Астрология-3 тема

  • 63 846
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 380
Здравейте радвам се 4е ви открих,вълнувам се от астрология,но знам мн малко,искам да изготвя карта на децата ми,но не знам как Embarassed и после да я раз4ета,мн мн ще съм благодарна ако ми помогнете Hug Hug  bouquet

построяваш картата: www.astro.com
четеш: http://pims.ucoz.net/publ/natalna/13

# 46
  • Мнения: 2 805
Ани благодаря   bouquet

Значи се гледа и 6 дом за здраве - е видя каква планета й  е в шести дом.

Greene, цитирам те от старата тема:

"Не може само от един аспект да се отсъди дали човек ще боледува повече или не.
То ако беше толкова просто всеки щеше да е астролог
Има си цял алгоритъм за изследване на тази тема в хороскопа.
Ще преразкажа какво казва един от най-известните класически астролози още от средновековието - Уилям Лили.
Здравето зависи първо от изгряващия знак (асцендента) и неговият управител, които определят живота и темперамента на натива. След това от Слънцето (указващо жизнеността на духа) и Луната. Ако те са силни - човек ще е здрав, и обратното. На трето място - от шести дом и неговият управител. На четвърто място - от планетите в шести дом. Пето - от седми дом и неговият управител като противоположен на първи.

Така че от едно Слънце в 12 дом нищо не може да се каже. Аз съм със слънце в този дом, обаче това ми е най-силната планета в картата, с най-висок бал. Като дете боледувах основно от зачервено гърло , други сериозни здравословни проблеми не съм имала и до днес. Но аз съм със силен асцендент и Юпитер в първи дом, което си е допълнителен плюс за здравето."

На кое казвате силен асцендент - тя е Телец, с асцендент Овен Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 мар 2013, 10:52 от Самсара

# 47
  • Мнения: 3 922
Благодаря за цитата Wink
Асцендента ми е телец, а този знак управлява гърлото, от където и произтичат някогашните ми здравословни проблеми с него.
Иначе с асцендент овен може да страда от главоболие, висока температура.
Ето един линк за различните асценденти и съответните им здравословни проблеми: http://astrohoroscope.info/cure1.htm.

# 48
  • Мнения: 2 805
Шести дом май е в Скорпион, или се управлява от Скорпион - не знам как е точно.

Правя й картата в астрото, но ми е трудна за разчитане. Даже никъде не виждам 7 дом Simple Smile

Ужас - как ли Ви звучат въпросите ми, извинете ме пълен лаик съм  Blush

# 49
  • Мнения: 3 922
7 дом е противоположен на 1-ви, т.е. на асцендента. Върха му се нарича десцендент и се отбелязва с DC. Щом асцендента е овен, то десцендента е  във везни.

Чакай малко! Как така Слънцето ще й е в 12 дом като асцендента е овен, а Слънцето телец? Слънцето трябва да е в 1-ви или 2-ри дом в такъв случай.

# 50
  • Мнения: 2 805
-Desc. i 18°57'25" 22°58'50" S -ако е това, срещу него е знака на Стрелец.

Ох, най-вероятно аз нещо бъркам.

# 51
  • Мнения: 0
7 дом е противоположен на 1-ви, т.е. на асцендента. Върха му се нарича десцендент и се отбелязва с DC.

За какво "отговаря" той? Семейство? newsm78

# 52
  • Мнения: 3 922
-Desc. i 18°57'25" 22°58'50" S -ако е това, срещу него е знака на Стрелец.


От това нищо не разбрах. Направи си картата тук, поне сайта е на бг:
http://www.bg-astrology.net/astro/. Има и тълкувания на български.

По седми дом се съди най-общо за партньорствата - брачни, бизнес, съдружия.

# 53
  • Мнения: 2 805
-Desc. i 18°57'25" 22°58'50" S -ако е това, срещу него е знака на Стрелец.
От това нищо не разбрах. Направи си картата тук, поне сайта е на бг:
http://www.bg-astrology.net/astro/. Има и тълкувания на български.
По седми дом се съди най-общо за партньорствата - брачни, бизнес, съдружия.

Благодаря, правила съм я. И тази в астрото. Според мен на тях излиза, че Слънцето не е в 12 дом, но като я пратих на астроложката, тя каза, че и според тези карти е в 12 дом, защото цитирам - "трябва да се гледат градусите на Слънцето и на началото на дома, плюс се отчитата 5 градуса за купсидата... Има технически подробности, които обикновено са объркващи за хора, които са любители-астролози."

# 54
  • Мнения: 3 922
За да бъде слънце в телец в 12 дом в твоя случай, трябва асцендентът тогава да не е овен, а вероятно близнаци. Ако искаш ми прати данните на лични за да видя откъде идва объркването.

Иначе вероятно слънцето е накрая на дома (на по-малко от 5 градуса), затова се отчита че попада в следващия дом.

# 55
  • Мнения: 2 805
За да бъде слънце в телец в 12 дом в твоя случай, трябва асцендентът тогава да не е овен, а вероятно близнаци. Ако искаш ми прати данните на лични за да видя откъде идва объркването.

Иначе вероятно слънцето е накрая на дома (на по-малко от 5 градуса), затова се отчита че попада в следващия дом.

Ама много съм зле, много - Луната и е в Овен, а асцендента и е Близнаци Simple Smile

Браво, как позна

# 56
  • Мнения: 291
При мен слънцето е в 12 дом. На сайта, който сте дали пише, че това разположение зависи повече от целия хороскоп , от колкото всяко друго слънчево разположение.
А в един стар мой хороскоп пише, че 12 дом има и отношение към продължителните престои в чужбина.
Никога не съм планирала да напускам страната, но точно така си стана.

# 57
  • Мнения: 2
Извинявам се предварително, ако коментарът ми се дублира. Здравейте, записвам се  и аз да следя темичката:). Съвсем начинаещ съм в астрологията, знам колкото да построя една натална карта (с помоща на програма). Наскоро се замислих над връзките в семейството (т.к. знам че нищо не е случайно). Синът ни се роди на 11 дек. 2011г 15:05ч в Сф. След това видях в наталната му карта че всъщност, че слънчевия му знак (Стрелец) е асцендента на таткото. И ако има някаква връзка изобщо в случая дали е случайност това 'съвпадение'? Благодаря!

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 380

А в един стар мой хороскоп пише, че 12 дом има и отношение към продължителните престои в чужбина.

това пък за 1ви път го чувам. 9ти дом е за чужбина по принцип.  newsm78
астролог ли ти е правил хороскопа?

# 59
  • Мнения: 3 922
И 9-ти, и 12-ти дом се свързват с пребивавания в чужбина. И двата дома, съответно знаците стрелец и риби, символично се управляват от  Юпитер. Много често хора с натоварен 12 дом попадат често в продължителна "изолация" /ключова дума за 12-ти дом/ , каквато са и престоите в чужбина.

bubulina_78, няма нищо случайно. Много често детето "наследява" някой от разположенията и знаците, в които имат важни точки и неговите родители - било то Слънце, Луна, асцендент, МС.
Затова и децата "приличат" на родителите си по характер.

Общи условия

Активация на акаунт