Слънчицето весело напича, а Юнчето навън щастливо тича!

  • 34 504
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 169
Ани, така си е, много обичаме шейните. Даже в неделя се спускахме двамата с него на една шейна (от този тип чукигек..не знам как се пише), много се кефи, сяда сам и вика, Мамооо айдееее  Mr. Green

Шуши, и дребното не иска вече чувал, а одеалото винаги го изритва, за това взех от H&M ето такова (само че е плюшено). Така дори като се отвие и крачетата са му облечени, отдолу му слагам боди с къс ръкав и съм сигурна, че не му е студено. Е понякога са му ледени ръцете и бузите, обаче вътре като го пипна и е топъл...ама то при нас си е по хладно, че не мога да спя на топло аз, а и мисля че 20 градуса е супер температура за спане Mr. Green


Нещо не се вижда май снимката, ето го линка: https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Вие сложихте ли на децата възглавници newsm78 Аз не съм още Rolling Eyes

Ани, браво на твоя син...моя като си носи лъжицата с манджата към устата и я изсипва. Колкото и да го оставя да се цапа, той просто не успява течната храна да си я сложи в устата. Аз не му слагам хляб в манджите, така че няма как да стане това със залците.

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 10:39 от Zzvercheto

# 16
  • Мнения: 2 456
Здравейте.. Simple Smile Хайде да видим сега колко помня..

Честита да ни е новата темичка. Ире, много благодаря... Simple Smile Прекрасна е.

Хелън, звучиш много добре. Моето сърце също е във Варна... Някак въздуха е друг, толкова много го харесвам този град. Аз също съм работила там и може би ако не беше Слав щях да остана да живея там, но.. Simple Smile

Ичка, друго си е МТ като си е вкъщи, някак по-ведра си в постовете си.. Simple Smile

Хоупфул, предния път изживях доста тежко това, че не искаше да суче. Но тогава какво ли и не пробвах. Борис просто си има силен сукателен рефлекс и някак нещата си дойдоха от самосебе си. Дай Боже дълго време да се кърмим...
Режима ви е супер.. при нас е долу-горе същото положението. През нощта обаче спим понякога 4-мата. Нико надига глава като чуе бебето да плаче и пак ляга. Между другото той го целува, милва... и ако не му дам се сърди. През другото време не му обръща много внимание, но кърмя ли, веднага си намира нещо да иска... "ам-ам", "маако"... и така, само да ме вдигне. През деня съм сама с двамата до 14ч., а ако Слав има работа следобед и по-дълго, но се ядва, за сега се оправяме.

Ани, мама си замина още преди 10-тина дни... Беше започнал да я боли много кръста, сега се оказа възпален нерв. Иначе много ми помагаше.. усеща се липсата й.

Зверче, Нико спи на възглавница. Някаква от ИКЕА за спящи по корем.

Бързо оздравяване на болничките, Борис също има малко сополи. Изписаха му Виброцил, но на своя глава и по съвет на фармацевтката до нас, реших да не му ги слагам и слагам само фил. р-р.

За рождения ден- отидох. Звънях няколко пъти, първия път като звъннах, час след като бяхме излязли, Никола се дереше и плачеше още за нас. Бях на ръба да си тръгна, но Слав ме спря. После са се оправили. Как?- не знам  и не питам. Борис беше ял от шише, а като се прибрахме към 1 се събуди за да яде... През нощта не спа много, но пак се ядваше. Мисля да не я щадя много госпожата. Този месец Турция, другия Гърция...а аз млад човек съм се затворила вкъщи с децата...и Асан е хора. Wink Давам точни инструкции и не се обяснявам вече. Ако направи коментар или зададе тъп въпрос- просто се правя, че не чувам. Добре ми е така. Трябва да остава да спи вкъщи, но и това ще преглъщам от време на време. Иначе прекарахме много хубаво, видях се с много приятели, беше рожден ден като сватба Simple Smile Бях се затъжила и за Слав, напоследък не бях го виждала да се забавлява и усмихва искрено... Преди се дразнех, че много "го иска живота", сега се зарадвах, че разпусна, защото не знаех на къде ще избие вече случилото се през последните месеци.
При нас продължава дилемата за жена, която да помага. Слав не е много съгласен, защото той не познавал жената, аз също... и разни други тъпи доводи, които ми се струва, че не са попаднали случайно в неговата глава, а някой друг се е изказал...

За яслата- голям балък съм, но нали има уж повече "нуждаещи", отидох и освободих мястото тогава. Директорката беше много учудена от решението ми. Така или иначе го бяха приели само в ясла... та до 3г. и после пак щях да се чудя какво да правя. Дано ни приемат сега.
Мейдънли, голям късмет са имали познатите ви...

Това от мен, ставам, че глад мори народа... ако можех само да се клонирам.

 Hug  Heart Eyes на всички..

# 17
  • Мнения: 52
Здравейте!

Малко си промених името/ krisi_fil - Krisi_Milusheva Simple Smile/
Чин звучиш много добре,браво че сте разпуснали със Слав.Хареса ми това за клонирането и аз си спомням имах такива мисли навремето  Laughing
Шуши,радвам се, че се разписа,че се чудех роди ли не си ли Simple Smile И  Стефи_Д да се разпише как е Peace.
Краси се отвива постоянно през нощта,завивам го по сто пъти,брат му също   ooooh! и като почнат,кой вода кой играчка.Сега Краси се е вманиачил с едно миниатюрно плюшено мече,голямо колкото ръчичката му с него спи и като го изтърве през нощта е паника някаква.Иначе е станал голяма фога,само ходи драчи батко си и се хили лукаво,много е танцувален и нямам смисъл пак да казвам че и дупето му говори - то такова чудо,не знам като порасне още малко няма да мога да му затворя устата Simple Smile
Краси умело си хапва всичко с лъжица,е пооплесква се понякога и то защото бърза и я препълва,но се навежда над купичката и внимава в повечето случаи.Отделно си пие от обикновена чаша сам и не иска никой д а му я държи,все повтаря"Иска сам" и се сърди ако ти му я придържаш.
Възглавница не ползват и двамата.
Хубав слънчев следобед на всички!

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 14:44 от Krisi_Milusheva

# 18
  • Мнения: 43
Здравейтееее,
Чинче,права си ! По-добре ми е като сме си тримата! Laughing На 18ти март той става на 30г.-все пак юбилей ,а и на тази дата се оженихме ,тааааа купих подарък за него и мен ,ще го водя него и Дарчето на едно място за 2-3 дни ,дано сме здрави ,да си изкараме добре! Praynig
Ейййй браво на децата ,че си хапват сами ,Дара не може още ,олива се и с чашата с вода!
За отвиването сме същата работа .......
Силвееее,защо така минорно звучиш,въпреки че то зимата някак си малко или много ни потиска! Hug
Нашата компанийка ще се увеличи живот и здраве зимата с още едно бебоче -едната мама сладинка чака второ и съм безумна щастлива за тях!!!  Laughing
Хубав ден !

# 19
  • Мнения: 4 370
Зверче, от няколко месеца му сложих тънка възглавничка, а като дойде в моето легло и спи на нашите. По някога ляга целия на нея, но общо взето ползва си я.
А точно тази която която Чин има, аз от нея видях!  Grinning


# 20
  • София
  • Мнения: 3 069
Привет и от мен в новата тема  Simple Smile

Съншайн, Чин, радвам се, че добре се нагаждате с новите членове  Simple Smile

Виктор има желание сам да се храни, ама нещо не го стимулирам особено, че голямо мазало прави. Оставям го понякога с разни кремчета. Супите ще почакат  Laughing
Също така постоянно се отвива, но лошото е, че често се събужда като го завия.. Иска да си спи отвит човека, то наистина е топло в спалнята и аз понякога спя отвита, ама той е малък  Naughty

Зверче, на Витоша ли се качвате да се пързаляте? Ние май нямаме голям интерес към шейната, затова и не сме мърдали към планината тази година, което отчитам като грешка.

Чудех се да пиша ли лоши работи в тази така слънчева тема, ама ще пиша, защото се надявам съвет да получа от минали през това. Болни сме всички, отново, Виктор е с гнойна ангина, а баща му с пневмония след грипен вирус, а аз съм с вируса само за момента. Виктор пие Аугментин, но му го изписаха вчера от Токуда, когато не беше ясно още, че мъжа ми е с пневмония (съвсем в началото слава Богу, ЛЛ казала на мъжа ми, че това е вирус действащ в момента, който имал често усложнение пневмония). Мисълта ми е, че се чудя дали това лечение за Виктор е достатъчно... Звънях на педиатъра, той каза, че Аугментина ще подейства и на евентуално усложнение на грипа, защото според мен е неизбежно да не сме го заразили и него, те симптомите така или иначе са отпадналост, кашлица и висока температура и че на този етап не е нужна снимка или нещо друго, но аз се притеснявам, нормално. Силве, видях, че сте минали през това, кажи как се лекувахте? Ваче, спомням си, че Саша е карала  гнойни ангини, кажи и ти  Hug
Иде ми да се наредя някоя сутрин пред яслата и да не казвам какво да ги направя някои майки.

Както и да е, от цялата работа реших живот и здраве тази година да не ходим на море, а на Сандански на санаториум или както там се казва  Laughing Аз като бебе съм изкарала бронхопневмония и ме водиха до към 10-годишна всяка година по два пъти там на почивка и е факт, че изобщо не боледувах (до скоро).

# 21
  • София
  • Мнения: 169
Мейдънли, гнойната ангина точно с Аугментин се лекува, той според мен е и доста лек от друга страна антибиотик (на мен ми го изписаха след раждането, докато кърмех). Иначе около мен приятелки, а и аз самата за гнойна ангина само този антибиотик и това е...Дано бързо се оправите Praynig Hug
Да, на Витоша ходим Hug
Ичка, много ме кефиш как винаги си весела и позитивна Hug
Моят дребосък вчера каза първото си изречение от 4ри думи : "мамо айде, Лоло чака"  Mr. Green
Вкъщи много бърбори, като сме навън не иска особено. Както и за белите навън е ангелче, вкъщи дзвер, чак не ми вярват хората, ама си е факт Rolling Eyes
Усмихнат ден от мен, въпреки че е малко мрачен

# 22
  • Мнения: 445
Здравейте, момичета Simple Smile

Благодаря и аз за новата тема (Ире   bouquet), заглавието е супер Simple Smile

Ичка, супер, радвам се за вас, дано изкарате чудесно  Hug

Чин, Съншайн, звучите добре, радвам се, че напасвате режими. Дано всичко върви добре за напред.

Шуши, Алекс отдавна спи с олекотена завивка, която детска, но е малко по-голяма, заема почти цялото му легло и не успява да се отвие. Е, има случаи и да го прави, но рядко.

И Алекс спи на възглавница, много тънка. Понякога ляга на цялата, но спи почти само по корем. Каква е тая възглавница от ИКЕА, за спане по корем ли е специално?
Офффф, Алекс е много назад със самостоятелното хранене. Не че аз не съм виновна, не му давам много, ама и той не изявява желание. Ако е твърдо нещо с вилицата горе-долу се оправя, но за супите - абсурд  Tired Ама се надявам ако аз не успея в яслата да го научат. Приет е на ясла, предимството на малките градове, поне за това съм доволна.

За Варна - ехххх, ако наистина можеше да се преместим, ама... Трябва да мисля, а не само да действам. Там пак ще сме по квартири, а и двамата без работа... В Германос не става да се върна, смените не са подходящи за дете, а и ММ тука си намери държавна работа по професията и то с 300 зора... Как да се юрна наново сега  ooooh! Иначе душицата ми е там, ама.... живот и здраве се надявам някой ден и това да стане. На този етап е невъзможно  Sad

# 23
  • Мнения: 4 411
Привет.
Трябвало да се пусне нова тема, че да се активизираме малко.
Ире, много хубаво оформление и с това лятно заглавие мммммм

Някой питаше за завиването на децата. Аз не завивам. Йоана 99% от нощите спи отвита. И да реша да я завия веднага вади краката. Отдавна съм се отказала. Спи само по пижама - без потник отдолу и без чорапи и пак е потна сутрин.

Иначе ние сме добре, освен че аз се сдухвам от работа в последно време. На всичкото отгоре ходя да си лекувам зъбите, което се оказа доста сложна мисия. Вчера ми правиха лека операция на венеца. Предстои ми вадене на 2 мъдреца и то пак с операция  ooooh!

Йоана също се опитва да прави изречения, нооо само като е на зор. Предната сутрин се беше наспала в 5 часа и ме събуди с думите - Мамо, моя те, икам къде долу. В превод - мамо, моля те, искам в кухнята горе (на плота)  Crazy

За болничките не мога да дам никакъв съвет, освен да пожелая скорошно оздравяване.

Чин, Съншан - много се радвам за вас. Добре звучите.
Чакаме и другите бебоци да се появят.
Пропускам много, ще ме извините.
Спирам, че работа работа............

# 24
  • Мнения: 11
Привет!
Мейдънли, много неприятно с боледуването. По-гадно от това да се тръшнат всички и да няма човек сила да си върши работата, а и детенце да го гледаш, че му е тежко, няма. Но съм сигурна, че бързо ще закрепнете, а и скоро идва пролет и би трябвало гадните вируси да изчезват. Стискам палци да се оправите много бързо!!!

А за завиването и възглавниците - Бобо запсива където свари и през 50% от нощта не е завит. Спи по пижама, почти постоянно е с гол кръст. Иначе завивката му е вълнено одеалце, домашно плетено, вкарано в калъф. А от половин година поне спи на нашите възглавмици - имаме и тънки и дебели и която набара, в нея се гуши. (понеже леглото му е допряно до спалнята).

За самостоятелното хранене - и мен ме дразни цапотевицата, но напоследък само така иска да яде - с вилица боде, с лъжица гребе. Доста отива зян, а да не ви казвам как яде сам салата ряпа с моркови. Но поне яде....

# 25
  • Мнения: 141
Здравейте,момичета!Забравихте ли ни? Embarassed
Прочела съм всичко,та съм адекватна и ще се включа по темите : )

Първо да честитя бебоците в темата (най-малките),на Чин й пожелах всичко най за Борисче,ето сега и на Филипа искам.Съншайн,да ти е здрава много госпожицата,толкова красиво име сте избрали,наистина прекрасно.

Ире,мерси за темата   bouquet

За отвиването-и ние така,само че тъй като спи при нас все един от двамата го гуши или му мята одеало,понякога простестира и го оставям отвит,под пижамата е с боди и не се притеснявам,като заспи дълбоко го завивам.

На болничките пожелавам бързо да оздравяват,ужасно е,а на куп...  #Crazy

За възглавничките и аз се чудих скоро,защото Мартинче свикна доста на нашите,има посредата и негова тънка,общо взето,която нацели.

За храненето-само с вилица е ок,за другото аз не съм му давала много,защото той отказа столчето за хранене от много много време и направо изпадам в потрес като го видя омазан с лъжица да тича из нас.... пробвах вариянт да му сложа нещо на земята и върху него да яде и да маже,колкото иска,обаче той става да се разхожда,като цяло не го прави,за да яде,а за да маже. ooooh! Ще видим как ще стане.... лятото може би,поне да махнем килимите.

Зверче,много хубаво,че си имате наблизо условия за шейни.И при нас са актуални,но не става всяка седмица да ходим,въпреки че имаме къде на около 40мин пътуване с кола.Няколко пъти ходихме,голямо викане,голямо щастие.

Чин,поздравления за кърменето,радвам се,че се справяте.Изглеждаш прекрасно,нали всички казват-все едно не си раждала,та и ти така. Simple Smile

На бързо за нас-живот и здраве скоро ще се дипломирам,написах и предадох вече дипломната работа и чакам да обяват дата за защита,изяла съм я с парцалите,да питат каквото искат,малко на теорията ще наблегна сега и съм готова.Още не ми е паднал камъкът от сърцето,докато не мине,но все пак трудното го отметнах.Сега разбрах какво им е на маките-студентки.... това не е за мен  Crazy Тина,поздравления за успеха ти!!!
От около три седмици Марто е без биба  newsm44 . Толкова се притеснявах как ще се случат нещата,а то се оказа лесно и без рев.Детето ме разбра,е след 2-3 седмици уговорки,но резулатът беше перфектен.Съответно след това се залепи за мен през нощта,пак го гушкам за приспиване и други предишни навици,които бяхме преодоляли се върнаха,но когато съм минала вече през това въобще не се притеснявам,с времето всичко минава.
Чакам майка ми в събота-подкреплението,както си казваме,само за една седмица,но съм много щастлива,вече сме се разбрали с приятели да излизаме,че с ММ последно лятото излизахме,когато пак тя си беше тук.Иначе започнахме доста да излизае по женски и по мъжки,а до преди Мартин никога не се е случвало,винаги сме били заедно,защото моите притялеки са гаджета на неговите приятели  Mr. Green и се получаваше голяма компания,сега сме се разделили,но само за няколко години още хаххаха.
Не се оженихме в крайна сметка,десет дена преди сватбата отмених всичко,знаете причините.Да сме живи и здрави само!

Оооо,много дълго стана,ще се включвам за напред,така че спирам до тук.
Поздрави и целувки на всички. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 546
Добър вечер,мамита!

Мейдънли,какво да ти кажа...За втори път ми прави гнойна ангина и двата пъти й изписаха Клацид.Голям зор видях с приема.Той е страшно горчив и тя изпадаше в пълна истерия като трябваше да го пие.Накрая  реших да го давам заедно с млякото ,като добавях много захар,та се "ядваше".Не ,че след това не остава страшна горчилка в устата за около 2-3 часа,но поне в момента на пиенето не се усеща.Не знам кога ще се стабилизират децата в тази ясла,но дано да е скоро,че като си помисля за трети АБ и полудявам.Иначе там се чувства чудесно,само да не бяха постояните вируси.Ето сега от 2 седмици не е ходила,защото все не може да се изчистят я сополи,я кашлица,я Т ...На гърне все още не са я научили да ходи,въпреки,че поне стои там с другите дечица,явно гледа от тях,но не прави нищо.

Да ви се оплача,в последно време много трудно и късно започна да заспива.Вчера например в 12.30 чак.Големи нерви,голямо чудо.Днес я оставих да си пореве в кошарата,въпреки че ми се скъса сърцето.Но тя е голяма и знам ,че разбира какво трябва да прави в леглото.Просто иска да е сред хората до последно.Лягам с нея на спалнята,тя става и отива в хола при мм и майка ми.Много ми е кофти,защото поне с това до сега не съм имала такива драми.

Пао,радвам се че и ти се разписа.Не казваш как е свекърва ти...

Вачето и тя се изгуби нещо...

Зверче,браво на Крисони Heart Eyes
За храненето си говорите...-ами яде си сама от много отдавна.даже и в яслите сама си ядяла.Офф,спирам,че почна да ми прескача текста Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 43
Добро утрооооооо,
на всички влюбени мамчета Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
В нас е едно любовно тази сутрин-ММ си почива днес иииии балони ,сърца навсякъде ,а Дара е хепи отвсякъде ,подскача и се кефи ,но по-важното е посланието ,което ММ ми подари с една нова любовна чаша за кафе-страхотно е! Най-правилните думи,които до сега ми е казвал !!! Heart Eyes
Зверче Hug мерси мила ,ами старая се да съм позитивна в това не лесно време и реалност на живот ,нооооо когато ми е хубаво по всичко ми личи! Hug
Силве,ей от тези болести ме е страх много ,ако ни приемат на ясла ,аз не съм сигурна дали ще я пусна ,може би ще пробвам и ще видя как върви! Браво на Матейка за хапването сама! Hug А за спането Дара ме води в 21.30ч. напоследък в спалнята и ми казва Мамо нани едно плачевно ,ляга ,завива се и ме чака ,лягам до нея и заспива! Става много рано в 7ч. и 12ч. заспива ,спим и ние с ММ с нея ,когато си е вкъщи до 15ч. -поне си почиваме добре!
Иначе за гъренто не казва ,но върши сутрин нещата ,не винаги разбира се и след следобедния сън също !
Мейдънли,супер е това за Сандански ,и аз може би ще замисля нещо ,но ние се организираме с едната мама семейно да ходим на вила с децата лятото,че сега другата мама като е бременна едва ли ще й е до път жегата!
Ставам да пооправя в нас и да празнуваме !!! Hug
Хубав влюбен ден,мамита!  bouquet

# 28
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Здравейте,отдавна  не съм се разписвала,иначе успявам да ви попрочитам Hug
Ние сме много болни цялото семейство от грип,които е много коварен,но вече започваме да се пооправяме.Имам много да уча за държавните изпити,пуши ми главата и ми липсвате.Трябва да ставам:)

Честит празник на всички,които каквото празнува.Черпя ви с моя подарък Simple Smile


Хубав ден от мен Simple Smile

АААА и честито на мамчетата:) Да са живи,здрави и много щастливи малките Борис и Филипа Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте, момичета!  Честит празник  bouquet

силве, набързо ще ти пиша нещо за приспиването (не че аз съм цъфнала и вързала Crazy) - недей да и позволяваш да излиза от стаята.  Като стане време за сън, отивате там, където ще се приспивате, затваряш вратата и просто чакаш да и се доспи.  И мен Лора така ме работеше по едно време, обикаляхме къщата и нямаше спокойствие.  Заинатих се няколко дни, поплака си малко на вратата, но сега вече, ако не друго, то поне знае, че се заспива в нейната стая.  Върти се, суче се, приказва, смее се, след известно време се уморява и се предава.  Дано ти е полезно Hug

Общи условия

Активация на акаунт