на конкретна школа и учител. Детето наистина ходи с голяма усмивка и нетърпение. Излиза от тренировка с усмивка и пита кога ще ходи отново. За сега ще ходи там и ще видим как ще се развият нещата. Наистина още е малка да очаквам голям напредък и успех, но щом към момента и харесва ще ходи, като поотрасне ще видим на къде ще я завее вятъра.
В детската също ходи на гиманстика + народни танци и плуване. За сега гимнастиката и плуването ще ги натискам повече. Плуването заради здравословните и проблеми, а гимнастиката щом и харесва и имам възможност ще я натискам да ходи и извън детската.

А за дете на нейната възраст в БСФС мога ли да я водя на плуване? Някой има ли наблюдение?

# 684
  • Мнения: 6 535
Алекс, аз ходя там да плувам, в понеделник мога да питам (ако не ти е късно), но толкова мънички там не съм засичала.
не го разбрах много това с “натискането“ - в смисъл, че тя иска да се отказва, а ти настояваш да продължи ли?

# 685
  • София
  • Мнения: 4 122
Алекс, аз ходя там да плувам, в понеделник мога да питам (ако не ти е късно), но толкова мънички там не съм засичала.
не го разбрах много това с “натискането“ - в смисъл, че тя иска да се отказва, а ти настояваш да продължи ли?

В момента натиска е от нейна страна към мен. Но със сигурност в някой момент ще стане обратното.

# 686
  • София
  • Мнения: 12 374
Тренираше кунг фу 6 месеца, сега от месец я прехвърлихме на айкидо, два пъти седмично. Отделно спорадично я водя на езда. На 6 години е.

Чудя се дали да не въведем още някакъв спорт, като тенис, но ме е страх да не я претоваря. А и от септември ще е първи клас, не съм сигурна дали ще може да вмести още едни сериозни тренировки 2 пъти седмично без да се задъха. Така или иначе все виси в парка на колело и тротинетка, търчи с кучето, не е останала без движение. Няма телефон, таблет и не гледа ТВ, съответно всяка свободна минута гледам да се движи.

# 687
  • Мнения: X
Таис, много ми е драго да те видя!!

Новата учебна година се очертава пълна, защото тя има доста желания, а нямаме физическата възможност за всичко.

# 688
  • Мнения: 6 535
Таис, моята е на 6 г., ходи на плуване, футбол, тенис, и през уикендите на езда и спортно катерене. мисля, че в програмата ви има място за още занимания, гадинките са доста активни в тази възраст.  animal037 моята след тренировките напира да ходи в парка да кара колело, тротинетка или кънки.  ooooh!

# 689
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, моята е на 6 г., ходи на плуване, футбол, тенис, и през уикендите на езда и спортно катерене. мисля, че в програмата ви има място за още занимания, гадинките са доста активни в тази възраст.  animal037 моята след тренировките напира да ходи в парка да кара колело, тротинетка или кънки.  ooooh!
Ездата й е няколко пъти в месеца, но може да се засили. Еха, вие сте доста напред. Иначе си права, моята след тренировка веднага иска в парка, и яхва колелото  Laughing

Контеса, и на мен ми е драго  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт