Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетни тръпки.

  • 41 024
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 305
VK, благодаря за отговора!

Имаш ли идея дали работи уикендите?
За намирането...сигурно и аз ще питам минувачи  Simple Smile

Чак сега прочетох...Не съм питала дали работят през уикенда, но ако ти разбереш, моля те да споделиш.
Нези - прекрасни са ти цветята. Това е направо гора от цветя. Да показваш снимки, като ти цъфнат. Аз бая тук за 8 сандъчета, 5 сакцийки и 4-5 семенца.
Искам двор Crossing Arms и започвам да обмислям дали да не си присвоя част от предвходното пространсто  Blush, за да насадя нещо.

denima - ако не беше казала, че това е нарцис никога нямаше да го позная. Красота невиждана Hug

Ku4o - къде обявявате, че ще има поръчка и от къде е тя? Приемате ли нови "луди"?

# 706
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Поръчките си ги правим във flowersnet. Нови луди винаги са добре дошли, но специално за нарцисите на Денима, не знам дали някой ще се навие да ме замени (че аз скоро надали ще сколасам да водя и разпределям поръчки) - това беше може би втората по лудост поръчка там - 16 касетки с над 10000 луковици  Laughing

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 204
Кучо,даа,същите нарциси са.За сега имам три цъфнали,старите ми са съвсем обикновени.Цвета е доста едър,аз съм очарована като цяло от всички.И минзухарите и зюмбюлите са страхотни, наситени цветове.Задават се и много интересни лалета,всеки ден ги дебна  Grinning
Иначе за поръчка,брат ми е почти навит ако няма други желаещи Laughing а аз ще помагам.
Дика,олеандрите може и акари да имат,аз моите онзи ден ги изкарах на терасата,ама те са ми повечето бебета от семена.Зимата бяха на хладно и не много светло.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Нези, невероятни направо! И колко мноооого!
Денима внушителна бройка! То при нас в апартамента са към 100 саксии, представям си в къща с двор колко може да събере човек  Laughing
моргана това, че се показват корените не винаги значи пресаждане. При мен спатифилумите са ужасно нагъчкани, ако мога така да се изразя, и са си добре. Също на са светло, почти без пряко слънце. А пръскаш ли им листата? Това, особено ако са били на сух въздух през зимата, е задължително. Жълтеещите по края листа може да са от това. Също така е добре сега да ги подхраниш с малко тор.  Hug

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 204
Табакова,аз по принцип мога и още да събера,и жертви са паднали,та явно са били повече.Моята теория,че място за още едно все ще се намери LaughingПроблема е,че не мога да сварвам да ги обслужвам и забравям за някой защото са пръснати навсякъде.В детската имам около 25 бебета адениуми в спалнята още толкова,висят от тавана по первази,по стената и като тръгна да ги обикалям ставам луда Rolling EyesГоляма част са семенаци които искат малко по специални грижи.
Много разсади имам,тях въобще не ги броих.Половината от тях ще са по сандъци на балкона.
Абе ,общо взето лакомията ми е голяма,все искам от всичко по много.
Вчера леко се шашнах и на шега казах на моя,че ще почна да продавам,а той ме изгледа и каза,като съм ги купувала да си ги гледам  hahaha
На всичкото отгоре съм си поръчала и още  CrazyКазах му следващия път да ме спре ако реша да вземам нещо,обаче той ми заяви,че мисията е невъзможна,явно сама трябва да си поставя спирачки.

# 710
  • Мнения: 617
nikolinanik, t_tabakova благодаря ви за отговора. Не мисля, че за за присаждане защото имат не повече от 20 малки листа, може би ще ги наторя малко  newsm78. А ако реша да ги пресъдя кога мога да го направя. Сега дали е подходящо или да изчакам още малко да се стопли?

# 711
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Обичам ви!

 Душата ми напълнихте!!!  Hug

denima , Бургас не ми е толкова далеч.  Whistling Ще свирна ако идваме натам и ще искам да видя градинката ти. Прекрасни пролетни цветя имаш. И колко са различни цветово зюмбюлите ти. А нарцисите!...Ех, искам и аз...Ама не живея в къща. Не мога да гледам в саксия такива красоти.

Нези, и твоят цветен рай искам да видя. Ти си знаеш, де. Ама си ми толкова далече...

Ку4о, ако съм в София, и у вас ще дойда.  Hug

 Да споделя за моя Спатифилум. Имам го от много години. Много е нагъсто в саксията. Има корени отдолу, но това не е никакъв проблем при това цвете. Листата са свежи и зелени, когато се полива редовно. Много обича вода, чак си мисля, че е блатно цвете. Обаче съм го оставяла и неполят, докато листата клюмнат отчаяно. После го преполивам във ваната и той се оживява незабавно. Непретенциозно цвете е. Знам, че за да цъфти, трябва да е нагъсто. Като се разсади, не образува цветове. Ама то това е индивидуално, според мен. Не може да се диктува на едно цвете как да се  развива. То само показва какво иска. И обикновено цветята сами си намират мястото.

Мариетка да се покаже вече. Липсваш ми!  Heart Eyes

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 204
Нели  Hug заповядай,ако наистина имаш път обади се Peace

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Сега може ли и аз да питам нещо  Embarassed за Пасифлора- захванах един резник и мислех да я изкарвам на терасата по-нататък. Обаче те нали по листата образуват едни нектарни капки, сладки такива, та няма ли да привличат оси и пчели? Защото при нас и без това все се навъртат такива, а пък с малкия обичаме много да седим на терасата, нищо че е тясна

# 714
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Таня, не съм забелязала да се навъртат оси и пчели по моята пасифлора, но пък и не съм срещама много такива около нас.

Нели, добре си ми дошла  Hug

# 715
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Hug

 Пасифлора много харесвам, но защо ли никога не съм имала.  Thinking

 А сега ровейки се из сайтове, попаднах на много идейно място за тераси и тяхното оформление.
 
 Особено ми хареса кътът за четене. Аз нали съм видна читателка.  Party

 http://mygradinka.blogspot.com/search/label/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D … D0%B0%D1%82%D0%B0

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Таня, не съм забелязала да се навъртат оси и пчели по моята пасифлора, но пък и не съм срещама много такива около нас.
Благодаря ти! От цветарския форум с нагледен снимков материал ми показаха оси, така че ще си я гледам вътре. Ние една година даже имахме гнездо на оси на терасата  Shocked

Нели, благодаря за споделената красота!


# 717
  • Мнения: 1 693
Здравейте другарчета.
Нези, шапка ти свалям. Приказка е във вас. Hug  Heart Eyes
Момичета и аз като Нели искам да ви наобиколя. На мен ми е достатъчно само да ме пусните в градините си, без кафе и т.н.  Laughing
Нели, Мариетка прави доста голям ремонт. Следя я в фейса, но ми липсва тук.
Матце, как е времето при вас? Тук снощи и тази сутрин валя доста сняг. Сега вече имаме малко усмихнато слънце, но е 7 градуса.
Нели,
Скрит текст:
ако тази година всичко е наред ще моля мъжо да минем да видим Мадарския конник и се надявам и теб.  Hug  Heart Eyes Много ми е шантаво като пътувам и се прибирам като пребита. Затова гледам колкото може по бързо.
Ние в петък бяхме градска. Тази година само разгледах цветята и не си вземах почти нищо. Взех си едно каменно цвете, което беше намалено. Надявам се да го съвзема. Купих си и марули и ягоди. Вчера бях в зеленчуковата ми  градина вместо в цветната.  Laughing Засадила съм всичко и ще чакаме да пораснат. Прехвърлих си и рододендрона в една голяма кофа.
Вики вчера си купи едно коледниче (може и великденче да е) , ще показвам от утре нататък.
Няколко снимки с недобро качество от на мама градината. Има какво да се желае, но ще освежава по нанатък.
http://media.snimka.bg/s1/1930/030103412.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1930/030103417.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1930/030103421.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1930/030103425.jpg?r=0
И две които съм показвала миналата година.
http://media.snimka.bg/s1/0657/027557730.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/0556/027355941.jpg?r=0
Лек ден на всички.

# 718
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Хриси, започвам да те чакам вече!  Hug

 За Мариета знам, че прави ремонт. Но наистина се усеща отсъствието й.

 А розите на майка ти са приказни. Помня ги от миналата година. Забравят ли се?!

 И при нас е кофти времето. Снощи гърмя, валя, светкавици имаше като заря. Сега е мрачно, на осветление сме от сутринта. Докога, докога???

Маце, пускай новата свежа тема. Дано с нея да поканим лятото и топлината!  Hug

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Ама я вижте като е дъждовно как сме си вкъщи и пишем ли пишем......

Общи условия

Активация на акаунт