Изследване на ХОРМОНИ – 6 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 81 943
  • 791
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 994
Може ли да ви попитам newsm78 за хормоните?Днеска следобед ми прицапи и по всяка вероятност утре ще си текне ,кой ден да броя  за 3-ти и да пусна хормоните?.Имам възможност дори и неделя ако трябва
Ако става въпрос за ЛХ, ФСХ и Е2 - ако ти дойде тази вечер - пусни хормоните в събота / неделя лабор-те не работят/ - по-добре да се направят на 2 ден от МЦ, отколкото на 4 ден от МЦ

# 31
  • Мнения: 425
Да точно за тях имах  предвит +тестосерон и пролактин.Аз съм от Бургас,а тука има лаборатория която работи и неделя и затова имах предвит,че не е проблем и неделя.Просто не знам от кога да смятам, от зацапването или от менструалното кървене?Малко се обърквам,наистина #Crazy

Благодаря ти denis_d

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 23:11 от rosenna

# 32
  • София
  • Мнения: 35 994
Да точно за тях имах  предвит +тестосерон и пролактин.Аз съм от Бургас,а тука има лаборатория която работи и неделя и затова имах предвит,че не е проблем и неделя.Просто не знам от кога да смятам, от зацапването или от менструалното кървене?Малко се обърквам,наистина #Crazy

От менструалното кървене броиш 2 или 3 ден , не по-късно и тогава правиш изследването

# 33
  • Мнения: 113
Момичета какво ще кажете за следните резултати:

TSH                     4.610  mIU/ml     0.27-4.20
anti-TG ( ТАТ )         12.01   IU/ml   до 115
anti-TPO ( MAT)         <5.00   IU/ml   до 34

# 34
  • София
  • Мнения: 35 994
Момичета какво ще кажете за следните резултати:

TSH                     4.610  mIU/ml     0.27-4.20
anti-TG ( ТАТ )         12.01   IU/ml   до 115
anti-TPO ( MAT)         <5.00   IU/ml   до 34

Имаш Хипофункция на ЩЖ, ТСХ трябва да е под 2.0 / коригира се с медикаменти/
ТАТ и МАТ са супер - нямаш Хашимото

# 35
  • Мнения: 113
Благодаря за бързият отговор   bouquet и аз така мислих, но исках да се убедя!

# 36
  • Мнения: 1 056
Здравейте, искам да попитам нещо. В София съм, мисля при следващия цикъл да отида да изследвам основните хормони, на 3-я ден от МЦ. Въпроса ми е - трябва ли да имам назначени от гинеколог (написани на бележка), какви хормони да ми се изследват. Искам първо да мина да ги пусна и с резултатите да отида на 12-13 ти ден на преглед при гинеколога си, да покажа резултатите и тн - с един удар 2 заека, приема при нея е труден, че е много заета и не ми се ходи сега само, за да ми напише бележка. Ще ми се да ида в лабораторията и да кажа, какво искам да ми пуснат и направо с резултата да отида, а тя да види на ехограф имам ли наближаваща О и да ми погледне и резултата от хормоните - да не губя 2 месеца, като може да стане с един преглед. Благодаря предварително за отговора.

# 37
  • Мнения: 1 073
Маги, аз направих така:
Отидох при личната за направление за гинеколог. При гинеколог, работещ със ЗК за направление за половите хормони ( защото се поемат от ЗК). Но не успях да взема и за ендокринолог от личната, за да взема от него направление за хормоните за Щит. жлеза и тях ще си платя. Оказва се, че всички хормони, без 2 (ТАТ и МАТ, но да не те излъжа. Някой да ме поправи ако греша.) се поемат от ЗК, а аз мислех, че нищо не се поема...Чакам ли аз чакам сега да ми дойде и с резултатите ще отида при гинеколог-ендокринолог, който вече съм си избрала и после при моята си АГ, която ме следи от години, да направим една ФМ евентуално.
Обаче на твоя въпрос де:
В лабораторията, в която ходих аз (Цибалаб) за прогестерона, не ми искаха нищо. Само казах какво искам и ми го пуснаха. Лаборантката беше много мила и ми обясняваше даже по направлението какво ми включва, какво не, кога и как да го направя. Но аз за по- сигурно си принтнах инфото от първата страничка на темата и съм си отбелязала кои хормони при цикъл и кои в чист ден искам да пусна. Показваш им това, казваш тези искам и мисля, че няма да има проблем.
Успех !

Искам да попитам и аз: При яснота, че О. е минала, Прогестерон на 7-ми ден след нея ( 40,90 при реф. до 86) и 3 отрицателни теста за Бр., каква може да е причината да не ми идва. Днес ми е 17-ти ден след О. и никакви признаци за М.

# 38
  • Мнения: 1 334
Tonichka, чета в графиката ти, че имаш и задържан фоликул.Напълно е възможно от него да ти се забавя М.Поне на мен ми с е случвало.

# 39
  • Мнения: 37
здравейте Simple Smile може ли и аз да поискам вашето мнение...
липса на цикъл от два месеца, и ужасно напълняване последните 6 месеца
резултатите от днес:

Глюкоза   5.30   mmol/l   веноз. от 3.8 до 6.1, капилярна от 3.5 до 5.5
Пикочна киселина      428.80   mkmol/l   М( 200 - 420 ) Ж( 140 - 340 )
Холестерол - общ   3.59   mmol/l   препоръчителен до 5.0
Триглицериди   0.63   mmol/l   до 1.7
Хормонален анализ
Note: Няма.
Test (profile) name   Result   Measurement   Reference values
Prolactin   213.12   mlU/l   М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)
LH   16.81   IU/l   М(1.0-5.Sunglasses Ж(фол 1.9-8.0; ов.11.3-59.0; лут 0.8-10
FSH   13.79   IU/l   М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; ов3.9-13.3; лут 0.6-10
FT4+TSH   *   Профил   Виж по-долу
FT 4   14.44   pmol/l   9.15 - 23.86
TSH   1.77   mU/l   0.35 - 5.00

уж са в допустимите граници ,пък...

# 40
  • Мнения: 1 056
Tonichka - много благодаря, ще ида и аз с принтираното, целта е да избегна веднъж ходене до гинеколога да ми ги напише и втори път да разчете резултата, чеее много и е плътен графика има свободни часове чак за след 2-3 седмици напред. За това искам да съм подготвена с резултата и да мина с 1 ходене хем да види резултата хем да ми направи ехография за наличие на фоликулче   bouquet

# 41
  • Мнения: 1 334
radost100, според мен тази захар на гладно леко отива към висока.Казвано ли ти е да правиш тест с обременяване с глюкоза?Много е показателен дали имаш инсулинова резистентност.

# 42
  • Мнения: 1 073
Tonichka, чета в графиката ти, че имаш и задържан фоликул.Напълно е възможно от него да ти се забавя М.Поне на мен ми с е случвало.

Скрит текст:
Имам такъв, да. Но той е от преди доста време. Когато се установи на прегледа течност зад матката, се видя още един до онзи задържания ( 14мм.) и един 19мм, които би следвало да е претърпял обратно развитие или да чака М. да се пукне. В другия яйчник имам фоликули, наредени като при ПКЯ, но нямам още диагноза, за това чакам да ми дойде и да пусна хормони. Както и да е де. Аз си мислех, че все пак като има О. трябва да ми дойде, но може и тези фоликули да влияят. А и при ПКЯ, често няма О. Според графиките ми обаче, минали и този месец имам О. Абе много странен случай съм  Laughing

# 43
  • Мнения: 37
Цитат
radost100, според мен тази захар на гладно леко отива към висока.Казвано ли ти е да правиш тест с обременяване с глюкоза?Много е показателен дали имаш инсулинова резистентност.

това е първото изследване ,което правя...този тест допълнително ли се прави ? мен по-скоро ме притесни високото ниво на пикочна киселина ,но ми е странно дали тези показания имат отношение към липсата на цикъл Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 8 131
Радост, на кой ден от цикъла са правени хормоните?
Ти защо реши, че са в норма?
И пикочната киселина е висока, и ЛХ и ФСХ също, ако са правени в точните дни.

Общи условия

Активация на акаунт