Ноемврийски бебета - тема 4.

  • 20 691
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Облак, Wink

Ние ходихме на консултация, равносметката е 61 см и 6550, +700 грама, което е супер, имайки предвид тежкия бронхит, неяденето и кърмата ми, която беше тотално спряла в продължение на 3 дни. Добре, че и двете с малката сме тъпи и упорити и успяхме с общи усилия да я възстановим.

Тук доскоро не даваха витамин D, обаче са започнали да дават на кърмените зимни бебета. На каката не съм давала, въпреки, че и тя беше такова бебе, но сега на малката ми изписа. И по-добре, че фонтанелата й е бая голяма, а слънцето тази зима никакво го няма.

# 16
  • Мнения: 1
Здравейтееее  Hug

Леле, момичета, нападате новите теми като невидели  Wink...не мога да ви настигна  Joy

llama
  bouquet

И аз забелязах, че майските мами не са особено активни....ама ние сме си най-яки все пак  Mr. Green

Забравих за Т да кажа, че аз най си се доверявам на целувка на челцето...един единствен път се усъмних дали не е топличка и като премерих с бибата термометър на Авент всичко си беше ок...може и да си имате причина, но на мен ми се струва, че много мерите Т...не се вманиачавайте толкова....казвам го само ако го правите профилактично, да не се обиди някой  Peace Hug

За ноктите - не знам дали ви се оплаках или само съм си мислила, но тези нокти ме побъркват - режа и пак дерат....обаче днес се ядосах вече и реших да пробвам с пиличката от бебешкото комплектче и....е, за първи път не дерат! Който не е пробвал, препоръчвам  Peace


# 17
  • Мнения: 180
Запис. Благодаря за страхотната темичка  Hug. Хайде, само хубавини да пишем и четем Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 179
Привет и от мен. Не съм писала от доста време, защото обикновено успявам само да включа компютъра и малчо се буди. При нас нищо ново, освен че каката за пореден път е болна и за една бройка да оглушее детето. Естествено пак е на антибиотик и вече съм се пощурила какво да я правя. На малчо му давам веднъж седмично осцилококцинум и се моля да успея да го опазя.  Praynig
Лама,   bouquet.

# 19
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Здравейте, запис от мен Simple Smile

# 20
  • Мнения: 307
Запис
За шкембето .... е нема такоеа шкембе като мойто. Все едно не съм родила, а още съм си в деветия и чакам всеки момент 3-то Simple Smile)))) На всичкото отгоре имам вълчи апетит и ме мързи

Днес Митко се успа и си е в къщи та съм с двама. Сега излезе с баба си на разходка та.......... ooooh! То било лесно само с едно дете  Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 615
Днес Митко се успа и си е в къщи та съм с двама. Сега излезе с баба си на разходка та.......... ooooh! То било лесно само с едно дете  Joy Joy Joy
Какво беше туй чудо едно дете  newsm78  Mr. Green
Аера бързо да се оправяте  Hug

# 22
  • Мнения: 5 173
Благодаря за новата темичка, Лама.

# 23
  • Мнения: 0
За ноктите и аз мога да се оплача.Освен,че постоянно си дерем бузките,няколко пъти му се случва да се удере вътре в устата,най-вероятно по венците,защото и нашите ръце са нон-стоп в устата и като се драсне толкова силно го боли,че чак се захласва от рев.Ще започвам и аз май да работя с пилата  Simple Smile

И моето шкембе си е доста голямо,но поне до 6-тия месец няма да се ограничавам с храненето,пък после.... цял живот ще мога да си гладувам и да съм слаба,сега приоритет номер едно е да имам достатъчно млекце за бебчо  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 180
Ние днес бяхме на консултация при педиатърката - малкият мъж е качил 840 грамчета и пораснал с 3 см. Тя го измери 5 690. Трябваше да го боцкат, но отложиха ваксината за след 10 дена, защото имало бум на болни и да не му отслабва имунитетът точно сега.
Иначе малкият явно е объркал деня с нощта  #2gunfire Прави си големите паузи през деня по обед, а през нощта на 2-3 часа папка. След това се пъне и нервничи и не ме оставя да се наспя, ама днес си наваксах заедно с него - 3 часа обеден сън  Joy Голямо блаженство  Joy
Продължавате да говорите за килограми и тумбаци - моят не се беше прибрал, но сега се уголемява отново. Скоро сигурно ще ме питат дали не чакам второ  hahaha

# 25
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Лама   bouquet
Днес най-накрая излязохме. Много съм доволна, вече бях започнала да откачам вкъщи, надявам се утре отново да успеем да поседим навън.
Ноктите ги изрязвам с ножичка и после пиля с пиличка, иначе остават едни ъгълчета, които задължително оставят драскотини по цялото личице.

Момичета, хапвате ли мед? Или поне подслаждате ли си чая да речем? Аз съм в голяма чуденка... newsm78

# 26
  • Мнения: 278
Запис и от мен в новата темичка!
Лама   bouquet , страхотна е!

За ноктите, ама много бързо растат. Постоянно ги подрязвам и след това с малка пиличка обирам ръбчетата, че е страшно дране иначе  Grinning Grinning Grinning
Оффф, и моето шкембе си е все едно съм в седми месец, ама аз раждах секцио и знам, че поне година така ще си е, каквото и да правя. Смятам скоро да почвам някакви упражнения и за сега съм се спряла на "Петимата тибетци" - пет комплексни йогистки упражнения, които напрягат всеки важен мускул в тялото. Имат страхотен ефект, но определено трябва постоянство.
Не съм фен на диетите, а и докато кърмя не мога и да си помисля да се ограничавам, че млекцето за малчо е най-важно. Има време да свалям килограми, а те хич не са малко, около 20 до достигане на желаното тегло  Blush Blush Blush

ivaneliq_q, аз си хапвам медец доста често. Почти всеки ден изяждам поне по две филийки с масло и мед и не съм забелязала да му има нещо на малчо.
Всъщност аз си хапвам от всичко, но по малко. Единствено прясното мляко избягвам и фъстъците.

Аера, дано бързо да се оправите, че се измъчи  Praynig

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте, мами, днес се разходихме, но пустия му вятър много студен беше и ми замръзнаха уши, нос........., а Боци си спа като пич  Grinning. Той общо взето като помирише количката и веднага заспива...., че се е случвало при по- хубаво време и по- дълги разходки да пропуска хранене.
Да ви споделя тази сутрин забелязах че долния венец белее.... май скоро ще сме следващите, които ще се похвалим със зъбче, макар и да е рано........
За килограмите аз качените от бремеността ги върнах веднага след раждането, но си имам много за сваляне от преди. Като се затопли и започнем по- активни разходки се надявам лека полека да ги махна...  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 32
llama smile3525 Голямо благодаря, за това, че отделяш време да ни правиш темичката Simple Smile

Аера Дано скоро оздравеете и повече никакви такива болести Hug. Много ти се насъбра вече, давай да свършва вече, че да си отдъхнеш и ти малко.


Beluchi Ние смесваме различни млека. Не съм забелязала да има проблем от това.  И педи питах и тя каза, че АМ си е все АМ и да не се притеснявам.

Бяхте писали за овесените ядки и глутена - еми явно без да зная съм го захранила малкия още към 20 дни някъде  Laughing  Laughing И сега от време на време похапва "глутенови" овесени ядки. То всичко на този свят може да е опасно по един или друг начин и гледам вече да не се връзвам, много, много. Да чукам на дърво, досега сериозни проблеми с детенце не сме имали.

Сега се оказа, че сме направили гъбички и двамата, то и многото газове и запека май заради това били и сега наблягам на ферментирали храни, махнах захарта и млякото. И стерилизирам биберони като лудите по 20 мин. ...

Аааа  и в този ред на мисли да ви покажа последното ми творение - стерилизатор за МВ на грил Mr. Green

Добре, че беше само с едно шише вътре... Rolling Eyes

Тааа, внимавайте като пускате микровелето на какво е оставено последно ... Tired

ivaneliq_q И аз си хапвам медец Simple Smile

Килограмите са ми на +23 и не съм мръднала последните 2 месеца. Преди това посвалих 7-8 след раждането. Да си призная аз пробвах да махна въглехидратите ама ми намаля и без това малкото кърма та се отказах Tired. Да има малчо да хапва сега пък огледалото пропускам да го гледам. После ще си отслабвам на воля. Иначе почвам с упражнения поне. Преди да забременея си ходех при една много сладка инструкторка на йогалатес фат бърнинг и се опитвам пак да почна, само дето още не съм много редовна ама то с това малкото трудна работа  Crazy.

# 29
  • Мнения: 531
Ние не се разминахме с ваксините, явно Маги е желязна и не се прихванала от мен Joy Joy Дано да ми е все така здравичка. И сега си говори след тея ваксини.... а аз очаквах да дремне поне малко  Crazy Вече е 5,800кг (660гр за 1 месец), но само с 1 см е пораснала...Дали е нормално? Първите два растеше по 4 см, но докторката каза, че е супер. Също така била голямо шило Joy , и била готова за народни танци... Защото прави крачки и танцува. Flutter Flutter
 На мен ми каза, че нищо ми няма, ама да беше ме видяла вчера и ония ден само  в леглото бях Simple Smile
За зеленото ако- докторката каза, че не означава, че е настинала и вече ще си променят цветовете  Simple Smile
И естествено педито каза да ходим всеки ден на разходка Simple Smile То не, че сме се спрели де...
 Yani_4ka доста рано си захранила newsm78

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 17:18 от deiza

Общи условия

Активация на акаунт