Астрология-3 тема

  • 64 016
  • 727
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 122
sweetty...така написано е много трудно за четене, / поне за мен де/ Rolling Eyes
Сложи я в астрото, и я копни тук както Илита е направила, па може и да се опитаме да помогнем...

# 466
# 467
  • Мнения: 122
.....
 Ilita♥♥♥  ти случайно да се занимава с някаква творческа дейност/ музика, рисуване, поезия или нещо от сорта/? newsm78

Такова Слънце  може да дава  трудност в браковете/партньорство , защото има стремеж на Аз-а  към творческо  развитие, обществена изява и реализация , та парньора  може да се пренебрегва Rolling Eyes  Аз лично го имам този "проблем" донякъде...Ilita♥♥♥ при тебе така ли е?  Thinking
Като дете до късна тийнейджърска възраст писане, рисуване, свирене на инструмент. След като премина младежкият период и ме ошамари живота, всичко артистично в мен умрЕ  Laughing  Идват ми музи да пиша чат пат, но определено не е онзи порив.  По другият въпрос, партньорите обикновено правят точно това /моите де Mr. Green / или по -скоро правеха: ограничаване, задържане, държане в златна клетка. Не съм се чувствала комфортно. Може би само с един с който сме родени на една и съща дата, но в различни години не съм се чувствала толкова ограничена и притисната. Не ги упреквам момчетата.. просто така ни се е паднало и не сме си паснали  Wink  Все си мисля, че най-доброто предстои  Grinning

Желая ви усмихнат петък   bouquet

Нищо не е умряло в теб, не вярвам Mr. Green Просто си го заровила там някъде, и ще се наложи да си го изровиш отново, защото това си ТИ, с тези специални дарби , слезла на земята да си ги развиваш и използваш с пълна сила  Sunglasses
 А иначе аз вярвам, че рано или късно ще си намерим човкека/ партньора/ който ще разбира и приема нашите творчески души... и това много ще ни радва!  Wink 

 Отивам да вечерям, че до сега бях на работа...умреласъм от глад!  Mr. Green

# 468
  • Мнения: 10

 newsm78 Май пак не го направих както трябва  Embarassed

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 22:56 от sweetty

# 469
  • Мнения: 6 738
Аз бутона със скрития текст го видях ама като го натисна картата не се показва  Rolling Eyes
в астрото в табличката има едно А или S след аспекта. А е апликиращ, S - сепариращ

Ако съдим по инфото от астрото 2 апликиращи аспекта на външни планети и един към възлите на луната, на мене слънцето ми е У7 та ... Rolling Eyes та идеята ми беше че бракове няма никакви и скоро не се очертава да има, то не че човек не може да се ожени и разведе няколко пъти в рамките и на половин година ама като цяло не мисля че ми е в характера  Rolling Eyes

*smoke* тези 2-а  апликиращи аспекта от Слънцето към външни планети ли са...че не разбрах какво  точно си напиасла "Ако съдим по инфото от астрото 2 апликиращи аспекта на външни планети ..." newsm78 Трябва да гледаш апликиращи аспекти от Слънцето към останалите планети/ без Мерка/  Peace

А Луната брои ли се? Кои планети са външни?

# 470
  • Мнения: 0
Аз бутона със скрития текст го видях ама като го натисна картата не се показва  Rolling Eyes
в астрото в табличката има едно А или S след аспекта. А е апликиращ, S - сепариращ

Ако съдим по инфото от астрото 2 апликиращи аспекта на външни планети и един към възлите на луната, на мене слънцето ми е У7 та ... Rolling Eyes та идеята ми беше че бракове няма никакви и скоро не се очертава да има, то не че човек не може да се ожени и разведе няколко пъти в рамките и на половин година ама като цяло не мисля че ми е в характера  Rolling Eyes

*smoke* тези 2-а  апликиращи аспекта от Слънцето към външни планети ли са...че не разбрах какво  точно си напиасла "Ако съдим по инфото от астрото 2 апликиращи аспекта на външни планети ..." newsm78 Трябва да гледаш апликиращи аспекти от Слънцето към останалите планети/ без Мерка/  Peace

А Луната брои ли се? Кои планети са външни?
Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон

# 471
  • Мнения: 0
За въпросното правило на брака ще направя уточнение, че съм го виждала само в апокрифни записки, но не и в публикувана литература.

Предлагам линк за руско четящи, където има информация за любовта и брака .
http://46.4.102.251/astrologija_ljubvi_i_braka-002.shtml

# 472
  • Мнения: 122
За въпросното правило на брака ще направя уточнение, че съм го виждала само в апокрифни записки, но не и в публикувана литература.

Предлагам линк за руско четящи, където има информация за любовта и брака .
http://46.4.102.251/astrologija_ljubvi_i_braka-002.shtml

Мерси за линка!  Hug

# 473
  • Мнения: 122

 newsm78 Май пак не го направих както трябва  Embarassed


Аз нищо не виждам... Rolling Eyes Качила ли си хороскопа в астрото??

# 474
  • Мнения: 6 738
В такъв случай при мен има 2 апликиращи аспекта-към Юпитер и Сатурн.При мен явно правилото важи Peace
И при партньора ми важи- за дневно раждане-Венера с 1 апликиращ аспект към Уран Peace

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 23:38 от Кашпичка

# 475
  • Мнения: 0
пълната версия на книгата може да си дръпнете с гаранция от http://rutracker.org/


Астрология любви и брака

Год: 2008
Автор: Дараган К., Новикова Я.

# 476
  • Мнения: 0
Това е от книгата на Дараган и има споменато правилото, но без уточнението за нощно и дневно раждане.


Количество браков:
— равно количеству планет в VII доме;
— равно количеству сходящихся аспектов Солнца для женщин и Луны для мужчин;
— равно количеству аспектов к управителю (а также к альмутену) VII дома.
К примеру, по Птолемею, количество браков равно количеству сходящихся аспектов Луны у мужчины. Луна в Стрельце, Рыбах, Близнецах или примыкающая к не-скольким планетам — многобрачие. Характер планет опишет характеристики жен, а тип аспекта, по-видимому, — дополнительные черты брака. У женщины за количест-во браков отвечает Солнце и количество его сходящихся аспектов (исключая Лупу, а также директные Венеру и Меркурий). Солнце в тех же знаках, что сказано выше, или имеющее несколько аспектов — многобрачие. Аспек-ты от Солнца у мужчин или от Луны у женщин указывают на важные, но деловые по своему характеру связи в жиз-ни. Также можно прочитать у старых авторов о том, что если у мужчины знак Луны кардинальный, это означает несколько браков, если знак мутабельный, это означает два брака, но если Луна в фиксированном знаке или без курса — только один.
Еще проще понимание Птолемея описано в книге Кэ-рол Рашмэн «Искусство предсказательной астрологии». Там все и вовсе сводится к тому, что количество «брачных ситуаций» в женской карте равно количеству аспектов Солнца до выхода из знака. Причем, по мнению автора, с планетами внешнего ряда, начиная от Марса. Аналогично предлагается судить по Луне у мужчин. Достаточно взять буквально несколько карт с явным безбрачием или много-брачием, чтобы понять умозрительность этого подхода. А если еще и подключить к делу главный инструмент астро-лога — собственный ум — и подумать: сколько женщин в мире родились в один и тот же день, но имеют совершенно разные брачные судьбы при одинаковом положении Солнца? Становится понят-ным, что в этих красивых схемах упущено что-то очень и очень важное. Так, из опыта, можно утверждать, что опи-санное правило Рашмэн достаточно часто верно срабаты-вает в картах с безбрачием. Но оно совершенно ненадежно при вопросах с многобрачием. Причина вполне очевидна. Если безбрачие всегда и во все времена остается безбрачи-ем, то среднее количество браков — величина, зависимая от эпохи и этноса, и лишь потом — от самого человека.

# 477
  • Мнения: 0
Интересна литература по астрология (мое мнение): на руски език
Клавдий Птолемей - Четверокнижие
Роберт Хэнд - Ночь и день: планетарные секты в астрологии, Аспекты в средневековой астрологии
 Б.Брэди - Предсказательная астрология Орел и жаворонок


 http://lib.druzya.org/Astrology/0.html

# 478
  • Бургас
  • Мнения: 381
да, аз точно на Ръшман съм срещала правилото, само че мисля, че беше без уточнението за дневно/нощно раждане. за жената се гледаше слънцето, за мъжът  луната. или поне така съм го запомнила Rolling Eyes
 даже в английските сайтове го спрягат като "правило на ръшман". пък тя не била открила топлата вода, то си било бая старо правило  Laughing

# 479
  • Мнения: 0
да, аз точно на Ръшман съм срещала правилото, само че мисля, че беше без уточнението за дневно/нощно раждане. за жената се гледаше слънцето, за мъжът  луната. или поне така съм го запомнила Rolling Eyes
 даже в английските сайтове го спрягат като "правило на ръшман". пък тя не била открила топлата вода, то си било бая старо правило  Laughing
По малките часове изнамерих как се е появила и втората част на правилото .и отново не е покрай откриването на топлата вода . В Книгата на Роберт Хэнд - Ночь и день е доразвита темата .

Общи условия

Активация на акаунт