На 27 с два млечни зъба - спешно търся добър хирург

  • 1 252
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте.
Имам следния проблем: на 27 съм и все още имам два млечни зъба - резци на горната челюст,

които не са сменяни. Зародишите, които е трябвало да излязат на тяхно място са някъде във

венеца и се виждат само със снимка. Затова и установих проблема доста късно, понеже като

дете не съм обърнала внимание, че не са паднали тези зъби. При един рутинен преглед

зъболекарката каза, че са доста малки тези резци и ме попита дали са сменени, след което

ме изпрати на рентген и така разбрах за проблема. До момента не съм предприемала нищо,

тъй като родих двете си деца и по време на бременностите не исках да се подлагам на

никакви процедури, но вече е време да обърна по-сериозно внимание на въпросните зъби. Не

зная към кого да се обърна за адекватно мнение и консултация, тъй като проблема ми не е

често срещан, затова ви моля, ако някой знае - да ме насочи.
Един зъболекар ме посъветва да не изваждам млечните зъби, докато не започнат да се клатят

или не създадат проблем. Друг зъболекар ми обясни, че единия вариант е да се извадят

млечните и на тяхно място ако е възможно да се наместят зародишите, които трябва

оперативно да бъдат извадени от венеца,а ако не могат да се наместят да бъдат извадени и

зародишите и да се сложат импланти на тяхно място. Честно казано съм доста объркана и

наистина имам нужда да се консултирам не просто с хирург, а с такъв който се е сблъсквал

с подобен проблем и може да ми предложи адекватно решение.
Наистина ще съм благодарна, ако някой от вас може да ми помогне с информация.

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1
Пропуснала съм да упомена, че търся ортодонт и хирург в София.

# 2
  • Мнения: 62
Имах подобен проблем - като дете носех шини - нямах зародиш на два от зъбите, горен кучешки и втори. Тогава ортодонта направи така, че с шините прибута по-задните зъби напред и направи приемлива зъбна редица / но към 32-33 г зъбната редица отново започна да се раздвижва/ направиха ми снимка и се установи, че един от зародишите /на кучешкия/ е отишъл нагоре и се е развил не е ясно точно поради каква причина...и то през цялото небце, като края му стига навътре към носната кухина.
Изпаднах в паника, но всичко мина по-добре от очакваното - операцията се нарича екстракция на ретиниран зъб - на мен ми го извадиха през небцето беще огромен над 2см... присадиха ми малко костна тъкан и носих плакета, която да предпазва небцето докато се възстанови, след това ми сложиха имплант и нямам проблем. Цялото това "удоволствие" ми коства общо около 2000 лв. Много доволна съм от зъболекарката има лека ръка и спокойно излъчване извади ретинирания зъб за около 3 часа предупреди ме, че после отока ще е ужасен и че може да засегне и окото и това е нормално, но за мое учудване отока беше дори минимален - върнах се на работа след 3 дни, въпреки, че ми беше дала болничен за 10.

# 3
  • Мнения: 0
Здравейте,
имала съм подобен проблем, но и аз така като теб отлагах във времето, защото се страхувах. Помогна ми д-р Кирилов, който ми извади двата зъба за отрицателно време, без дори да усетя. Смятам, че той ще те посъветва какво да бъде лечението ти и след това, т.к. в клиниката има и ортодонт, така че с едно посещение ще получиш комплексно мнение от двама стоматолози. Wink
Ако решиш, тел е 02/963 07 37.
Успех с лечението!

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте,
имала съм подобен проблем, но и аз така като теб отлагах във времето, защото се страхувах. Помогна ми д-р Кирилов, който ми извади двата зъба за отрицателно време, без дори да усетя. Смятам, че той ще те посъветва какво да бъде лечението ти и след това, т.к. в клиниката има и ортодонт, така че с едно посещение ще получиш комплексно мнение от двама стоматолози. Wink
Ако решиш, тел е 02/963 07 37.
Успех с лечението!

E айде стига с тоя д-р Бранимир Кирилов де ! Всичките Ви "мнения" лъхат на реклама и си противоречат за "извършените" услуги върху Вас.
Да не мислите, че хората, които посещаваме форума сме раснали в саксия ?

# 5
  • Мнения: 62
и на мен ми прилича на реклама поста със споменати телефонни номера...

# 6
  • Мнения: 0
Язвителните забележки и злобни коментари винаги ще има от някой, но те не променят факта, че аз съм пациентка на доктора от 4 години и горещо го препоръчвам на всички, защото съм доволна от професионализма, с който е проведено лечението ми. Преди това бях обиколила доста стоматолози с моите  проблеми, но мненията бяха противоречиви, относно състоянието ми, или се лекувах "на парче" - при един едно, при друг - друго.
Не виждам причина след като съм доволна от нещо или от някой, да не го препоръчам и на друг?! В интерес на истината съм се похвалила на няколко мои приятелки, които станаха пациентки и след това доведоха на лечение и мъжете и децата си. Едва ли някой би завел семейството си на некадърен лекар от който вече си имал впечатление или се е отнесъл лошо с теб!

# 7
  • Varna
  • Мнения: 115
Здравей, аз имам, или по-скоро имах подобен проблем. Когато бях на 15, майка ми ме накара да отида да си извадя горен ляв кучешки зъб, който не се беше сменил, без дори да се клати. Имах глупостта да я послушам и го направих, а един още по-невеж и от нас зъболекар ми го извади без дори да се замисли защо 15-годишно момиче има млечен зъб. В последствие носих скоби, на тях имаше малко пластмасово зъбче, което запълваше празното място, пазейки да не се разредят в него останалите зъби. Ортодонтката ми беше разказала, че тя е имала два такива, отново кучешки, не ги е пипала до момента, в който зародишите не тръгнали да се развиват. Тогава ги извадила и чрез нещо, което тя нарече "кука", придържали новоизрастващите зъби, за да си паснат на място. Но това е било преди 20 години Simple Smile Аз лично още ходя с плакет, не посмях да си махна ретинирания зъб, а си иска сериозни средства. Освен това, операцията е сложна, защото ми еполегнал почти към синусите (така ми бяха обяснили) и реших докато не ми създава проблеми, да го държа така. Напоследък обаче се замислям, че това може би не е много правилно решение и скоро май ще посещавам специалист. Успех при теб, както и да постъпиш Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт